Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Tal on suuorgan, rääkigu ise”

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 137 )

Teema: “Tal on suuorgan, rääkigu ise”

Postitas:
Kägu

Ära räägi kõigi eest. Mina ei tunne mingit kergendust enne kui asi on uuritud ja tõestatud. Kõik naised ei usu kuulujutte, ära otsusta enda järgi.

Vaeseke, loodan, et sul ei tule enam pikalt Kuusiku pärast südant valutada ja tõde selgub peagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on väga varasest noorusest vägivaldse kooselu kogemus ja see, mis praegu meedias toimub, tõi kõik tolleaegsed mälestused tagasi ja kiskus haavad lahti. Tean, et olen tagantjärgi mõelnud, et mis küll sundis mind kaks aastat pärast esimest peksmist veel vägivalda taluma ja miks ma ei võtnud last ega põgenenud oma ema juurde. Praeguseid uudiseid lugedes ma korraga taipasin, miks see nii võis olla. Nimelt mäletan, et tajusin tollal väga selgelt, et kui lapsega üksi jään ja vägivallatseja halbade mõtetega mu ukse taha peaks tulema, ei kaitse mind selles olukorras mitte keegi – naabrid, töökaaslased, sõbrad ega sugulased.

Niimoodi ebaloogiliselt mõtlesidki? Et parem igapäevaselt 24/7 vägivallatsejaga koos elada, et nii on julgem?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära räägi kõigi eest. Mina ei tunne mingit kergendust enne kui asi on uuritud ja tõestatud. Kõik naised ei usu kuulujutte, ära otsusta enda järgi.

Vaeseke, loodan, et sul ei tule enam pikalt Kuusiku pärast südant valutada ja tõde selgub peagi.

Mina loodan sama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma muretsen õigluse, mitte konkreetselt Kuusiku pärast. Kedagi ei tohi ilma kohtuta süüdi mõista – olete kuulnud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tase. Jälgi sõna kasutamise eest ametist lahti. Meie sõna olgu ikka vaba.
Ühes teemas juba küsisin, et mis jama teil selle sõnaga on? Sõnavääratusi pole teil endal kunagi olnud? Pole rääkides kaalunud kahe sõna kasutamise vahel ja siis kogemata teinud neist ühte värdsõna? Mis häda pärast peaks sellise asja eest kedagi nii materdama nagu Kuusikut?

Vaata, on vahe tavalise inimese ja ministri sõnadel. On vahe tavalise inimese ja ministri tegudel. Jah, meil kehtib süütuse presumptsioon ja kedagi ei mõisteta süüdi ega panda vangi ilma kohtuta. Aga avaliku elu tegelasele, poliitikule, õpetajale ja veel mõnele ametile on kõrgemad nõudmised kui tavalisele inimesele, treialile, kassapidajale või kunstnikule. Neile kehtivad teatavad tugevamad moraalinormid, sest nende sõna ja tegu pääseb rohkem mõjule, televisiooni, raadiosse, meediasse, sellel on rohkem kõlaüpinda. Poliitik, eriti minister, peab ikka väga kaaluma nii omi sõnu kui ka omi tegemisi. Sest normaalses ühiskonnas peaks poliitik (nagu õpetajagi ja veel mõnigi ametimees) olema teistele EESKUJUKS, mitte selliseks hoiatavaks näiteks, milline inimene mitte ei peaks olema.

See vahe ongi tavainimese, kes loomulikult vahel eksib, ja ministri vahel. Ministrid ei või endale lubada ei labast kõnepruuki, ei teisi alandavaid sõnavõtte, ei praalimist ega madalust. Masendav, kui riigi eliit käitub ja räägib nagu ühiskonna põhjakiht.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma muretsen õigluse, mitte konkreetselt Kuusiku pärast. Kedagi ei tohi ilma kohtuta süüdi mõista – olete kuulnud?

