Esileht Koolilaps Tallinna koolide hea tahte protokollid

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 304 )

Teema: Tallinna koolide hea tahte protokollid

Postitas:
Kägu

Kas keegi VHK’st on midagi kuulnud? Nimekirjad peaksid nüüd kinnitatud olema.

Täna tulid vastused.

Vähemalt positiivsed uudised on kohal.

Kas sai ka keegi väljastpoolt sisse? Meil veel (kahjuks ilmselt siis) vastust pole.

Väljast sai

Kunstisuund?

Reaal

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei taha kellegi lootusi maha matta vms, eks kõigil ka erinevad kogemused. Aga seda vestlust lugedes, tahaksin siiski öelda, et paratamatult kõik ei pääse soovitud kooli. Eliitkoolide puhul on tegelikult klassid kompekteeritud (praeguseks ajaks juba kindlasti), aga nad ei ütlegi “ei” vastuseid, et äkki keegi mõtleb ümber peale eksameid vms. Kahjuks see tõenäousus on ikkagi väga väike, seega pigem soovitaksin keskenduda teistele koolidele ja see ei ole eluküsimus saada eliitkooli.

Asi polegi ainult eliitkoolides. Siin lapsed ja nende vanemad ootavad pikisilmi mingeid konkreetsemaid sõnumeid ka teistest koolidest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi polegi ainult eliitkoolides. Siin lapsed ja nende vanemad ootavad pikisilmi mingeid konkreetsemaid sõnumeid ka teistest koolidest.

Ega teistes koolides midagi teisiti pole. Ikka on võimalus, et keegi loobub ja seepärast öeldakse selge “ei” ainult neile, kelle tulemused nii nõrgad, et edetabelis kindlasti koolikohale tõusta ei jõua.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kaldun ka arvama, et vähemalt G4, kolmikus ja 32.kk on klassid juba komplekteeritud ja pigem vaid mingi pisikese ime läbi võib järjekorras toimuda veel väikseid liikumisi.  Mõni mõtleb veel ümber, mõni kolib, mõni ei esita sisseastumisdokumente vmt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kaldun ka arvama, et vähemalt G4, kolmikus ja 32.kk on klassid juba komplekteeritud ja pigem vaid mingi pisikese ime läbi võib järjekorras toimuda veel väikseid liikumisi. Mõni mõtleb veel ümber, mõni kolib, mõni ei esita sisseastumisdokumente vmt.

Eile vabastasime ühe 32.KK koha ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kaldun ka arvama, et vähemalt G4, kolmikus ja 32.kk on klassid juba komplekteeritud ja pigem vaid mingi pisikese ime läbi võib järjekorras toimuda veel väikseid liikumisi. Mõni mõtleb veel ümber, mõni kolib, mõni ei esita sisseastumisdokumente vmt.

Eile vabastasime ühe 32.KK koha ????

Mis 32.Kk koha vastuvõtmise tähtaeg on/oli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kaldun ka arvama, et vähemalt G4, kolmikus ja 32.kk on klassid juba komplekteeritud ja pigem vaid mingi pisikese ime läbi võib järjekorras toimuda veel väikseid liikumisi. Mõni mõtleb veel ümber, mõni kolib, mõni ei esita sisseastumisdokumente vmt.

Eile vabastasime ühe 32.KK koha ????

Mis 32.Kk koha vastuvõtmise tähtaeg on/oli?

