Esileht Ilu ja tervis Tallaalune soolatüügas-segab kogu elu-ahastuses :(

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Tallaalune soolatüügas-segab kogu elu-ahastuses :(

Postitas:

Loodetavasti ei tõsteta teemat tervise alla, seal nii vähe inimesi 🙁
Lugu selline, et jaanuarikuus sain ujulast tallaaluse soolatüüka. Pikka aega ei teinud ma välja, arvasin , et pind mis ära tuleb. Koht oli väga väike.
Umbes märtsis hakkas juba tugevamalt valu tegema. Perearstilt sain kinnitust, et tegu on soolatüükaga. Tema soovituste kohaselt hakkasin siis ise ravima (kõik võimalikud käsimüügiravimid)
Aina valusamaks läks.
Maikuus käisin külmutamas kus öeldi, et tüügas on nii sügav, et vähemalt 10 x tuleks käia külmutamas 3 nädalaste vahedega. Peale külmutamist aeg oli eriti piin, vaevu sain jalale astuda. Villi ei tekkinud (mis on paranemiseks vajalik)
Hakkasin uuesti käsimüügiravimitega, sealhulgas kasutasin nahapaksendite eemaldus plaastreid (nahk oli nii paks tüüka peal)
Lõpuks tuli kogu see paks koht lahti ja sel õhtul sain esimest korda üle poole aasta ilma valuta jalale toetuda.
Järgmine hommik tundsin uuesti valu ja nüüdseks jälle kõik sama.
Lugesin, et laserravi aitab 50/50 Olen seda edasi lükanud, kartuses, et ka see ei aita 🙁
Ka siia olen mõelnud mitu korda kirjutada kuid nii nõme teema 🙁
Hetkel ma ei saa teha trenni, käia jalutamas(lemmiktegevus), hommikuti teeb koht eriti valu,kinniseid jalatseid kanda ei saa,liigun väga aeglaselt.
Olen harjunud jalga lonkama, mistõttu on kõnnak valeks muutunud.

Palun, palun jagage soovitusi lahtisaamiseks või kogemusi laserravi kohta, ma palun teid 🙁

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodetavasti ei tõsteta teemat tervise alla, seal nii vähe inimesi ????

Lugu selline, et jaanuarikuus sain ujulast tallaaluse soolatüüka. Pikka aega ei teinud ma välja, arvasin , et pind mis ära tuleb. Koht oli väga väike.

Umbes märtsis hakkas juba tugevamalt valu tegema. Perearstilt sain kinnitust, et tegu on soolatüükaga. Tema soovituste kohaselt hakkasin siis ise ravima (kõik võimalikud käsimüügiravimid)

Aina valusamaks läks.

Maikuus käisin külmutamas kus öeldi, et tüügas on nii sügav, et vähemalt 10 x tuleks käia külmutamas 3 nädalaste vahedega. Peale külmutamist aeg oli eriti piin, vaevu sain jalale astuda. Villi ei tekkinud (mis on paranemiseks vajalik)

Hakkasin uuesti käsimüügiravimitega, sealhulgas kasutasin nahapaksendite eemaldus plaastreid (nahk oli nii paks tüüka peal)

Lõpuks tuli kogu see paks koht lahti ja sel õhtul sain esimest korda üle poole aasta ilma valuta jalale toetuda.

Järgmine hommik tundsin uuesti valu ja nüüdseks jälle kõik sama.

Lugesin, et laserravi aitab 50/50 Olen seda edasi lükanud, kartuses, et ka see ei aita ????

Ka siia olen mõelnud mitu korda kirjutada kuid nii nõme teema ????

Hetkel ma ei saa teha trenni, käia jalutamas(lemmiktegevus), hommikuti teeb koht eriti valu,kinniseid jalatseid kanda ei saa,liigun väga aeglaselt.

Olen harjunud jalga lonkama, mistõttu on kõnnak valeks muutunud.

Palun, palun jagage soovitusi lahtisaamiseks või kogemusi laserravi kohta, ma palun teid ????

Terviseteema all vōiks ju jagada aga sa ei tahajuuuuu!
Vōta nuga ja lōika tüügas ära.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ortopeedilised probleemid hakkavad tekkima, kui sellest lahti ei saa. Räägi veel kord perearstiga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna sa oled kõike proovinud siis tee ka vanarahvasoovituse järgi: kaduneljapäeval hõõrud seda kohta punase villase lõngaga. Matad selle maha. Kui lõng on mädanenud on ka soolatüügas kadunud.
Ma proovisin seda nii enda kui tütre peal. Vääääga skeptiliselt. Aga ära need kadusid. Ma ei garanteeri abi, sest mul väike skepsis on ikka, sest igasugune loogika puudub aga no tasuta ja võib ju proovida. Ma imestan ise siiani, mul olid kätel mingi 10 tükki. Kõik kadusid ära.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on varvastel soolatüükad juba 4a. Olen neid toore jõuga ära rebinud(väga verine ja valus), külmutanud ja igasuhu imeasjadega määrinud. Isegi see superhea vereurmarohi ei toiminud.
Nüüd siis ostsin Wartner peni ja sellega ma olen pooltest lahti saanud. Just väiksematest.
Öeldakse, et kui üks see nö suur emane ära kaob, kaovad ka muud.

