Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanud pojaga probleemid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 166 )

Teema: Täiskasvanud pojaga probleemid

Postitas:
Kägu

Poeg lõpetas eelmisel aastal gümnaasiumi, edasi õppima ei läinud, sõjaväkke ei läinud tervise tõttu. Nüüd on passinud kodus terve see aeg, töötukassas arvel, tööd ei leia. Ei ole huvitatud ka mingile lihtsale tööle minemisest, see tekitaks temas, nagu ütleb, depressiooni. On saanud töövestlusi klienditeendindaja jm müügitöö kohtadele kandideerides, kuid kuna suhtlusoskus on rabe ega ole ta ka üldse müügiinimese natuur, ja ega midagi eriti ei oska ka (ei ole ka üleliia helge pea), siis ei ole vestlusvoorust edasi kuskil saanud. Areng null.
Näen kõrvalt, kuidas sõprade-tuttavate pojad on sõjaväes, õpivad edasi, käivad tööl, tegelevad mitmete hobidega.. Ja tema… elab oma toas, on ööd läbi üleval, mängib arvutimänge, laseb toidul hea maitsta, võtab vanni ja käib jõusaalis. Kommunaale tasuda ei aita, sest tal selleks raha pole. Süüa ka muidugi ei osta, ka selleks pole tal raha. Mul on sügav mure, et ta ei koligi kunagi oma elu peale, ei teegi midagi oma eluga. Kui oleme uurinud, et mis sind huvitab, et näed ju ise, sa ei jõua nii kusagile, pead midagi edasi õppima, siis ütleb, et teda ei huvita absoluutselt mitte miski, tahab lihtsalt palju raha.. Ütleb, et ei olegi vaja tavalist orjatööd teha, et raha teenitakse netis, aga selleks on vaja algkapitali, mida temal ei ole. Üks päev küsis, kas meil on mingeid sääste, mida tema saaks kasutusele võtta… Mul mõistus lihtsalt otsas.

+42
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poiss on selle kuritegelikut Tate fänn ilmselt… Siis ei jää muud üle, kui tuleb süda kõvaks teha ja ennast kehtestada. Internetiühenduse võid kodus kas ära lõpetada – kui sa ise ilma saad – või parooli alla panna. Nälga päris ei jäta ju pojukest, aga mingeid maiustusi või taskuraha ei pea võimaldama. Toitumine väga lihtsaks, supid, pudrud, umbes nagu haiglas.

Ja ütledki, et tegelikult pole sa täisealist last üldse kohustatud ülal pidama, aga eriti ei ole sa kohustatud andma talle ellujäämiseks ebavajalikke hüvesid ning kui ta tahab investeerida, peab ta algkapitali ise teenima. Mingu alustuseks tööle, pangu raha kõrvale, siis hakaku investeerima.

Võite katsetada ka perenõustaja juures käimist ja survestada teda tasuta kursustele minema: https://tmk.edu.ee/taiendkoolitus/koolitused/tasutakoolitused-2/

Aga kui sa ise karmimaks ei muutu, siis pole tal vähimatki motivatsiooni oma seisukohti muuta.

+35
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

St hetkel tundub, et sul on õigel ajal jäänud mõned vajalikud jutuajamised pojaga pidamata ja selle tõttu tulebki sul nüüd rohkem vaeva näha kui teistel vanematel. Enamasti tehakse ikka juba varakult lastele selgeks, et raha ei tule niisama seina seest ja kõik ei saa olla miljonärid ega tippjuhid. (loogikamäng – kui kõik inimesed oleksid väga rikkad, ei oleks mitte keegi tegelikult rikas, sest rikkus on alati suhteline).

+13
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Üks päev küsis, kas meil on mingeid sääste, mida tema saaks kasutusele võtta…

Ainus vastus sellele on, et kui ka oleks selliseid sääste, siis need säästud olen ma ise oma palgast säästnud ja ma ei anna neid algajale investorile põhimõtteliselt! Säästa oma teenistusest!

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest peaksid olema konkreetsem. Andma teada, milliseks ajaks ootad temalt mingeid arenguid iseseisvumise osas. Mul olid pojaga probleemid mõned aastad tagasi. Koroonaaeg oli, tööga oli kehvasti ja kippus jooma, muidu varem oli tubli inimene olnud. Ühel päeval sai villand, konkreetselt palusin asjad kokku panna ja välja kolida. Vihastas, läkski vastu ööd, otsisid sõbraga linnas esimese ettejuhtuva odava üüritoa, nii palju raha oli kahepeale. Eks mul süda ikka valutas algul, aga sai ree peale uuesti. Algul tegi juhuotsi ja siis läks Soome tagasi. Nüüd on korralik üürikas, kogub sissemaksu jaoks raha, ütleb, et on tänulik mu toonase karmuse eest, et sai jalad p…. alt välja.