Minu teada 14.05

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eile vabanes üks koht 32.KK majandussuunda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te, kes te nelikkoolidest vastust ei saanud? Kas tegite otsuse mõne muu kooli kasuks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rääkisin täna ühe Tallinna kooli õppealajuhatajaga ja tema ütles on täiesti tavapärane, et lapsed kes on saanud sisse mitmesse kooli unustavad oma mitte valitud koolidele anda teada, et loobuvad kohast. Peale jaanipäeva hakkab ootejärjekorras liikumine, siis lõputunnistused käes ja sisseastumis dokumendid tuleb viia oma valitud kooli. Kahjuks peavad seni ootelistis olevad lapsed stressama. Kuna see aasta rekordarv lapsi, pea 2 korda rohkem kui eelmine aasta siis kahjuks kõik ei pruugi gümnaasiumisse saadagi. Paljud tublid õpilased peavad tegema valiku kas õhtukooli või kutsekooli vahel.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna see aasta rekordarv lapsi, pea 2 korda rohkem kui eelmine aasta siis kahjuks kõik ei pruugi gümnaasiumisse saadagi. Paljud tublid õpilased peavad tegema valiku kas õhtukooli või kutsekooli vahel.

No tublid ikka ei pea valikut tegema. Nõrgemad aga küll. Kuskilt lugesin, et Tallinnas on kohti 80% soovijatele. 20% jäävad ilma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna see aasta rekordarv lapsi, pea 2 korda rohkem kui eelmine aasta siis kahjuks kõik ei pruugi gümnaasiumisse saadagi. Paljud tublid õpilased peavad tegema valiku kas õhtukooli või kutsekooli vahel.

No tublid ikka ei pea valikut tegema. Nõrgemad aga küll. Kuskilt lugesin, et Tallinnas on kohti 80% soovijatele. 20% jäävad ilma.

no ma ei tea … mul tuttava laps ühes Tln G4 koolis kõik eelnevad klassid kiituskirjaga lõpetanud ja tänaseks saanud kutse vaid Ühisgümnaasiumisse. ise lootis kõvasti enamat ja oleks kindlasti ka paremat varianti väärt … suht košmaar ikka sel aastal nende kohtadega 🙁

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No tublid ikka ei pea valikut tegema. Nõrgemad aga küll. Kuskilt lugesin, et Tallinnas on kohti 80% soovijatele. 20% jäävad ilma.

no ma ei tea … mul tuttava laps ühes Tln G4 koolis kõik eelnevad klassid kiituskirjaga lõpetanud ja tänaseks saanud kutse vaid Ühisgümnaasiumisse. ise lootis kõvasti enamat ja oleks kindlasti ka paremat varianti väärt … suht košmaar ikka sel aastal nende kohtadega ????
Tundub ilmvõimatu, et läbilõhki viielisel katsed nii viltu läksid, et isegi oma kooli ei saanud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No tublid ikka ei pea valikut tegema. Nõrgemad aga küll. Kuskilt lugesin, et Tallinnas on kohti 80% soovijatele. 20% jäävad ilma.

no ma ei tea … mul tuttava laps ühes Tln G4 koolis kõik eelnevad klassid kiituskirjaga lõpetanud ja tänaseks saanud kutse vaid Ühisgümnaasiumisse. ise lootis kõvasti enamat ja oleks kindlasti ka paremat varianti väärt … suht košmaar ikka sel aastal nende kohtadega ????

Tundub ilmvõimatu, et läbilõhki viielisel katsed nii viltu läksid, et isegi oma kooli ei saanud.

no paraku siis läksid … arvata võib, et sellise konkursi puhul loeb iga katsetel/vestlusel kaotatud punkt ja väga paljud targad ja tublid lapsed on hetkel kehvade ja veel kehvemate valikute ees 🙁

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna see aasta rekordarv lapsi, pea 2 korda rohkem kui eelmine aasta siis kahjuks kõik ei pruugi gümnaasiumisse saadagi. Paljud tublid õpilased peavad tegema valiku kas õhtukooli või kutsekooli vahel.

No tublid ikka ei pea valikut tegema. Nõrgemad aga küll. Kuskilt lugesin, et Tallinnas on kohti 80% soovijatele. 20% jäävad ilma.

