Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanud laps ja tema reiside ja muude lõbustuste eest tasumine

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 204 )

Teema: Täiskasvanud laps ja tema reiside ja muude lõbustuste eest tasumine

Postitas:
Kägu

No kuule, TA kirjutas selgelt, et eelmine reis teda häiris, et poeg oli enamus aega telefonis ja suhtles oma tüdrukuga mitte nendega. See häiris teda. Arvad, et kui nad kõik koos lähevad, et siis on TA sügavalt ükskõik kas ta oma poega terve reis näeb või ei näe? Ei taha hästi uskuda, TA tahab oma lastega aega veeta reisil, mitte lihtsalt reisi kinni maksta.

Oo, ma ei pannud seda siin vahu sees tähelegi. Kui TA tõesti nii kirjutas, mis dilemmat tal enam on ja miks mehega vaidleb? Pojaga reisimise ajad on ilmselgelt möödas (vähemalt müneks ajaks)
Las poeg nüüd elab pisut oma elu ja sätib iseseisva elu püsti.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei jõudnud veel kõiki vastuseid lugeda, aga tekkis mõte, et võimalus on ka nii ju, et ostate poisile ja pruudile odavama hotelli samasse kanti – koos saab ikka olla ju. Selle kalli hotelli raha eest saaks noored odavamad koos õnnelikult olla.

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei jõudnud veel kõiki vastuseid lugeda, aga tekkis mõte, et võimalus on ka nii ju, et ostate poisile ja pruudile odavama hotelli samasse kanti – koos saab ikka olla ju. Selle kalli hotelli raha eest saaks noored odavamad koos õnnelikult olla.

TA kirjutas kohe algses postituses, et kõik tahavad suure veepargiga head hotelli, ka see täiskasvanud poeg.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kuule, TA kirjutas selgelt, et eelmine reis teda häiris, et poeg oli enamus aega telefonis ja suhtles oma tüdrukuga mitte nendega. See häiris teda. Arvad, et kui nad kõik koos lähevad, et siis on TA sügavalt ükskõik kas ta oma poega terve reis näeb või ei näe? Ei taha hästi uskuda, TA tahab oma lastega aega veeta reisil, mitte lihtsalt reisi kinni maksta.

Oo, ma ei pannud seda siin vahu sees tähelegi. Kui TA tõesti nii kirjutas, mis dilemmat tal enam on ja miks mehega vaidleb? Pojaga reisimise ajad on ilmselgelt möödas (vähemalt müneks ajaks)

Las poeg nüüd elab pisut oma elu ja sätib iseseisva elu püsti.

Väga loodan, et mu laste tulevane ämm ei oleks TA laadse ellusuhtumisega. Et tema on nii harjunud, et teatud sündmuste ajal kõik ta lapsed temaga on. Nii see kord on ja sellega lõpp. Sõltumata sellest, kas tegu on poiste või tüdrukutega, on sellise ema olemasolu katastroofiline kogu järgnevale paarisuhtele. Ja aasta otsa raha koguda pelgalt selleks, et minna veeparki? Masendavad väärtushinnangud.

+8
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kuule, TA kirjutas selgelt, et eelmine reis teda häiris, et poeg oli enamus aega telefonis ja suhtles oma tüdrukuga mitte nendega. See häiris teda. Arvad, et kui nad kõik koos lähevad, et siis on TA sügavalt ükskõik kas ta oma poega terve reis näeb või ei näe? Ei taha hästi uskuda, TA tahab oma lastega aega veeta reisil, mitte lihtsalt reisi kinni maksta.

Oo, ma ei pannud seda siin vahu sees tähelegi. Kui TA tõesti nii kirjutas, mis dilemmat tal enam on ja miks mehega vaidleb? Pojaga reisimise ajad on ilmselgelt möödas (vähemalt müneks ajaks)

Las poeg nüüd elab pisut oma elu ja sätib iseseisva elu püsti.

Väga loodan, et mu laste tulevane ämm ei oleks TA laadse ellusuhtumisega. Et tema on nii harjunud, et teatud sündmuste ajal kõik ta lapsed temaga on. Nii see kord on ja sellega lõpp. Sõltumata sellest, kas tegu on poiste või tüdrukutega, on sellise ema olemasolu katastroofiline kogu järgnevale paarisuhtele. Ja aasta otsa raha koguda pelgalt selleks, et minna veeparki? Masendavad väärtushinnangud.

Tulevane ämm on vast nüüd ikka liialdus. Tegemist on siiski äsja kodust välja kolinud noormehega (selle aasta esimeses pooles kolis ära, oli teemaalgatuses öeldud) ja vaevalt et see pruudisuhegi kauem on kestnud. Noortel vahetusvad suhted ja partnerid üsna kergesti. Ei pea ju iga oma lapse suhte-ja kooselukaaslast kohe pereliikmena võtma ja hakkama nende reise kinni maksma. Samuti ei pea iga neiut kohe poja abikaasa ja tulevaste laste emana kohtlema. Viisakas ja sõbralik tuleb neiu vastu muidugi olla, seda kindlasti.

