Esileht Ilu ja tervis Täiskasvanuna uuesti breketid

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Täiskasvanuna uuesti breketid

Postitas:

Mul olid teismelisena breketid. Hambad olid ühes rivis, kuid lõualuu (?) polnud õiges kohas ja sain haigekassa kaudu tasuta. Üle 10 aasta olid hambad ilusad, kuid nüüd viimastel aastatel on need paigast ära läinud ja seekord siis veidi puseriti. 🙁 Mul on suur naeratus ja see jääb kohe silma.

Ülemise hambarivi taha mingit fikseerivat kinnitust ei pandud. Alt tuli traat mitu korda ära ja siis ühel hetkel enam ei viitsinud tagasi panna. Olin siis alles üsna laps ja ei mõelnud tol hetkel kaugemale. Alumistest on isegi ükskõik, aga häirib just ülemine kaar.

Palju olen mõelnud selle peale, et äkki panna uuesti breketid, sest tunnen naeratades juba ebakindlust. Vaatasin ühe kliiniku kodulehelt, et kõige tavalisem breketiravi on alates 3500 eurot. See on päris suur summa ikkagi.

Tahaks kuulda teie kogemusi, kes on viimasel ajal breketid pannud. Olen kuulnud, et praegu on päris halb seis – järjekorrad on väga pikad, kui kuskile järjekorda üldse saad. Kus käite (käisite), kas soovitate?

Ja teie kogemusi, kes on ehk olnud sarnases olukorras ja teist korda pidanud breketid panema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin teismelisega just ortodondil. Tal on samuti ravi Haigekassa toel. Visuaalselt on naeratus ilus, kuid tegelikult lõualuu ühele poole viltu ja hambumus korrast ära. Kahjuks oleks pidanud juba mitme aasta eest sellega tegelema, kuid miski ei viidanud. Töö on keerukas, mitu seadet sh breketid on korraga suus. Emana muretsen ja kõnelesime ortodondiga eriti just tulemuse säilimisest. Tema ütles, et säilimiseks on eriti oluline säilitamise piisava pikkusega periood ja kaasnev. Mul ei ole küll kogemust veel, kuid uuesti minnes tasuks ehk arstiga see osa eriti hoolikalt läbi rääkida ning kindlasti öelda, et eelmine ravi on ajaga tagasi läinud.
Aegadega on jah kehvasti. Sain suuremale tema väiksema õe kaudu, kel samuti ravi pooleli. Ilmselt tuleb järjekindlalt (iga päev) helistada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kandsin täiskasvanuna. Raske aeg oli, aga peale seda on enesekindlus laes. Tänan end, et võtsin selle ette. Enne seda olin kogu aeg häbenemistsoonis. Järjekordadest ei tea, aga tee ära!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid breketid teismelisena, need võeti ära ning see kinnitav traat jäi ainult alumiste hammaste taha. See kippus ära tulema, esimesel korral läksin kenasti tagasi ja see kinnitati uuesti. Järgmisel korral ma tagasi ei läinud. Lõpptulemuseks oli see, et nii alumised kui ka ülemised hambad olid juba brekerieelses seisus. Otsutasin, et võtan kogu ravi uuesti ette, kuigi muidugi kirusin end, et enda rumaluse pärast tuleb uuesti maksta ning täiskasvanuna breketitega ringi käia. Praegu olen breketitest vaba ja mul on need traadid nii ülemiste kui ka alumiste hammaste taga. Vanu pilte vaadates mõtlen, et ikka väga hea, et selle tee uuesti ette võtsin ning väga kauaks vaagima ei jäänud. Seega kui vähegi võimalik, siis tee muidugi uuesti läbi. Minu arust teist korda oli neid juba lihtsam kanda, kuna juba teadsin, mis ees ootab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mehel just võeti ära, ta 39-aastane. Rääkis lastele, et selle raha eest saaks BMW osta 😀 no veic liialadas ka, aga ega ei ole odav. Ma arvan, et hakka lihtsalt läbi helistama kliinikuid. Raha tuleb välja käia jupphaaval ja ma olen üsna kindel, et hiljem oled sa õnnelik. Mehel mul nii ilusad hambad nüüd, et kade on vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti paneksin. Minul oli juba lapsena probleem näha, aga hambaarst ainult muigas, kui ema klambrite kohta küsis. Täiskasvanuna tuli enne breketiravi mitu hammast välja tõmmata, aga tulemus on see-eest püsiv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oleneb, mida ja kui palju on vaja teha. Mul olid ka 18-19 aastasena ja ainult üleval, haigekassa maksis, kuni 19 sain. Hambad liikusid jälle ettepoole ja mind hakkas häirima, teised ütlesid, et pole midagi hullu. Nüüd 33-sena lasin uuesti panna ja pannakse ka alla, seega pean ka ühe implantaadi panema. Ülemised maksid alla 700 euro, alumised pidavat odavamad tulema. Järjekord oli küll mõni kuu ja eks nüüd koroonaga jälle venib, aga nädala närast pannakse alla ka. Arve antakse kaasa ja maksta võib 50 euro kaupa, peaasi, et eemaldamise ajaks makstud on. Käin siis Paides. Kui miski ikka häirib, siis soovitan ära teha, ilus hambarivi on ikka tõeline võit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 11:46; 13.07 09:05;
To report this post you need to login first.