Tegelikult pidi aitama nendega võidelda ka immuunsuse tugevdamine. Näiteks austerserviku toidulisand.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 22:46; 16.08 22:54; 19.08 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sa pole ju teinud seda, mida öeldi – 3-nädalaste vahedega külmutamas käinud. Jah, on piin pärast mõni päev kuni nädal, aga mis teha?
Kõrvale võid ka üldiselt immuunsuse tugevdamisega tegeleda. See jutt, et sa ujulast soolatüüka said, on pullikaka. Sa võisid ujulas külma saada ning seetõttu lõi soolatüügas välja, aga need viirused istuvad sinus kogu aeg. Kui immuunsus tugevamaks saab, võib tüügas ise kaduda või väheneda. Mu tütrel oli aasta tagasi jalatald täis tüükaid, aastaga kadus neist kolmveerand, vaid paar suuremat jäid alles ja needki on väiksemad.

+13
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 22:47; 16.08 23:15; 17.08 00:06; 19.08 10:15; 19.08 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka talla all, õnneks valu tekitas siis, kui pidin jalgel pikemalt seisma. Aga lahti sain nii : iga õhtu jalavann, peale duofilm, isegi 2 kihti, kui ära kuivas, siis see mingi spets plaaster (apteegist saab) ja sidusin kinni. Järgmine õhtu jälle sama teema, kuniks see koht oli nii pehme, et hakkasin pinsettidega ja küünekääridega seda nahka ümbert lõikama kuniks sain kätte “pea” ja suure valu saatel tirisin selle välja, verd jooksis meeletult. Siiani pole tagasi tulnud.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 22:52; 17.08 00:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mehel oli sama probleem, tema puhul aitas tõesti ainult 2-nädalaste vahedega külmutamas käimine. Seega unusta käsimüügiravimid (mõttetu raha kulutamine) ning kannata ebameeldivused ära, sest muud moodi sa soolatüükast lahti. Pane nahaarsti juurde aeg kinni.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka talla all, õnneks valu tekitas siis, kui pidin jalgel pikemalt seisma. Aga lahti sain nii : iga õhtu jalavann, peale duofilm, isegi 2 kihti, kui ära kuivas, siis see mingi spets plaaster (apteegist saab) ja sidusin kinni. Järgmine õhtu jälle sama teema, kuniks see koht oli nii pehme, et hakkasin pinsettidega ja küünekääridega seda nahka ümbert lõikama kuniks sain kätte “pea” ja suure valu saatel tirisin selle välja, verd jooksis meeletult. Siiani pole tagasi tulnud.

No sul oli üks. Mul on neid 4 aastaga juba 20!. Annab neid ikka ära rebida. Kõige suuremat olen torkinud aga lõpuks on verest ja valust süda paha ja teisi enam sorkida ei taha.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 22:46; 16.08 22:54; 19.08 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid põhikoolis kätel väga palju. Vanemad ei ostnud ei apteegist midagi ega viinud külmutama. Häbenesin väga ja hoidsin sõrmi väga imelikult, et soolatüükaid katta.

Hakkasin mingi hetk neid väiksete küünekääride ja žiletiga lõikuma ja ajapikku ära kadusid.

Tütrel on suure varba all ja samuti ei saa jagu. Nüüd läheme külmutama, aga ajad on nii täis, mitu kuud ootamist. Kuidas me iga kolme nädala tagant saaksime käia, kui peaks vajadus olema?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 23:08; 16.08 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütrel on suure varba all ja samuti ei saa jagu. Nüüd läheme külmutama, aga ajad on nii täis, mitu kuud ootamist. Kuidas me iga kolme nädala tagant saaksime käia, kui peaks vajadus olema?