+28
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest peaksid olema konkreetsem. Andma teada, milliseks ajaks ootad temalt mingeid arenguid iseseisvumise osas. Mul olid pojaga probleemid mõned aastad tagasi. Koroonaaeg oli, tööga oli kehvasti ja kippus jooma, muidu varem oli tubli inimene olnud. Ühel päeval sai villand, konkreetselt palusin asjad kokku panna ja välja kolida. Vihastas, läkski vastu ööd, otsisid sõbraga linnas esimese ettejuhtuva odava üüritoa, nii palju raha oli kahepeale. Eks mul süda ikka valutas algul, aga sai ree peale uuesti. Algul tegi juhuotsi ja siis läks Soome tagasi. Nüüd on korralik üürikas, kogub sissemaksu jaoks raha, ütleb, et on tänulik mu toonase karmuse eest, et sai jalad p…. alt välja.

Tore, et läks hästi. Aga see on keeruline teema ja keegi ei tea, kuidas on õige käituda. Mis siis, kui poeg oleks veel rohkem põhja vajunud? Rohkem jooma hakanud, tänaval ööbinud, muutunud asotsiaaliks? Siis oleks elu lõpuni süda valutanud, et oma last ei aidanud raskel hetkel.

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selles mõttes on pojal põhimõtteliselt õigus, et palgatööga rikkaks saamine on kõige raskem valik üldse. Mina olen ka aru saanud, et täna istuvad need kõige jõukamad kusagil Bali või Bintani saarel arvuti taga ja tegelevad suunamudimisega ja sisuloomisega.

Minu rikkal bossil/firmaomanikul on neli tütart – kõik istuvad niimoodi kodus. Boss loodab, et saavad ükskord mehele. Vanim on juba 35. Lootus jääb.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleem on tegelikult massilisem kui me arvame. Nii paljud ei taha pärast gümnaasiumi õppimisest enam mitte midagi kuulda. Äkki on häda meie koolisüsteemis? Miks õppimine nii vastikuks muutub noortele?

Teemaalgataja, proovi teda suunata ikkagi midagi õppima. Nt.autojuhilubasid tegema. Nüüd on kõrgkoolide juures ka mikrokraadide tegemise võimalused – äkki hakkab midagi meeldima. Kusagilt peab alustama.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis “palju raha” jutt see on, kui poiss ei suuda end isegi elementaarselt ülal pidada?  Alustagu kõigepealt sellest.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähen pühapäeval kirikusse ja panen küünla, et mul pojaga selliseid probleeme pole olnud. Peale gümnaasiumit läks kõrgkooli, kolmandal kursusel ka tööle, jäigi pealinna elama ja saab juba aastaid iseseisvalt hakkama. Päris masendav ikka, kui mul üks täiskasvanud logard kodus ülal pidada oleks. Samas kuidas olukorda muuta – mina küll ei tea ega oskaks  midagi teha, kui suur inimene ise aru ei saa, et selline elu pole jätkusuutlik.

+15
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleem on tegelikult massilisem kui me arvame. Nii paljud ei taha pärast gümnaasiumi õppimisest enam mitte midagi kuulda. Äkki on häda meie koolisüsteemis? Miks õppimine nii vastikuks muutub noortele?

Teemaalgataja, proovi teda suunata ikkagi midagi õppima. Nt.autojuhilubasid tegema. Nüüd on kõrgkoolide juures ka mikrokraadide tegemise võimalused – äkki hakkab midagi meeldima. Kusagilt peab alustama.

Autojuhiload tal on, auto on ka. Sellega käib ka vahepeal meelelahutuseks sõitmas. Juhiload tegi ja auto ostis oma raha eest.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähen pühapäeval kirikusse ja panen küünla, et mul pojaga selliseid probleeme pole olnud. Peale gümnaasiumit läks kõrgkooli, kolmandal kursusel ka tööle, jäigi pealinna elama ja saab juba aastaid iseseisvalt hakkama. Päris masendav ikka, kui mul üks täiskasvanud logard kodus ülal pidada oleks. Samas kuidas olukorda muuta – mina küll ei tea ega oskaks midagi teha, kui suur inimene ise aru ei saa, et selline elu pole jätkusuutlik.

