Esileht Koolilaps Tallinna Inglise Kolledž

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: Tallinna Inglise Kolledž

Postitas:

Kolisime hiljuti Tallinnasse ning plaan on panna pere esimene laps Inglise Kolledži eelkooli ja  loodetavasti siis hiljem ka esimesse klassi.

Olen kooli kohta põgusalt uurinud ning mulle meeldis õppekava.

Kas oskab keegi antud kooli lapsevanem või vilistlane jagada kogemusi ka sealsest õhkkonnast, õppetöö kiirusest/koormusest ning huviringidest?

 

Ette tänades, M.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 23:21; 29.04 13:15; 29.04 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere hommikust. Mul laps käis TIKi eelkooli. Talle meeldis seal väga. Õhkkond on hea ja positiivne. nende rühmas eelkooliõpetajana oli eelkooli koordinaator, range, kuid tütrele ta meeldis. Eelkooli minnes oleks hea, et laps juba oskab lugeda, kirjutada ja arvutada. Mul oli unistus saada kooli sisse (1.klassi), kuid kahjuks ei saanud (lapse emakeel on vene keel, eesti keelt ta oskab hästi, aga mitte piisavalt selle kooli jaoks). Katsetel laps peab ise ülesanne lugema, aru saama ja täitma. Vestlusvooru see aasta ei olnud.

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 08:40; 27.04 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TIKi kandideerimisel pead arvestama, et vastu võetakse vaid 28 last. Konkurss on ikka väga-väga suur. Laps peab oskama väga hästi lugeda, kirjutada ja tundma eakohast matemaatikat. Tehakse ka keeletestid, milles ka väga tubli laps võib vähe punkte saada.

Muidu tore kool, tubli laps saab kenasti hakkama. Ujula ja spordiringid asuvad otse kooli kõrval. Koolis on ka muusikakool.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 16:35; 28.04 12:03; 29.04 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli unistus saada kooli sisse (1.klassi), kuid kahjuks ei saanud (lapse emakeel on vene keel, eesti keelt ta oskab hästi, aga mitte piisavalt selle kooli jaoks). Katsetel laps peab ise ülesanne lugema, aru saama ja täitma. Vestlusvooru see aasta ei olnud.

[/quote]
Kas Sa ei tahtnud proovida Lütseumi? Nemad võtavad vene peredest lapsi hea meelega.

Aga oled väga tubli – kirjutad eesti keeles hästi ja see, et Su laps oskab nii kõrgel tasemel eesti keelt, et läheb katsetele, on ka väga hea!

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TIKi kandideerimisel pead arvestama, et vastu võetakse vaid 28 last. Konkurss on ikka väga-väga suur. Laps peab oskama väga hästi lugeda, kirjutada ja tundma eakohast matemaatikat. Tehakse ka keeletestid, milles ka väga tubli laps võib vähe punkte saada.

Muidu tore kool, tubli laps saab kenasti hakkama. Ujula ja spordiringid asuvad otse kooli kõrval. Koolis on ka muusikakool.

Ingliskeelsesse õppesse saab ju ka kandideerida? Seal peaks sama palju kohti olema klassis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 17:47; 27.04 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TIKi kandideerimisel pead arvestama, et vastu võetakse vaid 28 last. Konkurss on ikka väga-väga suur. Laps peab oskama väga hästi lugeda, kirjutada ja tundma eakohast matemaatikat. Tehakse ka keeletestid, milles ka väga tubli laps võib vähe punkte saada.

Muidu tore kool, tubli laps saab kenasti hakkama. Ujula ja spordiringid asuvad otse kooli kõrval. Koolis on ka muusikakool.

Ingliskeelsesse õppesse saab ju ka kandideerida? Seal peaks sama palju kohti olema klassis.

Laps võiks ikkagi saada emakeelse või riigikeelse alghariduse. Päris kurb, kui mõned auahned vanemad panevad oma 7-aastase eesti lapse Eestimaa pealinnas inglise õppekeelega klassi. (Inglise keele süvaõpe on teine asi – sel juhul toimub hariduse omandamine ju ikkagi oma emakeele baasilt.)

