Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Tal on suuorgan, rääkigu ise”

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 146 )

Teema: “Tal on suuorgan, rääkigu ise”

Postitas:
Kägu

Palun seletage siiski nüüd keegi asjatundlik ja arukas – kas sõna “suuorgan” on mõni uuem roppus, mida mina, vanainimene, pole kuulnud?

Esiteks sellist asja nagu “suuorgan” ei ole olemas. Organ ehk elund. On olemas kõneorganid – kopsud, kõri, pehme suulagi, keel, huuled.

Ehk siis selline sõnamoodustis on esiteks vale ja asjatundmatu ning antud kontekstis lisaks ka halvustav. Sõna ei pea tingimata olema roppus, et mitte olla kohane. Minister võiks siiski mõista ka korrektselt kõneleda, mitte ajada mingit ossitasemel möla.

Kui sa tõesti aru ei saa, et selline sõnamoodustis kõlab halvasti ja mitte neutraalselt, siis on viga sinus. Äkki peaorganis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See vahe ongi tavainimese, kes loomulikult vahel eksib, ja ministri vahel. Ministrid ei või endale lubada ei labast kõnepruuki, ei teisi alandavaid sõnavõtte, ei praalimist ega madalust. Masendav, kui riigi eliit käitub ja räägib nagu ühiskonna põhjakiht.

Kahju küll, aga seesama eliit pole juba aastakümneid õppust võtnud. Võiks ju siia ritta laduda kõik ütlemised, mida nad suust välja on ajanud. Kas polnud see mitte Ligi, kes rääkis midagi kaagutamisest ja ühtimisest? Ajakirjanikud võiks noppida ütlemised välja ja pangu pingeritta, kes oma “suuorganiga” suuremat tööd on teinud. Aga näe, istuvad seal soojal kohal edasi ja kehitavad õlgu oma maine pärast. Neid isegi ei huvita, mis mulje nad välismaailmale jätavad. Aga jätavadki sellise mulje, et kui 700 aastat orjapõlve on seljataga olnud, siis annab vist teine 700 aastat neil õppida, kuidas ennast väärikalt väljendada (või riietuda).

Ligi sai kõvasti selle väljaütlemise eest ajakirjanduselt piki püid ja jalgu. Oleks ta veel naisepeksukahtlusega olnud, oleks samuti ammu läinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Esiteks sellist asja nagu “suuorgan” ei ole olemas. Organ ehk elund. On olemas kõneorganid – kopsud, kõri, pehme suulagi, keel, huuled.
Ehk siis selline sõnamoodustis on esiteks vale ja asjatundmatu ning antud kontekstis lisaks ka halvustav. Sõna ei pea tingimata olema roppus, et mitte olla kohane. Minister võiks siiski mõista ka korrektselt kõneleda, mitte ajada mingit ossitasemel möla.

Selgitan: inimene koostas lauset ning mõtles, kas kasutada “suu” või “kõneorgan”, kogemata ja ärevuses pani aga need sõnad kokku. Kuritegu? Kuidas te ise selliste asjade peale ei tule?

Kui sa tõesti aru ei saa, et selline sõnamoodustis kõlab halvasti ja mitte neutraalselt, siis on viga sinus. Äkki peaorganis.

Vau, nii humoorikas. Pigem töötab mu pea hoopis paremini kui sinul, kui mina saan aru, aga sina ei saa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Selgitan: inimene koostas lauset ning mõtles, kas kasutada “suu” või “kõneorgan”, kogemata ja ärevuses pani aga need sõnad kokku. Kuritegu? Kuidas te ise selliste asjade peale ei tule?

EI kuritegu ei ole. Aga soov naist alandada küll, Ka siis, kui ta oleks kasutanud sõna kõneorgan, oleks see samamoodi üleolevalt ja naist alandada soovivalt mõjunud. Ta oleks saanud väga viisakalt öelda: Kahjuks mu eksabikaasa kukkus libedaga ja murdis käeluu. Mind tema juures sel hetkel ei olnud, ta läks ise traumapunkti. Kui rohkem detaile soovite, küsige neid mu eksabikaasa käest. Mina ei olnud juures ja ei oska rohkem kommenteerida.

