Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanud lapsed ja kodutööd

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )

Teema: Täiskasvanud lapsed ja kodutööd

Postitas:

Mina ütleks, et sa oled oma lapse vaid poolikult koolitanud. Sina, kui kodune ema, oleks pidanud võtma lisaaega ja KOOLITAMA oma last ka iseseisvalt hakkama saama, süüa tegema, mõistma pere eelarvet, koristamistehnikaid õpetama, samuti peaks õpetama akudrelli käsitlemist, kuidas arstiaega kinni panna jne. Ega need oskused lapsele taevast tule. Uskumatult palju on noori, kes sellistest asjadest ööd ega mütsi tea.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa tema tuba ei korista ja tema pesu ei pese, siis sa tahad, et ta hakkaks pärast kooli sinu laga koristama?

Väga õige, nii tundub tõesti. aga peale tema toa ja tema pesude, on kodus ka muid tegemisi.

Kui ma peseks vaid oma pesu ja koristaks oma toa, siis poleks ok. Keegi peaks ikka süüa tegema, poes käima, aeda korras hoidma ja koristama neid ruume ka mis pole vaid MINU. seni olen seda teinud peamiselt mina. Mees teeb meestetõid. aga tema panustab pere ülalpidamisele ja pigem palkab tegija meestetööde jaoks ja tahab tööst vabal ajal puhata.

Hoopis see on su probleem, et mees teeb nn meestetöid, mis tähendab igapäevaselt eimillegi tegemist ja kord aastas auto putitamist vms. Isegi selle jaoks palkab kedagi. Mees sul poes ei käi, aias ei aita? Isegi, kui ta raha koju toob, ei tähenda see seda, et elementaarseid asju ise ei teeks, nõusid ei peseks või vajadusel põrandat ei pühiks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti veidi imelik teemalgataja jutt. Lapsed on suured. Sul pole kodus enam pointi olla. Mine tööle.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küsiks teemaalgatajalt, et kui nüüd laps hakkab ise kodutöid tegema (vähemalt siis osasid, eks), et mida teemaalgataja siis ÜLDSE veel teeb? Kas oled voodihaige või pime või mida?

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 09:26; 30.04 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on jälle õiglane, kui täisealistel pereliikmetel jääks vaba aega enamvähem võrdselt. Mees käib tööl, 40 tundi nädalas ja organiseerib kodused meestetööd (kokku 45 tundi nädalas ehk?), ülejäänud aeg on ilmselt vaba aeg.

Täisealine laps käib koolis 40 tundi nädalas, lisaks kodus õppimine ja enda toa koristamine ja enda pesu pesemine. Eks sõltub erialast, aga tundub nii 60+ tundi nädalas koormust. Ja seda mitte seepärast, et hirmus kõva pea on, aga vähegi tõsisemal erialal ûlikoolis ongi korralik kodutööde maht.

Kas tööl mittekäival emal kulub ka kõigi koduste toimetamiste peale 50-60 ja rohkemgi tundi nädalas? Ei tahaks väga uskuda, kui nii oleks, kuidas siis töölkäivad peredes inimesed üldse elus püsivad nii karmi koormuse juures? Mul ainsa täiskasvanuna peres küll ei kulu 40 tundi palgatööle + 60 tundi kodutöödele nädalas.

Ma arvan, et mõnikord võib loomulikult mingiteks koduasjades laps ja mees ka rohkem teha, no tõesti pesete kolmekesi koos aknaid vmt
Aga üldiselt on teie peres selle lapse koormus kõige suurem niikuinii, ära seda unusta.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elasin ema juures kahe abielu vahel. Õppisin samal ajal ülikoolis. Raha andis mulle lahutatud isa. Sellest ostsin ka sööki koju. Kuna see oli talongiajal, siis toimus see juhuslikult ja “kui leti alt sai”. Kindlasti panustas ema rohkem, aga see oli ka aeg, kui pigem oli raha, aga polnud osta. Mul on enda tehtud foto Tartus Jaama kauplusest, kus oli müüa ainult soola, soodat, tikke ja kõrvitsamehu. Kõik terve suure poe peale.