Kus te elate? Tallinnas Kesklinna lastepolikliinikus pole mingit aega vaja, lähed kohale ja ootad sabas. See võib muidugi aega võtta, kord ootasime poolteist tundi. Aga tehtud sai.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 22:47; 16.08 23:15; 17.08 00:06; 19.08 10:15; 19.08 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näita Kuule ja palu ära võtta. Kunagi ammu sai pojaga ka külmutamas käidud, tal oli terve käsi paksult täis. Siis oli see külmutamine ka veel tasuline. Mitte midagi ei aidanud. Näitasime ühel õhtul Kuule, palusime, et võta endale. Unustasime kogu asja, kuu aja pärast poiss vaatas, käsi puhas. On siiani, üle 20 aasta möödas.
Praegu veel täiskuu ka, eriti vőimas.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütrel on suure varba all ja samuti ei saa jagu. Nüüd läheme külmutama, aga ajad on nii täis, mitu kuud ootamist. Kuidas me iga kolme nädala tagant saaksime käia, kui peaks vajadus olema?

Kus te elate? Tallinnas Kesklinna lastepolikliinikus pole mingit aega vaja, lähed kohale ja ootad sabas. See võib muidugi aega võtta, kord ootasime poolteist tundi. Aga tehtud sai.

Tartus, nahakliinikusse sai aja augustisse, panin mais.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 23:08; 16.08 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvale võid ka üldiselt immuunsuse tugevdamisega tegeleda. See jutt, et sa ujulast soolatüüka said, on pullikaka.

päris nii see ei ole, et pullikaka. Sealt võib papilloomviiruse saada küll. Ega ilmaasjata ei soovitata seal jalatseid kanda. Isegi koolis kus ma käisin juba 1973 alates nõuti kooliujulates alati jalatseid ja õde kontrollis jalgu.
https://tervis.ohtuleht.ee/803464/kahjutu-kuid-tuutu-tervisehada-soolatuukad

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie saime duofilmist abi, käisime ka külmutamas jne, aga duofilm aitas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

päris nii see ei ole, et pullikaka. Sealt võib papilloomviiruse saada küll. Ega ilmaasjata ei soovitata seal jalatseid kanda. Isegi koolis kus ma käisin juba 1973 alates nõuti kooliujulates alati jalatseid ja õde kontrollis jalgu.

Kahtlemata võib, aga tõenäosus, et täiskasvanu pole juba ammu-ammu kuskilt sedasama viirust saanud, on kaduvväike. Ja veel väiksem on tõenäosus, et kohe peale viiruse saamist see välja lööb. Need soolatüükaid tekitavad viirused pole mingid nohud-köhad, mis peale nakatumist kohe tunda annavad. Nad peidavad end kõigepealt ära ja ootavad sobivat hetke.

Kuna sa oled kõike proovinud siis tee ka vanarahvasoovituse järgi: kaduneljapäeval hõõrud seda kohta punase villase lõngaga. Matad selle maha. Kui lõng on mädanenud on ka soolatüügas kadunud

Näita Kuule ja palu ära võtta.

Kuulge, lõpetage naljad. Nelja tee ristile võiks ehk ka neljapäeva öösel minna ja oodata, kuni kurat tuleb ja kolm tilka verd küsib? Iva ongi selles, et soolatüükad lähevad ise ära, kui organism oma nõrkushetkest üle saab. Ja siis meenub sulle, et kuu aega tagasi ju matsin lõnga ja vaatasin kuud, kindasti seepärast. Olge mõistlikud.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 22:47; 16.08 23:15; 17.08 00:06; 19.08 10:15; 19.08 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka talla all, õnneks valu tekitas siis, kui pidin jalgel pikemalt seisma. Aga lahti sain nii : iga õhtu jalavann, peale duofilm, isegi 2 kihti, kui ära kuivas, siis see mingi spets plaaster (apteegist saab) ja sidusin kinni. Järgmine õhtu jälle sama teema, kuniks see koht oli nii pehme, et hakkasin pinsettidega ja küünekääridega seda nahka ümbert lõikama kuniks sain kätte “pea” ja suure valu saatel tirisin selle välja, verd jooksis meeletult. Siiani pole tagasi tulnud.

No sul oli üks. Mul on neid 4 aastaga juba 20!. Annab neid ikka ära rebida. Kõige suuremat olen torkinud aga lõpuks on verest ja valust süda paha ja teisi enam sorkida ei taha.

Mul oli ka 1 suur ja seal ümber pisikesed, u kümmekond, väiksematele aitas duofilmi “kuur”. Ega mulgi valust pidi pilt eest minema, aga selleks oligi duofilm+plaaster.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 22:52; 17.08 00:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli teismelisena ühe talla all kaks suurt ja ports pisemaid. Käisin regulaarselt külmutamas, määrisin duofilmiga, lõikasin ja uuristasin neid välja, vereurmarohtu ja igasugu vanarahvatarkust (need kuule näitamised ja teab mis – vanaema eestvedamiselt) – kõik sai ära proovitud, aga miski ei aidanud. Ja siis mingi hetk hakkasid täitsa ise ära kaduma ega pole viimase 20 aasta jooksul tagasi tulnud!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on alati vereurmarohi aidanud. Arsti juurde pole viitsinud minnagi.

