Esileht Ilu ja tervis Täiskasvanuna anorektikuks

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Täiskasvanuna anorektikuks

Postitas:

Olen väga mures oma vanuse poolest täiskasvanud tütarde söömise pärast. Nad on ka läinud kaasa toitumishullusega. Üks ei söö liha, teine ei söö süsivesikuid. Täiskasvanud küll, aga elavad veel kodus, on 18 ja 20. Enne seda hullust oli ok. Tegin perele söögi ja kõik sõid.
Nüüd aga ei söö, kui pole sobilik söök. On suure põhimõttekindluse ja tahtejõuga ja kui ise ei viitsi endale süüa teha, siis ongi söömata.
Mida ma emana teha saan, kui näen et see põhimõttekindlus hakkab juba anoreksiaks muutuma? Ise kumbki seda ei tunnista.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 22:55; 19.02 07:39; 19.02 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

anoreksia on ikka natuke spetsiifilisem, eesmärk on kaalu kaotada ja mitte juurde võtta, kui teie tütardel on ehk mingi muu ajendus/põhjendus piirangutele.
pole ka võimatu, et tegemist on faasiga, mis natuke seotud igasuguste toitumistrendidega, ja läheb ise üle, või asendub järgmisega. taimetoitlus on vägagi legitiimne valik täiskasvanud inimesele, kui ta säilitab mitmekülgse ja tervisliku toitumise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 23:03; 19.02 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem on see otroreksia, mitte anoreksia. Vähemalt, kui ei ole haiglast kehakaalu jälgimist, näljutamist, lahtistite võtmist, siis ilmselt ei ole anoreksia.

Minu ühel tütrel on ka hooti igasugused eksperimendid olnud. Küll on ta olnud taimetoitlane, siis jätnud välja süsivesikud, siis olnud päris vegan. Siis on ka igasugu imeasju – supertoitu ostnud. Lõpuks on ikka normaalsele rajale tagasi pööranud. Kuna ta ei ole kunagi nälginud, et liiga ebanormaalselt kõhn olnud ning oksendamist, lahtistamist jmt. ei ole kaasnenud, siis ma ei ole väga muret tundnud. Olen kursis, et väga paljud temavanused eksperimenteerivad samamoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas näha on, et kaalus on kõvasti alla võetud? Ega polegi midagi teha. Kui näed, et üldse ei söö, konsulteeri arstiga, sest anoreksia võib fataalselt lôppeda.
Seni kuni nad midagi ikka söövad ja haiglaselt kõhnunud ei ole, siis soovitaks aktsepteerida. Ega ma ise ka oma ema juures pooli asju süüa ei taha, aga ikka üritan süüa et viisakas olla. Aga ma käin emal aegajalt külas. Su tütred kodus elades ikka ei saa viisakusest süüa kui nad ei pea seda enda jaoks õigeks.
Mina nendevanuses sõin muidugi veel kõike, aga praegu keskealisena ja istuva tööga ma sööks ema juures heameelega vaat et ainult salatit. Aga sinna juurde pakutakse veel võiga kartuliputru, rasvas praetud kotlette, kastet, pärast magustoit ka.
Uuri, mida su tütred siis nüüd süüa eelistavad ja tee paar korda nädalas midagi sobivat või palu neil endil teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen väga mures oma vanuse poolest täiskasvanud tütarde söömise pärast. Nad on ka läinud kaasa toitumishullusega. Üks ei söö liha, teine ei söö süsivesikuid. Täiskasvanud küll, aga elavad veel kodus, on 18 ja 20. Enne seda hullust oli ok. Tegin perele söögi ja kõik sõid.
Nüüd aga ei söö, kui pole sobilik söök. On suure põhimõttekindluse ja tahtejõuga ja kui ise ei viitsi endale süüa teha, siis ongi söömata.
Mida ma emana teha saan, kui näen et see põhimõttekindlus hakkab juba anoreksiaks muutuma? Ise kumbki seda ei tunnista.

Emana on su rong läinud. Su lapsed on täiskasvanud, nii et jääb loota, et pole neid lapsena päris ära rikkunud. Iseenesest pole kumbki toitumisviis halb, kui kalorid tulevad täis. Et igaüks saaks oma söögid söödud võiks täiskasvanud inimesed panustada ka ühisesse sööki ehk siis tehke kordamööda söök.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii et jääb loota, et pole neid lapsena päris ära rikkunud.

