Esileht Ajaviite- ja muud jutud Täiskasvanute Känguru

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Täiskasvanute Känguru

Postitas:
Kägu

Kui paljud osalesid? Kuidas läks?
Mina osalesin, huvitav oli. Kuna pidin vahepeal tööasju tegema, jäi ka omajagu lahendamata ülesandeid. Testkänguru oli palju lihtsam või pigem peaks vist ütlema, et olid minu jaoks arusaadavamat sõnastatud ülesanded.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Osalesin. Eks homme näeb tulemust. Ma kokku ei lugenud, aga umbes kolmandik jäi lahendamata, roostes olen, pole aastaid sellise asjaga tegelenud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Osalesin ka, tegin samuti tööasju samal ajal, seetõttu jäi lõpus kaks või kolm küsimust vastamata. Mõned ülesanded olid päris huvitavad ning paaris kohas pidi teksti väga hoolikalt lugema, et vastustest õige välja valida. Jääb üle ainult loota, et kunagi veel sellisel kujul võistlus korraldatakse.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegin ka, nii eile kui täna, minu arust olid ka testülesanded palju lihtsamad kui tänased võistlusülesanded, aega jäi ka väheks. Testis sain enamvähem kõik ära vastatud, vist ainult 1 jäi vastuseta, aga tänaste ülesannete juures hinnanguliselt peaaegu kolmandik jäi üldse vastamata, sest aju enam ei võtnud ja aega ka ei jätkunud. Nad võiksid vilistlaste osa veel natuke diferentseerida ja eraldada sealt äsja koolist lahkunud vilistlased ja siis sellised pool-vanurid, kellel koolist juba aastakümneid möödas on, aga ka tahaks midagi huvitavat teha, ja kellel võiks olla natukene kergemad ülesanded, kui need päris noorte ja värskete vilistlaste omad. Ma ilmselt kvalifitseeruks sinna vanurite klassi paremini 🙂

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nad võiksid vilistlaste osa veel natuke diferentseerida ja eraldada sealt äsja koolist lahkunud vilistlased ja siis sellised pool-vanurid, kellel koolist juba aastakümneid möödas on, aga ka tahaks midagi huvitavat teha, ja kellel võiks olla natukene kergemad ülesanded, kui need päris noorte ja värskete vilistlaste omad. Ma ilmselt kvalifitseeruks sinna vanurite klassi paremini 🙂

No kooliharidusega seal ju küll eriti midagi pistmist ei olnud, st. värskem või vanem vilistlane – mis seal vahet. Need ülesanded ju ikka loogika peal, kuigi no mõned asjad muidugi on ka valemite teadmise peale, kuid Pythagorase teoreemi ja murdude korrutamist võiks ikka igas vanuses teada. Aga muidugi võiks ka vilistlastel olla lihtsalt raskem ja kergem variant, igaühele midagi.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegin, mõlemad lapsed Känguru fännid ja käisid peale. Tegin ka testvõistluse, tundus tõesti lihtsam, päris võistlus oli raskem. Kuna olen lastega iga aasta nende ülesanded peale võistlust läbi töötanud, et teada võistluste tulemust enne kui korraldajad teada annavad, siis olen sedalaadi ülesannetega harjunud. Aga ühel aastal juhtus selline naljakas asi et laste vanaema oli külas ja nägi ülesandeid ja leidis nii mõnegi vea . Nii et arvan et vanuselist jaotust poleks vaja. On vaja eeldusi/huvi pluss harjutada veidi.
Aga mulle väga meeldis võistleda. Kui järgmine aasta on jälle täiskasvanute vanusegrupp, osalen kindlasti. Sest meil on ka peresisene võistlus, ja see on põnev vaheldus lastele. Kooliprogramm on ülilihtne ja erinevad matevõistlused meeldivad lastele väga, saab end proovile panna.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie lapsed on fännid, teevad neid koolis ja teeme ka eelmiste aastate harjutusi vahel niisama.
Sel aastal tegin 1-2 ja 3-4 kl ülesanded vaikselt kõrval ära, kui lapsed tegid. Täiskasvanute oma läks lihtsalt meelest ära, polnud päeval sellist 1,5t aega, et istuda ja teha ja kartsin ka, et ehk on liiga rasked. Mul jäi 1.-2. klassi ülesannetestki 1 tegemata, see kollaste õunte ülesanne 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul jäi 1.-2. klassi ülesannetestki 1 tegemata, see kollaste õunte ülesanne 😀