/ninakaspreili

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul on alati vereurmarohi aidanud. Arsti juurde pole viitsinud minnagi.

/ninakaspreili

Tahtsin samuti just soovitada vereurmarohtu. Sai endal lapsepõlves kõik soolatüükad sellega ravitud. Ja nüüd ka oma lastel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vereurmarohi aitab, aga kas see veel kuskil õitseb, pole kindel.

Iga teema PEABKI oma õiges alafoorumis olema, sest ainult nii saame me ise teha, et ka mujal oleks liikumist. Mina isiklikult ei taha siia (ajaviitesse) teemasid, mis siia ei kuulu, sest sedasi kaovad huvitavamad tahapoole ja pärast otsi ning lappa.
Nii et moded – tõstke teema õigesse alafoorumisse (seda enam, et inimene ise TEAB, et tegi sihilikult oma postituse valesse rubriiki).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka nõuka ajal 3tk talla all. Kuna juhtumisi olin ühe teise asja pärast haiglas, siis näitasin arstile. Arst saatis operatsioonile, mingid praktikandid said skalpelli proovida. Paraku kõige suurema nad hoopis lõikasid pooleks, aga need sain ära konnasilma plaastriga.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sibulaviil 40% äädikasse ja siis enne magama minekut konnasilma peale. Seo kõvasti kinni, et paigal püsiks. Magamisest suurt midagi välja ei tule sest see teeb põrgulikku valu. Kui ära kannatad, oled soolatüükast lahti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vereurmarohu mahl! Ainult see tumeoranž piim mõikab, mida tuleb vanema taime juurelähedastest murdekohtadest. Noorte varte niiskete otstega pole mõtet surkida ja öelda, et polnud kasu. Enne magama minekut otse varre otsast piim paksult peale määrida, torkida ka varreotsaga soolatüügast, et sisse ka läheks midagi. Siis plaaster peale, et voodipesu ära ei määriks ja mahl öö läbi naha vastas oleks. Hommikul maha ja protseduuri korrata. Minu lapsel kadus talla alt 3 päevaga, kuid mitte heita meelt kui kauem kulub, täiskasvanu organism on midagi muud kui lapsel.
Ja täiskuule ka näidata ja paluda ära võtta.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ravipediküür.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütrel on suure varba all ja samuti ei saa jagu. Nüüd läheme külmutama, aga ajad on nii täis, mitu kuud ootamist. Kuidas me iga kolme nädala tagant saaksime käia, kui peaks vajadus olema?

Kus te elate? Tallinnas Kesklinna lastepolikliinikus pole mingit aega vaja, lähed kohale ja ootad sabas. See võib muidugi aega võtta, kord ootasime poolteist tundi. Aga tehtud sai.

Tartus, nahakliinikusse sai aja augustisse, panin mais.

Me käisime lapsel erakas Tartus. Selles, mis kohe Tasku juures on, vist Medicum? Aja sai kiiresti ja laps vaevadt lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain oma sõrmeliigesel olevast tüükast lahti Acetocaustin nimelise ravimiga. Eesti vist ainsana müüb seda Vitaclinik. Googeldades on leitav. Enne seda olin ka proovinud imeasju, kuid see rohi võttis paari kuuga tüüka ära. Kirjas on, et peaks paari nädalaga mõjuma, aga ma olin jube laisk rohukasutaja ja venitasin ravikuuri. 🙂
Ravimi enese kasutamine valus ega ebameeldiv ei olnud, kuid tüüka lõplik irdumismoment oli küll ebameeldiv ja pisut valuski.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on 7a soolatüügas pöidla peal. meeletult valus. käin külmutamas sept-mai iga 2-3 ndala tagant. maist augustini määrin vereurmarohtu. pannud peale küll punast lönga, kartulit jne. proovinud lisaks käsimüügiravimeid. tulemus suur 0. eelmine nädal käisin jälle külmutamas, arst naeris, et kas paneme käe külmatermosesse, no tõesti kaua võib ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vereurmarohi aitab, aga kas see veel kuskil õitseb, pole kindel.

õisi pole vajagi, varremahla on vaja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina panin banaanikoore peale plaastriga ja paari päevaga oli läinud. Tean et kõlab lollilt aga interneti sügavustest leidsin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Ilu ja tervis Tallaalune soolatüügas-segab kogu elu-ahastuses :(