Mis sa sellega mõtled? Äkki olengi ära rikkunud, aga ise ei saa arugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 22:55; 19.02 07:39; 19.02 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läks 15 aastat, kui mu ema hakkas natuke aru saama, et ma ei söö neid asju, nagu tema.Märkusi saan siiani.
Miks ei saa üks täiskasvsnud inimene aru, et teisel inimesel on teine arusaam tema enda toitumisest? Ehk lihtsamalt, mis see pagan sinu asi on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 07:47; 19.02 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läks 15 aastat, kui mu ema hakkas natuke aru saama, et ma ei söö neid asju, nagu tema.Märkusi saan siiani.
Miks ei saa üks täiskasvsnud inimene aru, et teisel inimesel on teine arusaam tema enda toitumisest? Ehk lihtsamalt, mis see pagan sinu asi on?

Teine arusaam võib olla toitumisest. Aga kui käiakse kõvasti trennis ja tahetakse normkaalulisena veelgi kaalust alla võtta, siis kas sa ei muutuks oma lapse suhtes murelikuks.
Et pärast poleks vaja öelda, et “kuidas keegi ei märganud, mis toimub”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 22:55; 19.02 07:39; 19.02 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vastupidine ka oleks lubatud? Kui su laps igapäevaselt näägutaks sind söögi, kaalu ja füüsise pärast? Et oled ülekaaluline, peaks rohkem trenni tegema ja koogisöömise lõpetama? Puhtalt muretsemise eesmärgil?
Või tegelt sa ikka tahad inimest oma tahtele allutada,teda igas asjas kontrollida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 07:47; 19.02 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte lihasöömises pole midagi väga hullu. Kas muna, piimatooted sobivad? Süsivesikute piiramises pole ka midagi katastroofilist. Täitsa ok on mitte saia ja riisi süüa. Kui samal ajal süüakse midagi muud. Kui ise ei viitsi midagi teha ega kapist võtta ega osta, siis täiskasvanud inimesed, mis seal ikka :9 Pole enam kasvavad organismid ka.
Kuidas kehakaaluga on? Kas on normis, pigem alakaalulised, pigem natuke pehmed?
Toitumise jälgimine on täitsa ok, vbl sul on natukene sellised nõuka aegsed arusaamad toitumisest (nt et peab sööma liha ja leiba ja piim on hirmus tervislik jne)?

Et kõik sõltub. Kui on tõesti tegemist näljutamise ja ebaterve suhtumisega oma kehakaalu, siis võiks proovida suunata ja rääkida (kuigi näägutamine ei aita).
Kui on lihtsalt noortel neidudel teadlikud toiduvalikud ja siiski saavad piisavalt energiat ja toitaineid ning ei ole ekstreemselt kõhnad….siis vahet pole, et nad sinu arusaamist mööda ei toitu (kartul kaste näiteks vmt 🙂 ).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

praegu kirjelduse järgi küll pole toitumishäirega tegu.
ja kui see peaks ka välja kujunema, on hea teada, et toitumishäired, nii buliimia, anoreksia, kui ortoreksia, on seotud kontrolli kaotuse tundega, süvendatud sellest, et oma elus vôi keskkonnas midagi ei kontrolli. siis kontrollib vähemalt oma toitumist. seega kui lapsevanem vôi lähedane prooviks suunata vôi lausa sundida end mitte piirama, läheks asi tôenäoliselt hullemaks.
emana on teil ju täiesti ôigus öelda, et ei oska end vastavalt eridieetidele kohandada, et tehku siis ise midagi, vôi andku vähemalt nôu.
ma arvan, et see üsna klassikaline stsenaarium, et tütred külastavad vanemaid, ja on omandanud voi omandamas maitseelistusi, mis lapsepôlvekodu omadest erinevad. noored naised, kes oma välimuse ja tervise peale ei môtle ja ei soovi saledad ja head välja näha, on pigem kôrvalekalle normist, kui kôigesööjad ja ükskôiksed. igasugune äärmuslikkus selles vanuses läheb tôenäoliselt üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 23:03; 19.02 11:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Täiskasvanuna anorektikuks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.