Koristasin ainult oma tuba. Muus osas korterist koristasin ainult enda järelt. Pärast vanniskäiku loputasin vanni ja tõmbasin jäljed põrandalt. Pesin oma nõud ja koristasin laua. Tulles vaatasin, ega esikusse jälgi jäänud, kui, siis tõmbasin põranda üle. Pärast kraanikasutamist puhastasin veetingad segistilt, elutoas pühkisin tassijälje laualt jne. Koristas tervet 5-toalist korterit ikka ema. Oma riideid ka eraldi ei pesnud – suht mõttetu ju panna mul 2 paari teksaseid enda eest masinasse, kui ema kaks paari paar päeva hiljem oleksid ju ka. Ema pesi. Küll aga mina enamasti tühjendasin pesumasina, panin terve pere pesu kuivama ja triikisin oma pesu.

Ema käis juhtuval kohal tootmises tööl ka.

Aknaid pesi aknapesija.

Ma loodan, et ma eriti ei räpatanud seal, sest koristamist oli tal niigi kõvasti.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodune olen olnud u sellest ajast, kui lapsed sündisid. Mees teenis, mina hoolitsesin laste ja kodu eest. Nii see on olnud kogugeg.

Ma saan aru, et väga rikkad te ei ole.
Aga kui see laps lõpuks omaette elama läheb ja mees pensionile jääb, kuidas te siis elama hakkate?
Kui sa pole 20a tööl käinud, siis ju sinu pension tuleb imepisike, kui üldse midagi…

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasvasin ka üles peres, kus ema oli kodune ja isa käis tööl. Nu lastele, meid oli rohkem, oli see igati mõnus olemine. Alati oli ema olemas, aitas õppimises ning oli peale kooli kodus, et meie omad mured/rõõmud kohe edasi rääkida. Kodus oli nö graafik, kõik panustasime kodutöödesse. Kodus ei ole ainult oma nõud ja laua pühkimine. Tuleb teha nii palju asju ja puhtas kodus on kõigil hea. Tuleb korras hoida ühiseid ruume ja teha ka rõvedaid töid nagu wc poti puhastamine ja prügikasti pesemine. Ema ei ole teenindaja vaid perekonnaliige, naine, ema. Praegu võibolla juba natuke hilja aga samas ei ole olukord lootusetu. Istuge maha ja leppige kokku, kes mida teeb. Või tehke koos suuremaid töid, näiteks aiatööd, kevadine aknapesu, suurpuhastus vannitoas. Mina isiklikult näiteks näen tööjuures ränka vaeva sellega, et töökaaslased ei suuda enda järgi koriatada. See nii jube aga olen hoopis endaga tööd teinud ja püüan tööd teha mitte välja tehes, sest nad kõik täiskasvanud ja ûmber kasvatada väga raske. Minul sellised lagas raske tööd teha. (Ja päriselt on laga, igalpool kohvitassid, külmkapis asjad hallitavad, vetsus vetsupaber laiali jne). See tuleb ikkagi kodusest kasvatusest. Juba lasteaias hakatakse õpetama lapsi, et nad ise ennast teenindaksid. Muidugi isa peaks ka panustana eeskujuga. Meie peres isa samamoodi osales kodutöödes. Mitte kûll nii palju aga kui oli näiteks maja suurpuhastuse aeg siis aitas. Ei palganud kedagi. Mulle omale tundub, et see oli hea lähenemine, sest meid oli lapsi peres 5 ja kukkusime välja päris hästi, nii poisid kui tüdrukud. Oma tütreid proovin samamoodi kasvatada, koos abikaasaga. Päris raske on, ei teagi kuidas mu ema hakkama sai, parajad mustuse putukad on mu plikad :):) võibolla sellest, et me mehega mõlemad täiskohaga tööl ja lihtsam on ise ära teha, kuna saab kiiremini!

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu 20a teeb täpselt samu asju, mida ta siiani teinud on.
lemmiklooma jalutanud, pesu triikinud, koristanud, ahju kütnud, rohinud, autot peseb, aknaid peseb.
kõike asju oleme teinud koos. ja teeme ka edaspidi. nooremad lapsed teevad samuti samu asju.
mina käin mehega tööl, maksame kõik kulud jne. aga kodutöödesse panustavad kõik.
hetkel 10aastane niidab muru 😛

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun, kui te panete, miinuse, selgitage ka. Muidu on arusaamatu, kas miinus võib olla selle eest, et olen kodune või selle eest laps ei tee kodutöid või et mina tahaks et ta kodus rohkem teeks, või et mina olen kodune ja tahan tema seljas liugu lasta

miinuse panin, et valisite sellise elukorralduse, kus andsite lapsele (tuleviku täiskasvanule) selgelt oma tegevusega signaali, et tema kohustus on õppida, käia trennis ja mitte midagi muud teha, ei õpetanud last töötama, ei andnud talle võimalust töötada.
Ja nüüd ühtäkki loodad naiivselt, et ta on küps kohusetundlik täiskasvanu.
Loodetavsti ei anna sa talle taskuraha 1000 eurot kuus vms.

