Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Hobinurk Tallinn-Tartu Lux bussisõit

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Tallinn-Tartu Lux bussisõit

Postitas:

Kui tahan sõita Luxiga Tallinnast Tartusse ning bussile minna mitte bussijaamast, vaid lennujaamast – kuidas bussijuht bussijaamas teab, et ma pole mitte sõidust loobunud, vaid tulen peale lennujaamast? Minu teada müüakse tühjad kohad ju välja ja piletiostul ei küsita kuskil, et kust peatusest ma peale soovin tulla. Pärast polegi mul äkki kohta? On kellelgi kogemust – Luxi kodulehelt ma selle kohta mingit infot ei leidnud.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sa ostad ju pileti Lennujaam-Tartu ja selle järgi ta teabki, et keegi on lennujaamast peale tulemas ja seda kohta topelt välja ei müüda.

+23
0
Please wait...
Postitas:

peadki ostma pileti alguspunktiga Lennujaam. kui ostad bussijaam – Tartu, siis jääd suure tõenäosusega oma kohast ilma. korduvalt pealt nähtud.

+4
0
Please wait...
Postitas:

peadki ostma pileti alguspunktiga Lennujaam. kui ostad bussijaam – Tartu, siis jääd suure tõenäosusega oma kohast ilma. korduvalt pealt nähtud.

Ei saa ju internetist piletit osta Tln Lennujaam – Tartu, sellist kohta üldse pole. Valid liini ja siis ongi stardikohana ainult üks valik – Tallinna bussijaam ning lõppkohana ka ainult üks valik – Tartu bussijaam? Mis ma märkamata jätan?

+1
-12
Please wait...
Postitas:

Keerulise menetluse tulemusel lõpuks saavutasin lennujaama siiski algpunktina – selleks ei tohtinud valida liini Tallinn-Tartu (siis ei andnud midagi enam valida), vaid tuli võtta kõik liinid ette, siis oli lähtepunkti lahter tühi ja sai valida ka lennujaama. No vigane algoritm neil, aga aitäh, sain abi!

+11
-12
Please wait...
Postitas:

Keerulise menetluse tulemusel lõpuks saavutasin lennujaama siiski algpunktina – selleks ei tohtinud valida liini Tallinn-Tartu (siis ei andnud midagi enam valida), vaid tuli võtta kõik liinid ette, siis oli lähtepunkti lahter tühi ja sai valida ka lennujaama. No vigane algoritm neil, aga aitäh, sain abi!

Mis imekohast sa pileteid ostad? Luxexpressi enda lehel küll sellist algoritmi pole. Teed aga kodulehe lahti ja sisestad soovitud peatused. Isegi kui valid alustuseks Tallinn-Tartu liini, siis saad peatuseid muuta ilma igasuguste keeruliste menetlusteta.

+10
-1
Please wait...
Postitas:

See ei olnud Tartu liin, aga olen näinud olukorda, kus Lennujaamast peale tulnud isikud ei saanud istuda kohtadele, mille olid omale broneerinud. Bussile tahtjaid oli tol päeval palju ja kõik vabad broneerimata kohad müüdi bussijaamas täis. Istusid nood sinna, kus parajasti vaba iste oli. Bussi ees oli kaks lindiga piiratud rida, kuhu ei lubatud istuda. Kui need paar inimest Lennujaamast bussi astusid ja julgesid piuksuda, et neil on kindlad istmekohad,  siis juht käratas, et istuks esimestele vabadele kohtadele. Ta niigi graafikust maas ja pole aega oodata, mil bussis ümberkolimine käib.

Seega selleks pead küll valmis olema, et keegi juba istub sinu istme peal. Isegi kui buss pole täis müüdud, siis inimesed on oma äranägemise järgi istmeid valinud. Kuskil sulle koht aga kindlasti leidub.

+2
-7
Please wait...
Postitas:

Isegi kui valid alustuseks Tallinn-Tartu liini, siis saad peatuseid muuta ilma igasuguste keeruliste menetlusteta.

Oled kindel? Luxi koduleht, valin menüüst Liinid, Tallinn-Tartu. Tuleb ette ostu rida. Eeltäidetud on Tallinna bussijaam ja Tartu bussijaam ning tänane kuupäev. Kui klikin lähtekoha lahtrile, avaneb rippmenüü, kus on 1 valik – Tallinna bussijaam. Ei midagi enamat. Tartuga sama lugu. Lahtri peal kirjutama hakates ei juhtu ka midagi. Kuupäeva lahtrile klikkides avaneb kalender, seal saab ilusti valida. Inimeste arvu saab ka. https://luxexpress.eu/routes/tallinn-tartu/

Minu arust on siin küll veaga tegemist.