Mis oli selle asemel:
MK: Inimene kukkus, koduhoovis, talvel. Mis sellest nagu minuga?
Reporter: Olite ka seal kodus, kui see juhtus?
MK: Ma tõesti ei mäleta, ma ei tea seda.
Reporter: Kust te siis teada saite?
MK: Karin Kuusikul on kõik.. suuorgan olemas, ta saab rääkida

https://tv.delfi.ee/uudised/paevauudised/marti-kuusik-naise-kaeluumurrust-ma-ei-maleta-kas-olin-kodus-tal-on-suuorgan-raakigu-ise?id=86058153

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

EI kuritegu ei ole. Aga soov naist alandada küll, Ka siis, kui ta oleks kasutanud sõna kõneorgan, oleks see samamoodi üleolevalt ja naist alandada soovivalt mõjunud.

See on küll kuulaja peas kinni. Mina ei leia mitte vähimatki alandavat sõnas “organ” ega “suuorgan”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, naisepeksjad ja alandajad ei leia ühestki naisepeksja teost alandamist. Sellest ju jutt käibki et osa “meesinimesi” meie riigis ei saa ikka üldse aru, et me ei ela enam 15.sajandis ega riigis, kus oma naise peksmine ja naissoo alandamine ja halvustamine pole taunitav. Naisepeksjad ei tunne end süüdi, nende meelest on naise peksmine tema paikapanek ja see on hädavajalik, et loom kontrolli alt ei väljuks.

Aga õnneks elame me teistsuguses ajastus ja demokraatlikus riigis, kus naised ja mehed on võrdsed (vähemalt seaduse ees, sest palgalõhe on Eestis ikka veel üüratu). Ja ka need peksjad peavad lõpuks aru sellest saama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, naisepeksjad ja alandajad ei leia ühestki naisepeksja teost alandamist.

Oi, ma olen siis naisepeksja? Poleks arvanud. Peaks mehele ütlema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

EI kuritegu ei ole. Aga soov naist alandada küll, Ka siis, kui ta oleks kasutanud sõna kõneorgan, oleks see samamoodi üleolevalt ja naist alandada soovivalt mõjunud.

See on küll kuulaja peas kinni. Mina ei leia mitte vähimatki alandavat sõnas “organ” ega “suuorgan”.

Võimalik, et sul puudub empaatia. Võimalik, et oled sotsio- või psühhopaat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Võimalik, et sul puudub empaatia. Võimalik, et oled sotsio- või psühhopaat.

Hmm, pigem nagu võimalik, et mul ON empaatia. Ja sinul mitte. Ja kõik seesama jutt edasi sinu kohta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen 100% kindel, kui juhul, kui süü leiab tõendamist ja on ka jõustunud kohtuotsus – siis ikka laulavad eksrediid ühest kõrist, et see on vale, äraostetud ja kinnimakstud refi poolt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul puudub sotsiaalne taju. Antud sõnastuse kasutamine on üleolev ja naist alandada sooviv. Sõna “inimene” ei ole ka alandav. Aga antud sõnastuses selles kontekstis on selline sõnakasutus üleoleku näitamine.

Kui perekoolikad oleksid tahtnud lihtsalt Kuusiku olematu sõna kasutamuse kallal norida, oleks saanud seda kohe peale valimisi teha. Võllaratas.

Hukkamiseks tõmmati inimesi võlla ehk kasutati võllast või võllapuud. Või tõmmati inimesi rattale. Rattale tõmbamisel ei ole võllaga mingit pistmist.

Nii et korrektne oleks tal olnud kasutada väljendit “ärge mind võlla tõmmake” või “ärge mind rattale tõmmake.

Aga näed selle eksliku sõnakasutuse üle ei hakanud keegi ironiseerims. Oli aru saada, et ta eksis ja ei olnud põhjust siin norida.