Miks te rikute oma lapsed ära? MIKS?

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 15:56; 28.04 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes rikutud? Kus sina tead, millised on lapse koristsmiaharjumused tulevikus? Või et kui tal on teistsugune arusaam, kui sinul, on ta rikutud?

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.04 09:32; 26.04 10:30; 26.04 11:08; 26.04 11:31; 26.04 11:41; 28.04 16:54; 28.04 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rikutud selles mõttes, et tal puudub harjumus ise teha, tal puudub tööharjumus.
Tööd tehes laps näeb, et ta sai millegagi hakkama, tal tekib positiivne kogemus.
Emad, kes teevad laste eest palju olmetoimetusi ära, rikuvad oma lapsed ses suhtes ära, et nad on mugavustsoonis ja nad ei oska reaalselt ei koristada, enda ümber korda luua ega oma panust anda leibkonda.
Nad ei tule selle peale lihtsalt, kuidas see käib.

Näen oma töös selliseid 20-25 aastaseid palju, emad endiselt korraldavad, lapsed on nagu vaikivad muumiad… lisaks elavad nad tihti kodus. Ja ei saa arvata, et nüüd kõik kõrgkoolis end koolitavad, osad ei õpi ei tööta. Võib olla läheb kõik hästi ja ta on andekas, muus mõttes töökas inimene ja süda on õige kohapeal ja tulevik on helge.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 15:56; 28.04 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, muidugi, et kui inimene ei orja kui sibi, on ta rikutud.
Töökasvatus? Ikka veel nõukaaeg?
Kuulge, koristage end surnuks, kui tahate. Aga miks teistele seda peale surute mingite õõnsate sloganitega?

+4
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.04 09:32; 26.04 10:30; 26.04 11:08; 26.04 11:31; 26.04 11:41; 28.04 16:54; 28.04 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige loogilisem vastus seni oli sellelt inimeselt, kes ütles, et kõigil peaks võrdselt vaba aega jääma. Ehk siis, kuna väikseid lapsi pole, kelle eest hoolitsema peaks, siis tasuks teemaalgatajal tööle minna ja siis peale tööpäeva tehakse kodused tööd koos või kordamööda. Muidu tekib tõesti küsimus, et mida see naine siis täpsemalt teeb, kui mees tööl ja laps koolis. Ma ei kujuta ette, et ma tööl ei käiks, aga tööl- või kooliskäivad pereliikmed peaks peale pikka päeva veel kodus rabama. Võrdsust ju tahame?

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.04 01:17; 30.04 16:04; 30.04 18:44; 30.04 20:50; 30.04 21:14; 30.04 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige loogilisem vastus seni oli sellelt inimeselt, kes ütles, et kõigil peaks võrdselt vaba aega jääma. Ehk siis, kuna väikseid lapsi pole, kelle eest hoolitsema peaks, siis tasuks teemaalgatajal tööle minna ja siis peale tööpäeva tehakse kodused tööd koos või kordamööda. Muidu tekib tõesti küsimus, et mida see naine siis täpsemalt teeb, kui mees tööl ja laps koolis. Ma ei kujuta ette, et ma tööl ei käiks, aga tööl- või kooliskäivad pereliikmed peaks peale pikka päeva veel kodus rabama. Võrdsust ju tahame?

Vale. Miinimumpalga pealt koju zombistatud olekus tulles ja kõigi oma lähedaste elu sellega pea peale keerates on kahju tavaliselt selline, mida ei osata, ega suudeta kuidagi lappida. Kõik ei pea tööl käima. Kõik ei pea isegi teiste jaoks tööd tegema. Meil on palju inimesi siin riigis, kes teevad tööd ainuisikuliselt endale kas siis raha eest või mitte.
Pere puhul on oluline selline armastav kooslus, mida ei anna ükski riigiasutus ja võrdse panuse andmine. Selles mõttes on kõik kodused emad õigel teel, et see on väärtus mida ei saa mõõta asjade maailmas, aga ilma selleta oleks ühiskond jube. Teisalt lapsed ei saa head kasvatust, kui nad elavad kodus, kus kinnisvara on hotelli staatuses. Isa on varustaja ja ema on teenindaja. Kuidas siis peaks nad kunagi vastutustundlikult selle vara üle võtma, või kuidad nad peaks teadma, kuidas selle vara eest hoolitseda, kui midagi kunagi tehtud ei ole. Suhtumine veel kirsiks peale ja tõenäolised probleemid tulevase elukaaslasega, kes ei soovi suhet teenijat vajava inimesega, kes selle teenuse eest eraldi ei maksa.