Jah, vot mina oleks ka meeleldi midagi sellist näinud. Paraku ütleb poeg, et see “tavalise inimese” v see “tavalise orjaelu” stsenaarium – gümnaasium, kõrgkool, tööle, pere loomine, orjamine terve elu ja ikka mitte rikkaks saamine ja viimaks surm – ei ole elu, mida tema sooviks elada.

+5
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Lähen pühapäeval kirikusse ja panen küünla, et mul pojaga selliseid probleeme pole olnud. Peale gümnaasiumit läks kõrgkooli, kolmandal kursusel ka tööle, jäigi pealinna elama ja saab juba aastaid iseseisvalt hakkama. Päris masendav ikka, kui mul üks täiskasvanud logard kodus ülal pidada oleks. Samas kuidas olukorda muuta – mina küll ei tea ega oskaks midagi teha, kui suur inimene ise aru ei saa, et selline elu pole jätkusuutlik.

Jah, vot mina oleks ka meeleldi midagi sellist näinud. Paraku ütleb poeg, et see “tavalise inimese” v see “tavalise orjaelu” stsenaarium – gümnaasium, kõrgkool, tööle, pere loomine, orjamine terve elu ja ikka mitte rikkaks saamine ja viimaks surm – ei ole elu, mida tema sooviks elada.

Täielik lumehelbeke siis ju. Aga ta saab seda kõike endale lubada, sest te võimaldate.

+18
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui vanematel raha pole, on hea öelda, et pole. Aga kui neil on raha, on juba raskem. Kuidas seletada seda nii, et ta ei pettuks oma vanemates või nende põhimõttes talle mingi projekti alustuseks raha mitte anda? Ega õppimine ole tänapäeval ka midagi kindlat. Minu oma õppis 3 aastat. Siis otsustas, et vale asi. Tööle ei läinud. Läks jälle õppima. Nüüd juba uut asja. Aga võib olla et see ka ei sobi? Ja ikka elab meie kulul.

+12
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Lähen pühapäeval kirikusse ja panen küünla, et mul pojaga selliseid probleeme pole olnud. Peale gümnaasiumit läks kõrgkooli, kolmandal kursusel ka tööle, jäigi pealinna elama ja saab juba aastaid iseseisvalt hakkama. Päris masendav ikka, kui mul üks täiskasvanud logard kodus ülal pidada oleks. Samas kuidas olukorda muuta – mina küll ei tea ega oskaks midagi teha, kui suur inimene ise aru ei saa, et selline elu pole jätkusuutlik.

Jah, vot mina oleks ka meeleldi midagi sellist näinud. Paraku ütleb poeg, et see “tavalise inimese” v see “tavalise orjaelu” stsenaarium – gümnaasium, kõrgkool, tööle, pere loomine, orjamine terve elu ja ikka mitte rikkaks saamine ja viimaks surm – ei ole elu, mida tema sooviks elada.

Täielik lumehelbeke siis ju. Aga ta saab seda kõike endale lubada, sest te võimaldate.

No ta ei sa endale siiski hetkel midagi võimaldada. Meie poolt on vaid ulualune ja toit. Mingit rikkust, mida tema ju soovib, tema jaoks sellisel moel ju ei ole. Ta on täismees, kes elab lapsepõlvekodus oma lapsepõlvetoas.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ulualune ja toit on ka täisealise terve inimese puhul liig. Sa ei leia?

+7
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui vanematel raha pole, on hea öelda, et pole. Aga kui neil on raha, on juba raskem. Kuidas seletada seda nii, et ta ei pettuks oma vanemates või nende põhimõttes talle mingi projekti alustuseks raha mitte anda? Ega õppimine ole tänapäeval ka midagi kindlat. Minu oma õppis 3 aastat. Siis otsustas, et vale asi. Tööle ei läinud. Läks jälle õppima. Nüüd juba uut asja. Aga võib olla et see ka ei sobi? Ja ikka elab meie kulul.

Jah, just nimelt. Kui seda muret pole, et oled sunnitud midagi ette võtma, et üür saaks makstud v üldse oleks midagi hamba alla panna, siis oleks lugu teine. Aga kuniks soe vesi voolab ja elekter on olemas, et läpakat ja mobiili laadida, samuti on külmkapis toitu – siis pole ju miskit häda, eriti kui saab veel jõusaali ja autosõidu kaudu meelt lahutada. Aga mingil hetkel lõpeb ka see töötutoetus ära ja siis on null sissetulekut ja ei saa benssu osta ega kindlustust maksta, ka mitte spordiklubi eest. Ehk hakkaks siis midagi liikuma. Aga no see olukord on absurd juba praegu.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ulualune ja toit on ka täisealise terve inimese puhul liig. Sa ei leia?

