Esileht Tööelu, raha ja seadused. Täitemenetluse uuesti alustamine.

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Täitemenetluse uuesti alustamine.

Postitas:
Kägu

Tere, äkki keegi targem oskab aidata!

Probleem siis vana võlaga ja kohtuotsus on tehtud jaanuar 2010. Kohtuotsusest siis möödas juba 11 aastat.  Kuna nüüd aeguvad võlad 10 aastaga siis uue seaduse järgi oleks pidanud see võlgnevus aeguma 05.04.2021.  Nüüd aga äkki võttis inkasso nõude tagasi ja kohtutäitur  lõpetas menetluse ja paari päeva pärast algatati sissenõudja soovil uuesti. See tähendab et hakkab uuesti 10 aasta jooksma.  Uurisin ja helistasin kohtutäiturile ja öeldi  et kõik õige ja neil see õigus olemas ja sissenõudja tegi seda selleks et võlgnevus ei aeguks. Saan aru et minu nõue algas uuesti 2011 ja nõue aegub 05.04.  Ja lugesin ise ka et see õigus neil olemas aga samas on seal ka kirjas et sellist lõpetamis ja alustamist saab teha siis kui see mahub 10 aasta sisse alates kohtuotsusest.  Ei saagi nüüd aru kas siis kohtuotsusest  10 aastat või siis sellest uuest seadusest alates.  Aru ma ei saa  milleks üldse selline uus seadus kui ikka võlad ei aegu ja sissenõudjad teevad mis tahavad. Nii et need kes lootsid et nende nõuded aeguvad siis arvata on et enamus sissenõudjaid ei lase sel juhtuda.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii et need kes lootsid et nende nõuded aeguvad siis arvata on et enamus sissenõudjaid ei lase sel juhtuda.

No arvata on, et sissenõudja ei lase sel juhtuda – ta tahab ju oma raha lõpuks kätte saada!

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ise ilmselt tunned, et oled vaene kannataja, keda praegu alusetult peedistatakse. Aga ei ole. Sa oled võlgu ja kuigi sinu meelest peaks keegi teine sinu võla kandma, siis tegelikult oled sina siin see tõbras. Maksa ära ja probleem on kadunud.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere, äkki keegi targem oskab aidata!

Probleem siis vana võlaga ja kohtuotsus on tehtud jaanuar 2010. Kohtuotsusest siis möödas juba 11 aastat. Kuna nüüd aeguvad võlad 10 aastaga siis uue seaduse järgi oleks pidanud see võlgnevus aeguma 05.04.2021. Nüüd aga äkki võttis inkasso nõude tagasi ja kohtutäitur lõpetas menetluse ja paari päeva pärast algatati sissenõudja soovil uuesti. See tähendab et hakkab uuesti 10 aasta jooksma. Uurisin ja helistasin kohtutäiturile ja öeldi et kõik õige ja neil see õigus olemas ja sissenõudja tegi seda selleks et võlgnevus ei aeguks. Saan aru et minu nõue algas uuesti 2011 ja nõue aegub 05.04. Ja lugesin ise ka et see õigus neil olemas aga samas on seal ka kirjas et sellist lõpetamis ja alustamist saab teha siis kui see mahub 10 aasta sisse alates kohtuotsusest. Ei saagi nüüd aru kas siis kohtuotsusest 10 aastat või siis sellest uuest seadusest alates. Aru ma ei saa milleks üldse selline uus seadus kui ikka võlad ei aegu ja sissenõudjad teevad mis tahavad. Nii et need kes lootsid et nende nõuded aeguvad siis arvata on et enamus sissenõudjaid ei lase sel juhtuda.

jah, nii see on – kui enne 10 a täitumist asi täiturilt tagasi võtta ja siis uuesti (kasvõi sama) täituri kätte anda, siis algab 10 aastat aegumistähtaega uuesti.

Nimelt aegumine katkeb ja algab uuesti täitedokumendi täitmiseks esitamisega. See tähendab, et juhul kui kohtuotsust täidab kohtutäitur, algas 10-aastane tähtaeg uuesti kohtutäituri poole pöördumisest.
Võlausaldaja võimuses on aegumistähtaega katkestada ja uuesti alustada vähemalt ühel korral. Seaduse ja õiguskirjanduse kohaselt võib võlausaldaja igal ajal oma avalduse kohtutäituri juurest tagasi võtta ja sama nõudega uuesti sama või uue kohtutäituri poole pöörduda, kui nõue on tegelikult täitmata.
Sellisel juhul algab uuest kohtutäituri poole pöördumisest uus 10-aastane aegumistähtaeg, kuid loomulikult eeldusel, et vahepealne täitemenetluse lõpetamine ja uue algatamine mahub kohtuotsuse jõustumisest 10-aastase perioodi sisse ja nõue ei jõua vahepeal ära aeguda. https://arileht.delfi.ee/artikkel/91341979/advokaat-selgitab-aastatetagused-kohtuotsused-hakkavad-aeguma-mida-see-volausaldajale-tegelikult-tahendab

keegi ei tee sulle liiga, võlad tulebki ära maksta

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii et need kes lootsid et nende nõuded aeguvad siis arvata on et enamus sissenõudjaid ei lase sel juhtuda.

Seda lootsid antud juhul küll ainult sina.

+1
0
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Täitemenetluse uuesti alustamine.