Esileht Ilu Tallanahk paksenenud – ealised iseärasused?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Tallanahk paksenenud – ealised iseärasused?

Postitas:
Kägu

Olen 45 a ja ei jõua enam oma jalgu korras hoida. Varasemalt olen nii 3-4 korda aasta pediküüris käinud, kes siis teeb suurema hoolduse mh. surnud naha eemaldamise. Koroona ajal pole pediküüris käinud aga olen ise jalgu leotanud, raspeldanud jne. Nädala pärast on aga olukord sama – nahk kuiv ja hakkab lõhenema, paksenendid. Vale hooldus? Lihtsalt vananev nahk? No tõesi ei viitsi iga nädal niimoodi neid raspeldada.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta programmi ka igaõhtune jalgade kreemitamine, see aitab pediküüri tulemust kauem säilitada ja hoiab lõhenemise ka ära.
Väga efektiivsed on spets jalgadele mõeldud vahud (Gehwol, Allpresan).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jalataldade hõõrumine süvendab liigse naha kasvamist ja lõhenemist. Jalatald justkui püüab kohaneda olukorraga, kus sa nagu kõnniksid tihti karmil ja ohtlikul pinnasel.
<p style=”text-align: left;”>Et see efekt vähemaks jääks, tuleb see naha eemaldamine ära jätta. Mõistan – nõiaring – pärast mingit aega läheb sul nahk tõesti ekstra paksuks, mõraliseks, kuivaks. Kui selle perioodi sobivate kreemide jm leevendusega üle elad, läheb olukord järk-järgult paremaks!</p>

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tihti sa seda siis leotad ja raspeldad? Esiteks, seda tuleb teha vähehaaval, kui palju korraga maha võtad, saabki keha aru, et nüüd on jama, tuleb kähku uus sarvkest kasvatada. Neid vanaaegseid metallriive ja raspleid üldse ei soovitata, vaid nö liivapaberiga ja kuiva nahka riivitakse. Teiseks, kreemita tihti, talvel toitvama kreemiga, sellest on põhiliselt nahakuivus ja nahalõhed tulevad otseselt kuivusest.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varasemalt olen nii 3-4 korda aasta pediküüris käinud, kes siis teeb suurema hoolduse mh. surnud naha eemaldamise.

Okei, see on ikka väga harva. Kuu-pooleteise tagant tehakse pediküüri+käiakse kannad üle.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

..no ma ei tea.. minu on kõik pediküürijad alati päris põhjalikult taldu riivinud (ja mitte natuke ning vähehaaval)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 50 ja vaid korra elus pediküüris käinud. Kreemitan vaid jalgu ja riivin ikka väga harva. Ei mingeid lõhesid.

See vist on ikka geneetiline ja sage riivimine võib ka sarvnahka rohkem kasvatada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasi see “pediküür” teie arust on? Et kolm korda aastas viilite küüsi?

Lõpeta esialgu see raspeldamine ja loomulikult igapäevane kreemitamine. Soovitan sinist Helosan kreemi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis eelmine mõtles, et lõpeta raspeldamine ja ALUSTA igapäevast kreemitamist! 🙂 Soovitan samuti Helosani. Kui esialgu on vaja intensiivhooldust, kreemita jalad ära, tõmba toidukile ümber jala ja sokk otsa. Tunni pärast või hommikul kuivatad jalad ära kreemist.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida suurem kehakaal, seda paksemaks kipub ka tallaalune nahk muutuma. Surve on sellele pinnale siis suurem. Geneetiline on see ka, mõnel läheb hullemaks, teisel mitte nii väga. Aitab see kui regulaarselt hooldust teha (kord kuus) ja jalgu kreemitada. Kui lasta olukord väga hulluks, tekivad selle surnud naha sisse praod, mis lõpuks kasvavad terve naha sisse ja muutuvad valulikuks.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole kunagi pediküüris käinud (45).

Iga nädalalõpp vannis või saunas käies, teen kannad kiviga üle ja ei selle nädalaga ei ole veel paksu nahka kandadele tekkinud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See võib ka mingisugune seen olla. Olen ise ka pikalt hädas olnud sama asjaga ja lõpuks ostsin seenevastast kreemi, määrisin ööseks mõned korrad. Kuidagi oli isegi tunda, et mõjub. Lahti sain. Edasi on aidanud regulaarne jalahooldus iga nädal: kannaviil ja hea jalakreem apteegist ja enam pole paksu nahka ja lõhesid tekkinud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka ebasobivad jalanõud võivad seda põhjustada. Mul on ka nahk veidi paksenenud, kuna tööl kannan 8h turvajalanõusid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 50 ja vaid korra elus pediküüris käinud. Kreemitan vaid jalgu ja riivin ikka väga harva. Ei mingeid lõhesid.

Mõnel inimesel on paksud juuksed ja pole kunagi pidanud midagi tegema, et need hästi hoiaks. Teisel on kaks karva kolmes reas ja otsib pidevalt võimalusi, kuidas neid veidigi paremas seisus hoida.

Mõnel pole vaja pediküüris käia, teisel jällegi on.

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lõhed ja väga hullud paksendid, siis soovitan pediküüri ja perearsti või nt nahaarsti. Paksendid ja lõhed takistavad normaalset kõndimist, kui valusad on ja ebanormaalsest jala asendist tekivad kukekannused, metarstagia ja muud sellised hädad. Neid peab siis omakorda ravima. Kui valu pole, siis võid vabalt muidugi katsetada igasugu nippe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas sul jalad higistavad? Kui ei, siis on kuiv nahk ja lõhed tekivad kergemini. Minul on häda higistamisega, aga nahk on pehme ja ei mingeid lõhesid. Pediküüris käin eelkõige sellepärast, et mõnus on kui keegi su jalgade kallal nokitseb ja suvel. Talvel pesen õhtul, koorin ja siis kreemitan ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu Tallanahk paksenenud – ealised iseärasused?