Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Tal on suuorgan, rääkigu ise”

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 146 )

Teema: “Tal on suuorgan, rääkigu ise”

Postitas:
Kägu

Täpselt! Rääkimata sellest “inimene kukkus”, ei mäleta, kus ma olin, vist ei olnud kodus…

Nii saab öelda vaid üsna jõhker tüüp, kel mingit empaatiavõimet pole. Kui meie peres oleks ükskõik kes kukkudes käeluu murdnud, oleks see tõeline õnnetus ja kõik me teaksime, kus me sel hetkel olime, sündmus jääks meelde aastateks ja kindlasti ei väljenduks keegi, et ah, pole kõneväärt, inimene kukkus, tühiasi.

Just. Mul oli eksmehea keeruline aeg enne lahutust. Selline vastik vindumine. Ühel päeval võtsin lapsed ja sõitsin oma vanematele külla, mees jäi koju. Ja ma mäletan täiesti selgelt seda hetke, kui mees umbes poole tunni pärast helistas, et küsida, kas ma olen kaugel juba, et ta kukkus trepil, murdis jala ja vaja traumapunkti. Vaatamata sellele, et me polnud üldse heades suhetes sel ajal, on mul täpselt meeles, kus ma sel hetkel olin ja autoga ümberpööramisvõimalust ootasin. Sellest on möödas 14 aastat ja ma mäletan. Ministril nii lühike mälu, et ei mäleta pisut üle aasta tagust käeluumurdu?

vaata, sinu elus oli tegemist erakordse, mitte tavalise sündmusega…
kuusik, vaeseke, ei saanud vast arugi, milisest “kukkumise” kohta küsiti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Naisepeksjad ei arvagi, et nad on süüdi. Mitte kunagi. Naisepeksja meelest on naine oma käitumisega (ükskõik, kas tagevusega või tegevusetusega) ise süüdi ja neid tulebki karistada. See on ka põhjus, miks nad alati nii enesekindlalt esinevad, nad EI TUNNE KUNAGI END SÜÜDI. Nende meelest on naine neid ärritanud, pahandanud, irisenud, või vait olnud, ühesõnaga ise on esile kutsunud mehe peksmise. Naine ongi väärt karistust. Umbes nagu pedofiilid – ma armastan lapsi ja olen ainus, kes neist hoolib, ostan süüa ja kommi ja ei ole iial lastele kurja teinud. Vägistamine ei ole pedofiili meelest kuritegu, nagu naise peksmine ei ole naisepeksja meelest kuritegu.
Miks ohvrid ei räägi – ühel pool on karismaatiline, jõuline, enesekindel mees, kes kõigile kuulutab, et ta pole iial naisele liiga teinud (ta ise ju usub ka seda, sest naine oli peksu ära teeninud ja see ongi normaalne, et mees naist paika paneb), ja teisel pool ebakindel, mutta tambitud enesekindlusega nõrk naine, keda keegi ei usu. Kes usuks vaikse häälega arglikku naist, kui vastas seisab sirge seljaga karismaatiline mees, kes kinnitab, et on puhas nagu prillikivi? Ja ühiskond tänitab – poliitiline vandenõu, miks just nüüd, kus ta enne oli, kus on tunnistajad jne jne. Justkui selline “mees” peksaks naist tunnistajate juuresolekul… Ei, pekstakse ALATI siis, kui keegi ei näe, peenemad peksjad valivad kohti, kuhu peksta (nt pähe, sest läbi juuste ei ole sinikaid näha, kõhtu, sest see on riiete all jne). Nad valivad kohti, kus on naisel rohkem valus ja kus naabrid ja tuttavad vigastusi nii kergelt ei näeks. Jälestusväärne. “minister”…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Liis T

Ma reeglina ei soovi analoogsete kahtluste korral mingit seisukohta võtta, sest elu on näidanud, et kahtlused ei osutu alati tõeks. Aga kui tõenäoline on, et täiskasvanud naisel juhtub koguni kahel korral selline õnnetus, mis lõppeb käeluu murruga? https://www.postimees.ee/6637833/karin-kuusik-olen-aarmiselt-hairitud-minu-ja-minu-eksabikaasa-vastu-algatatud-laimukampaaniast

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arstid teavad üsna hästi, kuidas üks või teine vigastus välja näeb. Nt libedaga kukkudes endamjaolt murtakse randmeid ( sest need maanduvad esimesena maha)

