Esileht Koolilaps Tallinna algklasside lapsed praegu koolis

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Tallinna algklasside lapsed praegu koolis

Postitas:
Kägu

Kas keegi saatis oma lapsed kooli ka praegu? Minu 1. klassi laps on nüüd kolm päeva käinud ja on seal olnud täiesti üksi. Loomulikult on tal seal igav ja tahab juba paari tunni möödudes koju tulla. Aga lubati ju ikkagi olla kella kaheni. Kas tõesti kõik jätsid oma lapse koju?

Mina kasutasin seda varianti kui head võimalust ise rahus kodus tööd teha. Nüüd ei teagi, kas saata ta veel homme ja reedel kooli või mitte.

+3
-24
Please wait...

Postitas:
Kägu

Algklassilaps nüüd küll enam nii palju tähelepanu ei tohiks nõuda, et suisa töötegemist segab. Aga kuidas muidu see teie peres oli mõeldud, et kui laps näiteks haigestub (koolilaps), kas keegi peaks temaga koos koju jääma? Või kui vanematel kodukontor, siis saadetakse nt vanaema või hoidja juurde selleks ajaks? Eks laps peab vaikselt iseseisvust ka õppima. Eriti kui vanemad kodus, siis temaga kodus midagi hullu juhtuda ei saa ju ometi.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Provokatsioon? Kas see ei ole mõeldud pigem nö eesliinil olijatele, kes ei ole kodutööl ja ei saa lapsi juhendada?

+22
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa ta kooli saatsid? Kas tegemist on haridusliku erivajadusega lapsega?

Minu 1. ja 3. klassi lapsed on kodus. Lahendavad vastavaks päevaks antud loovtegevuste ülesandeid. Minu teada ei ole nende kummagi klassist kedagi koolis. Mul endal kodukontor, nii et meil on lihtne, vahepeal vastan nende küsimustele, enda tööd see väga ei sega, võrreldes kevadise distantsõppega, kui siis teise klassi lapsele uusi osi selgitada, aidata videotundide ja muuga, on praegune loovnädala koormus küll väga väike. Esimese klassi lapse töid tuleb aidata tal pildistada ja õpetajale saata, suurem esitab tööde mapi, kui uuesti kool algab. Kui mul enda tööst midagi laste pärast tegemata jääb, teen õhtul tasa. Lapsed on seni oma päevaste loovülesannetega u 1-2 tunniga hakkama saanud. Nii et ise annan lugemist jmt lisaks veidi.

See lapse kooli saatmine oli ju mõeldud selleks, et kui näiteks on mõni eesliini töötaja, nt arst, medõde, kes ei saa päeva ajal lapsega olla ja pole selline laps, keda saaks üksi koju usaldada, et siis oleks neil võimalus tööl käia. Samuti oli see mõeldud hariduslike erivajadustega lastele.

Ühele keskmisele õpilasele, kes niikuinii ka tavalisel koolipäeval 12ks koju jõuab ja seejärel vanemate töölt tulekuni üksi kodus on, pole ju sellist lastehoidu vaja. Seda enam, et koolile ja õpetajatele on see lisakoormus. Keegi peab nö valves olema, samas on oht, et kui need kooli saadetud erinevate klasside lapsed ühte gruppi panna, siis ikka viiruse leviku võimalus. Minu laste koolis on nii paljud õpetajad eneseisolatsioonis, nii et kujutan ette, et ega neid vabu õpetajaidki väga ei ole, osad ju annavad ka veebitunde.

Esimese klassi laps ei tohiks ka kodus töötamist väga segada.  Las vaatab multikaid või läheb õue. Minu omad on palju nüüd õues olnud, sest vaba aega on rohkem kui tavalisel kooliajal.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks sa ta kooli saatsid? Kas tegemist on haridusliku erivajadusega lapsega?

Meil on HEV laps ja isegi tema on kodus.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu laps käib ühes tallinna kesklinna koolis ja minu teada pole sellist võimalustki, et lapsed koolis on. toimub distantsõpe (tegevust on terve koolipäeva jagu) ja õpetaja on oma kodus, kust ta vahel veebitunde annab. kevadel oli mu laps esimeses klassis ja oli täiesti üksi vahel distantsõppe ajal kodus. koolis toimuv lastehoid kõlab imelikult.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina kasutasin seda varianti kui head võimalust ise rahus kodus tööd teha. Nüüd ei teagi, kas saata ta veel homme ja reedel kooli või mitte.

