Esileht Beebi ja mitmikud Taksosõit beebiga

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Taksosõit beebiga

Postitas:
Kägu

Kuna ma pole kunagi näinud, et keegi beebiga taksos sõidaks, siis küsimus, kas see on üldse lubatud ja taksojuhtide poolt aktsepteeritud?

Mis mul endal selle jaoks olemas peaks olema? Teatavasti tavaautos peab olema turvatool. Kas siis takso jaoks peab ka selle ise kaasa võtma? Kuna endal kogemus turvatooliga puudub, siis mulje on jäänud, et selle üles seadmine on suhteliselt aeganõudev. Ei kujuta ette kui õnnelikud selle üle taksojuhid oleks.

 

* Hetkel lapse sünnini veel aega, aga kuna elan kesklinnas siis pole kunagi autot omanud ja teinud alati kõik sõidud vajadusel taksoga. Ei tahaks ka nüüd ainult beebi pärast autot ostma hakata.

 

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas mitte Bolt ei paku oma äpis lastetooliga takso tellimise võimalust? Ma ei tea muidugi, kas see imikutele sobib.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan siiski beebile turvahälli hankida. Kui on turvavööga kinnitatav, ei ole selle autosse panemine kuidagi aeganõudvam kui iseenda turvarihmaga kinnitamine. Isikliku hälli puhul saad kindel olla, et pole trööbatud ega avariiline. Beebi turvalisus on väga oluline.

Bolt taksos olen tellinud lastetooliga takso (laps 1,5 a). Ühel korral oli siiski vaid suurtele lastele mõeldud pepu alus, mitte turvatool ning teisel korral sobivam turvatool, kuid nägu sõidusuunas ja esiistmel.

Kui ta beebi oli ja tarvis taksoga sõita, siis kasutasin enda turvahälli.

 

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan siiski beebile turvahälli hankida. Kui on turvavööga kinnitatav, ei ole selle autosse panemine kuidagi aeganõudvam kui iseenda turvarihmaga kinnitamine. Isikliku hälli puhul saad kindel olla, et pole trööbatud ega avariiline. Beebi turvalisus on väga oluline.

Just. Saad olla turvalisuses kõige kindlam (kui täitsa uue ostad) ning vastavalt lapse suurusele järjest sisu muuta. Saad kiirelt võtted selgeks ja ei pea mingite takso omadega pead vaevamagi. Muidu tänapäevastel autodel on minu arvates juba kõikidel tagaistmel Isofix kinnitus olemas, peab lihtsalt teadma, kus 🙂

Lisaks kui on isiklik häll olemas, saab last sõprade-sugulaste-tuttavate autos sõidutada, kui vajadus tekib. Sama lugu turvatooliga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul sõbrad ostsid auto alles siis, kui 3. lapse said. Sellest hoolimata oli neil nii häll kui turvatool vastavalt laste kasvule olemas. Just takso pärast ei pea muretsema, kui tuttavad, vanavanemad sõidutavad, vb suvel autorent jne.

Turvahällid on kõik turvavölga kinnitatavad. Ja turvatoole aaab vööga kinnitada – kui laps use peab veel 5-punkti rihmaga olema, kinnitad esmalt turvatooli (paned rihma nagu inimesele) ja siis laps sisse (juhendi järgi võib mõni tool tõesti aeganõudev olla). Kui tahad tooli isofixiga – nõuanne – alati mingi rätik tooli alla, vüid muidu autoistme rikkuda!

 

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtsalt lisan, et ametlikult on lubatud alla kolmeaastast last sõidutada taksos täiskasvanu süles, kui viimane ise on turvavööga kinnitatud. Ise sõitsime niimoodi viiekuuse lapsega lennujaama, sest ei tahtnud turvahälli kaasa võtta. Ohutuse seisukohast pole see muidugi hea variant, aga kui olete kindlad, et ainult sünnitusmajast koju sõidate ja muid sõite tuttavate-sugulaste autodega ei tee, siis võib-olla leiate tõesti, et pole mõtet vaid üheks taksosõiduks turvahälli osta. Või siis tean, et kui harva kasutatakse, siis ikka riskitakse ja ostetakse kasutatult. Samas kui hiljem ka arstil vms hakkate lapsega käima, siis vb tasub ikka turvavööga kinnitav häll ära osta, sest neid taksodes tõesti pole ja ilma sõita on ohtlik.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Beebiga taksosõit on ju imelihtne – ostad beebile turvavööga kinnitatava hälli ja sõidutad selles. On väga üksikud hällid, mida ei saa turvavööga kinnitada, nii et valik iseenesest lai. Soovitaks küll valida võimalikult pika kasutusajaga hälli (nt Maxi Cosi Cabriofix), sest alles lapse hällist välja kasvades tekib reaalne probleem ja kui palju taksoga sõita, on mõistlik selle tekkimine võimalikult kaugele lükata. Hällist järgmise klassi toolid on nimelt juba parajad kobakad, ei ole sangaga ja koos lapsega tõstetavad ja on tõepoolest reeglina keerulisema kinnitussüsteemiga kui hällid (lisaks veel turvavööga kinnitatavate toolide puhul igavene küsimus, kas konkreetse takso turvavöö on piisavalt pikk, et ümber tooli ulatuda).

