Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanud laps ja tema reiside ja muude lõbustuste eest tasumine

Näitan 24 postitust - vahemik 181 kuni 204 (kokku 204 )

Teema: Täiskasvanud laps ja tema reiside ja muude lõbustuste eest tasumine

Postitas:
Kägu

Selle üle, et mina kedagi teist aitan – näiteks käin lähedase vanainimese eest poes, apteegis, aitan aiamaal jne jne. mina arvet ei pea. See on elementaarne ja täiesti altruistlik teguviis.

Need “vanainimesed” käivad tööl ja pensini ikka kaua minna. Ma ei pea ootama nende vananemist ja väetiks muutumist, et alles siis aidata. Elataksid nad ise ennast vabalt, asi pole minusuguste jaoks rahas. Kõike ei pea RAHAS mõõtma, et nagu sina sendipealt peo peale laduda. Ei, tahaks lihtsalt headele inimestele hea olla. Või kui sulle koeraväljend ei meeldi, siis kasutan nüüd uut: kuidas metsa hõikad, nii vastu kostab. Nemad hõikasid soojalt ja ootamata tagasi raha, mida küsides kontrollisin. Seega oleks ka kole olnud, kui mets oleks vastu kajanud, näeh – siin on tagasi su raha! 🙂

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kas need käod, kes ootaksid just raha tagasi, on oma pulmakingiks saadud serviisid või mis iganes, ikka rahasse arvutanud ja tagasi maksnud? TA või mõne eelnenud kirjutaja reisi võiks ju ka võtta kui kingitust ‘tere tulemast meie peresse’. Kitsipungad ja ahned muidugi seda ei taipa, nad toksivad kalkulaatorit, kuni täpse summa saavad. Maksavad ise kõik tagasi, on see siis heast südamest kingitud või ei. Kui asi on rahasse löödud, alles siis on neil hea tunne, nagu üks siin kirjutas.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma solvuks pisarateni, kui mu lapse elukaaslane hakkaks mulle kingituse eest raha suruma nagu ma oleksin mingi f***ng pank. Kui kingin, siis südamest. Raha surumine mõjuks nagu sähh, võta oma raha, mina su armuande ei vaja. Kena aitäh, see on teist nii armas – see oleks rohkem kui küllalt!

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kas need käod, kes ootaksid just raha tagasi, on oma pulmakingiks saadud serviisid või mis iganes, ikka rahasse arvutanud ja tagasi maksnud? TA või mõne eelnenud kirjutaja reisi võiks ju ka võtta kui kingitust ‘tere tulemast meie peresse’. Kitsipungad ja ahned muidugi seda ei taipa, nad toksivad kalkulaatorit, kuni täpse summa saavad. Maksavad ise kõik tagasi, on see siis heast südamest kingitud või ei. Kui asi on rahasse löödud, alles siis on neil hea tunne, nagu üks siin kirjutas.

Ju siin ongi mõtteviiside erinevus. On inimesed, kes tunnevad ennast hästi siis, kui maksavad ise oma asjade eest ja on teised, kes peavad loomulikuks, et neile aina antakse. Endale on nad välja mõelnud legendi, et tagasimaksmine tähendab seda, et kohe lausa solvad inimest, sest tema ju heast südamest kinkis. Ühtede jaoks on suured summad lihtsalt welcome kink, teise jaoks on seda piinlik niisama vastu võtta.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju siin ongi mõtteviiside erinevus. On inimesed, kes tunnevad ennast hästi siis, kui maksavad ise oma asjade eest ja on teised, kes peavad loomulikuks, et neile aina antakse. Endale on nad välja mõelnud legendi, et tagasimaksmine tähendab seda, et kohe lausa solvad inimest, sest tema ju heast südamest kinkis. Ühtede jaoks on suured summad lihtsalt welcome kink, teise jaoks on seda piinlik niisama vastu võtta.