Kedagi polegi süüdi mõistetud. Arutatakse kahtlusi ja sõnakasutust. Arutatakse helistamise üle, mis ei olnud ilus tegu.
Ja nagu kirjas on, on nime ja näoga inimesed tunnistusi andnud, mis sai ka tagasiastumisel määravaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See vahe ongi tavainimese, kes loomulikult vahel eksib, ja ministri vahel. Ministrid ei või endale lubada ei labast kõnepruuki, ei teisi alandavaid sõnavõtte, ei praalimist ega madalust. Masendav, kui riigi eliit käitub ja räägib nagu ühiskonna põhjakiht.

Oi, mida, kas sõna “suuorgan” on ropp sõna, sõna, mida kasutab ühiskonna põhjakiht? Nujah, poleks arvanud, aga ju sa tead lähemalt.
Minu maailmas on see harilik keelevääratus – keelevääratus, mida juhtub nii põhjakihil kui presidendil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õige. Aga seda juhtub. Tuli meelde kohe Malaisia ja Taavi Rõivase delegatsioon. Tema oskas muidugi pärast ilusat juttu ajada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei selgu siin mingit tõde ju, sest ekreiitide jaoks on ainult üks võimalus – mees on süütu ja ekret kiusati. kui politseiuurimine tõendab, et süüdistustel pole alust, on liberastid väärt mehe maine rikkunud. kui politseiuurimine tõestab, et süüdistustel oli alus, siis on tegu liberastide vandenõu ja politsei/tunnistajate/kelleiganes mõjutamisega. sellist võimalust, et mees ongi süüdi, pole olemas!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Niimoodi ebaloogiliselt mõtlesidki? Et parem igapäevaselt 24/7 vägivallatsejaga koos elada, et nii on julgem?

kui inimene on vaimselt katki tehtud, siis ta mõtleb hoopis teistmoodi kui turvaliselt elavad inimesed. better the devil we know ja kõik need teised vanasõnad status quo hoidmise kohta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õige. Aga seda juhtub. Tuli meelde kohe Malaisia ja Taavi Rõivase delegatsioon. Tema oskas muidugi pärast ilusat juttu ajada.

jah, see juhtum oli samuti tülgastav. rõivas oli siis riigikogu spiiker, õnneks jätkus tal oidu tagasi astuda ja peitu pugeda. siiani ei võta mina ühtegi tema sõnavõttu tõsiselt, olgu veel peidus paar aastat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei selgu siin mingit tõde ju, sest ekreiitide jaoks on ainult üks võimalus – mees on süütu ja ekret kiusati. kui politseiuurimine tõendab, et süüdistustel pole alust, on liberastid väärt mehe maine rikkunud. kui politseiuurimine tõestab, et süüdistustel oli alus, siis on tegu liberastide vandenõu ja politsei/tunnistajate/kelleiganes mõjutamisega. sellist võimalust, et mees ongi süüdi, pole olemas!

Ekreiitide kohta ma jälle ei tea, ei ole au teada, mida sa selle all mõtled, aga minu jaoks on küll just need kaks võimalust – mehe süü tõestatakse ja ta kannab karistust; mehe süüd ei tõestata ja tema ees vabandatakse senise tehtud jama eest. Pigem loodaks isegi esimest, sest teisel juhul oleks tehtud kahju sedavõrd palju suurem igast võimalikust kompensatsioonist, et isegi vabandamine oleks üsna mõttetu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tase. Jälgi sõna kasutamise eest ametist lahti. Meie sõna olgu ikka vaba.
Ühes teemas juba küsisin, et mis jama teil selle sõnaga on? Sõnavääratusi pole teil endal kunagi olnud? Pole rääkides kaalunud kahe sõna kasutamise vahel ja siis kogemata teinud neist ühte värdsõna? Mis häda pärast peaks sellise asja eest kedagi nii materdama nagu Kuusikut?