+3
-10
Please wait...
Postitas:

T pileti lehel saab ju ka ilma vaevata valida Tallinna lennujaam alguseks.

+9
0
Please wait...
Postitas:

Oled kindel? Luxi koduleht, valin menüüst Liinid, Tallinn-Tartu. Tuleb ette ostu rida. Eeltäidetud on Tallinna bussijaam ja Tartu bussijaam ning tänane kuupäev. Kui klikin lähtekoha lahtrile, avaneb rippmenüü, kus on 1 valik – Tallinna bussijaam. Ei midagi enamat. Tartuga sama lugu. Lahtri peal kirjutama hakates ei juhtu ka midagi. Kuupäeva lahtrile klikkides avaneb kalender, seal saab ilusti valida. Inimeste arvu saab ka. https://luxexpress.eu/routes/tallinn-tartu/ Minu arust on siin küll veaga tegemist.

Otse loomulikult saab valida Tallinna lennujaama algus- või lõpp-punktiks. Imelik oled? Tpiletist oled midagi kuulnud?

+3
-8
Please wait...
Postitas:

Otse loomulikult saab valida Tallinna lennujaama algus- või lõpp-punktiks. Imelik oled? Tpiletist oled midagi kuulnud?

Tänan küsimast, olen küll kuulnud. Seekord proovisin siiski osta Luxexpressi enda lehelt ning, nagu eespool kirjeldasin, ei saa seal valida lennujaama lähtekohaks. Proovinud olen kahes brauseris, kummaski ei õnnestu. Ja ei, ma ei ole imelik. Proovi ka!

+6
-7
Please wait...
Postitas:

Tänan küsimast, olen küll kuulnud. Seekord proovisin siiski osta Luxexpressi enda lehelt ning, nagu eespool kirjeldasin, ei saa seal valida lennujaama lähtekohaks. Proovinud olen kahes brauseris, kummaski ei õnnestu. Ja ei, ma ei ole imelik. Proovi ka!

Saab ikka, hakka sinna lähtekoha kasti toksima kasvõi näiteks “lennujaam” ja juba hakkab andma valida Tallinna Lennujaama (lisaks tulevad listi veel Riia ja Vantaa lennujaamad).

+6
0
Please wait...
Postitas:

Saab ikka, hakka sinna lähtekoha kasti toksima kasvõi näiteks “lennujaam” ja juba hakkab andma valida Tallinna Lennujaama (lisaks tulevad listi veel Riia ja Vantaa lennujaamad).

Olen juba kolm korda öelnud – ei anna midagi mul selles kohas valida, ainult üks valik on – Tallinna bussijaam. Kirjutamine ei muuda mitte midagi, mingeid valikuid ei teki. Olen proovinud kirjutada Tallinn ja proovinud lennujaam. Ju on siis arvutites mingid eripärad ning minu arvutis see koht ei tööta – ja teema nüüd lukus. Läheb kuidagi klassikaliseks perekooliks ära, juba solvajad ja ründajad laulavad hääli lahti, varsti läheb tõsiseks andmiseks. Tsurr.

+5
-9
Please wait...
Postitas:
Anonymous

Kui Lux Expressi koduleht avada, tuleb esimese asjana ette otsing. Ei hakka seal mingeid eraldi välja pakutud liinide otselinke avama. Nii kui otsingus lähtekohaks Tallinn hakkad panema, pakub juba erinevaid kohti seal, teiste hulgas lennujaam. Just telefonist vaatasin, kõik toimib.

Kasutan Luxi kodulehte tihti. Tulen peale täiesti suvakas maakohas ja alati olen saanud selle lähtepunktiks valida. Pole kordagi olnud probleeme otsinguga. Otse nende kodukalt on odavam osta ka kui Tpileti lehelt. Lisaks saab seal mingi arvu ostetud piletite järel ühe tasuta pileti.

+10
-1
Please wait...
Postitas:

Olen juba kolm korda öelnud – ei anna midagi mul selles kohas valida, ainult üks valik on – Tallinna bussijaam. Kirjutamine ei muuda mitte midagi, mingeid valikuid ei teki. Olen proovinud kirjutada Tallinn ja proovinud lennujaam. Ju on siis arvutites mingid eripärad ning minu arvutis see koht ei tööta – ja teema nüüd lukus. Läheb kuidagi klassikaliseks perekooliks ära, juba solvajad ja ründajad laulavad hääli lahti, varsti läheb tõsiseks andmiseks. Tsurr.

