Esileht Koolilaps Tallinn muutis esimesse klassi astumise korda

Näitan 14 postitust - vahemik 61 kuni 74 (kokku 74 )

Teema: Tallinn muutis esimesse klassi astumise korda

Postitas:
Kägu

Nagu juba olen ka maininud, et niisugust head lahendust ei olegi olemas mis sobib kõigile.

Parim lahendus olekski see, et igaüks saaks valida, kuhu kooli avalduse teeb. Ja kui ei mahu ühte kooli, valib järgmise, mis sobib.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nagu juba olen ka maininud, et niisugust head lahendust ei olegi olemas mis sobib kõigile.

Parim lahendus olekski see, et igaüks saaks valida, kuhu kooli avalduse teeb. Ja kui ei mahu ühte kooli, valib järgmise, mis sobib.

Selline kord ju ongi, aga kahjuks populaarsemates koolidesse vabu kohti ei jää.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Selline kord ju ongi, aga kahjuks populaarsemates koolidesse vabu kohti ei jää.

Ei, sellist korda ei ole. Kui keegi Mustamäe elanik teeb avalduse, et soovib oma last nt Westholmi panna (isa käis seal, vanaisa ja vanavanaisa käisid seal ja kodumaja eest sõidavad trollid 15 minutiga Endla peatusesse), siis ei huvita see ametnikutädi karvavõrdki. Ta võtab enne letti kõik need, kes on rahvastikuregistrisse kantud naabertänavate elanikena ja seda isegi siis, kui nood ise mingit huvi üles ei näita.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuhu kooli sa siis suunad need lapsed kes elavad antud kooli piirkonnas?

See ongi ju see variant, et mina tahan ja minu probleem on olulisem kui teise inimese põhjus. See tähendab, et süsteemi ei olegi.

Mulle selline tormijooks küll ei sobiks. Seega ikkagi ei sobi sinu pakutud variant kõigile

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin vastajatest ja PK-s üldse on agaram kontingent neid, kel Tallinna eliitkoolidega rohkem kokkupuuteid ja kes ise elavad neile soodsates piirkondades või nende sugulased ja tuttavad saavad nad registreerida oma aadressidega vajalikesse koolidesse. Sellepärast tuleb siin teemas selgelt välja see Tallinna väga lonkava koolimääramise süsteemi õigustamine ja kangekaelne pooldamine. Haridusamet loomulikult pole huvitatud millegi muutmisest, nende arvates on kõik korras.  Nemad ei vaevu ka midagi ette võtma, ja samasugune tants jätkub kes teab kui kaua. Karjuv ebaõiglus on see.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See ongi ju see variant, et mina tahan ja minu probleem on olulisem kui teise inimese põhjus. See tähendab, et süsteemi ei olegi.

Ma ei suunaks üldse kedagi, peale nende laste, kelle vanemad ise soovi ei avalda. Teiste puhul oleks määrav näiteks avalduse laekumise aeg. Iga lapse kohta saaks esitada kuni kolm avaldust vabalt valitud kooli. Kõigil oleks võrdne võimalus, vaata kella ja vajuta send nuppu.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei suunaks üldse kedagi, peale nende laste, kelle vanemad ise soovi ei avalda. Teiste puhul oleks määrav näiteks avalduse laekumise aeg. Iga lapse kohta saaks esitada kuni kolm avaldust vabalt valitud kooli. Kõigil oleks võrdne võimalus, vaata kella ja vajuta send nuppu.

Mõni vanem on sel ajal tööl äkki? Sugugi kõigil töökohtadel ei saa töö ajal muude asjadega tegeleda.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõni vanem on sel ajal tööl äkki? Sugugi kõigil töökohtadel ei saa töö ajal muude asjadega tegeleda.

Kuupäev oleks nädalavahetusel ja varakult teada, kõik jõuaksid end vabaks planeerida või leida kellegi, kes nende asemel nuppu vajutab.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oota kui su laps saab malevaealiseks ja harjutage siis õigel ajal send nupu vajutamist, et soovitud rühma pääseda. No ja siis arvesta veel, et hetkest kui send nuppu saaks vajutada, kukub kogu süsteem kokku ja eelis on neil kel parem ja kiirem internetiühendus ja arvuti. Ülejäänud niikaua refreshivad kuni saavad teate, et kahjuks enam vabu kohti pole.

Või kui su laps lõpetab gümnaasiumi ja soovib ülikoolis ühikakohta. Viimasega küll nii hull pole, kui oled vähenõudlik ja lepid kohaga suvalises ühikas suvalise toanaabriga, siis tõenäoliselt midagi ikka saad.

Oled sa üldse kunagi mingi populaarse ürituse või asja peale proovinud õigel ajal send nuppu vajutada?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oota kui su laps saab malevaealiseks ja harjutage siis õigel ajal send nupu vajutamist, et soovitud rühma pääseda. No ja siis arvesta veel, et hetkest kui send nuppu saaks vajutada, kukub kogu süsteem kokku ja eelis on neil kel parem ja kiirem internetiühendus ja arvuti. Ülejäänud niikaua refreshivad kuni saavad teate, et kahjuks enam vabu kohti pole.