Defineeri “tubli” palun.
Minu laps on viieline ja täna ei ole meil koolis kohta, oleme ootejärjekorras KSG ja see on kõik.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna see aasta rekordarv lapsi, pea 2 korda rohkem kui eelmine aasta siis kahjuks kõik ei pruugi gümnaasiumisse saadagi. Paljud tublid õpilased peavad tegema valiku kas õhtukooli või kutsekooli vahel.

No tublid ikka ei pea valikut tegema. Nõrgemad aga küll. Kuskilt lugesin, et Tallinnas on kohti 80% soovijatele. 20% jäävad ilma.

mis sa tõsimeeli väidad, et 80% Tln üheksandikest võiksid leida koha mõnes Tln gümnaasiumis?!?!

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis sa tõsimeeli väidad, et 80% Tln üheksandikest võiksid leida koha mõnes Tln gümnaasiumis?!?!

No mis mina nüüd, Tallinna Haridusameti juht väidab: “Tallinna põhikoolide lõpuklassides on täna nii palju õppureid, et praeguse seisuga kümnest 9. klassi õpilasest kaks gümnaasiumisse ei pääsegi. “Tuleb arvestada, et konkurents gümnaasiumi kohtadele on suur. Soovijate hulk on suurem kui kohtade arv,” ütles Tallinna Haridusameti juht Andres Pajula.”

https://pealinn.ee/2022/02/08/haridusameti-juht-soovijate-hulk-on-suurem-kui-kohtade-arv/

Minu laps on viieline ja täna ei ole meil koolis kohta, oleme ootejärjekorras KSG ja see on kõik.

Viieline ei võrdu alati tubli, sorri. Võimalik muidugi ka, et olid koolid halvasti valitud, kus katsetamas käisite (ei olnud tagavaravarianti ehk kindla peale varianti võetud), või väga halb päev testi tegemisel.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna see aasta rekordarv lapsi, pea 2 korda rohkem kui eelmine aasta siis kahjuks kõik ei pruugi gümnaasiumisse saadagi. Paljud tublid õpilased peavad tegema valiku kas õhtukooli või kutsekooli vahel.

No tublid ikka ei pea valikut tegema. Nõrgemad aga küll. Kuskilt lugesin, et Tallinnas on kohti 80% soovijatele. 20% jäävad ilma.

Defineeri “tubli” palun.

Minu laps on viieline ja täna ei ole meil koolis kohta, oleme ootejärjekorras KSG ja see on kõik.

Uskumatu. Mis lapse valikud ja punktid olid siis?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis sa tõsimeeli väidad, et 80% Tln üheksandikest võiksid leida koha mõnes Tln gümnaasiumis?!?!

No mis mina nüüd, Tallinna Haridusameti juht väidab: “Tallinna põhikoolide lõpuklassides on täna nii palju õppureid, et praeguse seisuga kümnest 9. klassi õpilasest kaks gümnaasiumisse ei pääsegi. “Tuleb arvestada, et konkurents gümnaasiumi kohtadele on suur. Soovijate hulk on suurem kui kohtade arv,” ütles Tallinna Haridusameti juht Andres Pajula.”

https://pealinn.ee/2022/02/08/haridusameti-juht-soovijate-hulk-on-suurem-kui-kohtade-arv/

Minu laps on viieline ja täna ei ole meil koolis kohta, oleme ootejärjekorras KSG ja see on kõik.

Viieline ei võrdu alati tubli, sorri. Võimalik muidugi ka, et olid koolid halvasti valitud, kus katsetamas käisite (ei olnud tagavaravarianti ehk kindla peale varianti võetud), või väga halb päev testi tegemisel.

vau, peaks kohe sellele Pajulale helistama ja uurima, millistes gümnaasiumites kõik need kohad pakkuda on … vbl kuskil Lasnamäel venekeelsetes ehk. too Pajula on läbi aastate igasugust arrogantset jama suust välja ajanud, et mina seda väidet küll ei usu. kui see 80% väide vähegi tõele vastaks, ei oleks hetkel nii paljud lapsed ooterežiimil … minu enda laps käib ühes kolmikkatsete koolidest ja tema klassis on 22st lapsest leidnud praeguseks koha mõnes gümnaasiumis vaid 5 last.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis sa tõsimeeli väidad, et 80% Tln üheksandikest võiksid leida koha mõnes Tln gümnaasiumis?!?!