Esiteks on tegu poliitikuga, kes teab väga hästi, et iga tema sõna on oluline. Teiseks ei räägi me siin ühest sõnast, aga päris mitmest.

Kõigepealt me saime teada, et kui ta oleks teadnud, et on ministrikandidaat 4. märtsil, siis ei oleks liikluseeskirju rikkunud – et siis ainult ministritele ja minstirkandidaatidele keelatud?

Siis rääkis ta stiilis “Inimene kukkus” oma laste ema käeluumurrust.

Siis ta ei mäletanud, kas ta oli kohal, kui ta laste ema (no inimene noh) kukkus või ei – mis on ilmselge vale. Sa ikk amäletd küll, kui su kaasa kukkus, kas olid kohal ja said kohe teda aidata või liikusid kiiresti koju, et kaasa traumapunkti viia või läks ta kellegi teise abiga traumapunkti.

Kui sai ise ka aru, et jama ajab ja see et ei mäleta ei ole usutav, siis tuli ikka meelde, et tegelikult ei olnud ta kodus.

No ja lõpuks muidugi see suuorgan ka.

Neid ütlemisi on ikka väga palju lühikese aja kohta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas Taavi sai ühiskonnalt kiita oma teguviisi eest? Ei meenu nagu. Päris tõsine hukkamõist oli kogu ühiskonnas. Ja see ongi normaalne. Ei ole aktsepteeritav ei labane kõnepruuk ega labane käitumine.
Ja jah, meie tutvusringkonnas ei kasuta keegi oma naise (ka endise) kohta sõna “inimene” ega ammugi mitte “suuorgan”. Tuletan meelde, et mõni teinegi on siin oma sõnade pärast nahutada saanud. Ja pahameele pälvib enamasti mitte sõna ise või keelevääratus, vaid see halvustav suhtumine, mis selle sõnaga kaasas käib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kedagi ei tohi ka enda ebakindluse ja ebamehelikkuse kompensatsiooniks peksta, oled ehk kuulnud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ja lõpuks muidugi see suuorgan ka.

Neid ütlemisi on ikka väga palju lühikese aja kohta.

Meenutan sulle, et mina vastasin konkreetselt postitusele, mis ütles nii: “juba paljalt sõna “suuorgan” eest oleks tulnud tüüp minema kihutada”.
Seega on kõik see jutt, et mis mees veel tegi, mõttetu ja asjasse puutumatu. Tolle inimese (võib olla olid see sina, võib olla keegi teine, ma ei viitsi vaadata) arust piisas ainult ühest sõnast, ühest sõnavääratusest, et keegi ametist vabastada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellega see valitsus ju meie põhjakihti kõnetabki – lõpuks ometi saab kellegagi samastuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellega see valitsus ju meie põhjakihti kõnetabki – lõpuks ometi saab kellegagi samastuda.

Palun seletage siiski nüüd keegi asjatundlik ja arukas – kas sõna “suuorgan” on mõni uuem roppus, mida mina, vanainimene, pole kuulnud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun seletage siiski nüüd keegi asjatundlik ja arukas – kas sõna “suuorgan” on mõni uuem roppus, mida mina, vanainimene, pole kuulnud?

Selles kontekstis on see selgelt halvustav. Ka “inimene” pole ju kuidagi halb sõna, täisti neutraalne on, aga kui kasutada seda nii nagu Kuusik tegi, siis muudab ta tähenduse halvustavaks. Kogu kompott kokku on halvustav ja labane.

Selle asemel oleks võinud öelda: “Katrin kukkus. Palun küsige kommentaare temalt endalt”

Aga oli vaja ekreossi mängida

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kedagi ei tohi ka enda ebakindluse ja ebamehelikkuse kompensatsiooniks peksta, oled ehk kuulnud?