Kui inimene mulle ütleb, et ta ei taha tagasi ja ütleb 2-3 korda, siis ma ei suru talle seda. Jäägem siiski viisakateks. Seda, et ma eeldan, et mulle aina antakse, sa mõtlesid ise välja. Olen ise lahke käega ja kui teen sõbrannale õhtusöögi välja, siis ei, ma ei oota seda raha tagasi. Kui pakub, ütlen, et teinekord käristad sina välja. Kui aga raha laenatakse, siis on muidugi loomulik see tagasi maksta. Kingituste eest mina raha tagasi ei oota, ega sellegi eest, kui pean poja naist kuskile autoga viima või teen talle mingi asja välja. Kui sina ei oskaks kinkida poja armsamale reisi, siis suhtlusoskust saab ju parendada nii, et oleks kohe aru saada, et see on kingitus, mitte laen. Kui su jaoks on mall, et kingitus = laen, siis ohjah. Päevil just andsin tuttavale arvuti, mida tema vajas ja mis minu jaoks oli väike ajakulu ja talutav summa. Aga see tegi ta päevad palju paremaks 🙂 Ma siiralt loodan, et nii palju minus suhtlemisoskust on, et seda üle andes suutsin selgelt väljendada, et ma ei oota selle tagasi maksmist ja mul on südamest rõõm talle seda anda.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene mulle ütleb, et ta ei taha tagasi ja ütleb 2-3 korda, siis ma ei suru talle seda. Jäägem siiski viisakateks. Seda, et ma eeldan, et mulle aina antakse, sa mõtlesid ise välja. Olen ise lahke käega ja kui teen sõbrannale õhtusöögi välja, siis ei, ma ei oota seda raha tagasi. Kui pakub, ütlen, et teinekord käristad sina välja. Kui aga raha laenatakse, siis on muidugi loomulik see tagasi maksta. Kingituste eest mina raha tagasi ei oota, ega sellegi eest, kui pean poja naist kuskile autoga viima või teen talle mingi asja välja. Kui sina ei oskaks kinkida poja armsamale reisi, siis suhtlusoskust saab ju parendada nii, et oleks kohe aru saada, et see on kingitus, mitte laen. Kui su jaoks on mall, et kingitus = laen, siis ohjah. Päevil just andsin tuttavale arvuti, mida tema vajas ja mis minu jaoks oli väike ajakulu ja talutav summa. Aga see tegi ta päevad palju paremaks ???? Ma siiralt loodan, et nii palju minus suhtlemisoskust on, et seda üle andes suutsin selgelt väljendada, et ma ei oota selle tagasi maksmist ja mul on südamest rõõm talle seda anda.

Sul on siin kõik segi nagu pudru ja kapsad. Üks asi on kellegi autoga ära viimine või tuhandete väärtuses reis. Mina seda isesenestmõistetavaks ei pea, et mulle see välja tehakse ja loomulikult maksan selle tagasi. Sõbrannale teen loomulikult välja ja teinekord teeb tema, ma ei nimeta seda mingiks lahkeks käeks. Mingeid pisiasju siin välja tuua on hoopis teine teema. Ma ei tea, kas ma oma poja elukaaslasele teeks reise välja, ma räägin rohkem selle elukaaslase seisukohalt, et mina ei võtaks seda vastu, see oleks minu jaoks piinlik. Ikka ise maksan nii suurte asjade eest. See ei ole võrreldav autoga kuskile viimisega.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kas need käod, kes ootaksid just raha tagasi, on oma pulmakingiks saadud serviisid või mis iganes, ikka rahasse arvutanud ja tagasi maksnud?

Minu arust pole siin öeldud, et kinkijad ootavad raha tagasi, vaid et nad ise sellises olukorras maksaks tagasi, mitte ei võtaks nii kallist kinki käsi pikal vastu.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kas need käod, kes ootaksid just raha tagasi, on oma pulmakingiks saadud serviisid või mis iganes, ikka rahasse arvutanud ja tagasi maksnud?

Minu arust pole siin öeldud, et kinkijad ootavad raha tagasi, vaid et nad ise sellises olukorras maksaks tagasi, mitte ei võtaks nii kallist kinki käsi pikal vastu.

Maksaks tagasi ka siis, kui kinkija on korduvalt öelnud, et võta seda palun kui kingitust või lihtsamalt, et ei, ei ole vaja tagasi maksta, palun?

Ma sureks suhtlemispuudulikuna häbisse, kui ma ei suudaks sõbrannale niimoodi nädalavahetuse reisi pileteid välja teha, et ta raudselt aru saab, et kuna mina tahan, et tema kaasa tuleks, siis mina maksan ja temalt ei oota midagi. TA juhtumi puhul ju südamega inimene, kel näpud pole põhjas, tahaks siiralt, et kuigi poeg on kergelt ohmakas, siis poja vaesest perest pruut kaasa tuleks. Äkki kasvatab veepargihuviliselt lapsmehest normaalse inimesegi.