Ka noor, äsja iseseisvat elu alustanud poeg ei ole veel mingisugune pereisa, kellel ei kõlba ilma “naiseta” reisile minna ja kes peab üleöö hakkama abielumehena käituma. Ei pea sugugi. Rahumeeli võib oma päritoluperega reisile minna ja selles pole mitte midagi ebanormaalset.

Kui me keerame asja vastupidiseks, ehk kas mõne noormehega suhtes olev tütarlaps võib oma ema ja väikevennaga reisile minna, siis vastus oleks kindlasti jah. Isegi imelik oleks, kui kõik hakkaksid moraali lugema, et tüdrukul ei sobi ilma “meheta” kuskil käia ja “mees” olgu ikka esikohal ja alles siis tuleb päritolupere. Sellise asja kohta öeldakse, et mees on liiga võimukas, ei luba tüdrukul üksi kuskil käia ja tahab teda sugulastest ning sõpradest ära lõigata. Miks me noormeeste puhul siis sellist asja tolereerime?

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei jõudnud veel kõiki vastuseid lugeda, aga tekkis mõte, et võimalus on ka nii ju, et ostate poisile ja pruudile odavama hotelli samasse kanti – koos saab ikka olla ju. Selle kalli hotelli raha eest saaks noored odavamad koos õnnelikult olla.

TA kirjutas kohe algses postituses, et kõik tahavad suure veepargiga head hotelli, ka see täiskasvanud poeg.

Jah, lugesin. Aga mina selles olukorras pakuksin ikkagi noortele seda varianti. Huvitav, kas see poeg pruudi kuuldes ütleks ka, et ei ole nõus ja mina tahan ikka sinuga aja veetmise asemele hoopis liumäest alla lasta 🙂 Kui nii, siis oleks ju probleem kiirelt lahendatud – pruut jätaks poja lihtsalt maha ehk ja pole vaest pruuti, pole enam probleemi 🙂

Ise pooldaks tegelikult ikka seda, et noored panustavad ise ka, kas või osaliselt. No ja kui ma ikka päris enda seisukohalt räägin, siis kui mina tahan kogu pere kaasa ja pole piisavalt võimalusi, siis lepiksin ka ise odavama hotelliga. Veepargis saab ikka käia ju kuskil. Pealegi käiks ka mujal ka ringi ja selles kallis hotellis veedaks üsna vähe aega. Aga nii teeks mina.

Noortega prooviks sageli vestelda ja neile nõu anda, kuidas paremini majandama õppida kiiremas korras. Samas olen seda tüüpi, et ikka aitaks ka.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga loodan, et mu laste tulevane ämm ei oleks TA laadse ellusuhtumisega. Et tema on nii harjunud, et teatud sündmuste ajal kõik ta lapsed temaga on. Nii see kord on ja sellega lõpp. Sõltumata sellest, kas tegu on poiste või tüdrukutega, on sellise ema olemasolu katastroofiline kogu järgnevale paarisuhtele. Ja aasta otsa raha koguda pelgalt selleks, et minna veeparki? Masendavad väärtushinnangud.

Minu meelest teed sa teemaalgatajale oma kommentaariga liiga.

Mismoodi “sellise” ema olemasolu  kogu järgnevale paarisuhtele katastroofiline on?  Mulle tundub teemaalgataja väga mõistliku inimesena, kelle jaoks on veel lihtsalt harjumatu, et vanem laps kodunt lahkunud on ja seetõttu kohtleb ta poega nii,  nagu see veel mõned kuud tagasi tema kodus elamise aegadel oli. Loomulikult soovib ema oma lastega võimalikult kaua koos reisida.  Mida aeg edasi, seda lihtsamalt läheb tulevikus ka lapsest lahtilaskmine.

Sinu jaoks võib ju olla masendav, et aastajagu kogutud raha eest muuhulgas ka veeparki minnakse, aga eks igal perel omad eelistused. Pole sinu asi teiste valikuid halvustada või veel vähem eeldada,  et reis oleks pidanud olema teistmoodi korraldatud,  et ka lapse vastne elukaaslane kaasa minna saaks või et poeg reisile minema ei peaks.

 

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kuule, TA kirjutas selgelt, et eelmine reis teda häiris, et poeg oli enamus aega telefonis ja suhtles oma tüdrukuga mitte nendega. See häiris teda. Arvad, et kui nad kõik koos lähevad, et siis on TA sügavalt ükskõik kas ta oma poega terve reis näeb või ei näe? Ei taha hästi uskuda, TA tahab oma lastega aega veeta reisil, mitte lihtsalt reisi kinni maksta.

