Esileht Veebikonstaabel Täistuisanud liiklusmärgid – kas saab trahvi teha?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Täistuisanud liiklusmärgid – kas saab trahvi teha?

Postitas:

Tervist!
Mul on selline küsimus. Sõidan tihtipeale mööda ühte kõrvalist maanteed, see ei ole küll väike tee, kuid mitte ka suur maantee. MIs mul nende tuisuste ilmadega silma jäi oli see, et liiklusmärgid olid täis tuisanud ja kui ma seda kanti ei oleks tundnud, poleks ma ka kiirusepiirangust teada saanud, kuna see ei paistnud lume alt välja. Kas sellises olukorras on politseil õigus ka trahvi teha? Otseselt autojuht ju selles süüdi pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sina vahele jääd siis saad loomulikult trahvi, sest ise ju tunnistad, et sõidad seal tihti ja tead, mis märgid seal on. Kui aga inimene, kes sellest midagi ei tea siis … sõltub sellest, kas kirjutab protokollile alla või ei. Peale kõiki toiminguid läheb siis patustaja ja teeb foto sellest lumisest märgist, soovitavalt ka järgmistel päevadel. Siis kohtusse ja lisaks politseile noomitus, et teadlikult karistab ilmsüüta inimesi, selle asemel, et märk puhtaks tõmmata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 09:00; 28.01 16:38; 30.01 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Kui liiklusmärk on täis tuisanud siis ei saa ka juhti kiiruse ületamise eest takistada. Reaalselt ei saaks seal isegi mitte menetlustoiminguid alustada, kuna inimene ei pea teadma peast liiklusmärkide asukohti ja neile märgitut. Seega kui patrull tahab sellises kohas kiirust mõõta ja rikkujaid vastutusele võtta siis peab ta eelnevalt märgi puhtaks lükkama.
Reaalselt õpetati ka politseikoolis, et enne mõõtma asumist tuleks veenduda, et märgid üldse alles ja neid ka lugeda on võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas on kiiruuskaameratega? Mina olen kiiruskaameraga trahvi saanud (sõitsin tuisus 76-ga) ja olen täiesti kinel, et ühtegi 70 märki teel ei olnud, ilmselt ei paistnud lume alt välja. Aga vaidlustada ma seda ju ei saa, kuidas ma tagantjärgi tõestan, et märki näha polnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.01 15:55; 30.01 21:07; 11.02 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise tuisuga ei tohiksi kiiresti sõita, sest kiirus tuleb valida ka vastavalt ilmastikuoludele. Kui tuisk on nii tihe, et autost välja ei näe siis kuidas kaamera läbi tuisu autot näeb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 09:00; 28.01 16:38; 30.01 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiiruskaameratega ja kiirust piiravate märkidega on lugu nii, et need asetsevad enamasti ühes suunas. Seega kui kiirust piirav märk on täis tuisanud, siis peaks seda olema ka kiiruskaamera. Loomulikult võib sellises olukorras esitada vaide, et märk oli täis tuisanud, ent kaamera veel toimis. Sellise vaide kontrollimine peaks olema üsna lihtne. Siis peaks kiirust ületavate juhtide arv selle kaamera tööpiirkonnas olema hüppeliselt tõusnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige kindlam on sõita nendel maanteedel, kus on kaamerad, kogu tee alati 70-ga.

Vaiet täistuisanud märgi kohta ei saa see juht esitada, sest kui ta esitab vaide, et 70-märk oli täis tuisanud, siis sellise tekstiga ta ise kinnitab, et ta teadis selle märgi olemasolust ja teadis ka, mis märk see on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vaiet täistuisanud märgi kohta ei saa see juht esitada, sest kui ta esitab vaide, et 70-märk oli täis tuisanud, siis sellise tekstiga ta ise kinnitab, et ta teadis selle märgi olemasolust ja teadis ka, mis märk see on.[/tsitaat]
… või siis kasutas oma õigust auto kinni pidada ja teha täistuisanud liiklusmärk puhtaks ja üllatudes avastada, et oi, ongi 70.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 09:00; 28.01 16:38; 30.01 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

… või siis kasutas oma õigust auto kinni pidada ja teha täistuisanud liiklusmärk puhtaks ja üllatudes avastada, et oi, ongi 70.[/tsitaat]

