Esileht Koroonaviirus COVID-19 Tallinna koolides 4. – 8. klassid distantsõppele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Tallinna koolides 4. – 8. klassid distantsõppele

Postitas:
Kägu

Minu arust väga õige otsus. Taaskord on valitsus suutmatu otsuseid teha ja linnajuhid peavad ise üritama olukorda päästa. Ei ole vahet, kas lapsed on vaktsineeritud või mitte, viirust levitavad nad samamoodi. Olukord koolides on katastroofiline ja hairidusminister plaanib vaktsineerimata lapsi testida, muud plaani tal pole.

+11
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates ka õige otsus.

Kahju, et minu lapsed Tallinnas koolis ei käi.

Minu arvates peaks testima kõiki õpilasi ja õpetajaid (mitte ainult vaktsineeritud). Ma ei ole aru saanud, kas testima hakatakse ka algklasside lapsi. Mida tehakse siis, kui vanem pole nõus sellega, et tema last testitakse? Kes seda masstestimist koolides läbi viib ja neid testi tulemusi tõlgendab?

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti ei poolda.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

viirust levitavad nad samamoodi.

Kole oli täna vaadata kuidas Kajakesekene sellele vastu vingerdas.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida tehakse siis, kui vanem pole nõus sellega, et tema last testitakse?

Ei testita muidugi. Nii nagu ei vaktsineerita, kui vanem pole nõus. Kuigi uudistest sai lugeda, et üks laps viidi teise asemel vaktsineerima, helistati ka selle teise lapse emale ja siis tehti selle ema loal 3. süst võõrale sama lapse lapsele, nii et tol korral piisas hoopis suvalise võõra inimese nõusolekust ja vanemate arvamus ei lugenud midagi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida tehakse siis, kui vanem pole nõus sellega, et tema last testitakse?

Ei testita muidugi. Nii nagu ei vaktsineerita, kui vanem pole nõus. Kuigi uudistest sai lugeda, et üks laps viidi teise asemel vaktsineerima, helistati ka selle teise lapse emale ja siis tehti selle ema loal 3. süst võõrale sama lapse lapsele, nii et tol korral piisas hoopis suvalise võõra inimese nõusolekust ja vanemate arvamus ei lugenud midagi.

Parandus: sama lapse lapsele asemel tahtsin kirjutada sama klassi lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea, et Tallinn ei läinud seda teed, et vaktsineeritud kooli ja vaktsineerimata koduõppel. Valitsus üritab sellist lahendust elu eest peale suruda.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea, et Tallinn ei läinud seda teed, et vaktsineeritud kooli ja vaktsineerimata koduõppel. Valitsus üritab sellist lahendust elu eest peale suruda.

see on õpetajale kõige väsitavam varinat – osad lapsed koolis ja osad kodus.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea, et Tallinn ei läinud seda teed, et vaktsineeritud kooli ja vaktsineerimata koduõppel. Valitsus üritab sellist lahendust elu eest peale suruda.

see on õpetajale kõige väsitavam varinat – osad lapsed koolis ja osad kodus.

See on õppetööks võimatu variant ja nõuaks põhjalikke ümberkorraldusi ja klasside ning neid õpetavate õpetajate ümberorganiseerimist, sest kui kõik jääb samaks, siis annab õpetaja tegelikult sel juhul iga tunni asemel kaks ehk ta koormus kahekordistub, aga tehakse nägu, nagu oleks ta andnud ikka ühe ja töötasu on samamoodi ju selline. Ülekoormusega (juba tavaolukorras tavakoormusest rohkem tunde andvatel) töötavatel õpetajatel ei jääks ööpäeval piisavalt tundegi, et sellega toime tulla, kuigi eks natuke olene ka ainest ja vanusegrupist, kellega töötatakse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testimisele oleks läinud/lähevad minu teada kõik mittevaktsineeritud. Esimesest klassist alates ja eks keeldumise korral on ilmselt endiselt alternatiiviks kojujätmine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testimisele oleks läinud/lähevad minu teada kõik mittevaktsineeritud. Esimesest klassist alates ja eks keeldumise korral on ilmselt endiselt alternatiiviks kojujätmine.