Oo, ma ei pannud seda siin vahu sees tähelegi. Kui TA tõesti nii kirjutas, mis dilemmat tal enam on ja miks mehega vaidleb? Pojaga reisimise ajad on ilmselgelt möödas (vähemalt müneks ajaks)

Las poeg nüüd elab pisut oma elu ja sätib iseseisva elu püsti.

Väga loodan, et mu laste tulevane ämm ei oleks TA laadse ellusuhtumisega. Et tema on nii harjunud, et teatud sündmuste ajal kõik ta lapsed temaga on. Nii see kord on ja sellega lõpp. Sõltumata sellest, kas tegu on poiste või tüdrukutega, on sellise ema olemasolu katastroofiline kogu järgnevale paarisuhtele. Ja aasta otsa raha koguda pelgalt selleks, et minna veeparki? Masendavad väärtushinnangud.

Tulevane ämm on vast nüüd ikka liialdus. Tegemist on siiski äsja kodust välja kolinud noormehega (selle aasta esimeses pooles kolis ära, oli teemaalgatuses öeldud) ja vaevalt et see pruudisuhegi kauem on kestnud. Noortel vahetusvad suhted ja partnerid üsna kergesti. Ei pea ju iga oma lapse suhte-ja kooselukaaslast kohe pereliikmena võtma ja hakkama nende reise kinni maksma. Samuti ei pea iga neiut kohe poja abikaasa ja tulevaste laste emana kohtlema. Viisakas ja sõbralik tuleb neiu vastu muidugi olla, seda kindlasti.

Ka noor, äsja iseseisvat elu alustanud poeg ei ole veel mingisugune pereisa, kellel ei kõlba ilma “naiseta” reisile minna ja kes peab üleöö hakkama abielumehena käituma. Ei pea sugugi. Rahumeeli võib oma päritoluperega reisile minna ja selles pole mitte midagi ebanormaalset.

Kui me keerame asja vastupidiseks, ehk kas mõne noormehega suhtes olev tütarlaps võib oma ema ja väikevennaga reisile minna, siis vastus oleks kindlasti jah. Isegi imelik oleks, kui kõik hakkaksid moraali lugema, et tüdrukul ei sobi ilma “meheta” kuskil käia ja “mees” olgu ikka esikohal ja alles siis tuleb päritolupere. Sellise asja kohta öeldakse, et mees on liiga võimukas, ei luba tüdrukul üksi kuskil käia ja tahab teda sugulastest ning sõpradest ära lõigata. Miks me noormeeste puhul siis sellist asja tolereerime?

Olen absoluutselt nõus. Mina ei saa ka aru, mis loogika kohaselt peaks poisi vanemad sellele tüdrukule midagi välja tegema, keegi siin eespool soovitas lausa PINGUTADA selle nimel, et tüdruk kaasa osta. Mida nagu, tegemist on minu arusaamise järgi täiskasvanud naisega, maksku ise või maksku tema vanemad ometi, kui vaja minna. Just nimelt selline asi ongi puuklus ja kullakaevamine, et juba varakult hakatakse mehe rahaga (veel hullem, mehe vanemate rahaga) elama ja lõbutsema.

Ja vastupidi oleks kindlasti Perekooli arvates võimatu – naine läheb vastleitud peikaga reisile ja on kohustatud ka mehe reisi kinni maksma, kuna mehel pole raha ja ta on kurb.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa ka aru, mis loogika kohaselt peaks poisi vanemad sellele tüdrukule midagi välja tegema, keegi siin eespool soovitas lausa PINGUTADA selle nimel, et tüdruk kaasa osta. Mida nagu, tegemist on minu arusaamise järgi täiskasvanud naisega, maksku ise või maksku tema vanemad ometi, kui vaja minna. Just nimelt selline asi ongi puuklus ja kullakaevamine, et juba varakult hakatakse mehe rahaga (veel hullem, mehe vanemate rahaga) elama ja lõbutsema.

Selle peale tuli kohe meelde ühe eespool kommenteerija “Kui ma oleks tüdruku ema, ma küsiks kohe et sind ei võetagi kaasa või?

Tundub, et mõned peavad tõesti normaalseks, et poiss või poisi vanemad ka tüdruku eest maksma peavad. Ja suhtumine veel selline,  et tüdruku pere ju vaene, neil pole võimalusi, aga asi siis poisi perel see kõik kinni maksta.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle peale tuli kohe meelde ühe eespool kommenteerija “Kui ma oleks tüdruku ema, ma küsiks kohe et sind ei võetagi kaasa või?“

See pani mindki imestama. Ema võiks ju siis ise maksta, kui tütar ise ei suuda. See oleks nagu normaalsem variant kui poisi vanemad.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleme jõukas pere ja reisime palju. On mõlemal põhjal olnud tüdruksõpru, kellega kooselu proovitud ja küll tuleb neid veel omajagu enne, kui tuleb see õige.