Oot, milline see oli? Täiskasvanutel oli ka üks kollaste õunte ülesanne, mis oli paras pähkel (kuni valemeid välja ei kirjutanud – peale seda oli juba lihtne), loogika läks ikka väga sõlme. Et kui on korvis kollaseid ja rohelisi pirne ja õunu, pirnidest on 2 rohelised, õunu on 3 rohkem kui rohelisi puuvilju – kui palju on kollaseid õunu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See oligi ka 1. klassi lastele ülesanne ja see jäigi minul tegemata, ka lapsed (ausõna, mina tegin kõrval omaette ja nemad omaette, ei öelnud vastuseid ette ega midagi sellist). Ei saanud nemad hakkama ega mina. Kui kokku on “mõned” õunad ja 8 pirni, neist 2 on kollased (seega 6 rohelist pirni- võis ka olla vastupidi, hetkel pead ei anna) ja õunu on 3tk rohkem kui rohelisi puuvilju. Midagi ei anna ju kollaste õunte arvu kohta see, kui teada on ainult pirnide arv, õunte kohta mitte piuksugi. Kirjutasin valemi, aga ikka läks ummikusse. 5 on võimalikest kõige väiksem vastusevariant.
Umbes vastust ei pannud, sest vale vastus annab Kängurul miinuspunkti. Eks täna õhtupoole on näha, mis vastus oli.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina tegin ka suurte känguru, sest olin kooliajal väga suur fänn. Paljud ülesanded jäid lahendamata, sest lihtsalt ei viitsinud pusida. Õunte ja pirnide ülesande puhul panin mina, et 5 kollast õuna.

8 pirni oli, 6 neist kollased. Järelikult rohelisi pirne oli 2. Ja kui ainult mõned õunad, siis no paljude kohta ikka saab “mõned” öelda? Rohelisi õunu ei pruukinud üldse olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eks täna õhtupoole on näha, mis vastus oli.

5 oli õige. See pole oluline, palju õunu üldse oli, kollaseid tuleb ikka 5.
Vastuseid täna ei näe, minu arust. Vastused koos lahendustega tulevad 11. juuni alles, aga äkki ainult vastused on täna ka näha.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegin. Huvi pärast ja selleks ka, et pakkuda konkurentsi seitsmendikule, kellel varasematel aastatel on päris hästi läinud. Ülesannete arv oli sama, nii et tulemused peaks olema võrreldavad.
Kaks nooremat last on meil aastase vanusevahega, nii et nemad tegid ühesuguseid ülesandeid ja võistlevad omavahel. Peresisene konkurents, noh.
Testkänguru oli tõesti lihtsam. Pärisvõistluses jäi mul kaks ülesannet vastamata ja ma pole päris kindel, kas teisedki kõik õige vastuse said.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Testkänguru punktid on väljas. Kahju, et mingit statistikat ei ole, saaks aru, mis on head punktid ja mis mitte.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üle saja on juba päris hea. Mina sain testkängurus 92. Päris kängurust saan ilmselt veel vähem.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üle saja on juba päris hea. Mina sain testkängurus 92. Päris kängurust saan ilmselt veel vähem.

Jess, ma sain 104. Viimane lõpp vajus mul ära, oli tegemata, ma enam ei jaksanud-viitsinud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oo , nii põnev, ma just mõtlesin et kuidas testvõistluse 106 punkti ka on, et küllap ülilahja. Aga äkki polegi väga hull. Mul jäi tegemata ka see õunte ülesanne, lihtsalt andsin alla. Ja kõige raskemate 5p ülesannete hulgast läksid paljud valesti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Testkänguru punktid on väljas. Kahju, et mingit statistikat ei ole, saaks aru, mis on head punktid ja mis mitte.

Maksimum on 150.
Täiskasvanute oma oli kindlasti lihtsam kui gümnaasiumi vanema astme oma.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maksimum on 150.

Täiskasvanute oma oli kindlasti lihtsam kui gümnaasiumi vanema astme oma.