No mis mina nüüd, Tallinna Haridusameti juht väidab: “Tallinna põhikoolide lõpuklassides on täna nii palju õppureid, et praeguse seisuga kümnest 9. klassi õpilasest kaks gümnaasiumisse ei pääsegi. “Tuleb arvestada, et konkurents gümnaasiumi kohtadele on suur. Soovijate hulk on suurem kui kohtade arv,” ütles Tallinna Haridusameti juht Andres Pajula.”

https://pealinn.ee/2022/02/08/haridusameti-juht-soovijate-hulk-on-suurem-kui-kohtade-arv/

Minu laps on viieline ja täna ei ole meil koolis kohta, oleme ootejärjekorras KSG ja see on kõik.

Viieline ei võrdu alati tubli, sorri. Võimalik muidugi ka, et olid koolid halvasti valitud, kus katsetamas käisite (ei olnud tagavaravarianti ehk kindla peale varianti võetud), või väga halb päev testi tegemisel.

Nõus, et viielised pole alati tublid aga olukord kus lastele ei jätku gümnaasiumite kohti pole ka normaalne. Ja ma ei räägi siin eliidi kohtadest. Ma saan aru, et kõik ei pääse ülikooli, sest pole piisavalt kohti aga üldharidus jääb osadel saamata.. no ma ei tea. Samad mured esimesse klassi astujatel, kuskil süsteemis siis viga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vau, peaks kohe sellele Pajulale helistama ja uurima, millistes gümnaasiumites kõik need kohad pakkuda on … vbl kuskil Lasnamäel venekeelsetes ehk. too Pajula on läbi aastate igasugust arrogantset jama suust välja ajanud, et mina seda väidet küll ei usu. kui see 80% väide vähegi tõele vastaks, ei oleks hetkel nii paljud lapsed ooterežiimil … minu enda laps käib ühes kolmikkatsete koolidest ja tema klassis on 22st lapsest leidnud praeguseks koha mõnes gümnaasiumis vaid 5 last.

Ma arvan, et Pajula ikka vast teab nii lihtsalt arvu (gümnaasiumikohtade ja 9. klassi õpilaste suhet), seega see 80% kehtib, AGA tegur, millega see 80% ei arvesta, on Tallinna lähivaldade õpilased, kes 9. klassi lõpetavad Viimsis, Jüris, Kiilis, Sakus, Sauel, Keilas, miks mitte ka Paldiskis või Raplas või Pärnuski, kuid gümnaasiumi tahavad Tallinna ning nemad võtavad kindlasti nii mõnedki kohad tallinlastelt ära (Tallinna lähivaldades elab palju head geneetilist materjali). Millegipärast tallinlased ei kipu lähivaldade koolidesse, kuigi need on kohati isegi tugevamad kui Tallinna omad. Kui kutsekooli ei taha, siis Jüri gümnaasiumis ja Sauelgi on tulemas järelkonkursid lausa. Saavad Jüri ja Saue lapsed Tallinnas koolis käidud, saavad ka tallinlased Jüril ja Sauel.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No 20 % ei soovigi nagunii gümnaasiumis jätkata, nii et kõik soovijad peaksid ikka ära mahtuma. Kas sel aastal on tõesti nii palju rohkem lõpetajaid? Koole ju kinni ei ole pandud vahepeal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No 20 % ei soovigi nagunii gümnaasiumis jätkata, nii et kõik soovijad peaksid ikka ära mahtuma. Kas sel aastal on tõesti nii palju rohkem lõpetajaid? Koole ju kinni ei ole pandud vahepeal.