Pole elus ühegi tütarlapse teisi kinni maksnud. Ei tuleks selle pealegi. Ei noua ka poegadelt tulemist, vaid lihtsalt teatame, et me isaga nyyd läheme sinna ja sinna, kas tahad tulla?

On tavaliselt kauged erilised sihtkohad, kuhu nad tahavad tulla. Viimati näiteks Brasiilia koos nädalase eheda vihmametsa safariga.

Tütarlapse eest peavad siiski maksma tema vanemad. Paar korda on sedagi juhtunud ja on olnud toredad reisid. Minu meelest iga ajutine suhe/elukaaslus ei ole veel uus perekond:)

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest iga ajutine suhe/elukaaslus ei ole veel uus perekond:)

Väga õige, et iga suhe pole veel perekond. Aga perekonna tekkimise eelduseks on see, et emme laseb pojast lahti ja laseb tal iseseisvuda, ja seda mitte ainult rahaliselt. Mis teemaalgatajale ilmselgelt raskusi valmistab, erinevalt Teie perest.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kuule, TA kirjutas selgelt, et eelmine reis teda häiris, et poeg oli enamus aega telefonis ja suhtles oma tüdrukuga mitte nendega. See häiris teda. Arvad, et kui nad kõik koos lähevad, et siis on TA sügavalt ükskõik kas ta oma poega terve reis näeb või ei näe? Ei taha hästi uskuda, TA tahab oma lastega aega veeta reisil, mitte lihtsalt reisi kinni maksta.

Oo, ma ei pannud seda siin vahu sees tähelegi. Kui TA tõesti nii kirjutas, mis dilemmat tal enam on ja miks mehega vaidleb? Pojaga reisimise ajad on ilmselgelt möödas (vähemalt müneks ajaks)

Las poeg nüüd elab pisut oma elu ja sätib iseseisva elu püsti.

Väga loodan, et mu laste tulevane ämm ei oleks TA laadse ellusuhtumisega. Et tema on nii harjunud, et teatud sündmuste ajal kõik ta lapsed temaga on. Nii see kord on ja sellega lõpp. Sõltumata sellest, kas tegu on poiste või tüdrukutega, on sellise ema olemasolu katastroofiline kogu järgnevale paarisuhtele. Ja aasta otsa raha koguda pelgalt selleks, et minna veeparki? Masendavad väärtushinnangud.

Tulevane ämm on vast nüüd ikka liialdus. Tegemist on siiski äsja kodust välja kolinud noormehega (selle aasta esimeses pooles kolis ära, oli teemaalgatuses öeldud) ja vaevalt et see pruudisuhegi kauem on kestnud. Noortel vahetusvad suhted ja partnerid üsna kergesti. Ei pea ju iga oma lapse suhte-ja kooselukaaslast kohe pereliikmena võtma ja hakkama nende reise kinni maksma. Samuti ei pea iga neiut kohe poja abikaasa ja tulevaste laste emana kohtlema. Viisakas ja sõbralik tuleb neiu vastu muidugi olla, seda kindlasti.

Ka noor, äsja iseseisvat elu alustanud poeg ei ole veel mingisugune pereisa, kellel ei kõlba ilma “naiseta” reisile minna ja kes peab üleöö hakkama abielumehena käituma. Ei pea sugugi. Rahumeeli võib oma päritoluperega reisile minna ja selles pole mitte midagi ebanormaalset.

Kui me keerame asja vastupidiseks, ehk kas mõne noormehega suhtes olev tütarlaps võib oma ema ja väikevennaga reisile minna, siis vastus oleks kindlasti jah. Isegi imelik oleks, kui kõik hakkaksid moraali lugema, et tüdrukul ei sobi ilma “meheta” kuskil käia ja “mees” olgu ikka esikohal ja alles siis tuleb päritolupere. Sellise asja kohta öeldakse, et mees on liiga võimukas, ei luba tüdrukul üksi kuskil käia ja tahab teda sugulastest ning sõpradest ära lõigata. Miks me noormeeste puhul siis sellist asja tolereerime?

Olen absoluutselt nõus. Mina ei saa ka aru, mis loogika kohaselt peaks poisi vanemad sellele tüdrukule midagi välja tegema, keegi siin eespool soovitas lausa PINGUTADA selle nimel, et tüdruk kaasa osta. Mida nagu, tegemist on minu arusaamise järgi täiskasvanud naisega, maksku ise või maksku tema vanemad ometi, kui vaja minna. Just nimelt selline asi ongi puuklus ja kullakaevamine, et juba varakult hakatakse mehe rahaga (veel hullem, mehe vanemate rahaga) elama ja lõbutsema.

Ja vastupidi oleks kindlasti Perekooli arvates võimatu – naine läheb vastleitud peikaga reisile ja on kohustatud ka mehe reisi kinni maksma, kuna mehel pole raha ja ta on kurb.