Vaata teemaalgataja, see ei ole mõeldud selleks, et sina saaksid rahus kodus tööd teha, vaid elutähtsate teenuste töötajatele, kellel ei ole võimalik koju jääda.

Kui sul on kodukontor, siis on äärmiselt vastutustundetu oma laps kooli saata. Soodustad ainult kontakte inimeste vahel ja see jama ei saagi läbi.

Milleks sa omale lapse said, kui tahad ta endalt jalust ära sokutada, et sina saaksid rahus olla?

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps käib ka ühes Tallinna kesklinna koolis ning neil on võimalik 5 kaupa iga päev koolis käia. Õpetaja on kohal ning teeb ülejäänud lastele tundi läbi zoomi. Kool on 9-12, seega mitte kuus vaid kolm tundi. Tegemist pole erivajadusega lastega. Söök peab muidugi endal kaasas olema. Klasse omavahel ei segata.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil lähevad kooli siiski 7-aastased, vajadusel ka alles 8-aastased (ja erakordselt varaküpsed kuueselt). Selline laps peaks vanema kodukontoris olemise korral kindlasti suutma kodus rahulikult olla, nii et lisaks mängimisele ka pisut kooliülesandeid tehtud saab. Selline laps peaks suutma lausa üksi kodus olla vähemalt pool päeva. HEV ja muude erivajadustega laste kohta see muidugi ei kehti.

Kui normaalne algklassilaps ei suuda pisukese juhendamisega omaette pool päeva (vanema tööpäev) hakkama saada, siis on vanemal viimane aeg kätte võtta ja oma lapsega tegeleda, et talle vajalik selgeks saaks.

Mul on kodus kaks teismelist ja aktiivne kahene. Saime kevadel kõik kodus olles õpitud ja töötatud (100% kodukontorist), saame nüüd ja tore aeg on olnud. Laps on saanud selgeks ka selle, mida tähendab suletud uks ja et vend teeb koolitööd või isa/ema teevad tööd.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen õpetaja 950 õpilasega Tallinna koolis. Äärelinna kool, küllaltki keeruka sotsiaalse taustaga perede lapsed ka meil, aga kooli ei toodud sel nädalal ühtki. Õpetajad olid muidu valmis, graafik oli tehtud, et kui tuuakse hoidu, aga kõik leidsid siiski võimaluse lapsele kodus õppimist võimaldada. Ma üldse ei imesta, kui teemaalgataja laps on mitte ainult oma klassis, vaid terves koolis ainus laps, kes kohale viidi.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaata teemaalgataja, see ei ole mõeldud selleks, et sina saaksid rahus kodus tööd teha, vaid elutähtsate teenuste töötajatele, kellel ei ole võimalik koju jääda.

Kui sul on kodukontor, siis on äärmiselt vastutustundetu oma laps kooli saata. Soodustad ainult kontakte inimeste vahel ja see jama ei saagi läbi.

Milleks sa omale lapse said, kui tahad ta endalt jalust ära sokutada, et sina saaksid rahus olla?

Kuule lõpeta ära, nõme ei ole endal küsida kellegi käest, miks sa lapse said? Keegi ei taha lapsi “jalust ära sokutada”, et rahus olla. Hoopis meie valitsus on nõmedalt käitunud, oleks võinud lubada algklassilastel kenasti jõulunädala veel koolis käia ju.

+2
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuule lõpeta ära, nõme ei ole endal küsida kellegi käest, miks sa lapse said? Keegi ei taha lapsi “jalust ära sokutada”, et rahus olla. Hoopis meie valitsus on nõmedalt käitunud, oleks võinud lubada algklassilastel kenasti jõulunädala veel koolis käia ju.