Teine asi on ju, kas kingi saaja võtab selle vastu või ei. Äärmiselt ebaviisakas oleks võtta vastu selgelt soojast südamest kingiks antud 1000-eurone asi, küsida tagasimaksete kohta, saada kaks konkreetset eid ja IKKA hakata vaikselt raha laudlina vahele sokutama. Ma kaotaksin võib-olla tulevase minia vastu suhtumise, et on tark tüdruk ja eelkõige kindlasti iseenda vastu austuse – kas ma siis tõesti ei oska anda nii, et teine pool tunneks, et see on südamest antud, mitte ei oota tasaarveldust.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kas need käod, kes ootaksid just raha tagasi, on oma pulmakingiks saadud serviisid või mis iganes, ikka rahasse arvutanud ja tagasi maksnud?

Minu arust pole siin öeldud, et kinkijad ootavad raha tagasi, vaid et nad ise sellises olukorras maksaks tagasi, mitte ei võtaks nii kallist kinki käsi pikal vastu.

Maksaks tagasi ka siis, kui kinkija on korduvalt öelnud, et võta seda palun kui kingitust või lihtsamalt, et ei, ei ole vaja tagasi maksta, palun?

Ma sureks suhtlemispuudulikuna häbisse, kui ma ei suudaks sõbrannale niimoodi nädalavahetuse reisi pileteid välja teha, et ta raudselt aru saab, et kuna mina tahan, et tema kaasa tuleks, siis mina maksan ja temalt ei oota midagi. TA juhtumi puhul ju südamega inimene, kel näpud pole põhjas, tahaks siiralt, et kuigi poeg on kergelt ohmakas, siis poja vaesest perest pruut kaasa tuleks. Äkki kasvatab veepargihuviliselt lapsmehest normaalse inimesegi.

Teine asi on ju, kas kingi saaja võtab selle vastu või ei. Äärmiselt ebaviisakas oleks võtta vastu selgelt soojast südamest kingiks antud 1000-eurone asi, küsida tagasimaksete kohta, saada kaks konkreetset eid ja IKKA hakata vaikselt raha laudlina vahele sokutama. Ma kaotaksin võib-olla tulevase minia vastu suhtumise, et on tark tüdruk ja eelkõige kindlasti iseenda vastu austuse – kas ma siis tõesti ei oska anda nii, et teine pool tunneks, et see on südamest antud, mitte ei oota tasaarveldust.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbrannale teen loomulikult välja ja teinekord teeb tema, ma ei nimeta seda mingiks lahkeks käeks.

Isegi kui teed seda aastate jooksul tuhandete eest? Sest tema on vaesem. Ei. Sa vajad ikka, et asi päädiks rahas võrdsusega. Kord sina, siis tema. Minusuguste puhul neid vaese üksikemast sõbrannale öeldud “järgmine kord ehk maksad sina võib-olla” ei juhtu ju kunagi. Ikka paned käe lauale ja ütled, et ära palun hakka oma rahakotti koukimagi, mul head ajal, kuni need kestavad, maksan mina. Kui sõbranna solvub, pole te head sõbrannad. Kui olete, ta saab aru, et sa väga-väga tahad temaga aega veeta ja ta kõhu korralikult täis sööta.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kui teed seda aastate jooksul tuhandete eest? Sest tema on vaesem. Ei. Sa vajad ikka, et asi päädiks rahas võrdsusega. Kord sina, siis tema. Minusuguste puhul neid vaese üksikemast sõbrannale öeldud “järgmine kord ehk maksad sina võib-olla” ei juhtu ju kunagi. Ikka paned käe lauale ja ütled, et ära palun hakka oma rahakotti koukimagi, mul head ajal, kuni need kestavad, maksan mina. Kui sõbranna solvub, pole te head sõbrannad. Kui olete, ta saab aru, et sa väga-väga tahad temaga aega veeta ja ta kõhu korralikult täis sööta.