Aga mis oleks lahendus siis, tänavale visata inimene? Oma laps?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähen pühapäeval kirikusse ja panen küünla, et mul pojaga selliseid probleeme pole olnud. Peale gümnaasiumit läks kõrgkooli, kolmandal kursusel ka tööle, jäigi pealinna elama ja saab juba aastaid iseseisvalt hakkama. Päris masendav ikka, kui mul üks täiskasvanud logard kodus ülal pidada oleks. Samas kuidas olukorda muuta – mina küll ei tea ega oskaks midagi teha, kui suur inimene ise aru ei saa, et selline elu pole jätkusuutlik.

Jah, vot mina oleks ka meeleldi midagi sellist näinud. Paraku ütleb poeg, et see “tavalise inimese” v see “tavalise orjaelu” stsenaarium – gümnaasium, kõrgkool, tööle, pere loomine, orjamine terve elu ja ikka mitte rikkaks saamine ja viimaks surm – ei ole elu, mida tema sooviks elada.

Küsi ta käest, kustkohast ta kavatseb investeerimiseks raha saada?

Orjatöö, mhmh… inimestel pole ajalootaju. Orjatöö eest ei makstud ja orjatöölt polnud võimalik omal soovil lahkuda. Kaks olulist erinevust.

Rikkaks ei hakatagi kohe hopsti, rikkaks saadakse tasapisi ja minu teada on enamik investeerijaid siiski alustanud palgatööga, kust saadud raha ongi investeeritud.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, võib jääda küll nii kuni 30 on ja vanemgi veel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui alles eelmisel aastal kooli lõpetas, siis pole ju kõik veel kadunud.

Mul läks tööandja pankrotti ja ka logelesin 1,5 aastat. Rahaliselt oli küll väga halb. Aga vajalik logelemine oli.

Hästi ebaoluline on tulla siia teemasse oma usinaid lapsi kiitma, nagu üks siin tegi.

+10
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ulualune ja toit on ka täisealise terve inimese puhul liig. Sa ei leia?

See ei ole täisealise terve inimese puhul kohustuslik ema poolt anda – aga selle järsk äralõikamine ei pruugi ka olla jätkusuutlik. Ära tuleb jätta kõik, mis on üle elatusmiinimumi, ehk et ka bensiini auto jaoks ei pea ema rahakotist finantseerima. Uusi riideid pole vaja – ilmselt ta pikkusesse enam ei kasva, käigu vanadega. Saabastega on nii ja naa, aga kui need läbi kuluvad, siis võib mingid odavad osta, poja maitse järgi firmakaid ei pea.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui alles eelmisel aastal kooli lõpetas, siis pole ju kõik veel kadunud.

Mul läks tööandja pankrotti ja ka logelesin 1,5 aastat. Rahaliselt oli küll väga halb. Aga vajalik logelemine oli.

Hästi ebaoluline on tulla siia teemasse oma usinaid lapsi kiitma, nagu üks siin tegi.

Kas sa logelesid ema kulul ja küsisid tema sääste endale investeerimiseks või kuidas?

Praegu pole näha, et selle pojukese elujärg kuidagi tema enda tegevusetuse all kannataks. Ei, elab hästi, millestki puudust ei tunne.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ulualune ja toit on ka täisealise terve inimese puhul liig. Sa ei leia?

Aga mis oleks lahendus siis, tänavale visata inimene? Oma laps?

Kas esialgu rääkimisest ei piisa?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ta ei sa endale siiski hetkel midagi võimaldada. Meie poolt on vaid ulualune ja toit. Mingit rikkust, mida tema ju soovib, tema jaoks sellisel moel ju ei ole. Ta on täismees, kes elab lapsepõlvekodus oma lapsepõlvetoas.

Kui tal on teie poolt kinni makstud internet, taskuraha ja autokütus, siis on tal igatahes palju rohkem, kui tal olema peaks.

