Esileht Koolilaps Tallinna koolide hea tahte protokollid

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 304 )

Teema: Tallinna koolide hea tahte protokollid

Postitas:
Kägu

Laps helistas ja käis ka kohal. Suhtumine väga positiivne ja meeldiv. Aga kui kinnitab teise G4 kooli, siis ja kukub GAG osas pingereast välja? Ja kui ei kinnita, võib mõlemist ilma jääda.

Kuidas te teate, et pingereas 1.? Kui nii tõesti on, siis kindlasti soovitaksin oodata, sest praegu on isegi õpeaasta pooleli ja loobujaid paar tükki on tõelise kindlusega. Alati on lootus isegi suvel, aga peale eksameid ja aasta lõppu – selleks ajaks kindlasti kohad liikunud. Loobutakse veel lähema kooli kasuks vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps helistas ja käis ka kohal. Suhtumine väga positiivne ja meeldiv. Aga kui kinnitab teise G4 kooli, siis ja kukub GAG osas pingereast välja? Ja kui ei kinnita, võib mõlemist ilma jääda.

Kuidas te teate, et pingereas 1.? Kui nii tõesti on, siis kindlasti soovitaksin oodata, sest praegu on isegi õpeaasta pooleli ja loobujaid paar tükki on tõelise kindlusega. Alati on lootus isegi suvel, aga peale eksameid ja aasta lõppu – selleks ajaks kindlasti kohad liikunud. Loobutakse veel lähema kooli kasuks vms.

Saad sa ikka aru, et sa soovitad praegu olemasolevast kohast loobuda ning riskida sellega, et kumbagi kooli ei saa?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ma ei mõtle muid koole, sest mu lapsed õpivad Reaali gymnaasiumis. Aga tõsi, räägingi ajast kuni kolm aastat tagasi. Protokolli said kohe pärast vestlust ja selleks hetkeks oli suund paigas st. küsiti vestlusel, millise suuna valid ja lapsed siis teatasid oma otsustest ja nii said suunad valitud/kohad broneeritud.

Võimalik, et siis hilisemate vestlejatega lepitakse kohe vestlusel suund kokku sõltuvalt sellest, kuhu suunda veel mahub. Mul on ainult kogemus enda lapsega 3 aastat tagasi ja naabrilapsega sel aastal. Mõlemad olid esimesel päeval grupivestlusel, mõlemad said vestluselt kaasa protokolli kus valitud suuna koht oli tühi ning selle pidi ise täitma ning suuna valik oli “kes ees, see mees” põhimõttel. Ehk kui ka said esimesel päeval protokolli, aga ootasid selle tagastamisega viimase hetkeni, siis ei garanteeritud enam kohta soovitud suunas. Ja sain lastest aru, et enamus esimesel päeval protokolli saanutest viis selle ka järgmisel päeval tagasi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps helistas ja käis ka kohal. Suhtumine väga positiivne ja meeldiv. Aga kui kinnitab teise G4 kooli, siis ja kukub GAG osas pingereast välja? Ja kui ei kinnita, võib mõlemist ilma jääda.

Kuidas te teate, et pingereas 1.? Kui nii tõesti on, siis kindlasti soovitaksin oodata, sest praegu on isegi õpeaasta pooleli ja loobujaid paar tükki on tõelise kindlusega. Alati on lootus isegi suvel, aga peale eksameid ja aasta lõppu – selleks ajaks kindlasti kohad liikunud. Loobutakse veel lähema kooli kasuks vms.

Saad sa ikka aru, et sa soovitad praegu olemasolevast kohast loobuda ning riskida sellega, et kumbagi kooli ei saa?

