Esileht Kodunurk täisterapuder

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: täisterapuder

Mis asi konkreetselt on täisterapuder?

Muudkui soovitatakse, et sööge täisteraputrusid, mitte (kiir)helvestest, et viimased ei sisalda midagi kasulikku.
Kas siis täisterapudruks kvalifitseerub n-ö tavaline riis ja tatar näiteks, odrakruup? mis veel?
Või on olemas siiski mingid täisteratooted ka sellised, mis sisaldavad hulgaliselt kiudaineid jm kasulikku ning on seejuures siiski kiirelt valmivad? Kui hommikusöögile mõelda, siis on iga hetk arvel ju.

Ma ükskord poes huvi pärast võrdlesin \”kiirkaerahelveste\” ja \”täistera kaerahelveste\” pakile kirjutatud koostist. uskuge või ärge uskuge, aga täpselt sama oli! (kalorsus, süsivesikud, valgud, rasvad olid täpselt samad väärtused ja kiudainete või mineraalide vm kohta eraldi ei olnud midagi kirjas)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 16:03; 13.03 18:04; 15.03 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täistera tähendab seda, et teraviljahelbeid pole purustatud, nii säilivad vitamiinid-mineraalid-kiudained. Nii nagu täisterajahust pastatooted – valge jahu on sisult mõttetu.

Hommikuse pudrutegemise jaoks soovitan tundma õppida oma pliidi hingeelu – õige kuumus võimaldab pudrul valmida nii, et ei ole vaja kõrval passida. Mul nt on olnud kolm erinevat elektripliiti, kõigil olen keeranud kuumuse pärast vedeliku keemahakkamist ja helveste sissevalamist 1-2 peale. Podiseb see gemüüse seal siis ise oma 8 minutit täis, nagu enamasti kaerahelveste puhul pakil soovitatud. Taimer teatab, millal on aeg tuli alt ära keerata. Samal ajal saab muid hommikusi toimetusi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minul keeb täisterakaerahevestest puder 5-6 min. Vett ja helbeid on võrdselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

tänud juba kiiretele vastajatele!

ok, täisterakaerahelbed siis proovin ikkagi ära. kuigi mind endiselt veidike häirib see koostise erinevuse puudumine pakenditel.

aga missuguseid täisteraputrusid te siis veel teete? ja kust toorainet ostate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 16:03; 13.03 18:04; 15.03 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

täistera tähendab, et viljateralt on vähem kihte ümbert kooritud ja tänu sellele sailib rohkem vitamiine jms kasulikku. mahepoest ja suurpoodide riiulitelt saab veel kodumaiseid odra- ja nisuhelbeid ntx. täistera.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ostan Eesti enda täisterahelvest putru – 3 erinevad helbed sees. Mulle meeldib 🙂 Või ja soolaga :)), homme teen hommikul jälle!!
(Mingi öko märk on ka peal või midagi sarnast)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tänud juba kiiretele vastajatele!

ok, täisterakaerahelbed siis proovin ikkagi ära. kuigi mind endiselt veidike häirib see koostise erinevuse puudumine pakenditel.

aga missuguseid täisteraputrusid te siis veel teete? ja kust toorainet ostate?[/tsitaat]

Vahe polegi süsivesikute, valkude ja rasvade sisalduses. Vahe on vitamiinide ja mineraalainete sisalduses. Neid pole kohustuslik pakendile märkida. Lisaks on täisterahelvestes ka rohkem kiudaineid.

Täisterahelves tähendab, et viljatera on koorimata kujul helbeks pressitud. Nö tavaline helves on enne kooritud. Kiirhelves on tavaliselt veel kõrgel temperatuuril töödeldud (et pärast kiiremini pehmeks läheb) ja see hävitab pea kõik kasuliku sealt seest ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma ostan Eesti enda täisterahelvest putru – 3 erinevad helbed sees. Mulle meeldib 🙂 Või ja soolaga :)), homme teen hommikul jälle!!
(Mingi öko märk on ka peal või midagi sarnast) [/tsitaat]

Mõtekam oleks süüa korraga ühte vilja. Kuna erinevate toitude seedimiseks läheb vaja erinevaid ensüüme, läheb organism \”lolliks\”, kui korraga jõuab makku mitu erinevat toiduainet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie pere \”teralised\” pudrumaterjalid on hirss, maisimanna, kaerahelbed, odrajahu, nisutang, odratang. viimased kaks tahavad pikemat haudumist, kiirel hommikul nendega ei mässa. piim kuulub siin valikus vaid maisimannapudru koostisesse, ülejäänud keevad vee ja soolaga. mõnikord upub pudru sisse nisukliisid, linaseemneid, chia-seemneid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mõtekam oleks süüa korraga ühte vilja. Kuna erinevate toitude seedimiseks läheb vaja erinevaid ensüüme, läheb organism \”lolliks\”, kui korraga jõuab makku mitu erinevat toiduainet.[/tsitaat]

kas see asi käib ka erinevate aga sama liiki toiduainete kohta?
ma olen pigem kuulnud, et erinevaid ensüüme läheb vaja liha, piima ja piimatoodete ning taimsete toitude seedimiseks. et siis koorene lihakaste koos kartuliga ajab seedimise \”lolliks\”. sinu teooria järgi – et isegi kolme eri liiki teravilja ei saa koos süüa – ei saaks midagi ju koos süüa. isegi samasse gruppi kuuluvaid aineid mitte. natuke kahtlane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei saa aru, sa paned kaerahelveste sisse köögivilju? Ma olen pannud kuivatatud puuvilju.
[/tsitaat]

Saad küll aru, ära eputa. Ju see kirjutaja siis ei tea, et Gemüse tähendab saksa keeles köögivilja ja tähistab sellega hoopis igasugust segatoitu, pajarooga vms.
Kuivatatud puuviljad pudru sees saavad kindlasti väga head. Aitäh soovitamast!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 16:03; 13.03 18:04; 15.03 16:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk täisterapuder

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.