Esileht Koolilaps Tallinna Balletikooli üldhariduslik tase

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Tallinna Balletikooli üldhariduslik tase

Postitas:
Kägu

Tere,
tütar unistab balletikooli minekust. Käis sellel aastal lahtiste uste päeval ja aina rohkem on veendunud, et see on tema unistuste kool.
Olen seda mõtet aina edasi veeretanud, aga nüüd, kui neljas klass ees on tarvis midagi otsustada.
Et kas lubada järgmisel kevadel katsetele, kas toita tema unistusi või rangelt ei öelda. Minu suurim hirm on, et kui ikka selgub, et piisavalt annet ja tahtejõudu pole, siis uuesti kooli vahetades on üldhariduslik tase nõrk. Kas keegi oskab kommenteerida? Käisin ise õpetajatega rääkimas, aga muidugi nad kiidavad ja rahustavad ärevil lapsevanemaid.
Olen teadlik, et sissesaamine on väga keeruline ning seda enam on hirm, et kui laps peaks sisse saama, siis peaks ta sinna ka lubama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koolide edetabelid annavad tasemest aimu. Eelmisel aastal oli balletikool 114. kohal (149 kooli). 2017.aastal 123. kohal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Taset ei oska kommenteerida ja hirmu ka mõistan. Aga. Kui tegu on ikka lapse suure soovi ja unistusega ja mitte kihtsalt tujuga, siis ma üritaks oma hirmudest üle olla ja lubaks lapse sinna kooli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Taset ei oska kommenteerida ja hirmu ka mõistan. Aga. Kui tegu on ikka lapse suure soovi ja unistusega ja mitte kihtsalt tujuga, siis ma üritaks oma hirmudest üle olla ja lubaks lapse sinna kooli.

Arvan sama. Kokkuvõttes on ju igas edetabeli koolis erineval tasemel lapsi ja õpimotivatsioon on kõige olulisem, mitte niivõrd kindlad teadmised, ja seda toetab nagunii suures osas kodu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

siiski, kui peab kunagi “piisava ande” puudumise tõttu kooli vahetama, siis on ta balletikoolist kaasa saanud sellise raudse enesedistsipliini, mis annab edaspidise hariduse omandamisel väga head võimalused ja eelised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

võrreldes tavakoolidega on suureks eeliseks see, et klassid on väga väikesed (koolis HA andmetel vaid 60 õpilast), mistõttu saavad õppurid rohkem õpetaja tähelepanu kui 30-õpilaselises klassis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See oli küll juba aastaid tagasi, aga ilmselt on praegu asi samamoodi. Meile tuli 8. klassi uus õpilane, kes oli varem balletikoolis käinud. Esimene aasta oli ta napilt kolmeline ja mitmes aines suvetööl, oli ikka väga maas teistest (tegu oli tavakooliga).
Aga see on õige, et balletikooli õpilased on harjunud pingutama. 9-klassi lõpetas juba nii heade tulemustega, et sai eliitkooli edasi õppima minna. Nüüd aastaid hiljem on väga edukas reaalteadusega seotud erialal.

Minu oma laps õpib ka praegu koolis, mis pole pingereas kuigi heal kohal, aga laps ise on väga rahul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen uurinud balletikooli tunniplaani ja võrrelnud seda tavaliste koolidega. Mulle jäi mulje, et põhiainetest saab tundide arvu poolest kannatada ainult matemaatika. Nagu üks kägu juba ütles, peaks väiksema tundide arvu kompenseerima see, et klassis on nii vähe lapsi, et õpetaja jõuab nendega rohkem tegeleda. Kui tase jääb siiski kehvaks, tasub kooli kõrvalt täiendavalt õppida.
Minu noorem vend käib eliitkooli gümnaasiumis. Tal on balletikoolist tulnud klassiõde, kes saab väidetavalt hästi hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tütar unistab balletikooli minekust. Käis sellel aastal lahtiste uste päeval ja aina rohkem on veendunud, et see on tema unistuste kool. Et kas lubada järgmisel kevadel katsetele, kas toita tema unistusi või rangelt ei öelda. Olen teadlik, et sissesaamine on väga keeruline.

Kindlasti tuleks enesekriitiliselt analüüsida, et kas balletikooli sissesaamine on üldse tema jaoks realistlik. Unistused ja suur tahtmine võivad paljudel selles vanuses lastel olla, aga kui looduse poolt antud välimus, kehaproportsioonid ja painduvus ei vasta karmidele nõudmistele, siis ei tasuks ka unistusi liiga suureks ette mõelda. Nii igaks juhuks mainin seda aspekti, ma ju tegelikult ei tea tema välimust ja kehalisi võimeid. Kui aga need on head ja vastavad balletikooli nõudmistele (võiks ka nüüd tavakooli 4.klassis õppimise ajal balletikoolis kohapeal eel-konsultatsioonil käia), siis kindlasti tasub proovida katsetele minna ja positiivse tulemuse puhul ka kooli õppima asuda. Üldharidusliku taseme osas ma niiväga ei muretseks, ega siis balletitantsija ei peagi hakkama näiteks tehnikateadlastega konkureerima. Igaühele oma ala. Eluks piisava üldharidusliku taseme saab sealt ikkagi. Need avaldatavad koolide taseme edetabelid on mingi teise sihtrühma ego ja prestiiži rahuldamiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aastast 2022 muutub olukord niikuinii, seetõttu pole mõtet praeguse balletikooli tulemustest lasta end heidutada.
https://www.hm.ee/et/tallinna-muusika-ja-balletikool

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina paneks ja laseks lapsel minna balletikooli, kui see on tema unistus, isegi kui temast kunagi kutseline baleriin ei saa. Mis tähtsust omab põhikoolis õpitud pika elu perspektiivis (pean silmas, et ega ta seal ilma hariduseta ei jää, sama vanade lastega edetabeli koha pärast lihtsalt ehk ei võistle), aga millise kogemuse annab millegi nimel pingutamine, oma unistuste järgimine…need universaalsed eluõppetunnid on minu jaoks iga kell rohkem väärt, kui kehva hinna üheksanda klassi lõputunnistusel. Eesti ema on liiga hinnetekeskne oma lapsi koolitades ja eluks ettevalmistamises (minu subjektiivne arvamus).

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Koolilaps Tallinna Balletikooli üldhariduslik tase