Mina olen käinud elukaaslase vanematega päris kulukal reisil. Kui mees teatas, et on sellisesse kohta minek ja meid kutsuti kaasa, siis ma ütlesin ka viisakalt, et minul sellist raha kahjuks praegu ei ole. Mees aga teatas, et vanemad kutsuvad ja soovivad ikka ise kõigi eest maksta. Ma olin väga üllatunud, sest pole samuti jõukast perest pärit ja ütlesin, et nii ikka ei ole vaja. Olin väga tänulik ja reis oli vahva, aga ma poleks mingis universumis oodanud seda, et keegi välja peaks tegema. Kuigi seda olukorda pole tulnud, siis ma oleks ka vist solvunud, kui mees minuta läheks. Samas usun, et olen valinud sellise mehe, kes ei läheks kallile reisile ja jätaks mind koju, vaid valiks midagi, millele mõlema rahakott peale hakkab.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need inimesed, keda mina tean, keda vanemad on teistest rohkem toetanud, on  palju vastutustundetumad kui need, kes on pidanud ise hakkama saama. Üks näide mu abikaasa õde – elab oma vanemate korteris, üüri ei maksa, auto on ka isa ostetud. Saab keskmist palka, lapsi pole, temaga koos elab ka hea palgaga elukaaslane, aga kogu aeg kurdab, et raha pole. Vahel laseb emal või vanaemal endale mõne kallima riideeseme osta nagu jope või talvesaapad, ise ligi 30 juba. Kui ta ilma elamiskulude ja autoliisingu tasumiseta omadega välja ei tule, siis ta ilmselgelt ju elab üle oma võimete. Teine näide sõbranna, kellele vanemad ostsid kesklinna korteri ja auto ka. Tal on päris hea töökoht, aga samuti kulub kogu raha ära, sääste pole.
See pole muidugi reegel, et laps siis kohe käest ära läheb, aga rikkad ja edukad vanemad ei tao üldiselt oma laste elu kinni, vaid annavad neile algkapitali ja aitavad omandada eluks vajalikud oskused

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps on alles omaette kolinud ja ehk ka veel õpib, siis mina võimalusel võtaksin ta ikka perereisile kaasa ja tasuksin ka (teemaalgatusest jääb mulje, et poeg on ikkagi väga noor, alles täiskasvanuks saanud, mitte mingi 20ndate keskpaigas vanemate kulul parasiteeriv noor). Minu jaoks on kuidagi normaalne, et kui vanematel on rahaliselt võimalik, siis lapsi ikkagi toetatakse kuni veel haridust omandatakse või alles iseseisvalt jalgu alla saadakse. Poja pruuti kallile reisile oma pere raha eest kaasa ei võtaks ja pruudi olukorras ka ei eeldaks, et võõras pere minu reisi eest tasuks. Noored, kes on alles kokku kolinud ja ehk ka mitte väga pikalt koos olnud, ei ole ju veel mingi pere, et kõike peaks üheskoos tegema ja on täiesti normaalne, et poiss-sõber läheb oma perega eraldi reisile. Seda enam, et noortel suhted ikka vahetuvad ja see praegune pruut ei pruugi eluaegne kaaslane olla.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja vastupidi oleks kindlasti Perekooli arvates võimatu – naine läheb vastleitud peikaga reisile ja on kohustatud ka mehe reisi kinni maksma, kuna mehel pole raha ja ta on kurb.

Ei ole võimatu. Meie mehega oleme selline keskklass ja meil on kaks poega ja kaks tütart. Üks poeg ja mõlemad tütred leidsid endale ülikooli alguses partnerid oluliselt kehvematest oludest kui meie kodu. Kus väga palju lapsi, kus väga vähe teenivad vanemad, kus keegi invaliid, üks lausa pool elu lastekodus veetnud jne. Mõistagi esmalt poleks ükski neist meie lastest tulnud meie rahakoti peal reisima nii, et armastatu maha jääb. Mina TA poega selles mõttes küll ei mõista, et tema tahab veetorusse kilkama ja jumala savi, kuhu neiu jääb. See poisike oma partnerit ei armasta ja küll pruut oskab ehk lahkuda. Jah, meie maksime oma laste vaesemate kaaslaste harvad reisid koos meiega kinni. Muidugi nii, et need peikad ei saanud seda kunagi teada, ilmselt arvasid, et meie tüdrukutel oli endal see raha. Muide, see raha on sajakordselt ammu tagasi tulnud, sest need peikad, kes nüüd on abikaasad, on nüüdseks haritud ja edukad, teenivad hästi ja hoiavad ämma-äia ehk siis meid, sest oleme ju koos üsna palju aega veetnud. Meil on smeusuhted, võiks öelda.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see praegune pruut ei pruugi eluaegne kaaslane olla.