Minu jaoks oleks selline asi tõesti väga alandav, kui mul tuhandete eest “kõhtu täis söödetakse” olgu see minu sõbranna nii rikas kui tahes. Kui olen nii vaene, siis ma veedaks oma sõbrannaga mujal aega, mitte ei laseks tal kogu aeg tuhandete eest välja käristada ja sellist patroniseerivat juttu minu kohta kirjutada, et kui hea inimene tema ikka on.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kui teed seda aastate jooksul tuhandete eest? Sest tema on vaesem. Ei. Sa vajad ikka, et asi päädiks rahas võrdsusega. Kord sina, siis tema. Minusuguste puhul neid vaese üksikemast sõbrannale öeldud “järgmine kord ehk maksad sina võib-olla” ei juhtu ju kunagi. Ikka paned käe lauale ja ütled, et ära palun hakka oma rahakotti koukimagi, mul head ajal, kuni need kestavad, maksan mina. Kui sõbranna solvub, pole te head sõbrannad. Kui olete, ta saab aru, et sa väga-väga tahad temaga aega veeta ja ta kõhu korralikult täis sööta.

Minu jaoks oleks selline asi tõesti väga alandav, kui mul tuhandete eest “kõhtu täis söödetakse” olgu see minu sõbranna nii rikas kui tahes. Kui olen nii vaene, siis ma veedaks oma sõbrannaga mujal aega, mitte ei laseks tal kogu aeg tuhandete eest välja käristada ja sellist patroniseerivat juttu minu kohta kirjutada, et kui hea inimene tema ikka on.

Ei, ma pole kuskil rääkind, et olen erakordselt hea inimene. Lihtsalt minu arvates on enamik inimesi head ja eriti minu ämm ja äi. Sellest loogikast ma aga aru ei saa, et mina tahan näiteks sinuga aega viita ja tean, et sa tahaksid ka minuga aega viita, aga sul pole raha lennata minuga Berliini ja sa keeldud. Mingi imeliku RAHA pärast. See “mina” siin on muidugi näide, räägin siiski laiemalt. Kui mulle on sinu reis Berliini näiteks 1/15 viimase poole aasta säästudest, siis MIKS peaks inimene, kellele see oleks 2,5 kuupalka, sellest keelduma? Kui tõesti olete sõbrad, üks pere, laste kaaslased vms. Seda just räägingi, et patroniseeriv on see siis, kui andja ei suuda klaarilt edastada sõnumit – mulle on see päriselt tühiasi, aga ma nii tahan sinuga koos olla, palun tule ka.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui olen nii vaene, siis ma veedaks oma sõbrannaga mujal aega, mitte ei laseks tal kogu aeg tuhandete eest välja käristada

Käiksid sõbrannaga pargipingil, kuigi ta pakkus sulle siiralt toitu ja nälgiksid? Kah valik. see pole sõprus siiski. See on mingi raha raha vastu mõtteviis. Anna sooja käega ja võta sooja käega, seda ütles juba minu vanavanaema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käiksid sõbrannaga pargipingil, kuigi ta pakkus sulle siiralt toitu ja nälgiksid?

Ma ei oska ennast nii vaeseks mõelda, et lausa nälgimas oleks ja sellepärast on siiski oluline minu väärikus. Mul on küll sõbrannasid, kes on minust palju rikkamad, aga oma toidu eest kuskil kohvikus jaksan tõesti ise maksta, sellepärast see tuhandete eest väljakäristamine on minu jaoks tõesti võõras mõte.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käiksid sõbrannaga pargipingil, kuigi ta pakkus sulle siiralt toitu ja nälgiksid?

Ma ei oska ennast nii vaeseks mõelda, et lausa nälgimas oleks ja sellepärast on siiski oluline minu väärikus. Mul on küll sõbrannasid, kes on minust palju rikkamad, aga oma toidu eest kuskil kohvikus jaksan tõesti ise maksta, sellepärast see tuhandete eest väljakäristamine on minu jaoks tõesti võõras mõte.