Teiseks, kuidas käitus kutt oma liiklusrikkumisega. Varjas, vassis, ei mäletanud, kiiruseületamisest üldse ei rääkinud. Lõpuks pidi politsei tõtt rääkima.
Mis praegusega võrreldes muutunud on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naine saatis oma vastuse e-postiga, aga samas võis selle vastuse tema nime alt saata ükskõik kes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma reeglina ei soovi analoogsete kahtluste korral mingit seisukohta võtta, sest elu on näidanud, et kahtlused ei osutu alati tõeks. Aga kui tõenäoline on, et täiskasvanud naisel juhtub koguni kahel korral selline õnnetus, mis lõppeb käeluu murruga? https://www.postimees.ee/6637833/karin-kuusik-olen-aarmiselt-hairitud-minu-ja-minu-eksabikaasa-vastu-algatatud-laimukampaaniast

Täpselt. Peab ikka jube koba olema, et mitmeid kordi omal luud katki kukkuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga kas te olete korraks proovinud mõelda, mis saab siis teie ristilöömisest, kui ta ikkagi polegi vägivaldne? Kas saate rahulikult omale otsa vaadata peeglist. Mina ei julgeks enne küll näpuga näidata, iseenda südametunnistuse pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kas te olete korraks proovinud mõelda, mis saab siis teie ristilöömisest, kui ta ikkagi polegi vägivaldne? Kas saate rahulikult omale otsa vaadata peeglist. Mina ei julgeks enne küll näpuga näidata, iseenda südametunnistuse pärast.

Uurimine võib nii lõppeda tõesti, et tunnistajad (need Ekspressi viis allikat) võtavad oma sõnad tagasi, haiguslugude uurimiseks luba ei anta ja naine ise eitab igavesti.
Aga selle põhjal, mida ma hetkel olen teada saanud selle asja kohta ajakirjandusest, ja perevägivalla kohta kõikvõimalikelt koolitustelt ja loetud uurimustest, ma arvan, et siin siiski on täpselt just perevägivallaga tegemist. See muster klapib lihtsalt igas punktis. Kaasa arvatud selles, et avalikke tunnistajaid ei leia ja naine vägivalda eitab (aga traumad ja luumurrud on).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kas te olete korraks proovinud mõelda, mis saab siis teie ristilöömisest, kui ta ikkagi polegi vägivaldne?

Tunneme kergendust.

Paraku on nii, et enamik kuritegusid avastatakse, kuna on kahtlused. Väga harva tuleb kuritegu välja juhuslikult nn selgest taevast. Iga kahtlus aga ei tähenda, et toimus kuritegu.

Kas seepärast peaks kahtlused kõrvale heitma, sest vahel osutuvad need ebaõigeks? Mis saab aga siis tegelikest kuritegudest, kui kahtlustele ei reageeri?

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Inimene kukkus koduhoovis talvel,” teatas värske minister.

…ja neelatas närviliselt

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui Eesti riigis saavad võimule Kuusiku taolised inimesed, siis on meil asjad väga mädad. Õnneks nüüd see kohutav inimene lahkus…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohtumise järel lahti rullunud sündmuste jada annab põhjuse uskuda, et ilmselt on politsei ja prokuratuur jõudnud veendumusele, et Eesti Ekspressi ja Eesti Päevalehe lugu tugines tõestisündinud juhtumitel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kas te olete korraks proovinud mõelda, mis saab siis teie ristilöömisest, kui ta ikkagi polegi vägivaldne?

Tunneme kergendust.

Tunned KERGENDUST????? Savi sellest, et Marti Kuusiku maine on mutta tambitud, karjäär rikutud, aga sul on kergendus?????? Masendavad tüübid. Ilmselt on diagnoosiks krooniline südametunnistuse ja vastutustunde puudumine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tunneme kergendust.

Tunned KERGENDUST????? Savi sellest, et Marti Kuusiku maine on mutta tambitud, karjäär rikutud, aga sul on kergendus?????? Masendavad tüübid. Ilmselt on diagnoosiks krooniline südametunnistuse ja vastutustunde puudumine.