Kindlasti oli. Öeldudki ju, et põhikooli materjali piires.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul vanurina oli testkänguru tulemus 139, ainult 2 vale vastust 🙂 Aga see-eest päris võistluse tulemus tuleb kindlasti alla igasugust arvestust, see peaks selguma täna õhtuks (mu arust lubati, et peale kella 16 on näha).

Edit: päris känguru ongi ainult 93 punkti 🙂

Mu viiendikul on seevastu vastupidi – test on 110 punkti ja päris võistlus 140, nii et minust tublim igaljuhul 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On näha juba. Mul kõigest 89 😀 Ja mõned ülesanded, mida oskasin ja olin kindel, et olid õiged, on valed, järelikult mingi hooletusviga arvutusel sees. Tuleb ikka korralikult paberi ja pliiatsiga teha, siis ei tule lolle vigu sisse lisaks neile, mida nagunii ei oska.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsel 115 punkti 120st, ja 1 vastamata 5-punkti küsimus, niiet hästi läks tal!

Õunte ja pirnide ülesande puhul panin mina, et 5 kollast õuna.
8 pirni oli, 6 neist kollased. Järelikult rohelisi pirne oli 2. Ja kui ainult mõned õunad, siis no paljude kohta ikka saab “mõned” öelda? Rohelisi õunu ei pruukinud üldse olla.

5 oli õige. See pole oluline, palju õunu üldse oli, kollaseid tuleb ikka 5.

Seletage palun lähemalt, kuidas on kindel, et 5 kollast õuna on õige vastus. Õunu oli 3 tk rohkem kui rohelisi puuvilju, õunte koguarv pole üldse oluline. Kust on kindel, et polnud ühtegi rohelist õuna ja vastus on 5? Vastusevariante ma ainult ei mäleta, kui 5 oli max vastus, siis jah, saab olla ainult see.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus need tulemused on? Mina ei leia.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Logid sisse, siis saad oma tulemuse.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seletage palun lähemalt, kuidas on kindel, et 5 kollast õuna on õige vastus. Õunu oli 3 tk rohkem kui rohelisi puuvilju, õunte koguarv pole üldse oluline. Kust on kindel, et polnud ühtegi rohelist õuna ja vastus on 5? Vastusevariante ma ainult ei mäleta, kui 5 oli max vastus, siis jah, saab olla ainult see.

Korvis on vaid mõned õunad ja 8 pirni. Iga puuvili on kas kollane või roheline. Õunu on korvis 3 võrra rohkem kui rohelisi puuvilju. Seal on 6 kollast pirni. Mitu kollast õuna on korvis?
Vastusevariandid: 4, 5, 6, 7, 8

Aga proovi järele, kui ei usu 🙂 Võta järjest, et õunu oli üldse kokku 5, 6, 8, 10, 14 🙂
Aga matemaatiliselt saab muidugi ka. Võta roheliste õunte arvuks x ja kollaste õunte arvuks y. Pirnide arvud on teada.
Õunu on x+y, pirne 8 kogu korv x+y+8
Kollaseid puuvilju on 6+y, rohelisi x+y-3 kogu korv 6+y+x+y-3
Need kaks tehet võrduvad, annavad kokku korvi õunu
x+y+8=(x+y)-3+6+y
x-x+y-y+8+3-6=y
5=y

Aga kuidas need 1.-2. klassi lapsed seda pidanuks lahendama, seda ma küll ei tea. Vist proovimise teel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kängus ju vastus ees, vali vaid õige. 🙃

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korvis on vaid mõned õunad ja 8 pirni. Iga puuvili on kas kollane või roheline. Õunu on korvis 3 võrra rohkem kui rohelisi puuvilju. Seal on 6 kollast pirni. Mitu kollast õuna on korvis? Vastusevariandid: 4, 5, 6, 7, 8

Aga proovi järele, kui ei usu 🙂 Võta järjest, et õunu oli üldse kokku 5, 6, 8, 10, 14 🙂

Aga matemaatiliselt saab muidugi ka. Võta roheliste õunte arvuks x ja kollaste õunte arvuks y. Pirnide arvud on teada.

Õunu on x+y, pirne 8 kogu korv x+y+8

Kollaseid puuvilju on 6+y, rohelisi x+y-3 kogu korv 6+y+x+y-3

Need kaks tehet võrduvad, annavad kokku korvi õunu

x+y+8=(x+y)-3+6+y

x-x+y-y+8+3-6=y

5=y

Aga kuidas need 1.-2. klassi lapsed seda pidanuks lahendama, seda ma küll ei tea. Vist proovimise teel.