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 19:14; 28.04 07:29; 28.04 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: right;”>

Mul oli unistus saada kooli sisse (1.klassi), kuid kahjuks ei saanud (lapse emakeel on vene keel, eesti keelt ta oskab hästi, aga mitte piisavalt selle kooli jaoks). Katsetel laps peab ise ülesanne lugema, aru saama ja täitma. Vestlusvooru see aasta ei olnud.

Kas Sa ei tahtnud proovida Lütseumi? Nemad võtavad vene peredest lapsi hea meelega.

Aga oled väga tubli – kirjutad eesti keeles hästi ja see, et Su laps oskab nii kõrgel tasemel eesti keelt, et läheb katsetele, on ka väga hea!

[/quote]
Suur tänu! ) Proovisime samuti Lütseumi, ei saanud ka sisse,  tütar ütles, seal oli veel  keerulisem. Saime sisse Kadrioru Saksa Gümnaasiumi ülelinnalise vastuvōtuga klassi, nii et lähme sinna, sest meie piirkonnakool  ei ole eriti tugev ja hea</p>

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 08:40; 27.04 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps võiks ikkagi saada emakeelse või riigikeelse alghariduse. Päris kurb, kui mõned auahned vanemad panevad oma 7-aastase eesti lapse Eestimaa pealinnas inglise õppekeelega klassi.

Võibolla on lapse üks vanem ingliskeelne. Võibolla on laps ingliskeelses keskkonnas kasvanud. Võibolla on tegemist diplomaatide lapsega. Niisama ei maksa lahmida.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 22:30; 28.04 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps võiks ikkagi saada emakeelse või riigikeelse alghariduse. Päris kurb, kui mõned auahned vanemad panevad oma 7-aastase eesti lapse Eestimaa pealinnas inglise õppekeelega klassi.

Võibolla on lapse üks vanem ingliskeelne. Võibolla on laps ingliskeelses keskkonnas kasvanud. Võibolla on tegemist diplomaatide lapsega. Niisama ei maksa lahmida.

Mul on ühed sellised kadakasakslased tuttavad. Mõlemad maalt ja obesega nö, tavalised eestlased. Aga oma lapsega räägivad kodus inglise keeles ja on hästi uhked, et nende laps oskab inglise keelt paremini kui eesti keelt. Sihivad ka järgmisel aastal TIK ib-õppe klassi.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 17:47; 27.04 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolikiusamise teemal ära koolilt abi oota.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps võiks ikkagi saada emakeelse või riigikeelse alghariduse. Päris kurb, kui mõned auahned vanemad panevad oma 7-aastase eesti lapse Eestimaa pealinnas inglise õppekeelega klassi.

Võibolla on lapse üks vanem ingliskeelne. Võibolla on laps ingliskeelses keskkonnas kasvanud. Võibolla on tegemist diplomaatide lapsega. Niisama ei maksa lahmida.

Sa selle peale ei tule, et diplomaatide perel, kes Perekoolis eesti keeles lugemas ja kirjutamas käib, on Eesti elu juba niigi tuttav ja lapse haridusvõimalused eriti just rahvusvahelise kallakuga koolides/klassides ammugi tuttavad. TA kirjast mitte midagi sellist küll välja ei lugenud, kirjast jäi siiski mulje, et tegu tavalise eesti või vene perega, kes kangesti himustavad oma last TIKi panna – ja mõne kommentaatori jaoks kas või emakeelse alghariduse kaotuse hinnaga.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 19:14; 28.04 07:29; 28.04 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa selle peale ei tule, et diplomaatide perel, kes Perekoolis eesti keeles lugemas ja kirjutamas käib, on Eesti elu juba niigi tuttav ja lapse haridusvõimalused eriti just rahvusvahelise kallakuga koolides/klassides ammugi tuttavad. TA kirjast mitte midagi sellist küll välja ei lugenud, kirjast jäi siiski mulje, et tegu tavalise eesti või vene perega, kes kangesti himustavad oma last TIKi panna – ja mõne kommentaatori jaoks kas või emakeelse alghariduse kaotuse hinnaga.