Selle teema kõige suurem probleem on see, et valdav osa vastajatest ei saa üldse aru, et kodus olevad tööd on ka vaimset laadi. Täpselt samamoodi, nagu on meil palgaliste töökohtade puhul. Inimest ei saa kasvatada ilma psühholoogilise toeta ja meil on palju probleeme just seetõttu, et neid asju, mis silmaga mõõta ei saa, neil justkui väärtust ei ole. Kui lapsel riie seljas ja söök ees, siis reeglina on terve müriaad asju, mis on veel vaja teha, et kasvaks ka normaalne inimene. Lapsega vestlemine, tema mure märkamine, kooliasjade kontrollimine jne. on ka töö. See ei ole nähtav ja see ei lähe kunagi vajalike tööde hulka, nagu siin näha, aga kui see tegemata jätta, siis inimesed kasvavad viltu.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestasin ka, kui mehe tütar meil oli ja 16-aastasel neiul ei olnud mingeid oskusi ei süüa teha ega ka koristada. Mehe sõnul vedelsid vahest kasutatud hügeenisidemed WC põrandal. Hakkasin vaikselt õpetama, tegime koos süüa, õpetasin aknaid pesema jne. Nüüd on tüdruk abielus ja oma pere ning tunnistas – et tänu minule oskab teha paljusid koduseid töid.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestasin ka, kui mehe tütar meil oli ja 16-aastasel neiul ei olnud mingeid oskusi ei süüa teha ega ka koristada. Mehe sõnul vedelsid vahest kasutatud hügeenisidemed WC põrandal. Hakkasin vaikselt õpetama, tegime koos süüa, õpetasin aknaid pesema jne. Nüüd on tüdruk abielus ja oma pere ning tunnistas – et tänu minule oskab teha paljusid koduseid töid.

Kas isa ei peakski oma last kasvatama?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 10:34; 30.04 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsega vestlemine, tema mure märkamine, kooliasjade kontrollimine jne. on ka töö.

Kahtlemata on sul õigus, aga asi selles, et see laps, kelle kasvatamisest sa räägid, on nüüdseks täiskasvanud inimene ju. Jutt on hetkel sellest, et koos elavad kolm täiskasvanut, kaks käivad 8+ tundi kodunt väljas tööl (või koolis), kolmas on päevad otsa kodus ja ei taha enam koduseid töid teha, vaid ootab, et need väljas töölkäivad osa tema eest ära teeks. Täitsa mõistetav, aga siis peaks kodusolija leidma omale ka mingi koduvälise tegevuse. Mina küll muidu aru ei saaks, miks peavad isa ja (täisealine) laps hakkama peale pikka päeva süüa tegema, sest ema vaatas päev otsa seepe.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.04 01:17; 30.04 16:04; 30.04 18:44; 30.04 20:50; 30.04 21:14; 30.04 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin kunagi sama probleemi ees, aga selle vahega, et mina käin täis kohaga tööl ja lapsed olid 13 ja 10. Mis me siis tegime. Istusime koos laua taha, mina panin kirja kõik majapidamistööd ja siis saime kordamööda kõik endale meelepärased valida. Eks ma valisin meelega neid, millest teadsin, et lastele käivad üle jõu või mida ma niikuinii peaks üle tegema.
Nii sain mina oma koormat vähendada ja lastel jäi mulje, et nad ise valisid.
Tead, ei käi lapsele ka õppimise ja trennide kõrvalt üle jõu õhtul vannitoa pinnad lapiga üle käia (max 3 minutit), nädalavahetusel põrandate imemine (max 15 minutit) või tule ahju tegemine (max 3-4 min).