Aga kogu ses suuorganis ja seda ümbritsevas tekstis oli ülbus ja üleolek, seepärast ka suuorgani üle ironiseerimine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

#3112004:
——
Sul puudub sotsiaalne taju. Antud sõnastuse kasutamine on üleolev ja naist alandada sooviv. Sõna “inimene” ei ole ka alandav. Aga antud sõnadtuses selles kontekstis on selline sõnakasutus üleoleku näitamine.

Võib-olla tal kodus oss pöördub sarnaselt: õu ä, tee oma suuorgan lahti ja võta suhu? Sellepärast ongi harjunud ja ei näe midagi alandavat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib-olla tal kodus oss pöördub sarnaselt: õu ä, tee oma suuorgan lahti ja võta suhu? Sellepärast ongi harjunud ja ei näe midagi alandavat.

Ei, ta pöördub ikka džentelmenlikult: “Inimene, tee oma suuorgan…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui perekoolikad oleksid tahtnud lihtsalt Kuusiku olematu sõna kasutamuse kallal norida, oleks saanud seda kohe peale valimisi teha. Võllaratas.

Hukkamiseks tõmmati inimesi võlla ehk kasutati võllast või võllapuud. Või tõmmati inimesi rattale. Rattale tõmbamisel ei ole võllaga mingit pistmist.

Nii et korrektne oleks tal olnud kasutada väljendit “ärge mind võlla tõmmake” või “ärge mind rattale tõmmake.

Aga näed selle eksliku sõnakasutuse üle ei hakanud keegi ironiseerims. Oli aru saada, et ta eksis ja ei olnud põhjust siin norida.

Siin oli põhjus pigem hoopis selles, et perekoolikad lihtsalt ei ole kuulnud midagi ei võlla ega rattale tõmbamisest ja ei saanud üldse aru, et midagi valesti öeldi. Ära ülehinda siinset kaadrit – see ei ole kuigi põhjalikult koolipinki nühkinud ega raamatuid käes hoidnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii saab ainult sinusuguse labase eidega rääkida, ära määri oma pere kombeid teistele kraesse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, ta pöördub ikka džentelmenlikult: “Inimene, tee oma suuorgan…

Kui peened, viisakad, kaaskodanikke austavad ja kõigi võrdsusest lähtuvad sõnavõtud.

Pigem ei ole “tal” ehk mul nii palju negatiivseid kogemusi meestega, et nende iga rappaläinud repliigi peale solvuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kogu ses suuorganis ja seda ümbritsevas tekstis oli ülbus ja üleolek, seepärast ka suuorgani üle ironiseerimine.

Minul on sarnane huumorimeel ilmselt kui Kuusikul ja minu jaoks on kergelt sarkastiline kõneviis lihtsalt minu stiil, mitte üleoleku näitamise viis. Mina ei näe selles tekstis endiselt üleolekut. Tõmmake või rattale või võlla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin oli põhjus pigem hoopis selles, et perekoolikad lihtsalt ei ole kuulnud midagi ei võlla ega rattale tõmbamisest ja ei saanud üldse aru, et midagi valesti öeldi. Ära ülehinda siinset kaadrit – see ei ole kuigi põhjalikult koolipinki nühkinud ega raamatuid käes hoidnud.

No kogu kaader siin kindlasti rumal ei ole. Mina märkasin seda imelikku sõnakasutust kohe. Ja ma ei usu, et ainus olin. Kusjuures ajalugu on üks nõrgemaid külgi mu teadmistes, tean ajaloost tõesti liiga vähe. Aga rattale tõmbamist ja võllatõmbamist ikka tean.

Ja no isegi kui ma olin ainus, kes märkas, siis ma olen ka paljudes EKRE teemades EKRE vastu kommenteerinud. Selle võllaratta peale korra mõtlesin, aga leidsin, et ei ole mõtet. Ilmselt ta lihtsalt eksis sõnakasutusega ja las olla. Ei olnud sellise üleolevusega pistmist nagu “inimene kukkus” ja “suuorganist” rääkimisel. Siis ta pigem vabandas ja õigustas oma liiklusrikkumisi, aga ei ülbitsenud. Seepärat ei näinudka mõtet seda sõnavääratust teemaks võtta.