Ja vakts-tud saavad vabalt edasi levitada. Kus on valitsuse mõistus?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pooldan vajaduspõhist distantsõpet. Ei ole mõtet saata distantsõppele õpilasi koolidest, kus levik on vähene või puudub. Distantsõppele ikka alles siis, kui koolis suurem levik. Eelmine talv oli ju ka nii, et kui 1 klassist positiivne, olid kõik 2 nädalat kodus distantsõppel. Kas distantsõppele saatmiseks piisab ühest positiivsest või peaks olema neid klassis vähemalt näiteks 3, on vaidlemise küsimus. See praegune lihtsustatud karantiin on täiesti mõttetu, see ei katkesta nakkusahelat. Selle poolt olen ka, et kui perekonnas positiivne, kellega koos elatakse, siis püsivad kodus nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata pereliikmed.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ikka mõtlen kuidas selline kommunikatsioon on võimalik. Kesk ja reform on meil teatavasti valitsuses koos, Kõlvart kuulub Keskerakonda. Haridusminister Liina teatab, et me koole distantsõppele ei suuna ja kinni ei pane ning siis paar päeva hiljem teatab karate mees Mihhail, et Tallinnas jäävad 4-8 klasside õpilased distantsõppele nädalaks (esialgu). Kas nad siis üldse omavahel ei suhtle või käib mäng- kes on kõvem mees käskima ja otsuseid vastu võtma. Minu silmis linnapea lasi piltlikult öeldes praegu haridusministrile varba peale (teate küll mida).

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pooldan vajaduspõhist distantsõpet. Ei ole mõtet saata distantsõppele õpilasi koolidest, kus levik on vähene või puudub. Distantsõppele ikka alles siis, kui koolis suurem levik. Eelmine talv oli ju ka nii, et kui 1 klassist positiivne, olid kõik 2 nädalat kodus distantsõppel. Kas distantsõppele saatmiseks piisab ühest positiivsest või peaks olema neid klassis vähemalt näiteks 3, on vaidlemise küsimus. See praegune lihtsustatud karantiin on täiesti mõttetu, see ei katkesta nakkusahelat. Selle poolt olen ka, et kui perekonnas positiivne, kellega koos elatakse, siis püsivad kodus nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata pereliikmed.

Minu arvates oleks olnud õige kõiki lapsi testida, kes puutuvad kokku positiivsega. Nii vaktsineeritud kui ka vaktsineerimata. Ja distantsõpe vajaduspõhiselt. Selline lajatamine Kõlvarti poolt on ebaproportsionaalne.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellisel lahendusel pole mingit pointi. Eriti halvasti tunnevad koolid, kus juhtumeid oli vähe esimesel perioodil. Meie klassis suutis pea terve klass ära põdeda kohe septembris. Nad peaks ju olema nüüd “kuulikindlad”. Huviringides käivad ju kõik edasi. Täiesti põhjendamatu otsus ja näitab seda, et ei tee koostööd valitsusega. Mulle Kõlvatu väga meeldis linnapeana. Kas valimised said läbi ja võttis hommikul lõvikommi enne otsuse tegemist?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellisel lahendusel pole mingit pointi. Eriti halvasti tunnevad koolid, kus juhtumeid oli vähe esimesel perioodil. Meie klassis suutis pea terve klass ära põdeda kohe septembris. Nad peaks ju olema nüüd “kuulikindlad”. Huviringides käivad ju kõik edasi. Täiesti põhjendamatu otsus ja näitab seda, et ei tee koostööd valitsusega. Mulle Kõlvatu väga meeldis linnapeana. Kas valimised said läbi ja võttis hommikul lõvikommi enne otsuse tegemist?

Kõlvart*

 

Autocorrect tegi oma töö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul käivad lapsed ühe Tallinna koolis 2. ja 4. klassis. Ma oleks pooldanud seda, et ka teine klass distantsil see vaheajajärgne nädal oleks olnud. Vahetult enne vaheaegagi tuli teade, et klassis üks laps positiivne, nii et karta on, et ega seda kooliskäimist ka teise klassi lapsel eriti ei tule, varsti veel mõni positiivne, siis isolatsioon ja testimine jne. See nädalane distantsõpe oleks pidanud olema üle Eesti ja kõigile kooliastmetele + samaks ajaks huviringid pausile. Siis oleks see nakkusahelate katkestamine koolis ja huviringides efektiivsem olnud.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks ka vaktsineeritud lapsi hakatakse testima.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole nõus. Meil on enamik lapsi vaktsineeritud, puudujaid praktiliselt pole. Kooli asemel kinno? Ja kas ringid-trennid jäävad tööle? Algklassidefa on teine lugu.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle nädalaga küll midagi ei muuda. Meie peres siis üks laps saab kooli aga teine mitte. Elavad ninapidi koos. Koolid paneme kinni aga kinod, teatrid ja klubid võivad töötada. Täiskasvanutel on ok käia rahvakogunemistel ja korraldada koosviibimisi aga 4-8 klassi lapsed on jube ohtlikud. Juba kolmas aasta distantsi, mis hariduse need lapsed saavad…