Jõuame samasse välja – peksmist pole veel tõestatud. Ma ei eita, et naistevastast vägivalda on, aga ei saa ju sellepärast kedagi ilma kohtuotsuseta risti lüüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jõuame samasse välja – peksmist pole veel tõestatud. Ma ei eita, et naistevastast vägivalda on, aga ei saa ju sellepärast kedagi ilma kohtuotsuseta risti lüüa.

aga ei olegi ju löödud, pole vangi pandud ega kurjategijaks nimetatud. ministriametist sai lahti, nüüd ei torgi teda enam keegi peale politsei. ajalehed enam ei kirjuta, ainult kommentaariumid sumisevad veel.
ministriamet pole inimõigus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga ei olegi ju löödud, pole vangi pandud ega kurjategijaks nimetatud. ministriametist sai lahti, nüüd ei torgi teda enam keegi peale politsei. ajalehed enam ei kirjuta, ainult kommentaariumid sumisevad veel.

Ega ükski amet pole inimõigus, aga kuulujuttude pärast ei soovitata tööst loobuda.
Aga noh, sumisege edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega ükski amet pole inimõigus, aga kuulujuttude pärast ei soovitata tööst loobuda.

Aga noh, sumisege edasi.

sa peaks ju isegi aru saama, et riigisaladusele ligipääsuga ministrile esitatavad nõuded on kõrgemad kui suvalise ehitaja puhul. Sellised kuulujutud ei teki niisama, kriminaalmenetlust ei algatata tühjalt kohalt. Tõsise kuriteokahtlusega minister on riigile suur oht.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kahju küll, aga seesama eliit pole juba aastakümneid õppust võtnud. Võiks ju siia ritta laduda kõik ütlemised, mida nad suust välja on ajanud. Kas polnud see mitte Ligi, kes rääkis midagi kaagutamisest ja ühtimisest? Ajakirjanikud võiks noppida ütlemised välja ja pangu pingeritta, kes oma “suuorganiga” suuremat tööd on teinud. Aga näe, istuvad seal soojal kohal edasi ja kehitavad õlgu oma maine pärast. Neid isegi ei huvita, mis mulje nad välismaailmale jätavad. Aga jätavadki sellise mulje, et kui 700 aastat orjapõlve on seljataga olnud, siis annab vist teine 700 aastat neil õppida, kuidas ennast väärikalt väljendada (või riietuda).

ligi on ka ainus, kes on oma lõugade pärast ministrikohast ilma jäänud. mitte et see teda ravinud oleks … aga viimasel ajal on ta tõepoolest tunduvalt mahedam. pingil istumine mõjub talle hästi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks sellist asja nagu “suuorgan” ei ole olemas. Organ ehk elund. On olemas kõneorganid – kopsud, kõri, pehme suulagi, keel, huuled.

Ehk siis selline sõnamoodustis on esiteks vale ja asjatundmatu ning antud kontekstis lisaks ka halvustav. Sõna ei pea tingimata olema roppus, et mitte olla kohane. Minister võiks siiski mõista ka korrektselt kõneleda, mitte ajada mingit ossitasemel möla.

Kui sa tõesti aru ei saa, et selline sõnamoodustis kõlab halvasti ja mitte neutraalselt, siis on viga sinus. Äkki peaorganis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahju küll, aga seesama eliit pole juba aastakümneid õppust võtnud. Võiks ju siia ritta laduda kõik ütlemised, mida nad suust välja on ajanud. Kas polnud see mitte Ligi, kes rääkis midagi kaagutamisest ja ühtimisest? Ajakirjanikud võiks noppida ütlemised välja ja pangu pingeritta, kes oma “suuorganiga” suuremat tööd on teinud. Aga näe, istuvad seal soojal kohal edasi ja kehitavad õlgu oma maine pärast. Neid isegi ei huvita, mis mulje nad välismaailmale jätavad. Aga jätavadki sellise mulje, et kui 700 aastat orjapõlve on seljataga olnud, siis annab vist teine 700 aastat neil õppida, kuidas ennast väärikalt väljendada (või riietuda).