Mis sul viga on?

https://www.tpilet.ee/?departureStop=lennujaam&destinationStop=tartu

+3
-7
Please wait...
Postitas:

Kuidas see ütlus nüüd oligi. Rumal pea on… Valisin chrome brauseri. Luxexpressi koduleht. Hakkasin lähtekohana sisestama lennu…ja pakkus Tallinna lennujaama. Sihtkohaks Tartu bussijaam. Siis sai valida kuupäeva. Kokku kulus aega 30 sekundit. Ei mingit algoritmi viga.

+12
-3
Please wait...
Postitas:

Ju siis on see mingi sinu arvuti eripära. Just proovisin sinu varianti, pole mingit probleemi juba valitud liini algus või lõpp-punkti muuta. Töötab nii arvutis kui telefonis. Ja ma ei saa üldse aru, miks veel eraldi midagi liinide alt otsida, kohe esilehel on ju otsing.

+3
0
Please wait...
Postitas:

Luxexpressi koduleht, kasutasin Safarit. Kui sisestada lähtekohale Tall, annab rippmenüü, kust saab valida Tallinna Lennujaam. Kirjutasin lennu – annab Tallinna lennujaam, aga ka  Helsingi Vantataa ja Riia lennujaam

Mis rakenduses see piletiostmine nii keeruline on, teemaalgataja?

+6
-1
Please wait...
Postitas:

ma saan aru, TA häda algas sellest, et ta valis Luxexpressi koduka esilehel välja pakutava marsruudi Tallinn –  Tartu. ja vat sel juhul ei saa tõesti enam peatuseid muuta. aga niipea kui hakkad otsingus lähtekoha väljale sisestama tall…, tekib kohe rippmenüüsse ka tln lennujaam.

+8
-2
Please wait...

Siis on ikka sul endal mingi jama. Kui mina hakkan sinna lahtrisse kirjutama “lennujaam”, tuleb kohe valikuna Tallinna Lennujaam

+4
0
Please wait...
Postitas:

Kui tahan sõita Luxiga Tallinnast Tartusse ning bussile minna mitte bussijaamast, vaid lennujaamast – kuidas bussijuht bussijaamas teab, et ma pole mitte sõidust loobunud, vaid tulen peale lennujaamast? Minu teada müüakse tühjad kohad ju välja ja piletiostul ei küsita kuskil, et kust peatusest ma peale soovin tulla. Pärast polegi mul äkki kohta? On kellelgi kogemust – Luxi kodulehelt ma selle kohta mingit infot ei leidnud.

Sa ei kasuta otsingut vaid võtad kohe pakutud  marsruudi. Mõtle loogiliselt, kui tahad lennujaamast sõita, pead valima Lennujaam Tartu , mitte Tallinn Tartu liin.  Lux lehega on kõik korras, sina lihtsalt alustasid pileti ostmist valesti

+8
0
Please wait...
Postitas:

Mõtle loogiliselt, kui tahad lennujaamast sõita, pead valima Lennujaam Tartu , mitte Tallinn Tartu liin. Lux lehega on kõik korras, sina lihtsalt alustasid pileti ostmist valesti

Lennujaam on ka Tallinn, üldse mitte vähem kui bussijaam. Ma ei nõustu, et minu loogika vale on. Ja veider on ka väide, et on võimalik “valesti” piletit osta. Kui on kodulehel võimalik piletit valesti osta, siis on kodulehel viga.

Tegelikult eespool väitsid paljud, et ka liini valikul saab alg- ja lõpppunkti muuta. Seega on sul ilmselt seesama konfiguratsiooni eripära arvutis, mis minulgi, kui sina ka ei saa. Sina lihtsalt arvad, et ei peakski saama. Mina arvan, et peab.

0
-13
Please wait...
Postitas:

Kõik said hakkama, ainult sina ei saa hakkama, aga ikka on koduleht vigane? Ükskõik kui lihtsaks see koduleht tehakse, alati leidub mõni, kellele see üle jõu käib.

+12
0
Please wait...
Postitas:

Kõik said hakkama, ainult sina ei saa hakkama, aga ikka on koduleht vigane?

Mina sain ostuga hakkama teisel moel, kuid tõsi, see funktsioon on Luxi kodulehel vigane, kui ta käitub ühtedes arvutites üht- ja teistes teistviisi. Nii on, mis sa praalid.

Proovisin pärast ka telefonis sama lehte vaadata ja seal sai küll lähtekohta muuta ka liinide all. Minu arvutis ei saa. 

Ükskõik kui lihtsaks see koduleht tehakse, alati leidub mõni, kellele see üle jõu käib.

Küll mõnele meeldib tänitada. Süvenemata, ilmselt isegi tegelikult lugemata, mida kirjutatud on. Kas halb ilm teeb sellise tuju?