Või, sõites 76 km/h maanteel kus üldiselt kehtib 90 km/h, tegi juht punasest sähvatusest järelduse, et see ümmargune valge ring posti otsas oli kiirust piirav märk, mis piiras kiiruse 70 km/h peale.
Ehk siis mitte miski ei keela ju juhil loogilist järeldust teha. Kui lubatud on 90, mina sõidan alla selle ja ühtäkki käib sähvatus siis on selge, et eelmine täis tuisanud märk piiras kiiruse 70 peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]andero- kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Või, sõites 76 km/h maanteel kus üldiselt kehtib 90 km/h, tegi juht punasest sähvatusest järelduse, et see ümmargune valge ring posti otsas oli kiirust piirav märk, mis piiras kiiruse 70 km/h peale.
Ehk siis mitte miski ei keela ju juhil loogilist järeldust teha. Kui lubatud on 90, mina sõidan alla selle ja ühtäkki käib sähvatus siis on selge, et eelmine täis tuisanud märk piiras kiiruse 70 peale. [/tsitaat]
Just täpselt. Mina tegingi loogilise järelduse, et järelikult oli lubatud 70, muidu poleks mind pildistatud. Ma tõepoolest märki ei näinud – 100% öelda ei oska, kas olin lihtsalt oma mõtetes ja tähelepanematu või oli märk täistuisanud. Aga kahtlustan seda viimast siiski, olen enda meelest üsna korralik ja tähelepanelik juht.

Seda, et samas piirkonnas täistuisanud märgi korral trahvid hüppeliselt tõusevad, tegelikult juhtuda ei pruugi. Kiiruskaamerad on Tallinn-Tartu maanteel, kus lõviosa sõitjatest on samal maanteel korduvalt ja korduvalt ning teavad märke ja kiiruskaameraid peast. Nad ei pea märki nägema, nad teavad niigi, et see seal on. Mina paraku seda maanteed sõidan üliharva, kasutan Piibet. Seekord oli vaja just sealtkaudu tulla ja nii ma trahvi saingi. Kõik tuttavad kellele kurtsin, ütlesid kohe, et muidugi, kuidas ma ei tea, et seal 70 piirang. St teised teavad peast, mina olen üks väheseid rumalaid, kes peast ei tea.

Igatahes maksin ma trahvi ära, vaidlemine tundus liig suur aja ja närvikulu võrreldes suht väikese trahviga, mille selle paari lisakilomeetri eest sain.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.01 15:55; 30.01 21:07; 11.02 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaevalt, et sa seal esimest korda sõitsid. Kõik autojuhid teavad peast neid 70 alasid, lisaks hoiatab ka autos GPS lähenevast kiiruskaamerast ja piirkonna piirkiirusest. Ei tasu kihutada kuigi antud juhul seadus seda justkui lubaks kuna märki ju pole näha.
Üldiselt politseid sinu väide ei huvita, ma olen ise saanud trahvi kui teel oli 30 piirang kuid peatusin peale seda teeäärse poe parklas kust väljasõites enam uut 30-e märki ei olnud ja kuna tegemist oli asulavälise teega, siis sõitsin rahuga 90-ga. No muidugi oli põõsa taga politsei kes kohe trahviotsuse kirjutas ja ei aidanud ka selle vaidlustamine komissari jutul käies. Nende ainukene argument mulle oli, et ma ju pidin teadma, et eespool oli 30-e märk!!! Ja kui ma olin pool tundi poes, siis kust ma pidin teadma, kas vahepeal võeti märgid maha või mitte!!! Oleksin võinud edasi minna kohtusse aga ei viitsinud tookord asjaga jännata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vaevalt, et sa seal esimest korda sõitsid. Kõik autojuhid teavad peast neid 70 alasid, lisaks hoiatab ka autos GPS lähenevast kiiruskaamerast ja piirkonna piirkiirusest. Ei tasu kihutada kuigi antud juhul seadus seda justkui lubaks kuna märki ju pole näha.
Üldiselt politseid sinu väide ei huvita, ma olen ise saanud trahvi kui teel oli 30 piirang kuid peatusin peale seda teeäärse poe parklas kust väljasõites enam uut 30-e märki ei olnud ja kuna tegemist oli asulavälise teega, siis sõitsin rahuga 90-ga. No muidugi oli põõsa taga politsei kes kohe trahviotsuse kirjutas ja ei aidanud ka selle vaidlustamine komissari jutul käies. Nende ainukene argument mulle oli, et ma ju pidin teadma, et eespool oli 30-e märk!!! Ja kui ma olin pool tundi poes, siis kust ma pidin teadma, kas vahepeal võeti märgid maha või mitte!!! Oleksin võinud edasi minna kohtusse aga ei viitsinud tookord asjaga jännata.[/tsitaat]Jutt või asi, sõidan Tallinn-Tartu maanteed ehk 4-5 korda aastas ja peast küll neid 70 alasid ei tea. Seal sõidab teisigi inimesi, kui need, kes iga nädalavahetus rallivad. Rääkimata sellest, et Tartu suudan ma ka GPSita üles leida.