Seda ei pruugi olla ka 35-aastaste praegused vaesema rahva seast pruudid. Kellega elatakse nn vabaabielu. Seega ega neid oma poja kaaslastena ka ju kaasa kutsuks, ega? Pagan teab, lähevad veel lahku ja ma panin mitusada eurot tema sisse. Eiii, kullakesed, raha on kõige tähtsam. Pojukese võtan kaasa, pliks istugu kodus.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei jõudnud veel kõiki vastuseid lugeda, aga tekkis mõte, et võimalus on ka nii ju, et ostate poisile ja pruudile odavama hotelli samasse kanti – koos saab ikka olla ju. Selle kalli hotelli raha eest saaks noored odavamad koos õnnelikult olla.

Mida neist üldse siis sinna reisile kaasa vedada?

Andku parem kohe “noortele” käšši, et saaksid ise oma nn unistuste reisi välja valida või lihtsalt ära raisata.

Kõik emad peavad kohe algusest peale arvestama, et tütar on eluks ajaks, aga poeg ainult seniks, kuni mõni naine neile käpa peale paneb. Pole mõtet emotsionaalselt (ega rahaliselt) investeerida.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see praegune pruut ei pruugi eluaegne kaaslane olla.

Seda ei pruugi olla ka 35-aastaste praegused vaesema rahva seast pruudid. Kellega elatakse nn vabaabielu. Seega ega neid oma poja kaaslastena ka ju kaasa kutsuks, ega? Pagan teab, lähevad veel lahku ja ma panin mitusada eurot tema sisse. Eiii, kullakesed, raha on kõige tähtsam. Pojukese võtan kaasa, pliks istugu kodus.

Pojuke ja pliks võiks vähemalt pliksi reisiraha kahe peale kokku saada.

Pole vaja endale vabatahtlikult puuki kaela peale võtta.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen käinud elukaaslase vanematega päris kulukal reisil. Kui mees teatas, et on sellisesse kohta minek ja meid kutsuti kaasa, siis ma ütlesin ka viisakalt, et minul sellist raha kahjuks praegu ei ole. Mees aga teatas, et vanemad kutsuvad ja soovivad ikka ise kõigi eest maksta. Ma olin väga üllatunud, sest pole samuti jõukast perest pärit ja ütlesin, et nii ikka ei ole vaja. Olin väga tänulik ja reis oli vahva, aga ma poleks mingis universumis oodanud seda, et keegi välja peaks tegema. Kuigi seda olukorda pole tulnud, siis ma oleks ka vist solvunud, kui mees minuta läheks. Samas usun, et olen valinud sellise mehe, kes ei läheks kallile reisile ja jätaks mind koju, vaid valiks midagi, millele mõlema rahakott peale hakkab.

Ja sa ei ole kordagi tundnud vähimalgi määral ebamugavust, et keegi teine sinu kalli reisi kinni maksis?

On ikka inimesi!

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sa ei ole kordagi tundnud vähimalgi määral ebamugavust, et keegi teine sinu kalli reisi kinni maksis? On ikka inimesi!

Ja oleks veel olnud kohutavalt solvunud, kui poiss oleks ilma temata sinna kallile reisile läinud, kuigi ise poleks enda eest maksta suutnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen käinud elukaaslase vanematega päris kulukal reisil. Kui mees teatas, et on sellisesse kohta minek ja meid kutsuti kaasa, siis ma ütlesin ka viisakalt, et minul sellist raha kahjuks praegu ei ole. Mees aga teatas, et vanemad kutsuvad ja soovivad ikka ise kõigi eest maksta. Ma olin väga üllatunud, sest pole samuti jõukast perest pärit ja ütlesin, et nii ikka ei ole vaja. Olin väga tänulik ja reis oli vahva, aga ma poleks mingis universumis oodanud seda, et keegi välja peaks tegema. Kuigi seda olukorda pole tulnud, siis ma oleks ka vist solvunud, kui mees minuta läheks. Samas usun, et olen valinud sellise mehe, kes ei läheks kallile reisile ja jätaks mind koju, vaid valiks midagi, millele mõlema rahakott peale hakkab.

Ja sa ei ole kordagi tundnud vähimalgi määral ebamugavust, et keegi teine sinu kalli reisi kinni maksis?

On ikka inimesi!