Minul olid breketid täiskasvanuna. Tulemus on praegu ilusti püsinud, traadid on hammaste taga. Raha ei pea korraga välja käima ning asi on seda väärt. Kahjuks aegadega on praegu kehvasti, püüdsin hiljuti oma lapsele ortodondi aega saada ja paljud kohad (Tallinnas) polnud nõus isegi ootejärjekorda panema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma ei saa sellest aru, kuidas lapsena breketiravi läbiteinutel ikkagi siis hambad tagasi nihkuvad ja tuleb jäävtraadid panna. Ma arvasin, et see oht on vaid täiskasvanute puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa sellest aru, kuidas lapsena breketiravi läbiteinutel ikkagi siis hambad tagasi nihkuvad ja tuleb jäävtraadid panna. Ma arvasin, et see oht on vaid täiskasvanute puhul.

minu teada on praegu ortodondid üsna ühel meelel ses suhtes, et kõigile peaksid säilitamiseks traadid jääma, kui tahta, et tulemus püsiks. veel vähem kui 10 a tagasi lasti ka mainekatest kliinikutest lapsed nii ära, et säilitav ravi puudus ja kõigil, keda ma tean, on hambad jälle tagasi viltu läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei olnud lapsena breketeid. Oli sügavhambumus ja hambad sissepoole kaldu, kuid otseselt puseriti polnud. Piltlikult öeldes oli selline olukord, kus fotodel naeratades tundub suu seest hall ja tühi olema, hambaid pole piltidel näha ja kui ongi, siis on need varjus ja hallid.
Lasin breketid panna 43-aastaselt ja ära võeti 45-aastaselt. Tulemusega olen väga rahul. Säilitavad traadid on nii all kui üleval. Ülemiste hammaste kape panen samuti veel aeg-ajalt ööseks suhu, kuigi breketite ära võtmisest on juba üle aasta möödas. Seni ei ole hambad nihkunud, kape on rohkem profülaktilises mõttes. Seni kuni see olemas on ja pole katki ega kadunud, plaanin jätkuvalt mõnikord kasutada.
Lasin ka hambaid laservalgendada, oma tavaline toon oli A2, nüüd on B1 – säravvalge ja sirge hambakaar. Otsin kogu aeg põhjust naerda või vähemalt naeratada 🙂
Mis mulle ei meeldi, on see, et traatide ja liimimügarike vahel/all olevat hambapinda on halb puhastada. Suu hakkab päeva jooksul väga ruttu haisema, selline vanainimese proteesilõhn tuleb suust. Kaariest ega seedeprobleeme pole. Käin igal pool hambapasta ja -hari kotis, pesen hambaid 4-5 korda päevas (ei hõõru tugevalt, ei taha vaapa kahjustada) ja niiditan, kuid ikka on nii, et kui suu on vähemalt tunnijagu järjest kinni olnud, ja siis ühel hetkel avan, et midagi öelda, siis esimene pahvakas on ikka ebapuhas hingeõhk. Hambakivi eemaldamas ja pärlipesus olen käinud iga 4 kuu tagant, ega seegi kauaks ei aita. Ostsin ka selle nn veekahuri, mis peene veejoaga igemeääred ja hambavahed puhtaks uhub, kuid siiski lööb see “proteesilõhn” päeva jooksul välja.
Kodused ega kollegid kurtnud ei ole, aga ma ise tunnen seda. See on minu jaoks traatide suurim miinus, enne traate mul suulõhnadega probleeme polnud. (Vabandan nii detailse kirjelduse pärast)
Hinda ma kokku ei arvestanud, maksmine oli iga kord “natuke”, alguses ja lõpus suuremad summad. Ortodont Unimedist, dr Peets, väga asjalik ja põhjalik arst. Järjekordi siis, kui minul ravi algas, eriti polnud, vähemasti ei mäleta mingit ekstra ootamist.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alumise rivi arve oli mul 582€.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 11:46; 13.07 09:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Täiskasvanuna uuesti breketid