See on jah naljakas, et täiskasvanu loob lahendamiseks valemeid, aga minu 2. klassi laps näiteks joonistas paberile pirnid, värvis neist 6tk kollaseks, ülejäänud 2tk roheliseks, siis liitis 2+3 ja kirjutas vastuseks 5.
Ma kõrval vaatasin, et ei tea, kas sai ikka õige vastus, endale tundus ka, et nii lihtne ei saa ju ometi olla.
Aga tuleb välja, et just niisama lihtne oligi.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korvis on vaid mõned õunad ja 8 pirni. Iga puuvili on kas kollane või roheline. Õunu on korvis 3 võrra rohkem kui rohelisi puuvilju. Seal on 6 kollast pirni. Mitu kollast õuna on korvis? Vastusevariandid: 4, 5, 6, 7, 8

Suur tänu täpse sõnastuse eest 🙂
Ok, aga miks ei saa olla teised variandid??
Kui oli 2 rohelist pirni ja 0 rohelist õuna- vastus 5
kui oli 2 r.pirni ja 1 roh.õun- vastus 6 õuna kokku ja kollaseid seega 5
Kui oli 2 r.p ja 2 rohelist õuna- vastus 7, 2 rohelist ja kollaseid seega 5… jne.

Aaaa, pihta sain !! 😀 tänan 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu 2. klassi laps näiteks joonistas paberile pirnid, värvis neist 6tk kollaseks, ülejäänud 2tk roheliseks, siis liitis 2+3 ja kirjutas vastuseks 5.

Minu esimese klassi laps tegi täpselt samamoodi 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

107 sain. 6 jäid lahendamata ja kolm valesti. Neist kolmest siis kohe esimene, mis oli puhas lohakus, kolmas (mille õigele vastusele nüüd pihta sain) ja viimane, mis jällegi oli nö lohakus (tegelikult kiirustamine, aeg oli kohe täis saamas). St kirjutasin vastruseks 12, mis on kaugus alguspunktist. Aga küsiti ju kaugust finišist.
Õunte ülesande oli lihtne minu jaoks, võrrandit ei teinud, lihtsalt loogika.

No kooliharidusega seal ju küll eriti midagi pistmist ei olnud, st. värskem või vanem vilistlane – mis seal vahet. Need ülesanded ju ikka loogika peal, kuigi no mõned asjad muidugi on ka valemite teadmise peale, kuid Pythagorase teoreemi ja murdude korrutamist võiks ikka igas vanuses teada. Aga muidugi võiks ka vilistlastel olla lihtsalt raskem ja kergem variant, igaühele midagi.

Jah, ülesanded olid loogika peal ja eriti teadmisi ei vaja. Aga seda laadi loogika on kõrgem ikka sel inimesel, kes seda “treenib”. Mina olin kaheksakümnendatel 4 aastat järjest matemaatika maakondliku olümpiaadi võitja, st treenitud. Aga näed, 30 aastat ei ole sedalaadi ülesannetega tegelenud ja tõesti tundsin, et olen roostes, kunagine kiire haaramine on kadunud. Oleks ma kõik need 30 aastat vahepeal ülesandeid lahendanud, oleks kindlasti ka tulemus parem. Nii et ses mõttes vähemalt minu puhul küll koolihariduse ammusesse aega jäämine ka tulemust mõjutas.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

St kirjutasin vastruseks 12, mis on kaugus alguspunktist, kus ta aru sai. Aga küsiti ju kaugust finišist.

Jaa, mul oli sama viga 😀

Sain 99 punkti.
Põhikooli ajal käisin samuti matemaatikaolümpiaadidel. Maakondlikku päris ära ei võitnud, olin alati kas 2. või 3. Aga gümnaasiumis otsustasin miskipärast humanitaarharu kasuks ja nii see jäigi. Nii et matemaatikas konkurentsivõimeline olin viimati põhikoolis ja sellest on juba veerand sajandit möödas. Selles mõttes läks ju päris hästi.

Aga ma olen oma lapse üle uhke. Eelmisel aastal oleks ta selle punktisummaga olnud kuues.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Täiskasvanute Känguru