Alates eilsest ei löö Kuusik oma naist enam kunagi, ei murra ühtegi tema jäset. Kuusiku naine ja lapsed saavad hakata oma hinge ravima. Ja see on hea, et väga paljud jõhkardid ja ka ohvrid said eile väga konkreetse signaali – see ei ole normaalsus ja seda peremudelit ei pea koduseinte vahel hoidma ning mis kõige hullem – järgmisele põlvkonnale edasi pärandama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja see on hea, et väga paljud jõhkardid ja ka ohvrid said eile väga konkreetse signaali

Sa mõtled seda 31keuri hüvitist? Suht konkreetne signaal muidugi.
Kui peksad, võid isegi pappi saada. Ja kinni ei pane sind mitte keegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alates eilsest ei löö Kuusik oma naist enam kunagi, ei murra ühtegi tema jäset. Kuusiku naine ja lapsed saavad hakata oma hinge ravima. Ja see on hea, et väga paljud jõhkardid ja ka ohvrid said eile väga konkreetse signaali – see ei ole normaalsus ja seda peremudelit ei pea koduseinte vahel hoidma ning mis kõige hullem – järgmisele põlvkonnale edasi pärandama.

Ja selleks pidid nii sõbrad, peretuttavad kui ka ajakirjandus pikka aega vait olema ning laskma naisel kannatada, et siis suure hooga terve maailma meedia ette tormata oma suure uudise ning “heateoga”? Mis mulje meie riigist jääb, kus toonitatakse pidevalt väärikust ja intelligentsi, kuid ise käitutakse nagu liivakastis kaklev lasteparv. Peaasi, et välismeedias kuulsaks saada oma poliitiliste võitluste, dressipluuside ning nõiajahiga. Kuhu sel puhul meie riigi intelligents jääb? Pidevad skandaalid üksteise järgi ning kunstlikult ülespuhutud kuulsuse jahtimine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viisteist tunnistajat räägivad tema vastu.

Aga kuidas selle tunnistamisega ikkagi on? Kõik need siiani on ju anonüümsed.
Ja mida siin kriminaaluurida on, kui avaldust tema vastu ei ole. Või saab inimese ka anonüümse avalduse alusel süüdi tunnistada?
Tõepoolest, nagu küüditamise aegadel?

Küll on ju olnud juhtumeid, kus naine käib emos, silma sai siniseks vastu kapiust joostes ja ongi asi lõppenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vau, selline pööre kohe päevapealt – ja kõik sinu abiga! Uskumatu headus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tunneme kergendust.