Ligi sai kõvasti selle väljaütlemise eest ajakirjanduselt piki püid ja jalgu. Oleks ta veel naisepeksukahtlusega olnud, oleks samuti ammu läinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Esiteks sellist asja nagu “suuorgan” ei ole olemas. Organ ehk elund. On olemas kõneorganid – kopsud, kõri, pehme suulagi, keel, huuled.
Ehk siis selline sõnamoodustis on esiteks vale ja asjatundmatu ning antud kontekstis lisaks ka halvustav. Sõna ei pea tingimata olema roppus, et mitte olla kohane. Minister võiks siiski mõista ka korrektselt kõneleda, mitte ajada mingit ossitasemel möla.

Selgitan: inimene koostas lauset ning mõtles, kas kasutada “suu” või “kõneorgan”, kogemata ja ärevuses pani aga need sõnad kokku. Kuritegu? Kuidas te ise selliste asjade peale ei tule?

Kui sa tõesti aru ei saa, et selline sõnamoodustis kõlab halvasti ja mitte neutraalselt, siis on viga sinus. Äkki peaorganis.

Vau, nii humoorikas. Pigem töötab mu pea hoopis paremini kui sinul, kui mina saan aru, aga sina ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selgitan: inimene koostas lauset ning mõtles, kas kasutada “suu” või “kõneorgan”, kogemata ja ärevuses pani aga need sõnad kokku. Kuritegu? Kuidas te ise selliste asjade peale ei tule?

EI kuritegu ei ole. Aga soov naist alandada küll, Ka siis, kui ta oleks kasutanud sõna kõneorgan, oleks see samamoodi üleolevalt ja naist alandada soovivalt mõjunud. Ta oleks saanud väga viisakalt öelda: Kahjuks mu eksabikaasa kukkus libedaga ja murdis käeluu. Mind tema juures sel hetkel ei olnud, ta läks ise traumapunkti. Kui rohkem detaile soovite, küsige neid mu eksabikaasa käest. Mina ei olnud juures ja ei oska rohkem kommenteerida.

Mis oli selle asemel:
MK: Inimene kukkus, koduhoovis, talvel. Mis sellest nagu minuga?
Reporter: Olite ka seal kodus, kui see juhtus?
MK: Ma tõesti ei mäleta, ma ei tea seda.
Reporter: Kust te siis teada saite?
MK: Karin Kuusikul on kõik.. suuorgan olemas, ta saab rääkida

https://tv.delfi.ee/uudised/paevauudised/marti-kuusik-naise-kaeluumurrust-ma-ei-maleta-kas-olin-kodus-tal-on-suuorgan-raakigu-ise?id=86058153

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

EI kuritegu ei ole. Aga soov naist alandada küll, Ka siis, kui ta oleks kasutanud sõna kõneorgan, oleks see samamoodi üleolevalt ja naist alandada soovivalt mõjunud.

See on küll kuulaja peas kinni. Mina ei leia mitte vähimatki alandavat sõnas “organ” ega “suuorgan”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, naisepeksjad ja alandajad ei leia ühestki naisepeksja teost alandamist. Sellest ju jutt käibki et osa “meesinimesi” meie riigis ei saa ikka üldse aru, et me ei ela enam 15.sajandis ega riigis, kus oma naise peksmine ja naissoo alandamine ja halvustamine pole taunitav. Naisepeksjad ei tunne end süüdi, nende meelest on naise peksmine tema paikapanek ja see on hädavajalik, et loom kontrolli alt ei väljuks.

Aga õnneks elame me teistsuguses ajastus ja demokraatlikus riigis, kus naised ja mehed on võrdsed (vähemalt seaduse ees, sest palgalõhe on Eestis ikka veel üüratu). Ja ka need peksjad peavad lõpuks aru sellest saama.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 137 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Tal on suuorgan, rääkigu ise”