Mina avaldasin arvamust sellega, et kui tõesti laps soovib väga minna rootsi keelt õppima siis, see on väga vähe tõenäoline, et ükski laps ei ütle kohast ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võimalik, et siis hilisemate vestlejatega lepitakse kohe vestlusel suund kokku sõltuvalt sellest, kuhu suunda veel mahub. Mul on ainult kogemus enda lapsega 3 aastat tagasi ja naabrilapsega sel aastal. Mõlemad olid esimesel päeval grupivestlusel, mõlemad said vestluselt kaasa protokolli kus valitud suuna koht oli tühi ning selle pidi ise täitma ning suuna valik oli “kes ees, see mees” põhimõttel. Ehk kui ka said esimesel päeval protokolli, aga ootasid selle tagastamisega viimase hetkeni, siis ei garanteeritud enam kohta soovitud suunas. Ja sain lastest aru, et enamus esimesel päeval protokolli saanutest viis selle ka järgmisel päeval tagasi.

Täpselt nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed alates esimesest klassist Reaalis ja nn panustasid oma kooli edasi jäämisele ju. Ja jätsid inglise keele tegemata. Ja oli õige otsus, ilma vestluseta protokoll pihku. Oma laste puhul ilmselt vestlus pole ka nii tähtis, teada laps nii voi teisiti. Teine valik oli mõlemal juhul GAG ja said ka sinna hea tahte protokollid kohe vestlusel. Seega ju siis ikka see tegemata inglise keel oli tark otsus.

Miks su lapsed GAGi ehk teise valiku kooli üldse vestlusele õpetajate aega raiskama läksid, kui nad oma esimese valiku koolist juba hea tahete protokollid said?

Minu omad saatsid juba samal õhtul, kui esimese valiku koolist jah sõna käes, teistesse äraütlemised, et kohta mitte kinni hoida.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ma ei mõtle muid koole, sest mu lapsed õpivad Reaali gymnaasiumis. Aga tõsi, räägingi ajast kuni kolm aastat tagasi. Protokolli said kohe pärast vestlust ja selleks hetkeks oli suund paigas st. küsiti vestlusel, millise suuna valid ja lapsed siis teatasid oma otsustest ja nii said suunad valitud/kohad broneeritud.

Võimalik, et siis hilisemate vestlejatega lepitakse kohe vestlusel suund kokku sõltuvalt sellest, kuhu suunda veel mahub. Mul on ainult kogemus enda lapsega 3 aastat tagasi ja naabrilapsega sel aastal. Mõlemad olid esimesel päeval grupivestlusel, mõlemad said vestluselt kaasa protokolli kus valitud suuna koht oli tühi ning selle pidi ise täitma ning suuna valik oli “kes ees, see mees” põhimõttel. Ehk kui ka said esimesel päeval protokolli, aga ootasid selle tagastamisega viimase hetkeni, siis ei garanteeritud enam kohta soovitud suunas. Ja sain lastest aru, et enamus esimesel päeval protokolli saanutest viis selle ka järgmisel päeval tagasi.

No veelkord siis. Ma saan täiesti adekvaatselt nagu sinagi asjadest aru ja kinnitan, et ka minu mõlemad lapsed olid vestlusel kohe esimesel vestluste päeval ja sedagi kohe hommikul. Reaali oma õpilased ongi väga-väga esimesed, kes vestlevad.

Ja suund tuli protokolli sisse. Kõige populaarsemat/ piiratuma kohtade arvuga suunda tahtsid, vbl sellepärast.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No veelkord siis. Ma saan täiesti adekvaatselt nagu sinagi asjadest aru ja kinnitan, et ka minu mõlemad lapsed olid vestlusel kohe esimesel vestluste päeval ja sedagi kohe hommikul. Reaali oma õpilased ongi väga-väga esimesed, kes vestlevad. Ja suund tuli protokolli sisse. Kõige populaarsemat/ piiratuma kohtade arvuga suunda tahtsid, vbl sellepärast.