Sinu teeäärse poe näide ei puutu üldse asjasse, ega sa sinna parklasse kuult ei kukkunud, vaid sealtsamast maanteelt ju keerasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vaevalt, et sa seal esimest korda sõitsid. Kõik autojuhid teavad peast neid 70 alasid, lisaks hoiatab ka autos GPS lähenevast kiiruskaamerast ja piirkonna piirkiirusest. Ei tasu kihutada kuigi antud juhul seadus seda justkui lubaks kuna märki ju pole näha.
Üldiselt politseid sinu väide ei huvita, ma olen ise saanud trahvi kui teel oli 30 piirang kuid peatusin peale seda teeäärse poe parklas kust väljasõites enam uut 30-e märki ei olnud ja kuna tegemist oli asulavälise teega, siis sõitsin rahuga 90-ga. No muidugi oli põõsa taga politsei kes kohe trahviotsuse kirjutas ja ei aidanud ka selle vaidlustamine komissari jutul käies. Nende ainukene argument mulle oli, et ma ju pidin teadma, et eespool oli 30-e märk!!! Ja kui ma olin pool tundi poes, siis kust ma pidin teadma, kas vahepeal võeti märgid maha või mitte!!! Oleksin võinud edasi minna kohtusse aga ei viitsinud tookord asjaga jännata.[/tsitaat]Veidrik oled … Ma sõidan Tallinna-Tartu maanteed edasi-tagasi keskeltläbi üle kahe nädala, aga ma küll peast kõiki kiiruspiiranguid ei tea. Pole kunagi selle peale tulnud, et neid pähe tuupida.

Teiseks kaldun arvama, et siiski suuremal osal Eesti autojuhtidest pole veel kasutada GPS-i ja neist, kellel on (aga mitte autosse sisse ehitatud), pole omakorda suuremal osal vajadust ega viitsimist seda GPS-i Tallinna-Tartu maanteel sõitmiseks klaasi külge toppida ja tööle panna. Mul endal isegi on GPS kasutada, aga Eesti kaart selles on umbes 5 aastat vana (pole nagu olnud mõtet uuendada, sest Eestis on lihtne ka ilma GPS-ita vajalikud kohad üles leida), praegustest kiiruspiirangutest ei tea ta muhvigi.

Samas Sinu jutt, kas Sa teadsid või ei teadnud 30 km/h piirangust – et \”järsku võeti vahepeal mah?\” – kõlab loomulikult iga inimese jaoks fantaasiarohke ja alusetu eneseõigustusena. Iseasi, kui Sa oleksid tulnud kõrvalteelt ja tõesti polekski seetõttu märki näha saanud. 30 km/h on maanteel ka üsna ekstreemne kiiruspiirang, mis justkui ei peaks silmapilk peast pühitud saama.

Samas olen ma ise ka olnud mõnel korral nõutu täistuisanud märgist mööda sõites, et mis seal siis nüüd õieti olla võis: kas kiiruspiirang või möödasõidupiirang või äkki hoopis midagi kolmandat? Ainuke, millega võib nõustuda, on see, et kui näed märki, aga aru ei saa, mis märgil on, siis igaks juhuks tasub pigem vähe tasem võtta, mitte sihilikult gaasi põhja vajutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vaevalt, et sa seal esimest korda sõitsid. Kõik autojuhid teavad peast neid 70 alasid, lisaks hoiatab ka autos GPS lähenevast kiiruskaamerast ja piirkonna piirkiirusest. Ei tasu kihutada kuigi antud juhul seadus seda justkui lubaks kuna märki ju pole näha.

[/tsitaat]
Ei sõitnud esimest korda, aga üliharva sõidan seda teed küll ja tõepoolest peast ei tea. Ja ma ei kihutanud, sõitisn alla 80, ei loe seda küll kihutamiseks, arvasin, et olen 90 alas.
GPSi ma ka ei kasuta. Üllatav küll, aga on olemas inimesi, kes GPSi ei kasuta ja kes ei sõida pidevalt Tln-Tru maanteed. Muideks, kui ma oleks peast teadnud kiirusepiirangut, oleksin teadndud ka kaamera oelamsolu ning loomulikult poleks ma sel juhul kiirust ületanud. 🙂 Mis valu mul peaks olema kiiruskaamera ees kiirust ületada sinu arvates? Seal on ju vahelejäämine täiesti kindel 😀 Saan aru veel, et tealdikult ületatakse kiirust kohas, kus loodetakse mitte vahele jääda, aga kohas, kus vahelejäämine on 100% kindel, nii vihane ma oma rahakotile küll ei ole.)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.01 15:55; 30.01 21:07; 11.02 00:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Veebikonstaabel Täistuisanud liiklusmärgid – kas saab trahvi teha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.