Kui eelmine aasta kandideeris gümnaasiumi 1000 õpilast siis see aasta oli see number 1800.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No 20 % ei soovigi nagunii gümnaasiumis jätkata, nii et kõik soovijad peaksid ikka ära mahtuma. Kas sel aastal on tõesti nii palju rohkem lõpetajaid? Koole ju kinni ei ole pandud vahepeal.

Kui eelmine aasta kandideeris gümnaasiumi 1000 õpilast siis see aasta oli see number 1800.

Millisest gümnasiumist jutt ja kust statistika pärineb?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vau, peaks kohe sellele Pajulale helistama ja uurima, millistes gümnaasiumites kõik need kohad pakkuda on … vbl kuskil Lasnamäel venekeelsetes ehk. too Pajula on läbi aastate igasugust arrogantset jama suust välja ajanud, et mina seda väidet küll ei usu. kui see 80% väide vähegi tõele vastaks, ei oleks hetkel nii paljud lapsed ooterežiimil … minu enda laps käib ühes kolmikkatsete koolidest ja tema klassis on 22st lapsest leidnud praeguseks koha mõnes gümnaasiumis vaid 5 last.

Ma arvan, et Pajula ikka vast teab nii lihtsalt arvu (gümnaasiumikohtade ja 9. klassi õpilaste suhet), seega see 80% kehtib, AGA tegur, millega see 80% ei arvesta, on Tallinna lähivaldade õpilased, kes 9. klassi lõpetavad Viimsis, Jüris, Kiilis, Sakus, Sauel, Keilas, miks mitte ka Paldiskis või Raplas või Pärnuski, kuid gümnaasiumi tahavad Tallinna ning nemad võtavad kindlasti nii mõnedki kohad tallinlastelt ära (Tallinna lähivaldades elab palju head geneetilist materjali). Millegipärast tallinlased ei kipu lähivaldade koolidesse, kuigi need on kohati isegi tugevamad kui Tallinna omad. Kui kutsekooli ei taha, siis Jüri gümnaasiumis ja Sauelgi on tulemas järelkonkursid lausa. Saavad Jüri ja Saue lapsed Tallinnas koolis käidud, saavad ka tallinlased Jüril ja Sauel.

Kui need lähivaldade koolid kohati isegi tugevamad siis milleks Tallinnasse tulla, ei kõla loogiliselt. Ja miks peaks Saue laps tulema Tallinna ja Tallinna laps Sauele(ei räägi eliidist). Minu laps tegeleb spordiga ja profi tasemel, tal on 6x nädalas trennid, lisaks võistlused. Lähivallad on välistatud, muidu peaks loobuma spordist.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui need lähivaldade koolid kohati isegi tugevamad siis milleks Tallinnasse tulla, ei kõla loogiliselt. Ja miks peaks Saue laps tulema Tallinna ja Tallinna laps Sauele(ei räägi eliidist). Minu laps tegeleb spordiga ja profi tasemel, tal on 6x nädalas trennid, lisaks võistlused.

No sa võid ju eliidist mitte rääkida, aga sellegipoolest just eliitkoolid mõjutavad seda pilti. Tulevad lapsed lähivaldadest eliitkoolidesse, seega need tallinlased lähevad tavakoolidesse, kes välja tõrjuti.

Lähivallad on välistatud, muidu peaks loobuma spordist.

Suhteliselt ülbe suhtumine sul. Oma valik, loobud kas gümnaasiumist või spordist, kui katsed liiga hästi ei läinud. Ma muidugi ei mõista, miks peaks lähivalla koolis käies spordist loobuma, sa arvad, et lähivaldade noored nokivad vabal ajal ainult nina või käivad küla keskväljakul kükke tegemas?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sel aastal on tõesti nii palju rohkem lõpetajaid? Koole ju kinni ei ole pandud vahepeal.