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin ka just öelda et need miinused tulid kadedusest. See on alati siin olnud. Nagu kontorikägu ennast jubedalt teostab 9-5 iga päev sandiraha eest. Ikka ära elamiseks. Ja siis tuleb see kodus olev kägu oma jutuga et ei peagi iga päev tööl käima no kas ei aja hinge täis. Lajatab siis oma miinuse et päev korda oleks läinud.
Aga teemast, jah, peab varajalt peale hakkama et ise kodus mingeid koduseid töid teeksid, juba eesmärgil et tulevikus kodus teeksid midagi. Mina õpetan praegu oma poistele triikimist näiteks. Süüa teevad endale niikuinii kui mina pole juba midagi teinud. Aiatöid teevad ka aga nagu kõik pubekate värk siis näägutamine kuulub asja juurde.
Jah ja olen ka kodune.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.04 17:41; 30.04 17:43; 30.04 18:52; 30.04 19:29; 30.04 20:29; 30.04 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsega vestlemine, tema mure märkamine, kooliasjade kontrollimine jne. on ka töö.

Kahtlemata on sul õigus, aga asi selles, et see laps, kelle kasvatamisest sa räägid, on nüüdseks täiskasvanud inimene ju. Jutt on hetkel sellest, et koos elavad kolm täiskasvanut, kaks käivad 8+ tundi kodunt väljas tööl (või koolis), kolmas on päevad otsa kodus ja ei taha enam koduseid töid teha, vaid ootab, et need väljas töölkäivad osa tema eest ära teeks. Täitsa mõistetav, aga siis peaks kodusolija leidma omale ka mingi koduvälise tegevuse. Mina küll muidu aru ei saaks, miks peavad isa ja (täisealine) laps hakkama peale pikka päeva süüa tegema, sest ema vaatas päev otsa seepe.

No näed, puhas kadedus.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.04 17:41; 30.04 17:43; 30.04 18:52; 30.04 19:29; 30.04 20:29; 30.04 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No näed, puhas kadedus.

Kadedus siis mille peale? Et inimesel pole mitte mingeid ambitsioone ja huvisid? Minu poolest mingu kuhugi vabatahtlikuks see mittetöötav ema või hakaku kodus midagi loovat tegema, aga see niisama diivanil külitamine ja ootamine, millal mees tuleb töölt või laps koolist, et keegi süüa teeks… No seal pole tõesti midagi kadestada.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.04 01:17; 30.04 16:04; 30.04 18:44; 30.04 20:50; 30.04 21:14; 30.04 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No näed, puhas kadedus.

Kadedus siis mille peale? Et inimesel pole mitte mingeid ambitsioone ja huvisid? Minu poolest mingu kuhugi vabatahtlikuks see mittetöötav ema või hakaku kodus midagi loovat tegema, aga see niisama diivanil külitamine ja ootamine, millal mees tuleb töölt või laps koolist, et keegi süüa teeks… No seal pole tõesti midagi kadestada.

Oled kodusel emal diivani peal olnud et tead et külitab seal? Kohe nii täpne info?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.04 17:41; 30.04 17:43; 30.04 18:52; 30.04 19:29; 30.04 20:29; 30.04 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No näed, puhas kadedus.

Väga imelik arvamus. Mina näiteks olen arst (naine ja ema olen) ja ikka väga imelik oleks arvata, et tahan kusagil kodus vegeteerida. Sa nagu tõesti arvad, et naised tahavad kodus istuda ja kui nad seda ei tee, siis on kadedad? Kelle või mille peale?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 09:26; 30.04 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No näed, puhas kadedus.

Väga imelik arvamus. Mina näiteks olen arst (naine ja ema olen) ja ikka väga imelik oleks arvata, et tahan kusagil kodus vegeteerida. Sa nagu tõesti arvad, et naised tahavad kodus istuda ja kui nad seda ei tee, siis on kadedad? Kelle või mille peale?

Aga miks halvustavaid kommentaare siis postitada?
Inimene peaks tolereerima kõikide inimeste valikuid.
Nüüd kui siin midagi tagumikust hammustab siis poleks ju soovi rõhutada kui mannetud need kodused naised on. Eks ju?
Ja loomulikult on siin igaüks arst, raketiteadlane, kirurg või ooperilaulja. Nagu juba mitu aastat seda veidrust siin näinud. Isegi ei viitsi enam ärrituda.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.04 17:41; 30.04 17:43; 30.04 18:52; 30.04 19:29; 30.04 20:29; 30.04 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene peaks tolereerima kõikide inimeste valikuid.