Aga suuorgani üle ironiseerin ma ise ka mõnuga, sest kogu selle intervjuu tonaalsus on üleolek ja naise halvustamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kogu kaader siin kindlasti rumal ei ole. Mina märkasin seda imelikku sõnakasutust kohe.

Kus see kurikuulus “võllaratas” siinses Perekoolis on kirjas? On juttu olnud rattale tõmbamisest, kuid ma pole märganud, et keegi oleks kirjutanud võllarattale tõmbamisest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kogu kaader siin kindlasti rumal ei ole. Mina märkasin seda imelikku sõnakasutust kohe.

Kus see kurikuulus “võllaratas” siinses Perekoolis on kirjas? On juttu olnud rattale tõmbamisest, kuid ma pole märganud, et keegi oleks kirjutanud võllarattale tõmbamisest.

Jutt on Kuusiku sõnakasutusest:
Valimistejärgsel hommikul jääknähtudega roolist tabatud uus minister Kuusik: ärge tõmmake mind võllarattale

https://www.err.ee/932546/valimistejargsel-hommikul-jaaknahtudega-roolist-tabatud-uus-minister-kuusik-arge-tommake-mind-vollarattale

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Valimistejärgsel hommikul jääknähtudega roolist tabatud uus minister Kuusik: ärge tõmmake mind võllarattale

https://www.err.ee/932546/valimistejargsel-hommikul-jaaknahtudega-roolist-tabatud-uus-minister-kuusik-arge-tommake-mind-vollarattale

See ongi, muide, hea tõestus, et inimesel on sõnamoodustusega probleem, mitte pole ta ülbe ja halvustav ja meelega mingit solvangut formuleerinud. Järelikult hakkab ta kas ärevas olukorras või siis ka muudes olukordades imelikke sõnu moodustama. Selle halvustamine on kiusamine. Puhas, selge kiusamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei rääkinud perekoolist. Rääkisin Kuusiku sõnadest pärast seda, kui alkojoobes ja kiiruseületamisega politseile vahele jäi.
Siis palus ta ennast võllarattale mitte tõmmata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See ongi, muide, hea tõestus, et inimesel on sõnamoodustusega probleem, mitte pole ta ülbe ja halvustav ja meelega mingit solvangut formuleerinud. Järelikult hakkab ta kas ärevas olukorras või siis ka muudes olukordades imelikke sõnu moodustama. Selle halvustamine on kiusamine. Puhas, selge kiusamine.

Kui tal on probleem lausete ja sõnade moodustamisega, siis rääkigu lihtlausetega ning kõige tavalisemate sõnadega. Milleks hakata mingist organist jahuma? Sellisel positsioonil inimene peaks ikka teadma, mis ta tugevused ja nõrkused on ja käituma vastavalt. Minister peaks muuseas valdama ka heal tasemel eesti keelt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei. Antud juhul oli kogu tekst üleolev, mitte ei olnud tegemist üksiku sõnaga eksimisega.
Sama tekst oleks ülbe olnud ka siis, kui ta oleks sõnu korrektselt kasutanud. Kui ta oleks öelnud nt et “Karinil on suu peas, küsige temalt!”, oleks see keelekasutuse mõttes täiesti korrektne, aga sisu poolest halvustav ja ülbe.

Sarkastilise huumori vastu ei ole mul ka midagi, kui on põhjust olla sarkastiline. Aga oma laste ema käeluu murru korral sarkastiline olla suudab ainult väga julm inimene.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See ongi, muide, hea tõestus, et inimesel on sõnamoodustusega probleem, mitte pole ta ülbe ja halvustav ja meelega mingit solvangut formuleerinud. Järelikult hakkab ta kas ärevas olukorras või siis ka muudes olukordades imelikke sõnu moodustama.