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Beebid 0-12 kuused sõidavad turvahälliga. Turvahäll kaalub umbes 2-4 kg ja beebi pannakse kodus turvahälli rihmadega kinni ja siis tassitakse häll sangast kinni võttes sees oleva beebiga õue autosse. Või kui jaksad, siis võib hälli õues jalutades käe otsas hoida või sanga üle küünarvarre panna, nagu mõnel käekotil. Kui plaan turvahälliga nt poes käia või pikemat maad kõndida siis või hällile kärurattad/käruraami sobivate turvahälli adapteritega alla osta. Siis saab hälli käru ratastega pikemat maad veeretada. Meeles tasub pidada, et vastsündinutel ja beebidel, kes veel ise ei oska istuda, ei ole hea mitu tundi järjest turvahällis olla. Ikka vaid autosõidu ajal ja pärast selg sirgu asendisse tagasi.

Kui laps üle 1a vanaks saab või enam turvahälli ära ei mahu, siis ostetakse turvatool.

Alla 3a last võib seaduse järgi ilma turvatoolita taksos sõidutada, lihtsalt süles. Lubatud on, aga arusaadavalt see ei ole õnnetuse korral üldse turvaline. Nt MaxiCosi turvahäälis on beebit palju mugavam transportida, kui süles lahtiselt.

Võib FB-s turvahällide ja -toolide jutunurga grupiga liituda. Sealt saab head infot mugavuse, nõuete ja eri mudelite kohta.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Taksofirmadel on kuskil peakontoris turvahällid/toolid olemas. Taksot tellides tuleb dispetšerile öelda, et taksojuht võtaks turvavarustuse kaasa. Kuidas nende Boltide ja Uberitega on, ei tea öelda – nendega pole sõitnud.

Aga kui autosõite tuleb ette, võiks tõesti osta turvahälli. Kui mu tütar oli 10-kuune, jäi ta nii haigeks, et pidin kiirabi kutsuma. Olukord oli tõsine ja ta otsustati viia Tallinnasse Nakkuskliinikusse. Kiirabi aga palus beebi võimaluse korral turvahälli panna, sest ees oli üsna pikk maanteesõit (me ei ela Tallinnas). Brigaadil endal polnud turvahälli kaasas (kahtlen, kas neil üldse on selline asi). Õnnetusi võib ka kiirabiautodega juhtuda. Nii et kunagi ei tea, millal on turvahälli/tooli vaja.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Osta turvahäll, mis turvavööga kinnitatav, esimesel aastal on see täitsa piisav, et taksoga sõita ja need arsti juures käimised ära teha. Kõik oleneb lapse kasvust-kaalust, mul õnnestus veel 1,5a arstil käimine veel takso ja turvahälliga ära teha.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

turvahälli kaasa võtta. Ohutuse seisukohast pole see muidugi hea variant, aga kui olete kindlad, et ainult sünnitusmajast koju sõidate ja muid sõite tuttavate-sugulaste autodega ei tee, siis võib-olla leiate tõesti, e

https://tarkvanem.ee/ohutus/lapse-ohutu-soidutamine-autos/

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil oli selline vanker, kuhu ka turvahäll peale käis ja seda sai ikka väga palju kasutatud just seetõttu, et laps ei olnud vankris üldse nõus pikutama ja esimesel viiel kuul või nii oli see istuv osa talle veel liig, ei hoidnud selga veel nii hästi. Kõik toidupoes käigud ja jalutused sai turvahäll ratastel ära tehtud (meil auto ka, nii et nagunii läks seda vaja, aga kasutasime kõvasti rohkemaks kui lihtsalt autosõiduks).

0
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Beebi ja mitmikud Taksosõit beebiga