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle nädalaga küll midagi ei muuda. Meie peres siis üks laps saab kooli aga teine mitte. Elavad ninapidi koos. Koolid paneme kinni aga kinod, teatrid ja klubid võivad töötada. Täiskasvanutel on ok käia rahvakogunemistel ja korraldada koosviibimisi aga 4-8 klassi lapsed on jube ohtlikud. Juba kolmas aasta distantsi, mis hariduse need lapsed saavad…

Ehk Kõlvartil ei ole rohkemaks võimu ja valitsusest midagi mõistuspärast ei ole ju loota.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Distntsõppe pooldaja ma ei ole. Aga see selleks. Mul tekitas küsimust hoopis see testimise probleem. Miks peavad lapsed kooli kogunema ja siis neid saaks mitu korda nädalas massiga koos testida? Kasutatakse ju neid samu apteegis müüdavaid teste. Miks igaüks ei või kodus enne väljaminekut seda testi lihtsalt ära teha? Miks peab selleks vara hommikul kooli kogunema, siis kümnete kaupa trügima testi tegemas ja siis positiivse tulemusega veel koju tagasi rändama. Paljud käivad ilmselt ühistranspordiga, et veel suurepärane võimalus nakatada kedagi?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Distntsõppe pooldaja ma ei ole. Aga see selleks. Mul tekitas küsimust hoopis see testimise probleem. Miks peavad lapsed kooli kogunema ja siis neid saaks mitu korda nädalas massiga koos testida? Kasutatakse ju neid samu apteegis müüdavaid teste. Miks igaüks ei või kodus enne väljaminekut seda testi lihtsalt ära teha? Miks peab selleks vara hommikul kooli kogunema, siis kümnete kaupa trügima testi tegemas ja siis positiivse tulemusega veel koju tagasi rändama. Paljud käivad ilmselt ühistranspordiga, et veel suurepärane võimalus nakatada kedagi?

Kodus testimine oleks tõesti turvalisem.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paarilt tuttavalt õpetajalt kuulsin, et distantsõppele saadetud klassid, 4.-8, ei tohi käia sel nädalal siis ka huviringides. See on jälle üks asi, mis on täiesti läbimõtlemata plaanitud. On ju huviringe, kus käivad erinevas vanuses lapsed. Näiteks on minu lapsel üks kooliväline keelekursus, kus on ka lapsi, kes on suuremad kui 8. klass. Kui ühed nüüd võivad minna, teised minna, siis mis suunised saavad linnalt huviringid? Osad õpilased jäävad lihtsalt tühjade pihkudega? Raha makstud, aga minna ei saa? Tekib ikka korralik segadus. Täiesti läbimõtlemata käik ikka, väga kõlvartlik võimunäitamine.

Või nagu keegi juba kirjutas, et kui peres üks laps võib koolis käia, teine mitte, siis pole ju ka sellest kasu, et 4.-8. klass istub kodus. Sama hästi võib viiruse koolist ja ka sellelesamale distantsil olevale lapsele tuua õde või vend, kes võib koolis ja huviringides edasi käia.

Jälle selline kummi venitamine, mis ilmselt olulist muutust ei too, nii et nädala pärast kuuleme, et tuleb veel pikendada distantsõpet jne.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paarilt tuttavalt õpetajalt kuulsin, et distantsõppele saadetud klassid, 4.-8, ei tohi käia sel nädalal siis ka huviringides. See on jälle üks asi, mis on täiesti läbimõtlemata plaanitud. On ju huviringe, kus käivad erinevas vanuses lapsed. Näiteks on minu lapsel üks kooliväline keelekursus, kus on ka lapsi, kes on suuremad kui 8. klass. Kui ühed nüüd võivad minna, teised minna, siis mis suunised saavad linnalt huviringid? Osad õpilased jäävad lihtsalt tühjade pihkudega? Raha makstud, aga minna ei saa? Tekib ikka korralik segadus. Täiesti läbimõtlemata käik ikka, väga kõlvartlik võimunäitamine.

Või nagu keegi juba kirjutas, et kui peres üks laps võib koolis käia, teine mitte, siis pole ju ka sellest kasu, et 4.-8. klass istub kodus. Sama hästi võib viiruse koolist ja ka sellelesamale distantsil olevale lapsele tuua õde või vend, kes võib koolis ja huviringides edasi käia.

Jälle selline kummi venitamine, mis ilmselt olulist muutust ei too, nii et nädala pärast kuuleme, et tuleb veel pikendada distantsõpet jne.