No seda parem ju, et selline närviline puterdaja ministrikohalt kiirelt taandati. Seda veel vaja, et kusagil midagi oma puterdamise tõttu valesti lubab või kokku lepib. Ministriamet eeldab siiski tugevat närvi ja tarka pead.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tal on probleem lausete ja sõnade moodustamisega, siis rääkigu lihtlausetega ning kõige tavalisemate sõnadega. Milleks hakata mingist organist jahuma? Sellisel positsioonil inimene peaks ikka teadma, mis ta tugevused ja nõrkused on ja käituma vastavalt. Minister peaks muuseas valdama ka heal tasemel eesti keelt.

Huvitav kombinatsioon: väga nõrk mälu (ei mäleta, mis tänaval ta kodulinnas paar kuud tagasi joobenähtudega kinni peeti; ei mäleta, mis toimus päeval, kui tema ekskaasa käe murdis (ehkki lahutatud, elasid nad toona koos)) pluss nüüd veel düsloogia.

Kuidas ta oma arust oleks pidanud ministriametis hakkama saama: ei mäleta ega saa aru, mille kohta mis kuupäeval riigi nimel lepingu sõlmis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keele valdamine on üks asi, ärevuse olukorras käitumine on teine asi. Viimast õpitakse lahingus. Tahaks näha sind samas olukorras, kus keegi sind milleski süüdistab – ükskõik siis, kas asja eest või mitte. Tore oleks kuulda neid ää-sid ja mää-sid, mis sealt tuleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keele valdamine on üks asi, ärevuse olukorras käitumine on teine asi. Viimast õpitakse lahingus. Tahaks näha sind samas olukorras, kus keegi sind milleski süüdistab – ükskõik siis, kas asja eest või mitte. Tore oleks kuulda neid ää-sid ja mää-sid, mis sealt tuleks.

Aga mees oli ju puhas kui prillikivi oma väitel, mis seal ärevaks muutuda ja puterdada? Kui ikka iga küsimuse peale puterdama kukub ja mälu kaotab, kuidas ta kavatses vastutusrikkas ametis Eesti riigi esindajana ja eelkõige poliitikuna (kellele esitavad teravaid ja ka süüdistavaid küsimusi pidevalt nii ajakirjanikud kui ka vastasleeri poliitikud) hakkama saada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaamerate ees oleksin ma ilmeselt ärevuses jah sellises olukorras. Aga tead, sellepärast ma minister ei olegi, mul pole selleks piisavalt närvi. Iseenesest selle e-valimista auditi läbiviimise oragniseerimisega saaksin ma sama hästi või pareminigi hakkama, kui Kuusik. Olen kogu oma tööelu juhtinud väga erinevaid IT arendusprojekte.

Minister paraku ei saa endale lubada nii närviminekut, et oma eksnaisest ja lapse emast sellisel toonil räägib. See kõnepruuk oli täpselt selline, mis võiks ühel vägivallatsejast manipulaatoril olla.

Ja miks sa nüüd äkki sõna “suuorgan” üle naermist kiusamiseks pead? Sulle pidi ju sarkasm meeldima? Kuhu su sarkasm nüüd äkki kadus? Kas sarkasm on lubatud ainult murtud käeluuga naise suhtes?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga mees oli ju puhas kui prillikivi oma väitel, mis seal ärevaks muutuda ja puterdada? Kui ikka iga küsimuse peale puterdama kukub ja mälu kaotab, kuidas ta kavatses vastutusrikkas ametis Eesti riigi esindajana ja eelkõige poliitikuna (kellele esitavad teravaid ja ka süüdistavaid küsimusi pidevalt nii ajakirjanikud kui ka vastasleeri poliitikud) hakkama saada?

No kuule, vaata kuidas paljud teised on ärevaks muutunud. Kaja Kallas ju lausa anus ja palus ja pakkus peaministri kohta. Siis lõpuks ähvardas, et tal on salarelv taskus. Vaata kuidas president ärevaks muutus, et unustas lausa soliidsema riietuse oma kappi. Kogu meedia muutus ärevaks, nii et ajakirjanikud jooksid keel vesti peal mööda Rakveret. Vererõhk kõigil laes. 🙂

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 146 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Tal on suuorgan, rääkigu ise”