Ma ei tea miks küll sinu lapsi siis teistmoodi koheldi. Minu laps tuli kolm aastat tagasi protokolliga, kuhu ta pidi kirja panema, millist matemaatikat (laia/kitsast) ta õppida kavatseb ning millisesse suunda kandideerib. Ja tema jutt oli täpselt selline, et protokoll tuleb võimalikult kiiresti tagasi viia, et soovitud suunda kindlalt saada. Sama jutt oli sel aastal naabrilapsel. Ainult, et tema protokollil oli esimese ja teise suuna valik. Ma ei mäleta, et minu lapsel see oleks olnud. See teine suund oligi tema jutu järgi selleks, et kui esimesse enam ei mahu. Ja ühtlasi väitis ta, et nii mõnigi tema klassikaaslane oli protokolli pannud lõpuks kirja teise suuna ja mitte selle, mis avaldusse. Ei saa muidugi neid väiteid isiklikult kontrollida, aga ei tundu nagu asi mille kohta peaks jama ajama.

See piiratud kohtade arvuga suund ei ole ilmtingimata kõige popim suund. Mõnel aastal jah, mõnel teisel aastal mitte.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teab keegi 32. KK kohta – kas tõesti tulevad tulemused alles 1. maiks? Miks nad nii kaua venitavad ometi. Teistes koolides ju vaja enne vastused ära anda juba.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teab keegi 32. KK kohta – kas tõesti tulevad tulemused alles 1. maiks? Miks nad nii kaua venitavad ometi. Teistes koolides ju vaja enne vastused ära anda juba.

See jah ikka karm venitamine 32. koolis. Kõige esimesena tegid katsed ja viimasena annavad tulemustest teada 🙂

Äkki tasub oma lapse osas sinna helistada? Võimalik, et niimoodi saaks enne 1. maid teada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ma ei mõtle muid koole, sest mu lapsed õpivad Reaali gymnaasiumis. Aga tõsi, räägingi ajast kuni kolm aastat tagasi. Protokolli said kohe pärast vestlust ja selleks hetkeks oli suund paigas st. küsiti vestlusel, millise suuna valid ja lapsed siis teatasid oma otsustest ja nii said suunad valitud/kohad broneeritud.

Võimalik, et siis hilisemate vestlejatega lepitakse kohe vestlusel suund kokku sõltuvalt sellest, kuhu suunda veel mahub. Mul on ainult kogemus enda lapsega 3 aastat tagasi ja naabrilapsega sel aastal. Mõlemad olid esimesel päeval grupivestlusel, mõlemad said vestluselt kaasa protokolli kus valitud suuna koht oli tühi ning selle pidi ise täitma ning suuna valik oli “kes ees, see mees” põhimõttel. Ehk kui ka said esimesel päeval protokolli, aga ootasid selle tagastamisega viimase hetkeni, siis ei garanteeritud enam kohta soovitud suunas. Ja sain lastest aru, et enamus esimesel päeval protokolli saanutest viis selle ka järgmisel päeval tagasi.

See on täiesti jama jutt. Suunavaliku pidid tegema juba siis, kui avalduse esitasid, mitte päradt ei täitnud tühja lahtrit.  Vastavalt suunavalikule vestles lapsega teatud komisjon ( tulevane klassijuhataja ja veel paar inimest)

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui pika tähtaja kolmikkatsete koolid protokollile vastamiseks annavad? Arvestades, et sel nädalal on 3. valiku vestlused, kas siis võiks eeldada, et hiljemalt 09.05 peaks soovijad koha kinnitama ja on lootust, et hakkavad nimekirjad liikuma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on täiesti jama jutt. Suunavaliku pidid tegema juba siis, kui avalduse esitasid, mitte päradt ei täitnud tühja lahtrit.  Vastavalt suunavalikule vestles lapsega teatud komisjon ( tulevane klassijuhataja ja veel paar inimest)

No ära usu kui ei taha. Ilmselgelt ei ole sa hea tahte protokolli näinud.
Ja soovitan selgeltnägijana tööle asuda. Isegi Reaali enda õpilased ei tea veel, kes kolmest tulevasest klassijuhatajast millise klassi võtab. Aga perekooli kägu juba teab. Hoolimata sellest, et klasse on kolm ja suundi neli ning  ilmselgelt üks suund jaguneb kahe klassi vahel.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on täiesti jama jutt. Suunavaliku pidid tegema juba siis, kui avalduse esitasid, mitte päradt ei täitnud tühja lahtrit. Vastavalt suunavalikule vestles lapsega teatud komisjon ( tulevane klassijuhataja ja veel paar inimest)

No ära usu kui ei taha. Ilmselgelt ei ole sa hea tahte protokolli näinud.