Võrreldes eelmise aastaga ehk ei ole väga olulist tõusu, aga üldiselt 2004 hakati Eestis vanemahüvitist maksma ning sündide arv hakkas märgatavalt tõusma. Suurem buum on veel ees, 2008 sündis kõige rohkem lapsi, vt. graafikuid https://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/valdkonnad/rahvastik/sunnid

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui need lähivaldade koolid kohati isegi tugevamad siis milleks Tallinnasse tulla, ei kõla loogiliselt. Ja miks peaks Saue laps tulema Tallinna ja Tallinna laps Sauele(ei räägi eliidist). Minu laps tegeleb spordiga ja profi tasemel, tal on 6x nädalas trennid, lisaks võistlused.

No sa võid ju eliidist mitte rääkida, aga sellegipoolest just eliitkoolid mõjutavad seda pilti. Tulevad lapsed lähivaldadest eliitkoolidesse, seega need tallinlased lähevad tavakoolidesse, kes välja tõrjuti.

Lähivallad on välistatud, muidu peaks loobuma spordist.

Suhteliselt ülbe suhtumine sul. Oma valik, loobud kas gümnaasiumist või spordist, kui katsed liiga hästi ei läinud. Ma muidugi ei mõista, miks peaks lähivalla koolis käies spordist loobuma, sa arvad, et lähivaldade noored nokivad vabal ajal ainult nina või käivad küla keskväljakul kükke tegemas?

Sa nüüd püüad arvata mida mina arvan ja paned võssa. Ajaliselt ei saaks hakkama, omajagu kulub ju logistikale aega kui elukoht ja trenn tallinnas ja kool lähivallas. Testid läksid hästi aga asi pole ju selles, see aasta on rekord arv lapsi ja see ongi põhjus. Mitte see kes kust vallast tuleb või kui tubli on. Sinu jutu järgi ei ole see laps tubli kes Tallinna kooli ei saa, imelik lahterdamine.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No 20 % ei soovigi nagunii gümnaasiumis jätkata, nii et kõik soovijad peaksid ikka ära mahtuma. Kas sel aastal on tõesti nii palju rohkem lõpetajaid? Koole ju kinni ei ole pandud vahepeal.

Kui eelmine aasta kandideeris gümnaasiumi 1000 õpilast siis see aasta oli see number 1800.

Haridusameti kodulehelt on muide statistika leitav. Sel aastal õpib Tallinnas üheksandas klassis 4200 last. Kaheksandas ja seitsmendas on neid rohkem, aga neid päästavad riigigümnaasiumid. Selle aasta lastel ei vea, et Mustamäe oma avamine aasta võrra edasi lükkus. Kümnendas klassis on ~3700 last, ilmselt nii palju siis ka kohti on,

Ja loomulikult ei saa arvestada ainult Tallinna lastega. Kesklinna eliitkoolidesse tullakse üle Eesti ja kindlasti on palju kandideerijaid ( ning sisse saajaid) Tallinna lähivaldadest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testid läksid hästi aga asi pole ju selles, see aasta on rekord arv lapsi ja see ongi põhjus.

Kui testid läksid hästi, siis sai su laps sisse. Kui testid ei läinud hästi, siis ei saanud. Keda sa petad ja milleks?

Ajaliselt ei saaks hakkama, omajagu kulub ju logistikale aega kui elukoht ja trenn tallinnas ja kool lähivallas.

Ma küsisin, et mille poolest neil lähivallas elavatel lastel teisiti on, aeg kodu-kool-trenn liiklemiseks on ju sama? Liikleb natuke, pole ju vaja Koidula piiripunktist iga päev Tallinnasse tulla, bussid käivad, mõnes kohas ka rongid, saavad hakkama käikudega lähivaldade lapsed (näiteks minu oma), saab sinu oma ka.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 304 )


Esileht Koolilaps Tallinna koolide hea tahte protokollid