Ma ei räägi teemaalgatajast, ma kommenteerisin seda lahmivat kommentaari, kus öeldi, et kui siin elad, siis oleks kohatu lapsed ingliskeelsesse kooli panna. Minu vastuse mõte oli, et teatud juhtudel võib see siiski õigustatud olla.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 22:30; 28.04 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa selle peale ei tule, et diplomaatide perel, kes Perekoolis eesti keeles lugemas ja kirjutamas käib, on Eesti elu juba niigi tuttav ja lapse haridusvõimalused eriti just rahvusvahelise kallakuga koolides/klassides ammugi tuttavad. TA kirjast mitte midagi sellist küll välja ei lugenud, kirjast jäi siiski mulje, et tegu tavalise eesti või vene perega, kes kangesti himustavad oma last TIKi panna – ja mõne kommentaatori jaoks kas või emakeelse alghariduse kaotuse hinnaga.

Ma ei räägi teemaalgatajast, ma kommenteerisin seda lahmivat kommentaari, kus öeldi, et kui siin elad, siis oleks kohatu lapsed ingliskeelsesse kooli panna. Minu vastuse mõte oli, et teatud juhtudel võib see siiski õigustatud olla.

Miks sa teise öeldud juttu muudad – ei olnud jutt lihtsalt “siin elamisest”! Kirjutatud oli ju mitte diplomaatide või kakskeelsest perest, vaid rõhutatud just nimelt, et mõeldud on eesti last, kelle emakeel on eesti keel. See ei ole lahmimine, vaid oma lapse emakeelsest algharidusest ilmajätmine.

Mäletan, kuis nõukogude liidus panid mitmete liiduvabariikide vanemad oma lapsed venekeelsesse lasteaeda ja kooli, lootuses saada lapsed seeläbi “haljale oksale”. Teismelisepõlves oli mul leedukast kirjasõber, kes tunnistas, et ei oskagi enam leedu keelt – tema ema nimelt arvas, et venekeelne lasteaed ja kodus vene keeles rääkimine on prestiižem. See on ka kurb tegelikult.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 19:14; 28.04 07:29; 28.04 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolisime hiljuti Tallinnasse ning plaan on panna pere esimene laps Inglise Kolledži eelkooli ja loodetavasti siis hiljem ka esimesse klassi.

Olen kooli kohta põgusalt uurinud ning mulle meeldis õppekava.

Kas oskab keegi antud kooli lapsevanem või vilistlane jagada kogemusi ka sealsest õhkkonnast, õppetöö kiirusest/koormusest ning huviringidest?

Ette tänades, M.

väga tore kui tuled maalt ja tahad lapse panna TIKi. ega see väike nüanss, et seal on 25 last ühele kohale sind vist eriti ei häiri.

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina julgustan katsetada, minu perel on TIK-iga väga hea kogemus. Aga peab aru saama, et sinna on konkurss väga-väga suur. Kehvasti lugeva ja valesti kirjutava lapsega pole mõtet suuri õhulosse ehitada. Last tuleb palju juhendada juba 5-6 aastaselt, nimetage seda ette õpetamiseks või mitte. Palju sõltub ka lapse sünniajast, sügisel sündinud lapsed on eelisolukorras.

 

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 16:35; 28.04 12:03; 29.04 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju sõltub ka lapse sünniajast, sügisel sündinud lapsed on eelisolukorras.

Mida see tähendab?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 10:10; 29.04 10:27; 29.04 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolisime hiljuti Tallinnasse ning plaan on panna pere esimene laps Inglise Kolledži eelkooli ja loodetavasti siis hiljem ka esimesse klassi.

Olen kooli kohta põgusalt uurinud ning mulle meeldis õppekava.

Kas oskab keegi antud kooli lapsevanem või vilistlane jagada kogemusi ka sealsest õhkkonnast, õppetöö kiirusest/koormusest ning huviringidest?

Ette tänades, M.

Tere!

Meie laps käib algklassides TIKis. Meie pere arust on õhkkond väga tore, koormus on ilmselt veidike suurem kui teistes koolides, kuid ei midagi erilist. Huviringidest osaleb meie laps teadusringis (tasuta), mis talle väga meeldib ning laulab mudilaskooris (tasuta). Klassis on õppetase ühtlane.

Hetkel julgen kooli kindlasti soovitada. Meil oli valikus ka veel Tallinna Reaalkool ja VHK ning olen valikuga hetkel väga rahul.