Mis mainest sa räägid? Ta oleks pidanud oma mainele siis mõtlema, kui käeluid purustas. Uskumatult juhm tüüp, kes selliste eraeluliste luukeredega ministri ameti üldse vastu võttis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi tõesti usub, et sellega seoses, et krimiuurimine algatati ja mees ministriametist loobuma sunniti, on tema eksnaine ja lapsed nüüd väljaspool ohtu? Psühholoog Kait Sinisalu räägib vikerraadio ööülikooli loengus, et kõige ohtlikum aeg pere jaoks on esimesed aastad pärast lahutust. Kes ei usu, lugegu uudiseid, kuidas praegu just algab ühe teise vägivallatseja, nüüd juba mõrvari kohtuistung, kes Tapa vallas oma kolme lapse ema ja eksabikaasa surnuks kägistas tema kodus. Mul on väga varasest noorusest vägivaldse kooselu kogemus ja see, mis praegu meedias toimub, tõi kõik tolleaegsed mälestused tagasi ja kiskus haavad lahti. Tean, et olen tagantjärgi mõelnud, et mis küll sundis mind kaks aastat pärast esimest peksmist veel vägivalda taluma ja miks ma ei võtnud last ega põgenenud oma ema juurde. Praeguseid uudiseid lugedes ma korraga taipasin, miks see nii võis olla. Nimelt mäletan, et tajusin tollal väga selgelt, et kui lapsega üksi jään ja vägivallatseja halbade mõtetega mu ukse taha peaks tulema, ei kaitse mind selles olukorras mitte keegi – naabrid, töökaaslased, sõbrad ega sugulased. Nad ei saagi sellest enne teada, kui järgmisel hommikul surnu(d) leitakse. Ükski lähenemiskeeld ei taga sulle 24/7 turvalisust, kui üks isiksusehäirega tüüp on nimelt sinu välja valinud, et oma frustratsiooni ja läbikukkumist sinu peal välja elada ja arvab tõsimeeli, et kõik, mis tema elus halvasti on läinud, on sinu pärast juhtunud. Lastest ma parem ei räägi, minu laps sai eluaegsed kahjustused. Ma ei saagi teada, kas need kahjustused oleksid olnud väiksemad, kui oleksin oma hirmust varem üle saanud ja rutem sealt põgenenud. Aga mul oli jube, kõikehalvav hirm enda ja lapse elu pärast.
Ja selles juhtumis, mida meedia kajastab, kus toimus saladuslik käeluumurd, oli selle toimumise ajaks ka dateeritud aeg, mil paari teine abielu oli juba aasta aega lahutatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Süütu inimene ei annaks sellist intervjuud, nagu andis eksminister “Ringvaatele”. Mõelge, kui teie skandaal on Eesti esiskandaal, kas te ei teeks süütuna kõik, et tõestada oma süütust? Käituksite niimoodi, et annaksite ebamääraseid vastuseid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi tõesti usub, et sellega seoses, et krimiuurimine algatati ja mees ministriametist loobuma sunniti, on tema eksnaine ja lapsed nüüd väljaspool ohtu? Psühholoog Kait Sinisalu räägib vikerraadio ööülikooli loengus, et kõige ohtlikum aeg pere jaoks on esimesed aastad pärast lahutust. Kes ei usu, lugegu uudiseid, kuidas praegu just algab ühe teise vägivallatseja, nüüd juba mõrvari kohtuistung, kes Tapa vallas oma kolme lapse ema ja eksabikaasa surnuks kägistas tema kodus. Mul on väga varasest noorusest vägivaldse kooselu kogemus ja see, mis praegu meedias toimub, tõi kõik tolleaegsed mälestused tagasi ja kiskus haavad lahti. Tean, et olen tagantjärgi mõelnud, et mis küll sundis mind kaks aastat pärast esimest peksmist veel vägivalda taluma ja miks ma ei võtnud last ega põgenenud oma ema juurde. Praeguseid uudiseid lugedes ma korraga taipasin, miks see nii võis olla. Nimelt mäletan, et tajusin tollal väga selgelt, et kui lapsega üksi jään ja vägivallatseja halbade mõtetega mu ukse taha peaks tulema, ei kaitse mind selles olukorras mitte keegi – naabrid, töökaaslased, sõbrad ega sugulased. Nad ei saagi sellest enne teada, kui järgmisel hommikul surnu(d) leitakse. Ükski lähenemiskeeld ei taga sulle 24/7 turvalisust, kui üks isiksusehäirega tüüp on nimelt sinu välja valinud, et oma frustratsiooni ja läbikukkumist sinu peal välja elada ja arvab tõsimeeli, et kõik, mis tema elus halvasti on läinud, on sinu pärast juhtunud. Lastest ma parem ei räägi, minu laps sai eluaegsed kahjustused. Ma ei saagi teada, kas need kahjustused oleksid olnud väiksemad, kui oleksin oma hirmust varem üle saanud ja rutem sealt põgenenud. Aga mul oli jube, kõikehalvav hirm enda ja lapse elu pärast.

Ja selles juhtumis, mida meedia kajastab, kus toimus saladuslik käeluumurd, oli selle toimumise ajaks ka dateeritud aeg, mil paari teine abielu oli juba aasta aega lahutatud.

mul on väga kahju, et sul on sellised kogemused. tugev naine, et põgenesid, endale ja oma lapsele uue elu lõid.

hirm selle ees, mis võib tulla, ei tohi takistada püüdu paremini elada. jah, enamasti tapetakse naised pärast lahkuminekut, kuid enamikku ei tapeta. paigale jäädes tapetakse sind iga päev. parem on ikkagi saada välja ja otsida abi.
(ma saan täiesti selgelt aru, et ma ei mõista seda teemat lõpuni ja olen oma vägivallavaba eluga priviligeeritud seisuses)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tal on suuorgan, rääkigu ise

Ma vastaks selle peale, et sul on suguorgan, kepi end ise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uskumatult juhm tüüp, kes selliste eraeluliste luukeredega ministri ameti üldse vastu võttis.

Eee, aga äkki ta ei teadnud enne Ekspressi artiklit, et ta vägivaldne tüüp on? Sai ise ka lehest teada? Ehk et kas sul sellist võimalust tõesti peast läbi ei käi, et äkki tal polegi tegelikult neid luukeresid, meedia joonistas need? Võimalusena peaks see variant ikka kõigi süsteemselt mõelda suutvate inimeste peast läbi käima. Sa ei ole üks neist?