Paljudes koolides poleks seda kooliskäimist nii või naa tulnud. Minu laste koolis olid kojusaatmise ajaks paljud õpetajad isolatsioonis. Ka minu ühe lapse õpetaja pidi just koju jääma, kuna oli põhikoolis ühte klassi õpetades koroonapositiivsega kokku puutunud. Ma ei tea, kust kool oleks asendaja leidnud, sest neid isolatsioonis õpetajaid oli juba päris palju ja klassi ette polnud väga kedagi saata. Palju oli ka isolatsioonis klasse, kes niikuinii juba kodus olid. Ma ei usu, et väga oleks seda “kenasti kooliskäimist” jõuluni välja vedanud.

Leedus üritati seda, et laseme lastel koolis käia, ülikoolides ja gümnaasiumites oli hajutamist ja distantsõpet, teised olid koolimajades. Tulemus on ju näha, haiglates peavad arstid valima, kes on perspektiivikas patsient ehk kel on võimalus ellu jääda, kellel mitte, peavad valima, keda nad oma järjest enam piiratud ressursside juures ravivad. Eestis ei ole see kaugel, eile ütles ITK arst, et neil on nagu sõjaseisukord, arstid haigestuvad, üks kolle, teine kolle, kaks koroonaosakonda juba. Tuleb näha laiemat pilti, mitte ainult, et peaasi, et laps saaks kenasti koolis käia. Tallinnas ma küll ei näe võimalust, et oleks suudetud koolitööd jõuluvaheajani normaalselt jätkata. Praegu koolid kinni, aga ikka tuleb järjest rekordarv positiivseid Tallinnasse-Harjumaale iga päev juurde. Iga välditud kontakt on hetkel võit. Mul endal jäi ära plaanitud operatsioon ITK-s, kuna kirurgiaosakond on muudetud koroonaosakonnaks. Aga tundub, et suurem osa inimesi elab mingis mullis, et see kõik on kuskil kellegi teisega ja tahab, et elu jätkuks nagu ennegi. Kõik tahavad seda, aga kahjuks pole see võimalik.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Paljudes koolides poleks seda kooliskäimist nii või naa tulnud. Minu laste koolis olid kojusaatmise ajaks paljud õpetajad isolatsioonis. Ka minu ühe lapse õpetaja pidi just koju jääma, kuna oli põhikoolis ühte klassi õpetades koroonapositiivsega kokku puutunud. Ma ei tea, kust kool oleks asendaja leidnud, sest neid isolatsioonis õpetajaid oli juba päris palju ja klassi ette polnud väga kedagi saata. Palju oli ka isolatsioonis klasse, kes niikuinii juba kodus olid. Ma ei usu, et väga oleks seda “kenasti kooliskäimist” jõuluni välja vedanud.

Leedus üritati seda, et laseme lastel koolis käia, ülikoolides ja gümnaasiumites oli hajutamist ja distantsõpet, teised olid koolimajades. Tulemus on ju näha, haiglates peavad arstid valima, kes on perspektiivikas patsient ehk kel on võimalus ellu jääda, kellel mitte, peavad valima, keda nad oma järjest enam piiratud ressursside juures ravivad. Eestis ei ole see kaugel, eile ütles ITK arst, et neil on nagu sõjaseisukord, arstid haigestuvad, üks kolle, teine kolle, kaks koroonaosakonda juba. Tuleb näha laiemat pilti, mitte ainult, et peaasi, et laps saaks kenasti koolis käia. Tallinnas ma küll ei näe võimalust, et oleks suudetud koolitööd jõuluvaheajani normaalselt jätkata. Praegu koolid kinni, aga ikka tuleb järjest rekordarv positiivseid Tallinnasse-Harjumaale iga päev juurde. Iga välditud kontakt on hetkel võit. Mul endal jäi ära plaanitud operatsioon ITK-s, kuna kirurgiaosakond on muudetud koroonaosakonnaks. Aga tundub, et suurem osa inimesi elab mingis mullis, et see kõik on kuskil kellegi teisega ja tahab, et elu jätkuks nagu ennegi. Kõik tahavad seda, aga kahjuks pole see võimalik.

