Esileht Ajaviite- ja muud jutud Taksode hinnad

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Taksode hinnad

Postitas:
Kägu

Ma ei sõida väga tihti taksoga, kuid kui Tallinna satun või Tartu, siis vahel on vaja olnud.
Viimati sõites märkasin hinnakirjas uut asja – minutitasu. Lisaks siis km tasule.
Saan aru, et see tähendab siis põhimõtteliselt seda, et kui nt tasu on 0,5€/km, siis lisaks sõidu alustustasule lisandub sinna veel nt 0,1€/min.
Ehk siis kui Tallinnas peaksin takso võtma, siis ummikus seistes võib hind kujuneda üsna krõbe?
Minu jaoks oli see üsna jahmatav, sest maksin sõidu eest, mida arvasin minevat umbes 10€, kokku topelthinna e.20€….sest Tartus oli see min tasu kallim ja ka km hind kallim sellel taksol mida kasutasin sel hetkel.
Tallinnas on hinnad soodsamad, kuid tundub, et nüüd peab kõik üle vaatama, kuidas soodsam on, sest tipptunnil võib hind ikka mitmekordistuda :O

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on tõesti nõme. Ma ka ei teadnud sellest, kuigi sõidan vähemalt korra kuus (Bolt). Vaatasin kodulehte ja oligi kirjas. Samas Tallinnas ei ole jah kunagi märgatavalt kõrget hinda maksnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks Bolti ei kasuta? Näed kohe ära sõidu maksumuse ja valid endale sobivaima hinnaga auto. Jääb ära igasugune arvutamine ja mõistatamine. isegi jootraha ei pea jätma, mingit kaardi või sularahaga mässamist pole.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui Boltist tellid, on sõidumaksumus juba ette antud ju ning sama raha läheb kaardilt maha. Enam pole nii?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See km ja minutitasu koos on nn. odavate taksofirmade komme. Nad tahavad oma raha ikkagi kättesaada mis sest, et näiliselt on hinnad nagu odavad. Soliidsemad üldiselt ei kasuta hoolimata seadusemuudatustest mis vaikselt 2018 nov. tehti.
https://tehnika.postimees.ee/6470230/vargsi-tehtud-muudatus-taksosoidu-ajatariif-voib-pidevalt-kedrata

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ise kasutan Bolti, sõidu eeldatavat hinda jah näeb, aga ma ei teadnud, et see minutihind üldse olemas on. Kui ongi mingi liiklusummik või juht sõidab jumal-teab-mis-kaudu, siis maksad ju rohkem (mitte oluliselt, pole rahast kahju, teenust on vaja, aga asi on põhimõttes). Ja neid imelikke juhte on küll, kes üritavad mingit oma arust kiiremat marsruuti pidi sõita (ei töötanud) või ei tea üldse, kuidas kuhugi sõita.

Sõidu hind eeldatust kõrgem:
Kehvad liiklusolud
Juhi seadmel oli GPS/Võrguprobleem
Tehtud vahepeatused
Juht valis pikema marsruudi

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma sõidan taksoga harva ja seetõttu tellin alati Tulika. Sellega pole seni probleeme olnud. Tellin kas kindlaks kellaajaks või siis kui kodust päevasel ajal helistan, tuleb nagunii alati umbes 3 minutiga kohale. Ummikute ajal püüan liikuda trammi või rongiga. Näiteks kui talvel on nii hull tuisk, et autod seisavad ja bussid enam ei liigu, siis ühistranspordist on tramm veel viimane, mis saab sõita. kahjuks sellega muidugi igale poole ei saa ligi. Aga lennujaama minek võib olla teatud tingimustes trammiga kiirem kui taksoga.

+1
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Taksode hinnad