Ja soovitan selgeltnägijana tööle asuda. Isegi Reaali enda õpilased ei tea veel, kes kolmest tulevasest klassijuhatajast millise klassi võtab. Aga perekooli kägu juba teab. Hoolimata sellest, et klasse on kolm ja suundi neli ning ilmselgelt üks suund jaguneb kahe klassi vahel.

Kuule, ära mängi nüüd hullult padevat, kui sa ei tea

Loomulikult on siseringis klassijuhatajad juba mõnda aega teada.

See, et sinu laps ei tea ega sina ei tea, ei tee seda veel absoluutseks tõeks.

Perekooli käod muidugi ei peagi teadma, aga oma kooli sissesaanud ja lapsevanemad teavad ikka küll.

 

 

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun kirjuta siis, kes võtab a klassi ja kes b klassi ja kes c klassi, kui sa nii tark ja informeeritud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu laps hetkel reaali gümnaasiumis ja märkis samuti kaks õppesuuna eelistust heatahte protokolli. Vestlus oli esimesel päeval grupiga ning öeldi, et suunad täituvad vastavalt soovijate arvule ning soovitati protokoll tagastada võimalikult kiiresti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas eile või täna on toimunud nelik- ja kolmikkoolide nimekirjades mingeid liikumisi? On keegi ootenimekirjast sisse pääsenud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsele tuli neliku ühest koolist kiri, et kinnita palun oma protokoll ära. Tähtaeg muidu on 29.4. Eks olukord ongi pingeline – eelistatud koolis on ta ootenimekirjas, ühes teises siis sees. Kui kinnitab pakutud koha ära, läheb ju kohe teise kooli ootest maha. Samas kui mitte keegi kuskil midagi ei kinnita, siis enne tähtaega need nimekirjad ei liigugi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sisseastumine.ee lehel koolikoha vastuvõtmise järel kustutatakse kandidaat teise kooli ootenimekirjast koheselt mingi automaatse protsessiga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sisseastumine.ee lehel koolikoha vastuvõtmise järel kustutatakse kandidaat teise kooli ootenimekirjast koheselt mingi automaatse protsessiga?

Väidetavalt mitte. Minu lapsed 2 aastat tagasi ise tühistasid kõik ootel vestlused kui olid protokolli saanud. Ja tagastasid protokolli digitaalselt veel samal õhtul.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sisseastumine.ee lehel koolikoha vastuvõtmise järel kustutatakse kandidaat teise kooli ootenimekirjast koheselt mingi automaatse protsessiga?

Väidetavalt mitte. Minu lapsed 2 aastat tagasi ise tühistasid kõik ootel vestlused kui olid protokolli saanud. Ja tagastasid protokolli digitaalselt veel samal õhtul.

Jah, nii on kui on ootel vestlusi. Aga kui kõik vestlused on läbitud ning järel on vaid kutse kooli ja teises koolis ootenimekirjas – kui kinnitad ühes koolis koha, kas siis toimub ootenimekirjast kustutamine automaatselt süsteemi poolt või tehakse käsitsi?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sisseastumine.ee lehel koolikoha vastuvõtmise järel kustutatakse kandidaat teise kooli ootenimekirjast koheselt mingi automaatse protsessiga?

Väidetavalt mitte. Minu lapsed 2 aastat tagasi ise tühistasid kõik ootel vestlused kui olid protokolli saanud. Ja tagastasid protokolli digitaalselt veel samal õhtul.

Jah, nii on kui on ootel vestlusi. Aga kui kõik vestlused on läbitud ning järel on vaid kutse kooli ja teises koolis ootenimekirjas – kui kinnitad ühes koolis koha, kas siis toimub ootenimekirjast kustutamine automaatselt süsteemi poolt või tehakse käsitsi?