Näpukas jäi sisse, peab olema “teised mitte”. Kes kurat selle Muuda nupu küll ära võttis kommentaaridelt?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest kehtis piirang linna huviringidele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paarilt tuttavalt õpetajalt kuulsin, et distantsõppele saadetud klassid, 4.-8, ei tohi käia sel nädalal siis ka huviringides. See on jälle üks asi, mis on täiesti läbimõtlemata plaanitud. On ju huviringe, kus käivad erinevas vanuses lapsed. Näiteks on minu lapsel üks kooliväline keelekursus, kus on ka lapsi, kes on suuremad kui 8. klass. Kui ühed nüüd võivad minna, teised minna, siis mis suunised saavad linnalt huviringid? Osad õpilased jäävad lihtsalt tühjade pihkudega? Raha makstud, aga minna ei saa? Tekib ikka korralik segadus. Täiesti läbimõtlemata käik ikka, väga kõlvartlik võimunäitamine.

Või nagu keegi juba kirjutas, et kui peres üks laps võib koolis käia, teine mitte, siis pole ju ka sellest kasu, et 4.-8. klass istub kodus. Sama hästi võib viiruse koolist ja ka sellelesamale distantsil olevale lapsele tuua õde või vend, kes võib koolis ja huviringides edasi käia.

Jälle selline kummi venitamine, mis ilmselt olulist muutust ei too, nii et nädala pärast kuuleme, et tuleb veel pikendada distantsõpet jne.

Ja nii ongi. Mul käivad 2 last samas huviringis. Ja terve sept oli nii, et ühel algas ja teisel lõppes karantiin. Käisidki kordamööda trennis. Ja samal ajal kodus magasid ühes toas. Aga üks oli alati ühiskonnale ohtlik. Hetkel mõlema lapse klassis koroona juba mitmeid kordi külaline olnud. Ja väga paljud läbi põdenud. Kuna väidetavalt lapsed raskelt ei nakatu, siis miks peavad nemad maksma selle eest, et täiskasvanud vastutustundetult  ei käitu?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paarilt tuttavalt õpetajalt kuulsin, et distantsõppele saadetud klassid, 4.-8, ei tohi käia sel nädalal siis ka huviringides. See on jälle üks asi, mis on täiesti läbimõtlemata plaanitud. On ju huviringe, kus käivad erinevas vanuses lapsed. Näiteks on minu lapsel üks kooliväline keelekursus, kus on ka lapsi, kes on suuremad kui 8. klass. Kui ühed nüüd võivad minna, teised minna, siis mis suunised saavad linnalt huviringid? Osad õpilased jäävad lihtsalt tühjade pihkudega? Raha makstud, aga minna ei saa? Tekib ikka korralik segadus. Täiesti läbimõtlemata käik ikka, väga kõlvartlik võimunäitamine.

Või nagu keegi juba kirjutas, et kui peres üks laps võib koolis käia, teine mitte, siis pole ju ka sellest kasu, et 4.-8. klass istub kodus. Sama hästi võib viiruse koolist ja ka sellelesamale distantsil olevale lapsele tuua õde või vend, kes võib koolis ja huviringides edasi käia.

Jälle selline kummi venitamine, mis ilmselt olulist muutust ei too, nii et nädala pärast kuuleme, et tuleb veel pikendada distantsõpet jne.

Ja nii ongi. Mul käivad 2 last samas huviringis. Ja terve sept oli nii, et ühel algas ja teisel lõppes karantiin. Käisidki kordamööda trennis. Ja samal ajal kodus magasid ühes toas. Aga üks oli alati ühiskonnale ohtlik. Hetkel mõlema lapse klassis koroona juba mitmeid kordi külaline olnud. Ja väga paljud läbi põdenud. Kuna väidetavalt lapsed raskelt ei nakatu, siis miks peavad nemad maksma selle eest, et täiskasvanud vastutustundetult ei käitu?

Vastutustundlikult ei käitu*

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest, et 9. klass koolis edasi käib, saan ma aru. Lõpuklass, viimane aeg distantsõppel tekkinud lünki lappida. Paljud neist on ka vaktsineeritud. Aga miks 1.–3. klass kooli saata? Vaktsineeritud nad pole, nakatuvad sama hästi või halvasti kui näiteks 4. klassi lapsed. Olgu, 1. klass veel – pole ehk veel piisavalt iseseisvad, et üksi kodus hakkama saada või Zoomi tundides osaleda. Aga 2. ja 3. klassi lastel on ju distantsõppe kogemus juba olemas, nemad võiksid kodus hakkama saada küll.
Ühesõnaga, ma saadaks kooli 9. klassi ja võib-olla ka 1. Ülejäänud jätaks kaheks-kolmeks nädalaks koju, võib-olla tõmbaks see nakatumistele natuke pidurit…

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea, et Tallinn ei läinud seda teed, et vaktsineeritud kooli ja vaktsineerimata koduõppel. Valitsus üritab sellist lahendust elu eest peale suruda.

Nii on, uus reaalsus. Mürki ei süsti, haridust ei saa.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Tallinna koolides 4. – 8. klassid distantsõppele