Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanud laste rahaline abistamine

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Täiskasvanud laste rahaline abistamine

Postitas:

Kuidas teile tundub see vanematelt raha vastu võtmine kui oma pere ja töö olemas?
Me saame oma eluga ise edukalt hakkama, oma kodu, autod mõlemal, söök laual, vAhel reisid.
Mehe vanemad elavad ka keskklassi elu, aga iga kord kui sinna külla läheme annavad meile raha, kui vastu ei võta siis panevad kusagile jope tasku või annavad lapsele, summad ei ole mitte väiksed.
Minu vanemad elavad üle keskklassi elu, nemad otseselt raha ei anna aga teevad hirmakkleid kingitusi, nagu soojamaareisid, uus auto ( vana oli täiesti toimiv korralik auto), lapsele ostetakse kalleid asju.
Jah ühest küljest tore, et meile mõtlevad, ikka teeb rõõmu kingitus aga samas ka väga ebamugav, tekitab tunde nagu me ise hakkama ei saaks oma eluga. Olen nendega rääkinud sellest aga vastus, et valehäbi, et nad tahavad, et meil oleks ka hea elu, et mees ei peaks käima nii palju tööl ja saaks olla perega koos ( seda meil omalajal ei olnud, isa rabas tööd alati) tahavad jagada mis neil on mitte pangaarvele lihtsalt koguda mõtetuid numbreid, tahavad näha meie rõõmu.

Kuidas teie suhtuksite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 16:00; 23.03 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul vanemad samasugused. võtan vastu, mis muud, sest nad paneksid ka raha vastasel korral kuskile taskusse või midagi analoogset.

samas kui neil on kuskile reisile minek, siis teen aegajalt niisama ülekandeid neile vastu. hea ju, kui reisil taskuraha võtta on. samuti kui ema on palunud midagi linnast, kus mina elan, mul ära osta endale, siis ma kunagi ei küsi seda raha emalt tagasi. või kui teeme mõne suurema juubeli ettevalmistusi, siis ei saagi sente pooleks ja maksan rõõmuga asjade eest, mida on vaja osta. mul emal ka väiksemad lapsed, kes üsna väikesed, kui nendega käin veekeskustes või mängutubades, siis otse loomulikult ka raha ei lase neil endil välja käia (mis on ema poolt kaasa pandud), maksan ka nende söögid-piletid ning palun neil taskuraha endale koguda pigem.

ikka leiab viisi, kuidas mitte ainult ise vastuvõtja olla. ei saa aru inimestest, kes tõesti pole ise tulnud selle peale. kes ainult võtavadki ja arvavad, et nii ongi lahe ja mugav ja õige.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

samamoodi tunneks, oleks häbi ja katsuks siiki anda raha neile tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha ongi mõeldud kulutamiseks. Pangakontol seisvast rahast pole ju kellelgi eriti kasu. Ma ei innusta siin mõttetult laristama, aga kui inimesed on tööd teinud ja vaeva näinud, siis miks nad ei võiks lubada endale ja oma lähedastele (ka täiskasvanud lapsed jäävad oma vanematele alati lasteks) häid elamusi?
Minu vanaema on kolm rahareformi üle elanud. Tema juba teab, et keegi pole selle eest kaitstud, et tema suure vaevaga teenitud säästud ühel hetkel lihtsalt ei haihtuks.
Raha väärtus ju pidevalt väheneb, raha eest saadud emotsioonide väärtus mitte.
NB! Kinnitan veelkord, et ei poolda mõttetut raiskamist – kõike peab ikka mõistlikult tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks argument oli ka see, et palju toredam on praegu näha laste rõõmu ja koos toredaid asju teha, kui koguda ja muudkui investeerida ja siis jääb see kõik päranduseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 16:00; 23.03 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel seda muret ei ole; kuna 15a on veel eluasemeleanu maksta, mis sai maja ehitamiseks võetud; siis ei ole võimalust teha lastele suuri kingitusi ega anda neile suuri rahasummasid.
Kuigi tegelikult näen, et nad ootavad neid; vähemalt kaks neist.
Äkki ongi siin maailmas nii, et need kes ei oota neile antakse st. nende vanematel on anda ja need, kes ootavad neile lihtsalt ei ole midagi anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui vanematel on soov ja võimalused, siis miks mitte? Kui neil endal on kõik vajalik olemas ja enim rõõmu teebki omaenda lastele kingituste tegemine, mis selles halba on?
See argument on õige, et miks nad peaksid koguma ja lõpuks pärast surma nende raha lastele pärandub. Las nad parem naudivad oma laste rõõmuhetki, vahet pole, et täiskasvanute!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodusseadus pidi olema selline, et kui lapsevanem annab oma täiskasvanud lapsele 100 eurot, siis võtab ta temalt ära võimaluse teenida 1000 eurot. mina ei poolda vanemate raha võtmist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vanemad jäävad vanemateks. kas sa ei tahaks vanana oma lastele raha anda kui sul seda oleks.
nad teevad ju seda puhtast südamest!!!! tahavad ka kuidagi aidata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mehe vanematel võib olla kompleks selle tõttu, et sinu vanemad on jõukamad ja teevad hirmkalleid kingitusi? Ma isiklikult ei võtaks vastu ja räägiksin asjad sirgu ning argumenteeriksin ära kuidas iganes. Nad võiksid seda raha muuks otstarbeks koguda. Kui tahavad, kogugu teie laste koolitamiskuludeks. Kui täiskasvanud lapsed on hädas, siis pean normaalseks. Täpselt sama normaalseks pean seda, kui sedagi, et lapsed toetavad oma vanuritest vanemaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Loodusseadus pidi olema selline, et kui lapsevanem annab oma täiskasvanud lapsele 100 eurot, siis võtab ta temalt ära võimaluse teenida 1000 eurot. mina ei poolda vanemate raha võtmist.
[/tsitaat]

Poolt!
Minul on põhimõte. Senikaua, kui lapsed õpivad ja harrastustega tegelevad toetan neid. Vanem laps 25a õpib juba teises ylikoolis euroopas (1 aasta jäänud) ja noorem on veel kodus aga tegeleb kalli harrastusega.
Lastega on sellel teemal räägitud ja nad teavad seda, kui koolitused läbi peavad ise hakkama saama.
Tean enda tutvusringkonnas ka peresid, kus yritatakse lapsi \”aidata\” ostetakse auto või elamine. Minuarust on lapsele karuteene osutamine ja rikub lapse elu jäädavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskkooli lõpuks sai tuttavate laps vanematelt auto, ülikooli lõpuks maja. Nüüd polegi tal endal muud teha kui narkot tõmmata…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanud laste rahaline abistamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.