Meie kinnitasime esmaspäeval GAG kutse, kuid seal lehel on ikkagi veel Reaalis ootenimekirjas…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsele tuli neliku ühest koolist kiri, et kinnita palun oma protokoll ära. Tähtaeg muidu on 29.4. Eks olukord ongi pingeline – eelistatud koolis on ta ootenimekirjas, ühes teises siis sees. Kui kinnitab pakutud koha ära, läheb ju kohe teise kooli ootest maha. Samas kui mitte keegi kuskil midagi ei kinnita, siis enne tähtaega need nimekirjad ei liigugi.

Ühe eelmise kommentaari põhjal võib järeldada, et peale ühe kooli kinnitamist ikkagi ei kustu ootenimekirjast. On see tõesti nii?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loogiline oleks kui ühe kooli kutset vastu võttes kustub automaatselt teise kooli kutse (kui peaks juhtuma, et kahest koolist on korraga kutse tulnud), aga ootenimekirjast ei kustuks. Või siis vähemalt esimese eelistuse ootenimekirjast ei kustuks.
Õige vastuse saab ilmselt teada sisseastumine.ee infosüsteemi haldajalt.

Keegi TIK-i IB kutset soojendab käes ja peab loobumise plaani kui teisest koolist peaks kutse tulema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inglise Kolledzis on kindlasti liikumisi, minu laps ja tema kaks sõpra loobusid Tiki kohtadest. Lähevad koos teise gümnaasiumisse, sest nende sealne klass komplekteeritakse enamus viielistest ja klassijuhataja on parim keda soovida. Suunad on ka huvitavad, Tik-is on ainult kaks valikut. Kinnitasid teises kohas juba protokollid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inglise Kolledzis on kindlasti liikumisi, minu laps ja tema kaks sõpra loobusid Tiki kohtadest. Lähevad koos teise gümnaasiumisse, sest nende sealne klass komplekteeritakse enamus viielistest ja klassijuhataja on parim keda soovida. Suunad on ka huvitavad, Tik-is on ainult kaks valikut. Kinnitasid teises kohas juba protokollid.

Kui saladus pole, mis kooli ja suuna kasuks noored otsustasid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loogiline oleks kui ühe kooli kutset vastu võttes kustub automaatselt teise kooli kutse (kui peaks juhtuma, et kahest koolist on korraga kutse tulnud), aga ootenimekirjast ei kustuks. Või siis vähemalt esimese eelistuse ootenimekirjast ei kustuks.

Õige vastuse saab ilmselt teada sisseastumine.ee infosüsteemi haldajalt.

Keegi TIK-i IB kutset soojendab käes ja peab loobumise plaani kui teisest koolist peaks kutse tulema?

Me jah kinnitasime teise valiku kooli kutse, ja süsteemis on üksteise all “võtsid kutse vastu” ja teise kooli “oled õpilaskandidaatide ootenimekirjas”

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas koolid ise sellesse suhtuvad, kui lapsevane helistab ja uurib oma lapse kohta nimekirjas? Või et kas on lootust sisse saada?

Teeb äkki karuteene lapsele? Või on ikkagi kasulikum lapsevanemal helistada?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas koolid ise sellesse suhtuvad, kui lapsevane helistab ja uurib oma lapse kohta nimekirjas? Või et kas on lootust sisse saada?

Teeb äkki karuteene lapsele? Või on ikkagi kasulikum lapsevanemal helistada?

Selles vanuses helistavad ikka lapsed ise, see on hea toon.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas koolid ise sellesse suhtuvad, kui lapsevane helistab ja uurib oma lapse kohta nimekirjas? Või et kas on lootust sisse saada?

Teeb äkki karuteene lapsele? Või on ikkagi kasulikum lapsevanemal helistada?

Selles vanuses helistavad ikka lapsed ise, see on hea toon.

No aga kas on ülds mõtet helistada? Kas koolid annavad sellist infot välja? Hetkel tundub, et nad hoiavad kõike kiivalt saladuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 304 )


Esileht Koolilaps Tallinna koolide hea tahte protokollid