Mina julgen öelda, et selleks, et laps saaks katsetega kooli sisse on kõige olulisem lapse lugemus. St mitte lugemisoskus vaid see, et ta eelnevalt juba loeks ja tunneks huvi maailma asjade vastu ning oleks valmis oma arvamust avaldama.

Edu!

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TIKi kandideerimisel pead arvestama, et vastu võetakse vaid 28 last.

Võetakse ikka 48 last, kes õpivad eesti keeles – 24 tüdrukut ja 24 poissi.

Ingliskeelsesse õppesse võetakse lisaks 24 last, aga sinna kandideerimiseks on kindlad tingimused (need on TIKi leheküljel olemas) – lihsalt inglise keele valdamine kakskeelses peres neid tingimusi ei täida.

 

TA, TIKi leheküljel on juba kirjas kuupäev, millest alates saab last eelkooli kirja panna. Peab olema hästi kiire, need kohad kiirelt jägatakse. Eelkooliks laps peab oskama lugeda ja kirjutada, muidu seal pole midagi teha. Aga isegi kui Teie laps praegu seda ei veel oksa, on terve suvi õppimiseks. Oma vanemat last ma hakkasin õpetama lugeda ja kirjutada alles suvel just enne eelkooli. Talvel ta tegi edukalt eksameid ja on TIKi õpilane.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 10:10; 29.04 10:27; 29.04 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TIKi kandideerimisel pead arvestama, et vastu võetakse vaid 28 last.

Võetakse ikka 48 last, kes õpivad eesti keeles – 24 tüdrukut ja 24 poissi.

Ingliskeelsesse õppesse võetakse lisaks 24 last, aga sinna kandideerimiseks on kindlad tingimused (need on TIKi leheküljel olemas) – lihsalt inglise keele valdamine kakskeelses peres neid tingimusi ei täida.

TA, TIKi leheküljel on juba kirjas kuupäev, millest alates saab last eelkooli kirja panna. Peab olema hästi kiire, need kohad kiirelt jägatakse. Eelkooliks laps peab oskama lugeda ja kirjutada, muidu seal pole midagi teha. Aga isegi kui Teie laps praegu seda ei veel oksa, on terve suvi õppimiseks. Oma vanemat last ma hakkasin õpetama lugeda ja kirjutada alles suvel just enne eelkooli. Talvel ta tegi edukalt eksameid ja on TIKi õpilane.

No siin tahaks küll õigekirja kommenteerida. Tegemist siis inimesega, kes ise õpetas oma last lugema ja kirjutama?

JÄgama?

Tegi edukalt eksamid, mitte eksameid

Hakkasin õpetama lugeMa ja kirjutaMa (mitte lugeda ja kirjutada)

Sõnade järjestust lauses ei viitsi kommenteerida, lauseehitus on lihtsalt vale

Loodetavasti suudab TIK siiski lapse ümber õpetada, et ta ei kordaks oma ema vigu

+4
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TIKi kandideerimisel pead arvestama, et vastu võetakse vaid 28 last.

Võetakse ikka 48 last, kes õpivad eesti keeles – 24 tüdrukut ja 24 poissi.

Ingliskeelsesse õppesse võetakse lisaks 24 last, aga sinna kandideerimiseks on kindlad tingimused (need on TIKi leheküljel olemas) – lihsalt inglise keele valdamine kakskeelses peres neid tingimusi ei täida.

TA, TIKi leheküljel on juba kirjas kuupäev, millest alates saab last eelkooli kirja panna. Peab olema hästi kiire, need kohad kiirelt jägatakse. Eelkooliks laps peab oskama lugeda ja kirjutada, muidu seal pole midagi teha. Aga isegi kui Teie laps praegu seda ei veel oksa, on terve suvi õppimiseks. Oma vanemat last ma hakkasin õpetama lugeda ja kirjutada alles suvel just enne eelkooli. Talvel ta tegi edukalt eksameid ja on TIKi õpilane.

No siin tahaks küll õigekirja kommenteerida. Tegemist siis inimesega, kes ise õpetas oma last lugema ja kirjutama?

JÄgama?