Või kui su laps lõpetab gümnaasiumi ja soovib ülikoolis ühikakohta. Viimasega küll nii hull pole, kui oled vähenõudlik ja lepid kohaga suvalises ühikas suvalise toanaabriga, siis tõenäoliselt midagi ikka saad.

Oled sa üldse kunagi mingi populaarse ürituse või asja peale proovinud õigel ajal send nuppu vajutada?

kogemus kuu esimesel päeval Linnateatri piletite hankimisega on suureks boonuseks 🙂

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuule send nupu vajutaja ja igasse kooli katsete soovija. Sa unustad ära, et keegi peab ka neid süsteeme haldama ning katseid korraldama. Mina igatahes ei soovi, et minu maksuraha kuluks süsteemile, mida enamusele pole vaja. Enamus on rahul sellega kui laps läheb kodulähedasse kooli. Ja õpetajatele katsete korraldamisega koormuse lisamise asemel antaku neile kas palka juurde või see raha lihtsalt koolidele.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Siin vastajatest ja PK-s üldse on agaram kontingent neid, kel Tallinna eliitkoolidega rohkem kokkupuuteid ja kes ise elavad neile soodsates piirkondades või nende sugulased ja tuttavad saavad nad registreerida oma aadressidega vajalikesse koolidesse. Sellepärast tuleb siin teemas selgelt välja see Tallinna väga lonkava koolimääramise süsteemi õigustamine ja kangekaelne pooldamine. Haridusamet loomulikult pole huvitatud millegi muutmisest, nende arvates on kõik korras. Nemad ei vaevu ka midagi ette võtma, ja samasugune tants jätkub kes teab kui kaua. Karjuv ebaõiglus on see.

Seda ma küll ei ütleks. Ise elan täiesti äärelinnas ja ise koolis käisin samuti äärelinnas, ma ei ütleks et olen rahul selle joonlaua järgi määramisega, minu lapsed samuti oleks määratud selle süsteemiga, meie perele mitte sobivasse kooli ja ega mulle ka lähim, siis veel populaarne kool eriti ei sobinud. Algklassid käisid  lõunast koolis, paari tunni ärast oli lapsel juba huvialaring, mis oli katsetega ja muide esimesed katsed sooritas ta 5 aastase lapsena. Seega meie pere ei vasta sinu eliidile ja ma ei kirjutanud üldse avaldust haridusosakonnale vaid sebisin ise lastele kooli ja täiesti ausate võtetega.

Sinu pakutud tormijooksuga ma kindlasti nõus ei oleks.  Kes ees see mees, no kindlasti ei. Lapse kooli määramine ei tohiks olla nõukaaegne vorsti järjekord kusagil Mustamäe ABC kaupluses. Kui kõik ühte kooli soovijate vanemad vajutavad korraga nupule, siis jooksevad süsteemid kokku ja kes siis võitja on? Kindlasti ei. Mingigi süsteem peab olema.

Kõige rohkem ma pooldan siiski katseid. Kõigil on kõik võimalused, tegele oma lapsega ja näe ise ka natuke vaeva, kõik ei pea sulle toodama hõbekandikul hommikul voodisse.

Katsetega klassis on klassid võrdsematel tasemetel nagu praegu kesklinna koolides, õpilastel lihtsam ja õpetajatel lihtsam.

Ole täitsa rahulik, sellist süsteemi, mis kõigile sobib ei tule kunagi kuna sellist pole olemaski.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuule send nupu vajutaja ja igasse kooli katsete soovija.

Mis katsetest sa räägid? Mina pakkusin välja kohtade jagamise avalduste laekumise järjekorras. Ja mingit kokkukukkuvat süsteemi samuti ei oleks, sest avaldusi tehtaks konkreetsesse kooli, mitte kõik vanemad ühte kohta.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapse kõige lähem kool on 21 keskkool. Osad sõbrad lasteaiast on ka ümberkaudsetest majadest. Aga fakt on see, et kohtade arv on ju piiratud ja lapsi kelle jaoks on see piirkonnakool on palju. Järgmiseks tuleb Kadrioru Saksa Gümnaasium, aga selle algklasside käivad Mäe majas mis asub Majaka piirkonnas ja seal on ju ka oma piirkonna lapsed. Jääb Kesklinna kool, aga seegi võib olla täis, sest sinna ju suunatakse palju neid kes pole oma piirkonnakooli mahtunud. Katsetega proovima ei hakka, laps pabistaja ja nui neljaks ma teda trillima ka ei hakka. Väga kurb oleks kui laps peab mujale minema ja mõned sõbrad hakkavad siin koolis käima.

+2
0
Please wait...

Näitan 14 postitust - vahemik 61 kuni 74 (kokku 74 )

Esileht Koolilaps Tallinn muutis esimesse klassi astumise korda