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Uskumatult juhm tüüp, kes selliste eraeluliste luukeredega ministri ameti üldse vastu võttis.

Eee, aga äkki ta ei teadnud enne Ekspressi artiklit, et ta vägivaldne tüüp on? Sai ise ka lehest teada? Ehk et kas sul sellist võimalust tõesti peast läbi ei käi, et äkki tal polegi tegelikult neid luukeresid, meedia joonistas need? Võimalusena peaks see variant ikka kõigi süsteemselt mõelda suutvate inimeste peast läbi käima. Sa ei ole üks neist?

No seda, et politsei ta hiljuti kiiruseyletamise pärast kinni võttis & pisukese promilli mõõtis, pidanux ikka ise teadma. Kui tal just ei ole ränki mäluprobleeme või sõltuvust mõnest mittealkohoolsest mõnuainest (kusjuures ka need välistaxid sobivuse ministriametisse).

Please wait...
Postitas:
Kägu

juba paljalt sõna “suuorgan” eest oleks tulnud tüüp minema kihutada. Tõeliselt jälk sõna, ausalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teoreetiliselt on muidugi võimalik, et habras naisterahvas kannatab luuhõrenemise all ja tema luud murduvadki ülikergesti, aga seda peaks ju saama tõendada. Õigemini, kui su abikaasal on selline häire, luuhõrenemine ja traumad kerged tekkima, siis peaksid sa ju ise ka sellega kursis olema? Sellist inimest tuleks ekstra hoida ja ravida ja sellele tähelepanu pöörata… Mina tean oma eksmehe kroonilisi haigusi ja iseärasusi. Suudaksin need ka närvilises ja uudses olukorras välja käia kohe.

Eksminister pole seda kaarti veel välja käinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eee, aga äkki ta ei teadnud enne Ekspressi artiklit, et ta vägivaldne tüüp on? Sai ise ka lehest teada? Ehk et kas sul sellist võimalust tõesti peast läbi ei käi, et äkki tal polegi tegelikult neid luukeresid, meedia joonistas need?

Mehelt küsiti kommentaare enne artikli ilmumist. Vastustest ei jäänud mulje, et kahtlustused talle üllatuseks olid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teoreetiliselt on muidugi võimalik, et habras naisterahvas kannatab luuhõrenemise all ja tema luud murduvadki ülikergesti, aga seda peaks ju saama tõendada. Õigemini, kui su abikaasal on selline häire, luuhõrenemine ja traumad kerged tekkima, siis peaksid sa ju ise ka sellega kursis olema? Sellist inimest tuleks ekstra hoida ja ravida ja sellele tähelepanu pöörata… Mina tean oma eksmehe kroonilisi haigusi ja iseärasusi. Suudaksin need ka närvilises ja uudses olukorras välja käia kohe.

Eksminister pole seda kaarti veel välja käinud.

Ei tea mis ajast saadik mehed nii väga huvituvad naiste haigustest ja ega kõik naised oma haigusi ka meestele ette ei kanna. Pealegi olevat ju üks luumurd olnud tal siis, kui nad juba lahus elasid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, kõik naised tunnevad kergendust. Ühiskond tunneb kergendust, kui üks sotsiopaat vastutusele võetakse. Ainus asi, mis sellistele salaja peksjatele mõjub, ongi avalik hukkamõist. Sellised sotsiopaadid toituvad teiste inimeste valust, alandusest ja kontrollimisest. Kui ükski naine sellest ringist ühiskonna abil välja murrab, on teistelgi terendamas kuskil lootusekiir, et äkki minagi suudan, kui keegi teine suutis pääseda vägivaldsest suhtest. Probleemi – naiste massilist muttatrampimist, ahistamist, peksmist ja alandamist ei muuda me olematuks sellega, kui teeskleme, et seda ei ole. Seda vägivalda saab kaotada vaid siis, kui me kõik asume appi ohvritele, mitte sotsiopaatidest peksjatele.
Martti maine mutta tambitud, no anna kannatust tõesti… Mees ahistab ja peksab aastaid salaja oma habrast naist, ja mõni loll räägib mehe kannatustest…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 146 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Tal on suuorgan, rääkigu ise”