Tegi edukalt eksamid, mitte eksameid

Hakkasin õpetama lugeMa ja kirjutaMa (mitte lugeda ja kirjutada)

Sõnade järjestust lauses ei viitsi kommenteerida, lauseehitus on lihtsalt vale

Loodetavasti suudab TIK siiski lapse ümber õpetada, et ta ei kordaks oma ema vigu

Tegemist on kakskeelse perega. Mina ei suhtle lapsega eesti keeles.

Tänan vigade parandamise eest, olen siis järgmine kord targem. Laps mind ka parandab, kui ma valesti räägin, kuna oskab eesti keelt paremini, kui mina.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 10:10; 29.04 10:27; 29.04 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolisime hiljuti Tallinnasse ning plaan on panna pere esimene laps Inglise Kolledži eelkooli ja loodetavasti siis hiljem ka esimesse klassi.

Olen kooli kohta põgusalt uurinud ning mulle meeldis õppekava.

Kas oskab keegi antud kooli lapsevanem või vilistlane jagada kogemusi ka sealsest õhkkonnast, õppetöö kiirusest/koormusest ning huviringidest?

Ette tänades, M.

väga tore kui tuled maalt ja tahad lapse panna TIKi. ega see väike nüanss, et seal on 25 last ühele kohale sind vist eriti ei häiri.

Ma võin ju maalt tulla, aga arvutada ma oskan. Kui väidad, et seal koolis kandideerib 25 last kohale, siis pidi katsetele kandideerima 1200 last (vaata klasside täituvust – TIK-is 48 kohta,  https://info.haridus.ee/Asutus/1263), mida ei pea ma eriti tõenäoliseks.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 23:21; 29.04 13:15; 29.04 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See 25 last kohale, mida keegi pakkus, oli tõesti pikka aega reaalsus, viimased 7 aastat on võetud (linnavalitsuse survel) 2x eesti ja 1x inglise, st konkurss jaga pooleks. Kandideerijate arvu ma praegu ei tea, viimati kui mul veel kolleeg TIKis töötas, siis oli kandideerijaid ca 500, aga mulle tundub, et viimastel aastatel on see suur kandideerimishullus natuke rahunenud, mh kuna väikseid erakoole on juurde tekkinud ja kõige lasterikkamad aastakäigud jäid vahetult vanemahüvitise kehtestamise järgsesse aega (st praegune 6.-8. klass).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TIKi kandideerimisel pead arvestama, et vastu võetakse vaid 28 last.

Võetakse ikka 48 last, kes õpivad eesti keeles – 24 tüdrukut ja 24 poissi.

Ingliskeelsesse õppesse võetakse lisaks 24 last, aga sinna kandideerimiseks on kindlad tingimused (need on TIKi leheküljel olemas) – lihsalt inglise keele valdamine kakskeelses peres neid tingimusi ei täida.

TA, TIKi leheküljel on juba kirjas kuupäev, millest alates saab last eelkooli kirja panna. Peab olema hästi kiire, need kohad kiirelt jägatakse. Eelkooliks laps peab oskama lugeda ja kirjutada, muidu seal pole midagi teha. Aga isegi kui Teie laps praegu seda ei veel oksa, on terve suvi õppimiseks. Oma vanemat last ma hakkasin õpetama lugeda ja kirjutada alles suvel just enne eelkooli. Talvel ta tegi edukalt eksameid ja on TIKi õpilane.

No siin tahaks küll õigekirja kommenteerida. Tegemist siis inimesega, kes ise õpetas oma last lugema ja kirjutama?

JÄgama?

Tegi edukalt eksamid, mitte eksameid

Hakkasin õpetama lugeMa ja kirjutaMa (mitte lugeda ja kirjutada)

Sõnade järjestust lauses ei viitsi kommenteerida, lauseehitus on lihtsalt vale

Loodetavasti suudab TIK siiski lapse ümber õpetada, et ta ei kordaks oma ema vigu

Eriti nõme kommentaar, on ju aru saada, et inimese emakeel ei ole eesti keel.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju sõltub ka lapse sünniajast, sügisel sündinud lapsed on eelisolukorras.

Mida see tähendab?