Ma pole see, kellelt küsid, aga minu reisi on kallima vanemad ammu enne meie plmi kinni maksnud. Muidugi oli alguses mõte selline ebamugav, aga nad oskasid teha seda nii et see tuli soojast südamest. Ikka tunned ju ära kas keegi päriselt on lahke või küüned enda poole ja salaja peab viha. Olen neile seni väga tänulik, nad on nii soojad inimesed. Õigemini olen tänulik, et mul on õnn neid tunda. Aitan, palju saan. Ei ma ei mõtle sellele aga ilmselt olen juba mitmekümne sellise raha neile tagasi andnud. Toon apteegist, ei võta raha. Ostan kala, viin neile ka ja nii väga sageli. Nüüd ostsime puid muidugi ei võta neilt raha.
Keegi on minu vastu hea, mina nende vastu. Kitsiks pole kasvatatud mind ega meest. Nagu küla koerale…

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina naisterahvana olen käinud küll oma vanematega üritustel või reisil ka siis, kui mul oli juba elukaaslane. Miks ma siis oma perekonnaga üldse enam ei tohi suhelda sellepärast. Pole küll arvanud, et kui minu isa mulle reisi välja teeb, et siis ta peab mu elukaaslasele ka tegema. Koos elukaaslasega käime ka, aga ega ta sinna minu perekonna reisidele väga ei kipugi, aga minu jaoks on need endiselt toredad. Ma oleks ikka tõsiselt üllatunud, kui ta hakkaks draamat tegema, et makstagu tema reis ka kinni või mina ka ei tohi minna.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina naisterahvana olen käinud küll oma vanematega üritustel või reisil ka siis, kui mul oli juba elukaaslane. Miks ma siis oma perekonnaga üldse enam ei tohi suhelda sellepärast. Pole küll arvanud, et kui minu isa mulle reisi välja teeb, et siis ta peab mu elukaaslasele ka tegema. Koos elukaaslasega käime ka, aga ega ta sinna minu perekonna reisidele väga ei kipugi, aga minu jaoks on need endiselt toredad. Ma oleks ikka tõsiselt üllatunud, kui ta hakkaks draamat tegema, et makstagu tema reis ka kinni või mina ka ei tohi minna.

Mina jälle arvan, et iga südamega inimene pakub väljategemist. Just kui teab, et tema lapse elukaaslane on palju vaesem taustaga. Teine asi on, kas laps ja tema elukaaslane selle pakkumise vastu võtavad.
Tulemus vastasel korral ongi, nagu sa ütled – su mees ei tahagi su vanematega suhelda. On see halb või hea, eks ise näed.

Muidugi draamat teha, et keegi kellegi reisi kinni ei maksa, on ka absurd. Ahnepäitsud kokku saanud mõlemalt poolt sel juhul.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärgu siin targutagu need, kes pidevalt igatemoodi kohe reisil käivad, et kas enam perega suhelda ei tohigi… jutt käib noortest, kel endil raha reisimiseks pole, tüdruk on vaesest perest ja jääb nukralt koju, vb pole kunagi reisil käinud, samas kui mamma tema ees oma pojukesel pakkida aitab ja hotelli tärne arutab ja noorte vahele kiilu lööb.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

samas kui mamma tema ees oma pojukesel pakkida aitab ja hotelli tärne arutab ja noorte vahele kiilu lööb.

Minu šokeerimiseks noorena oleks piisanud ainult teadmisest, et mu elukaaslane nõuab emmelt suure veepargiga, liutorude ja atraktsioonidega hotelli. Mees, kes elab vägevat suguelu, on loonud perekonna ja alustanud täiskasvanuelu, tahab liumägesid! Kui liumägesid poleks vaja, saaks soodsama hotelli, saaks pruudi kaasa võtta. Oga TA omapojukene slash perekonnapea tahab basseinis kilgata. Noorema venna soovidega saaks ju ilmselt ühele poole, kui see basseinindus oleks kõrvalhotellis või asuks hotell kerge jalutuse kaugusel mõnest veemaast või lõbustuskeskusest.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole see, kellelt küsid, aga minu reisi on kallima vanemad ammu enne meie plmi kinni maksnud. Muidugi oli alguses mõte selline ebamugav, aga nad oskasid teha seda nii et see tuli soojast südamest. Ikka tunned ju ära kas keegi päriselt on lahke või küüned enda poole ja salaja peab viha. Olen neile seni väga tänulik, nad on nii soojad inimesed. Õigemini olen tänulik, et mul on õnn neid tunda. Aitan, palju saan. Ei ma ei mõtle sellele aga ilmselt olen juba mitmekümne sellise raha neile tagasi andnud. Toon apteegist, ei võta raha. Ostan kala, viin neile ka ja nii väga sageli. Nüüd ostsime puid muidugi ei võta neilt raha. Keegi on minu vastu hea, mina nende vastu. Kitsiks pole kasvatatud mind ega meest. Nagu küla koerale…

Ja vat see ongi vastik suhtumine – nagu küla koerale… Või siis vorst vorsti vastu!