+14
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Lahendus on eesmärgi leidmine. Kui pole eesmärki, pole soovi. Auto kütust ei maksaks, paneks ehitama vms peret aitama. Niisama ei laseks olla ja pudusid väisata.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodus elava lapse kulud on veel väikesed. Minu arust on see veel halvem, kui õppis teises linnas, aga see mida õppis ei meeldigi enam. Kõik need aastad, mis selle õppimise aja kulus üürile ja taskurahaks, oled sa ikka kokku hoidnud.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähen pühapäeval kirikusse ja panen küünla, et mul pojaga selliseid probleeme pole olnud. Peale gümnaasiumit läks kõrgkooli, kolmandal kursusel ka tööle, jäigi pealinna elama ja saab juba aastaid iseseisvalt hakkama. Päris masendav ikka, kui mul üks täiskasvanud logard kodus ülal pidada oleks. Samas kuidas olukorda muuta – mina küll ei tea ega oskaks midagi teha, kui suur inimene ise aru ei saa, et selline elu pole jätkusuutlik.

Jah, vot mina oleks ka meeleldi midagi sellist näinud. Paraku ütleb poeg, et see “tavalise inimese” v see “tavalise orjaelu” stsenaarium – gümnaasium, kõrgkool, tööle, pere loomine, orjamine terve elu ja ikka mitte rikkaks saamine ja viimaks surm – ei ole elu, mida tema sooviks elada.

Küsi ta käest, kustkohast ta kavatseb investeerimiseks raha saada?

Orjatöö, mhmh… inimestel pole ajalootaju. Orjatöö eest ei makstud ja orjatöölt polnud võimalik omal soovil lahkuda. Kaks olulist erinevust.

Rikkaks ei hakatagi kohe hopsti, rikkaks saadakse tasapisi ja minu teada on enamik investeerijaid siiski alustanud palgatööga, kust saadud raha ongi investeeritud.

Noh, ütlen ka sõna sekke sellele teemale. Olen teemaalgataja pojaga suht nõus vaadete osas.
Sisuliselt on tegelikult ju praegu sama – kui sa tööd ei tee, siis sa maksta millegi eest ei saa, seega sa oled sunnitud töötama. Ehk siis kokkuvõttes sa orjad riigile, kellele sa maksad ka väga palju makse. Kui sul on midagi maksmata, on riik sul kukil. Kuni vangistamiseni. Sa ei ole vaba inimene, tunnista seda endale. Vabaks teeks sind ainult see, kui sul oleks sadu miljoneid ja mitte pankades.
Sa pead vast silmas jõukust, mida saavutatakse tasapisi.  Rikkus on hoopis midagi muud, rikkus on miljonid, võib-olla sajad miljonid. Seda ei suuda tavainimene isegi hoomata. Ja rikkaks ei saada küll kindlasti ausa tööga tasapidi. Ausa tööga löö kokku oma kuupalgad, ui palju sa TERVE ELU jooksul teeniksid – sa ei ole kunagi ilmselt rikas.
Aga kuidas teemaalgataja poeg rikkaks saaks – jah, ma olen ka nõus, et kui tal on IDEE (aga kas on, oled sa küsinud, et kui tal oleks see algkapital, siis mida ta teeks – kust see rikkus tulema hakkaks?) ja teeb selle teoks ja sel on minekut, siis võibki rikkaks saada. Kuigi no ma ei tea ühtegi väga rikast eestlast paraku. Mis ei tähenda, et tema ei võiks esimene olla 😀 Aga seda ei saavuta ta küll kuidagi oma toas istudes.

+6
-30
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodus elava lapse kulud on veel väikesed. Minu arust on see veel halvem, kui õppis teises linnas, aga see mida õppis ei meeldigi enam. Kõik need aastad, mis selle õppimise aja kulus üürile ja taskurahaks, oled sa ikka kokku hoidnud.

Samas kui ta eriala ära lõpetas ja sai tunnistuse kätte, siis ma ei ütleks, et kindlasti maha visatud raha. Mina ka algul arvasin, et esimesena õpitud eriala on jama (omal kulul õppisin) ja tegin teise otsa. Arvake ära, kummal ma juba 20 a töötan? Ikkagi esimesel – leidsin sobiva niši.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui alles eelmisel aastal kooli lõpetas, siis pole ju kõik veel kadunud.

Mul läks tööandja pankrotti ja ka logelesin 1,5 aastat. Rahaliselt oli küll väga halb. Aga vajalik logelemine oli.

Hästi ebaoluline on tulla siia teemasse oma usinaid lapsi kiitma, nagu üks siin tegi.

Kas sa logelesid ema kulul ja küsisid tema sääste endale investeerimiseks või kuidas?

Kaudselt võib ütelda, et jah: müüsin maha tüki kinnisvara, mille sain emalt.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 166 )


Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanud pojaga probleemid