Väidan seda, et sügisel 2013 sündinud lapsed ja suvel 2014 sündinud lapsed ei ole reeglina samal arengutasemel.  Sügisel sündinud lapsel on vanuseeelis.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 16:35; 28.04 12:03; 29.04 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See 25 last kohale, mida keegi pakkus, oli tõesti pikka aega reaalsus, viimased 7 aastat on võetud (linnavalitsuse survel) 2x eesti ja 1x inglise, st konkurss jaga pooleks. Kandideerijate arvu ma praegu ei tea, viimati kui mul veel kolleeg TIKis töötas, siis oli kandideerijaid ca 500, aga mulle tundub, et viimastel aastatel on see suur kandideerimishullus natuke rahunenud, mh kuna väikseid erakoole on juurde tekkinud ja kõige lasterikkamad aastakäigud jäid vahetult vanemahüvitise kehtestamise järgsesse aega (st praegune 6.-8. klass).

Aastal 2018 oli kandideerijaid 400 ringis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 23:21; 29.04 13:15; 29.04 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps võiks ikkagi saada emakeelse või riigikeelse alghariduse. Päris kurb, kui mõned auahned vanemad panevad oma 7-aastase eesti lapse Eestimaa pealinnas inglise õppekeelega klassi.

Võibolla on lapse üks vanem ingliskeelne. Võibolla on laps ingliskeelses keskkonnas kasvanud. Võibolla on tegemist diplomaatide lapsega. Niisama ei maksa lahmida.

Minu laps kasvab Inglismaal kuid mitte mingil juhul ei pane ma teda inglise keele eriklassi jne. Kui elab Eestis, siis ikkagi kasvagu eestlastega koos.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolisime hiljuti Tallinnasse ning plaan on panna pere esimene laps Inglise Kolledži eelkooli ja loodetavasti siis hiljem ka esimesse klassi.

Olen kooli kohta põgusalt uurinud ning mulle meeldis õppekava.

Kas oskab keegi antud kooli lapsevanem või vilistlane jagada kogemusi ka sealsest õhkkonnast, õppetöö kiirusest/koormusest ning huviringidest?

Ette tänades, M.

väga tore kui tuled maalt ja tahad lapse panna TIKi. ega see väike nüanss, et seal on 25 last ühele kohale sind vist eriti ei häiri.

Väga tore, et muretsed. Mu laps sai kenasti sisse, oleme rahul.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps hetkel käib Inglise Kolledži viiendas klassis. Eelkoolis käis hoopis Prantsuse Lütseumis ja Inglise Kolledži katsetele läksime ka niisama, et laps näeks enne TPL katseid üldse ära, mida koolikatsed kui sellised endast üldse kujutavad, sisse saada väga ei lootnud. Üllatuslikult aga sai ta sisse mõlemasse kooli ja valis TPL asemel hoopis Kolledži, kuigi pere teine laps käis TPL-s. Tagantjärele oleme siiani valikuga väga rahul, sest Kolledž on oluliselt lapsesõbralikum ja parema õhkkonnaga kui TPL ja esimesed 4 klassi olid lapsele ka päris lihtsad. See aasta, viiendas klassis, on nüüd tekkinud natuke rohkem õppimist.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiljuti lõpetasin. Hariduse mõttes väga ok ja tase kõrge. Aga võrreldes mu sõprade koolidega ka kordades suurem narkoprobleem nt. Ise hoidsin eemale, aga probleem olevat siiani seal suur. Nt kanep on levinum kui joomine ja ikka prestiižiküsimus. Aga eks pinge ole õppimisel ka suur.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inglise Kolledz on õhustiku ja suhtumisega üks nõrgemaid koole. Minu laste sõbrad on seal käinud, loobunud gümnaasiumi kohtadest ja hoiavad sealt eemale. Tunnen mitut lapsevanemat kelle lapsed seal koolis käivad või on käinud, häid sõnu ei kuule ja kõik räägivad, et meeleolu koolis on üsna halb, suhtumine ja suhtlemine samuti. Kui tahate heasse eliitkooli lapsi panna, siis valige Reaalkool või GAG, sest ma ei ole veel kohanud õpilast või lapsevanemat kes TIK-i kiidaks. Kooli pedofiilia skandaal selle kooli juhtimist kuidagi ei kaunista.

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120005595/inglise-kolledzi-direktor-teadis-pedofiilist-meest-varjanud-opetaja-tausta-enne-tema-toolevotmist

 

+8
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )


Esileht Koolilaps Tallinna Inglise Kolledž