+3
-10
Please wait...
Postitas:

Mõtle loogiliselt, kui tahad lennujaamast sõita, pead valima Lennujaam Tartu , mitte Tallinn Tartu liin. Lux lehega on kõik korras, sina lihtsalt alustasid pileti ostmist valesti

Lennujaam on ka Tallinn, üldse mitte vähem kui bussijaam. Ma ei nõustu, et minu loogika vale on. Ja veider on ka väide, et on võimalik “valesti” piletit osta. Kui on kodulehel võimalik piletit valesti osta, siis on kodulehel viga.

Tegelikult eespool väitsid paljud, et ka liini valikul saab alg- ja lõpppunkti muuta. Seega on sul ilmselt seesama konfiguratsiooni eripära arvutis, mis minulgi, kui sina ka ei saa. Sina lihtsalt arvad, et ei peakski saama. Mina arvan, et peab.

kas võib olla, et sul napib ühistranspordiga liikumise kogemust?

kui ühes linnas on mitu peatust, siis on neile antud erinevad nimed. tallinnast väljuvad luxi liinid algavad peatusest, mille nimi on “tallinna bussijaam”, tartu suunas on järgmine peatus “tallinna lennujaam”, pärnu suunal “tallinn, vana pääsküla”. kõik asuvad muidugi ikka kenasti tallinna linnas. 😉

sellel või teisel liinil olevaid peatusi ja nende nimesid näedki liinide valikus, aga endale sobiva lähte ja sihtkoha pead ikka otsingusse ise trükkima. tõsi, ilmselt mugavuse eesmärgil on kodulehel võimalus osta pilet ka otse liini valikus, aga seda vaid juhul, kui soovitud algus ja lõpp kattuvad liini alguse ja lõpuga. ilmselt see sind segadusse ajaski.

no ja valesti saab ikka erinevaid asju minna. peale peatuse nime näiteks ka vale kuupäev või vale suund, vale soodustus jne jne. inimesed on ekslikud, lepime sellega.

+6
0
Please wait...
Postitas:

sellel või teisel liinil olevaid peatusi ja nende nimesid näedki liinide valikus, aga endale sobiva lähte ja sihtkoha pead ikka otsingusse ise trükkima. tõsi, ilmselt mugavuse eesmärgil on kodulehel võimalus osta pilet ka otse liini valikus, aga seda vaid juhul, kui soovitud algus ja lõpp kattuvad liini alguse ja lõpuga. ilmselt see sind segadusse ajaski.

Liinide alt Tallinn-Tartu liini valides siiski osad piletiostjad saavad lähte- ja sihtpunkti muuta (kui siinseid vastajaid uskuda), aga osad mitte (näiteks mina) . Selles seisnebki probleem, millest räägin. See on rakenduse viga. Loomulikult saab panna valesid kuupäevi ja valida valet liini, aga niisugustest juhtumitest pole ju juttu olnud. Ei ole vaja minuga rääkida nagu poolearulisega, kes ei oska õiget kuupäeva kirjutada ja siis pahandab, et programm on katki. Soovitan rohkem süvenemist ja vähem eeldamist, et teemaalgataja on rumal.

+2
-12
Please wait...
Postitas:

Liinide alt Tallinn-Tartu liini valides siiski osad piletiostjad saavad lähte- ja sihtpunkti muuta (kui siinseid vastajaid uskuda), aga osad mitte (näiteks mina)

Jutu põhjal tundub, et sa ei saanud siiani aru, mis sa otsingut kasutades valesti tegid. Ja vahe targa ja lolli vahel ongi selles, et tark tunnistab oma viga ja õpib, loll jaurab ikka edasi.

+8
-4
Please wait...
Postitas:

Liinide alt Tallinn-Tartu liini valides siiski osad piletiostjad saavad lähte- ja sihtpunkti muuta (kui siinseid vastajaid uskuda), aga osad mitte (näiteks mina) . Selles seisnebki probleem, millest räägin. See on rakenduse viga. Loomulikult saab panna valesid kuupäevi ja valida valet liini, aga niisugustest juhtumitest pole ju juttu olnud. Ei ole vaja minuga rääkida nagu poolearulisega, kes ei oska õiget kuupäeva kirjutada ja siis pahandab, et programm on katki. Soovitan rohkem süvenemist ja vähem eeldamist, et teemaalgataja on rumal.

Aga teemaalgataja ongi ju rumal!

+6
-4
Please wait...
Postitas:

On selline ütlus- Idiootidega pole mõtet vaielda – nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega:)

+5
-2
Please wait...
Postitas:

Aga teemaalgataja ongi ju rumal!

hmmm, ma julgeksin öelda, et teemaalgataja on üks intelligentsemaid inimesi siinsest PK seltskonnast.

+3
-9
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Esileht Hobinurk Tallinn-Tartu Lux bussisõit