No mina näiteks toleerin täiskasvanud lapse valikut suurema osa ühistest kodutöödest jätta pere sellele liikmele, kel on kõige rohkem vaba aega. Sest see on lihtsalt õiglane. On äärmiselt ebaõiglane, kui kodusoleval emal on vaba aega 22 tundi ööpäevas (2 tundi kulub siis mingile tegevusele pere heaks, nt poes käimisele) ja teistel pereliikmetel siis mingi 12 tundi ööpäevas Teine 12 tundi siis kulub tööl/koolis, liikumisele tööle/kooli, tudengil kodus õppimisele ja kõigele selle lisaks veel kodustele töödele. Selle koduste tööde osa võiks siiski kodusolev ema enda peale võtta. Oleks lihtalt aus ja õiglane.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.04 19:58; 30.04 21:39; 30.04 21:42; 30.04 22:27; 01.05 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene peaks tolereerima kõikide inimeste valikuid.

No mina näiteks toleerin täiskasvanud lapse valikut suurema osa ühistest kodutöödest jätta pere sellele liikmele, kel on kõige rohkem vaba aega. Sest see on lihtsalt õiglane. On äärmiselt ebaõiglane, kui kodusoleval emal on vaba aega 22 tundi ööpäevas (2 tundi kulub siis mingile tegevusele pere heaks, nt poes käimisele) ja teistel pereliikmetel siis mingi 12 tundi ööpäevas Teine 12 tundi siis kulub tööl/koolis, liikumisele tööle/kooli, tudengil kodus õppimisele ja kõigele selle lisaks veel kodustele töödele. Selle koduste tööde osa võiks siiski kodusolev ema enda peale võtta. Oleks lihtalt aus ja õiglane.

Noja siis, see on sinu arvamus, eks ole. Kõik ei ela nagu sina. Sul on mingi eelarvamus ja protsent kadedust, et näed koduseid naisi diivanil külitateve inimestena. See on sinu probleem ja absoluutselt ei puutu teemaalgatusse.
Nagu aus ja õiglane,et praegu on kodused tööd naiste õlgadel, ka täiskohaga tööl käivatel.
Aus ja õiglane oma lapsed kasvatada et ema teeb kõik kodused tööd? Ainult et majanduslikult pole vajalik tööl käija? Et kodune ema on koheselt teenija? Et inimesed on teised otsused teinud elus? Et sina sellest aru ei saa? Vaata ikka sügavalt enda sisse.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.04 17:41; 30.04 17:43; 30.04 18:52; 30.04 19:29; 30.04 20:29; 30.04 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

praegu on kodused tööd naiste õlgadel, ka täiskohaga tööl käivatel

Siin teemas ei käi ju jutt täiskohaga töölkäivast emast, vaid emast, kes on kodune ja ei tee palgatööd, s.t. tema amet on olla koduperenaine. Keegi ei käsi tal seda olla, ta võib vabalt midagi muud teha, aga oodata, et ülejäänud, juba ameteid-töökohti omavad pereliikmed peaks teda ülal pidama JA ka tema töö ära tegema, on veidi ebaõiglane.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.04 01:17; 30.04 16:04; 30.04 18:44; 30.04 20:50; 30.04 21:14; 30.04 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kadedus siis mille peale? Et inimesel pole mitte mingeid ambitsioone ja huvisid? Minu poolest mingu kuhugi vabatahtlikuks see mittetöötav ema või hakaku kodus midagi loovat tegema, aga see niisama diivanil külitamine ja ootamine, millal mees tuleb töölt või laps koolist, et keegi süüa teeks… No seal pole tõesti midagi kadestada.

Ma ei külita diivanil ja ei oota kodus et keegi tuleks ja hakkaks mulle süüa tegema. Söögi teen mina. Koristan ju ka. Aias teen ka aiatöid. Mul on tegemisi küll. aga kõik mis ma teen, teen endale või oma perele ja raha sellega ei teeni.
Kui ma hakkaks koristama kellegi teise kodu. kas vabatahtlikuna heategevusena või raha eest, kas see teeks minust väärtuslikuma inimese?

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 26.04 09:13; 26.04 09:25; 26.04 09:57; 26.04 11:14; 26.04 11:23; 26.04 11:37; 30.04 20:57; 30.04 21:37; 30.04 22:20; 01.05 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aus ja õiglane oma lapsed kasvatada et ema teeb kõik kodused tööd? Ainult et majanduslikult pole vajalik tööl käija? Et kodune ema on koheselt teenija? Et inimesed on teised otsused teinud elus? Et sina sellest aru ei saa? Vaata ikka sügavalt enda sisse.

Inimene, kes kirjutab “pole vaja tööl käija”, on küll viimane, kes teistele moraali võiks lugeda!

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 09:28; 30.04 21:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )


Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanud lapsed ja kodutööd

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.