Tore teada. Aga neid inimesi on muideks meie seas palju, kel mõte nädalavahetuse reisilegi kuluvast rahast võtab käed värisema. Kui sa midagi lugenud oled, siis neid üksikemasid, kel on käes 120 eurot, et toita oma laps, iseennast ja osta nõudepesuvahendit, kustunud lambipirnile asendus, elementaarseid naiste hügieenivahendeid ja näiteks lapsele valge särk ja saapad, on meil piisavalt. Kui siis on veel mingeid ravimeid vaja, puid ahju või on lapsel klassiekskurssioon või lasteaias mingi kulu, ongi plinder mis plinder. Sellised sõbrannasuhted võivad kesta ka 10+ aastat, et üks tahab anda, sest tema jaoks see üks Woltiga saadetud toidutellimus või restoranilõuna paaris nädalas pole üldse märgatav kulugi. Kui sa just tahad raha lugeda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore teada. Aga neid inimesi on muideks meie seas palju, kel mõte nädalavahetuse reisilegi kuluvast rahast võtab käed värisema. Kui sa midagi lugenud oled, siis neid üksikemasid, kel on käes 120 eurot, et toita oma laps, iseennast ja osta nõudepesuvahendit, kustunud lambipirnile asendus, elementaarseid naiste hügieenivahendeid ja näiteks lapsele valge särk ja saapad, on meil piisavalt. Kui siis on veel mingeid ravimeid vaja, puid ahju või on lapsel klassiekskurssioon või lasteaias mingi kulu, ongi plinder mis plinder. Sellised sõbrannasuhted võivad kesta ka 10+ aastat, et üks tahab anda, sest tema jaoks see üks Woltiga saadetud toidutellimus või restoranilõuna paaris nädalas pole üldse märgatav kulugi. Kui sa just tahad raha lugeda.

No kui mul oleks selline sõbranna, siis aitaksin teda ikka hoopis teisiti kui et telliks talle korra Woliga toitu või teeks restorani välja. Selline inimene on ju tõsiselt hädas ja restoraniskäik on tema elus küll viimane asi, mida ta vajab. Su jutt läheb aina jaburamaks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore teada. Aga neid inimesi on muideks meie seas palju, kel mõte nädalavahetuse reisilegi kuluvast rahast võtab käed värisema. Kui sa midagi lugenud oled, siis neid üksikemasid, kel on käes 120 eurot, et toita oma laps, iseennast ja osta nõudepesuvahendit, kustunud lambipirnile asendus, elementaarseid naiste hügieenivahendeid ja näiteks lapsele valge särk ja saapad, on meil piisavalt. Kui siis on veel mingeid ravimeid vaja, puid ahju või on lapsel klassiekskurssioon või lasteaias mingi kulu, ongi plinder mis plinder. Sellised sõbrannasuhted võivad kesta ka 10+ aastat, et üks tahab anda, sest tema jaoks see üks Woltiga saadetud toidutellimus või restoranilõuna paaris nädalas pole üldse märgatav kulugi. Kui sa just tahad raha lugeda.

No kui mul oleks selline sõbranna, siis aitaksin teda ikka hoopis teisiti kui et telliks talle korra Woliga toitu või teeks restorani välja. Selline inimene on ju tõsiselt hädas ja restoraniskäik on tema elus küll viimane asi, mida ta vajab. Su jutt läheb aina jaburamaks.

Jälle hea teada sinu kohta. See on see, mida ta vastas, kui ma küsisin, kuidas saan aidata – söök, esmatarbekaubad ja elamused. Raha ta paraku ei võta ja elektriarveid ma kuidagi tema eest maksta ei saa. Küll aga jagan temaga oma portaalide ja Netflixi tellimust ning teinekord panustan koolitarvetega nagu seljakott lapsele, sest ta on mulle tõesti väga kallis.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle hea teada sinu kohta. See on see, mida ta vastas, kui ma küsisin, kuidas saan aidata – söök, esmatarbekaubad ja elamused. Raha ta paraku ei võta ja elektriarveid ma kuidagi tema eest maksta ei saa. Küll aga jagan temaga oma portaalide ja Netflixi tellimust ning teinekord panustan koolitarvetega nagu seljakott lapsele, sest ta on mulle tõesti väga kallis.

Küll sa oled tubli. Tuhandete eest sõbrannale väljategemine muutus jutu käigus nälgiva üksikema abistamiseks, kes elab 120 euro eest kuus ja ei saa hügieenitarbeidki osta, elab külmas ja näljas. Kui mul oleks selline tuttav, aitaks teda loomulikult veel palju rohkemgi, ei peagi selleks mingi ülikallis inimene olema, nälgivat inimest ikka aitad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärgu siin targutagu need, kes pidevalt igatemoodi kohe reisil käivad, et kas enam perega suhelda ei tohigi… jutt käib noortest, kel endil raha reisimiseks pole, tüdruk on vaesest perest ja jääb nukralt koju, vb pole kunagi reisil käinud, samas kui mamma tema ees oma pojukesel pakkida aitab ja hotelli tärne arutab ja noorte vahele kiilu lööb.