Mina isiklikult oleksin sellises olukorras, kus vanemad tungivalt tahtsid sellist kingitust teha, hiljem kas või jupi kaupa tagasi maksnud. Konkreetselt sellist situatsiooni minu elus ei ole olnud. Küll aga on mitmel korral juhtunud, et mind on teisel põhjusel rahaliselt aidatud. Aitaja enda initsiatiivil ja ikka nii, et tagasi maksmist ei ole oodatud ega soovitud. Ikkagi olen ma hiljem kõik tagasi maksnud. Sest nii on õige. Sest nii on mul endal pärast hea tunne.

Selle üle, et mina kedagi teist aitan – näiteks käin lähedase vanainimese eest poes, apteegis, aitan aiamaal jne jne. mina arvet ei pea. See on elementaarne ja täiesti altruistlik teguviis. Selliste tegude puhul ei lähtuks ma kunagi suhtumisest – kuidas küla koerale, nõnda… Just sellepärast, et mina ei oota, et inimene, keda aitan, peab mulle ka midagi pakkuma.

Üleüldse, üldjuhul kasutatakse väljendit “kuidas küla koerale…” negatiivses tähenduses. Sellepärast on imelik lugeda, kuidas keegi niimoodi oma suhet ämma-äiaga kirjeldab.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja vat see ongi vastik suhtumine – nagu küla koerale… Või siis vorst vorsti vastu!

Sa kahjuks ei saanud aru. Mismoodi sina siis elad? Sulle meeldivad üle kõige inimesed, kellele sina ei meeldi? Tahad hirmsasti head teha neile, kes sind on tõrjunud? Minu meelest on see inimlik, et me tahame anda neile, kes on meiega head olnud.

Nemad ei oodanud minult midagi tagasi. Seepärast oleks raha toppimine olnud kohatu. Jah, muidugi küsisin mitu korda, et kas võin mitmes jupis tagasi maksta, aga nemad ütlesid, et oh ei, ärme sellest räägi, me ju üks pere. Pakkusin, aga toppima ei hakanud. See siiras südamesoojus aga tekitas minus sügava sisemise soovi olla nendega sama soe. Mitte midagi vorstist vorsti vastu, aga nagu küla koerale küll. Kui sina eelistad inimesi, kes on sinu vastu tõrjuvad ja külmad, siis me tõesti erineme.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult oleksin sellises olukorras, kus vanemad tungivalt tahtsid sellist kingitust teha, hiljem kas või jupi kaupa tagasi maksnud. Konkreetselt sellist situatsiooni minu elus ei ole olnud. Küll aga on mitmel korral juhtunud, et mind on teisel põhjusel rahaliselt aidatud. Aitaja enda initsiatiivil ja ikka nii, et tagasi maksmist ei ole oodatud ega soovitud. Ikkagi olen ma hiljem kõik tagasi maksnud. Sest nii on õige. Sest nii on mul endal pärast hea tunne. Selle üle, et mina kedagi teist aitan – näiteks käin lähedase vanainimese eest poes, apteegis, aitan aiamaal jne jne. mina arvet ei pea. See on elementaarne ja täiesti altruistlik teguviis. Selliste tegude puhul ei lähtuks ma kunagi suhtumisest – kuidas küla koerale, nõnda… Just sellepärast, et mina ei oota, et inimene, keda aitan, peab mulle ka midagi pakkuma. Üleüldse, üldjuhul kasutatakse väljendit “kuidas küla koerale…” negatiivses tähenduses. Sellepärast on imelik lugeda, kuidas keegi niimoodi oma suhet ämma-äiaga kirjeldab.

Kas kõik peavad tundma täpselt niimoodi, nagu sina tunned ? Kui keegi tunneb ennast hästi nii, et saab aidata või kingituse teha nii, et ei eelda tagasimaksmist, siis ta ei tohi nii tunda ? ” Kuidas küla koerale” väljendit võib kasutada täpselt sellises tähenduses nagu see väljendab – vastastikuses tähenduses. Jälle -kui sul on imelik, siis kõigil teistes peab ka imelik olema ? Kust pagana kohast tuleb inimestel see enesekesksus, et kõik tohib maailmas olla ainult nii nagu mina arvan ? Teil endal ei ole imelik nii sallimatu olla ?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kõik peavad tundma täpselt niimoodi, nagu sina tunned ? Kui keegi tunneb ennast hästi nii, et saab aidata või kingituse teha nii, et ei eelda tagasimaksmist, siis ta ei tohi nii tunda ? ” Kuidas küla koerale” väljendit võib kasutada täpselt sellises tähenduses nagu see väljendab – vastastikuses tähenduses. Jälle -kui sul on imelik, siis kõigil teistes peab ka imelik olema ? Kust pagana kohast tuleb inimestel see enesekesksus, et kõik tohib maailmas olla ainult nii nagu mina arvan ? Teil endal ei ole imelik nii sallimatu olla ?

Kirjavahemärgi ette ei panda tühikut. Kus pagana kohas sellised koolis käivad, et niimoodi kirjutavad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 204 )


Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanud laps ja tema reiside ja muude lõbustuste eest tasumine