Sama tunne. Meie perre tõi koolilaps koroona viimasel kontaktõppe nädalal, hoidsin, mis ma hoidsin. Ammu oleks pidanud kinni panema.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinna kesklinna kool – ei pakutud algklassi lastele ega ka HEV-lastele mitte mingit koolis õppimise varianti. Mitte kedagi ei huvita, kas laps on kodus üksi või kas ta saab õppetööga hakkama või ei – koolid laste jaoks lukku ja kõik.  Kirjade järgi on koolinädal, aga sisulist õppetööd ei toimu… 6.kl matemaatika tasemetöö ja dets. kontrolltööd jms lükati tuimalt uude aastasse, 7.-11.dets koduõppe nädala tööd on siiamaani õpetajate poolt kontrollimata.  Põhikooli HEV-laps on kodus puhkamas olnud juba 7.dets-st….. Kuidas on võimalik, et koolid käituvad nii erinevalt ja on võimalik ilma veebitundide ja sisulise õpetamiseta nädalaid olla….  Ametlikult pidi koolivaheaeg algama 23.dets.-st (https://www.riigiteataja.ee/akt/108122017011).  Täielik kaos.

Isolatsioonis õpetaja, kel pole ühtegi sümptomit, saab väga kenasti oma tunde anda üle veebi, kui on tahtmist.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui see on nüüd päris teema, siis….kurb. Saadan lapse jalust ära, sest nii on lubatud, vahet pole mis ümberringi toimub.

Aga see kõrvalteema, et kooliti on nii erinev mida distantsõppel tehakse on tõsi. Üks laps koolis kus tunniplaanijärgne distantsõpe toimus  (kontrolltööd, uued teemad, suulised vastamised) ja teises koolis tehti rõõmuga neid” loovusülesandeid”, ehk ei tehtud siis peaaegu midagi. Ükski õpetaja ei suutnud välja mõelda, et äkki kevadel siis raskem või et äkki jaanuaris distantsõpe jätkub ja siis topelt raske alustada nullist distantsõppega. Aga koolid ongi erinevad ja nii oli ja  nii ka jääb. Valitsus küll väitis et koolide sulgemisega taheti ühtlustada kõigi võimalusi. Aga mina näen vägagi lähedalt kuidas pigem on vastupidi. Kui lastakse koolil endal valida ka veel nagu praegu, sest tegelikkuses ju valis iga kool oma tee , lihtsalt pidi kooli pidajaga selle kooskõlastama. Siis nõrk kool valis lõbu ja tugev kool õppimise. Ja see suur vahe eliitkoolide ja tavakoolide vahel süvenes nüüd veelgi.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui lastakse koolil endal valida ka veel nagu praegu, sest tegelikkuses ju valis iga kool oma tee , lihtsalt pidi kooli pidajaga selle kooskõlastama. Siis nõrk kool valis lõbu ja tugev kool õppimise.

See tuli ilmselt sellest segasest infost. Algul Ratas ütles üldse, et tuleb varane koolivaheaeg ja meedias ka kajastati seda. Siis hakkasid vaidlused, haridusminister ütles, et nii ei saa ja millal siis koolipäevad järele tehakse, ja osa omavalitsuse tegelasi kartsid nende vanemate ja ehk ka mõndade õpetajate viha, kes kevadel distantsõppe üle vingusid. Aga koolides tegi selle otsuse ikka juhtkond, ilmselt osa ka kuulasid, mida kohalik omavalitsus ütles, ja lähtusid sellest. Lõpuks aeti palju seda loova õppimise juttu (ilmselt, et mitte vihastada neid, kes varast vaheaega oleks tahtnud), lootes, et sellise vahepealse käkerdisega on kõik rahul. Õppetund: enne mõtle, siis ütle ja kõigile ei saa kunagi meele järele olla. Aga mis tehtud, see tehtud. Lohutada võib end sellega, et mõnes koolis on varemgi olnud ju spordipäevad ja mingid üritused-õppekäigud ja õppereisid ja külalisesinejate loengud, mis ju nüüd sel ja eelmisel õppeaasta poolaastal suures osas ära jäid ja mille arvelt ka sageli vanasti koolitunde ära jäi. Muidugi, eks need üritused arendavad ka neid, kes seal tähelepanelikud on, aga see lihtsalt näitab, et ei ole päris katastroof, kui vahel ka mõni koolitund ära jääb, ja eks need kooli antud loovad ülesanded ju arenda ka last, kui ta neid viitsib teha.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Aga see kõrvalteema, et kooliti on nii erinev mida distantsõppel tehakse on tõsi. Üks laps koolis kus tunniplaanijärgne distantsõpe toimus (kontrolltööd, uued teemad, suulised vastamised) ja teises koolis tehti rõõmuga neid” loovusülesandeid”, ehk ei tehtud siis peaaegu midagi. Ükski õpetaja ei suutnud välja mõelda, et äkki kevadel siis raskem või et äkki jaanuaris distantsõpe jätkub ja siis topelt raske alustada nullist distantsõppega. Aga koolid ongi erinevad ja nii oli ja nii ka jääb. Valitsus küll väitis et koolide sulgemisega taheti ühtlustada kõigi võimalusi. Aga mina näen vägagi lähedalt kuidas pigem on vastupidi. Kui lastakse koolil endal valida ka veel nagu praegu, sest tegelikkuses ju valis iga kool oma tee , lihtsalt pidi kooli pidajaga selle kooskõlastama. Siis nõrk kool valis lõbu ja tugev kool õppimise. Ja see suur vahe eliitkoolide ja tavakoolide vahel süvenes nüüd veelgi.