Reisimine ei vaja tegelikult palju raha, küll aga on vaja pealehakkamist ja soovi maailma näha. Kes pelgalt raha puudumise taha poeb, sel pole eelkõige tahtmist reisida.

Antud loo puhul mind pigem hämmastab ja ka kurvastab, et kaks noort armunut eelistavad pigem sellist keskealiste meelelahutust, selmet osta kaks odavat lennupiletit. Mina tüdrukuna endale sellist poissi kaaslaseks ei valiks. Tal puudub ju igasugune organiseerimisvõime. Isegi kotti ei saa ilma emme abita pakitud (tglt nädala basseini ääres peaks hakkama saama praktiliselt pagasivabalt).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle hea teada sinu kohta. See on see, mida ta vastas, kui ma küsisin, kuidas saan aidata – söök, esmatarbekaubad ja elamused. Raha ta paraku ei võta ja elektriarveid ma kuidagi tema eest maksta ei saa. Küll aga jagan temaga oma portaalide ja Netflixi tellimust ning teinekord panustan koolitarvetega nagu seljakott lapsele, sest ta on mulle tõesti väga kallis.

Küll sa oled tubli. Tuhandete eest sõbrannale väljategemine muutus jutu käigus nälgiva üksikema abistamiseks, kes elab 120 euro eest kuus ja ei saa hügieenitarbeidki osta, elab külmas ja näljas. Kui mul oleks selline tuttav, aitaks teda loomulikult veel palju rohkemgi, ei peagi selleks mingi ülikallis inimene olema, nälgivat inimest ikka aitad.

Jah, üks ja tuhandete eest. Külmas ei ela, sest sinna kulub ta raha. Üür, elekkter ja küte. Muidugi aitan nälgivat inimest ja kui Wolt marketiga saan kaerahelbeid, mune ja liha saata, saadan.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kõik peavad tundma täpselt niimoodi, nagu sina tunned ? Kui keegi tunneb ennast hästi nii, et saab aidata või kingituse teha nii, et ei eelda tagasimaksmist, siis ta ei tohi nii tunda ? ” Kuidas küla koerale” väljendit võib kasutada täpselt sellises tähenduses nagu see väljendab – vastastikuses tähenduses. Jälle -kui sul on imelik, siis kõigil teistes peab ka imelik olema ? Kust pagana kohast tuleb inimestel see enesekesksus, et kõik tohib maailmas olla ainult nii nagu mina arvan ? Teil endal ei ole imelik nii sallimatu olla ?

Inimese, kes kasutab niimoodi kirjavahemärke, ja ei ole suutnud korduvate suunamiste ning lõpuks ka otse õpetamiste peale omale asja selgeks teha, arvamus on täpselt sama olematu kvaliteediga nagu ka tema õigekiri.

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Inimese, kes kasutab niimoodi kirjavahemärke, ja ei ole suutnud korduvate suunamiste ning lõpuks ka otse õpetamiste peale omale asja selgeks teha, arvamus on täpselt sama olematu kvaliteediga nagu ka tema õigekiri.

Nõus, aga ise kirjutad ju ka suhteliselt halvasti.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimese, kes kasutab niimoodi kirjavahemärke, ja ei ole suutnud korduvate suunamiste ning lõpuks ka otse õpetamiste peale omale asja selgeks teha, arvamus on täpselt sama olematu kvaliteediga nagu ka tema õigekiri.

Nõus, aga ise kirjutad ju ka suhteliselt halvasti.

Ma vähemalt ei kaaguta nende inimeste kallal, kellega mu arusaamad ei ühti.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hästi elame Eestis. Mina elan Eestist kõrgema elatustasemega riigis, aga siin elavad noored  peale ülikooli lõpetamist veel kaua ühiskorterites ja ka peret luues jätkub elu ikka üürikorterites. Oma korter on suur luksus, mida miljonärid omale lubada saavad. Eestis poputatakse lapsukesi. Kohe peale gümnaasiumi papa-mamma raha eest korter ja auto, igakuine toetus, sponsoreeritud reisukesed koos pruudiga jne.

Liiga varad tulevad need pruudid ja peigmehed tänapäeval majja. Pole päevagi iseseisvat elu elatud ega oma raha teenitud. Pole poistel piimavuntsid veel kadunud ja plikadel midagi rinnahoidja sisse panna, aga juba elavad kokku.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 181 kuni 204 (kokku 204 )


Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanud laps ja tema reiside ja muude lõbustuste eest tasumine