Täpselt samad mõtted. Koalitsiooni juhtpoliitikud seletavad, et kõik koolid pandi kinni, et kõik oleks võrdsed. Reaalsuses on koole, kus õppetöö läheb distantsõppena edasi ja koole, kus sel nädalal “loovtöö” nime all lihtsalt puhati. Aga samas see aeg läheb ju ikka kooliaja alla. Üks poliitik väitis telekas, et jõulueelsel ajal ei tehta koolides nagunii midagi. Kurb küll kui tema lapsed sellises koolis on. Minu lapsed on katsetega koolis, mingit kummivenitamist pole seal kunagi toimunud, sel nädalal olid igapäevased veebitunnid ja vaheaeg hakkab 23.12 nagu algne plaan oli. Aga kogu see jama suurendab hariduslikku ebavõrdsust ning mingist ühtluskoolist pole varsti enam haisugi.</p>

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Aga see kõrvalteema, et kooliti on nii erinev mida distantsõppel tehakse on tõsi. Üks laps koolis kus tunniplaanijärgne distantsõpe toimus (kontrolltööd, uued teemad, suulised vastamised) ja teises koolis tehti rõõmuga neid” loovusülesandeid”, ehk ei tehtud siis peaaegu midagi. Ükski õpetaja ei suutnud välja mõelda, et äkki kevadel siis raskem või et äkki jaanuaris distantsõpe jätkub ja siis topelt raske alustada nullist distantsõppega. Aga koolid ongi erinevad ja nii oli ja nii ka jääb. Valitsus küll väitis et koolide sulgemisega taheti ühtlustada kõigi võimalusi. Aga mina näen vägagi lähedalt kuidas pigem on vastupidi. Kui lastakse koolil endal valida ka veel nagu praegu, sest tegelikkuses ju valis iga kool oma tee , lihtsalt pidi kooli pidajaga selle kooskõlastama. Siis nõrk kool valis lõbu ja tugev kool õppimise. Ja see suur vahe eliitkoolide ja tavakoolide vahel süvenes nüüd veelgi.

Täpselt samad mõtted. Koalitsiooni juhtpoliitikud seletavad, et kõik koolid pandi kinni, et kõik oleks võrdsed. Reaalsuses on koole, kus õppetöö läheb distantsõppena edasi ja koole, kus sel nädalal “loovtöö” nime all lihtsalt puhati. Aga samas see aeg läheb ju ikka kooliaja alla. Üks poliitik väitis telekas, et jõulueelsel ajal ei tehta koolides nagunii midagi. Kurb küll kui tema lapsed sellises koolis on. Minu lapsed on katsetega koolis, mingit kummivenitamist pole seal kunagi toimunud, sel nädalal olid igapäevased veebitunnid ja vaheaeg hakkab 23.12 nagu algne plaan oli. Aga kogu see jama suurendab hariduslikku ebavõrdsust ning mingist ühtluskoolist pole varsti enam haisugi.</p>

Minu laps on täiesti tavalises koolis, kus sel nädalal ja veel ka järgmisel esmaspäeval toimub tavaline õppetöö (distantsilt muidugi), väikeklassid ja järelevastajad on koolis, õpetajad ka.

0
0
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Koolilaps Tallinna algklasside lapsed praegu koolis