Esileht Väikelaps Tallinna lasteaia uus kord – vihma käest räästa alla

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Tallinna lasteaia uus kord – vihma käest räästa alla

Postitas:

Kogu suve ja septembri alguse oli mu lapse lasteaias niisugune kord, et lapsevanemaid majja sisse ei lastud, kuid lapse sai ukselt üle anda ja lapsed alustasid päevaga toas. Täna aga, kui ilm on väga tuuline ja meie kandis sadas üsna tugevat vihma, võeti lapsi vastu õues ja nad peavad kuni hommikusöögini õues olema. Minu meelest ei kaitse see viiruste vastu sugugi paremini. Muidugi pooldan ma seda, et lapsed käivad peaaegu iga ilmaga õues, kuid kohustuslik väljas olek kella kaheksast üheksani hommikul, kui laps on söömata ja äsja tõusnud, ei ole minu meelest parem lahendus kui eelmine. Varahommikud on enamasti palju külmemad kui lasteaia tavapärane õueaeg, nüüd peab siis hakkama erineva temperatuuri jaoks riideid selga panema.
Kuidas teie lapse lasteaias on?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga palun esita need küsimused oma hoolekogu esindajale või otse direktorile. Kas vanemaid oli eelnevalt teavitatud, et lasteaed on üle läinud osaliselt õuelasteaiaks? Et oleksid sobivad riided kohe hommikul seljas? On olemas õuelasteaedasid, kus ongi lapsed iga ilmaga kogu aeg õues. Lihtsalt riided peavad sobivad olema.

Minul ei oleks sellega muud probleemi, et kui see tuleb hommikul üllatusena, siis tõenäoliselt ei ole lastel sobivaid vihmariideid seljas, sest lasteaeda viin neid autoga ja suurema vihmaga meeldib neile nagunii vihmavarju kanda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 09:28; 11.09 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kevadest saadik kord, et lapsed alustavad päeva õues. Alles hommikusöögiks tuppa. Peale õhtuoodet samuti õue (15.30) ja sealt viib lapsevanem koju. Kui lähed 18 ajal järgi, siis ongi 2,5 tundi selleks ajaks õues olnud. Väga-väga halva ilma korral on ikka toas.
Mulle meeldib last õue jätta ja õuest võtta. Mina ei saada oma last kunagi lasteaeda päris tühja kõhuga – hommikul ärgates ikka alati sööb, ta lasteaias hommikusööki seetõttu eriti ei taha, sööb siis, kui miski väga maitseb. No ja kuna ta hommikul söönud on, siis on ka piisavalt ärkvel, et ei pea poolunisena õue jääma, vaid on juba aktiivne ja tragi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 09:34; 10.09 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka oma lasteaiaga tuleb seda asja arutada. Kas teil antakse hommikusööki alles kell 9?? Muidu on loogiline, et kuni ilm väga külm ei ole, siis võivad nad natuke aega väljas olla, õueriided on nagunii seljas ja õues nad on.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis erinevasse temperatuuri puutub, siis mina kasutan lahendust, et on päevaseks ajaks sobivad riided, millel hommikul lisakiht all. Pärastlõunal paneb selle lisakihi seljakotti ja toob koju, et järgmisel hommikul jälle selga panna. Vihmariided, mis olid varem püsivalt lasteaias, käivad nüüd ka kotiga kaasas, kui on märjemad ilmad. Kui hommikul ootamatult sajab ja vihmariided lasteaias, siis saab kodust muu veekindla komplekti selga (nt nr suurem ette ostetud komplekt).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 09:34; 10.09 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas seda nüüd öelda.
Olles bussisõitja on meil tavapärane hommikul õues kõndimine, bussi passimine jne. Autosõitjatel on ehk jah keerulisem ümber harjuda. Kas lapse viimist hajutada ei saa, et viia sii hiljem kohale? Ja mitte mingit varjualust, tuulevarju pole?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alles harjutan oma last lasteaeda, see tähendab, et saan maskiga rühmas olla mõnda aega. Täna hommikul selgus, et nüüdsest on see keelatud. Tuli korraldus, et on “kollane” situatsioon. Keegi meilile pole siiamaani mingit infot saatnud. Ja lapsed peaks hakkama hommikuti õpetajaga kuni abi töölesaabumiseni õues olema. Olin ikka päris närvis, sest laps ei tahtnud mind üldse ära lasta, kolm päeva seal ju alles olnud, pole sõimeski käinud. Õnneks õpetaja lasi korraks üles, muidu oleks ta lihtsalt röökiva ja “lukku läinud” lapsega täiesti hädas olnud pool päeva. 5 minutit garderoobis seletamist, söögilauda saatmine ja siis mängima, ja sai rahulikult ära tulla, nututa.
See, mis praegu lasteaedades toimub, on haridusameti poolt korraldatud etendus ma ei tea kellele… Niikuinii viiakse ju hetkel täitsa terveid vaid lasteaeda, keda need vanemadki siis nii hullult nakataks. Õpetajate koormus on jabur, kui nad kõiki neid 3-tuuris jõnglasi riietumisel aitavad ja nuttu vaigistada püüavad, nüüd veel passi paar tundi hommikul külmaga õues ka…Kui ma õpetaja oleksin, ütleksin vist küll, et olen nohus ja jääksin koju.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kogu aeg õues vastu võetud peale kevadist olukorda ja see jätkub. Minu lapsele näiteks meeldib õues joosta ja kiikuda enne hommikusööki. Kodus ta hommikusööki ei söö, sööb lasteaias ja ka õhtul on nad õues. Minu arust normaalne. Ei kulu aega lapse lahtiriietumisega/riidepanekuga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei näe ka halba selles, et lapsed õues kogunevad, v.a. see asi, et kui ma lapse hommikul lasteaeda saadn nii, et tal on kaasas kaks paari sokke vahetuseks, igaks juhuks kummikud, lisaks mingi jakike, et peale panna toas, kui külm hakkab, vahetuspluus igaks juhuks jne, siis sellise kotitäie asjadega seal õues möllata on küll vähe tüütu. Lisaks on laps hommikul unine, pole ennast veel “käima tõmmanud” ja tal ongi külm enne hommikusööki (aga vahetult kpärast ärkamist kodus süüa veel ei taha, sest organism alles magab). Ja siis mingi vastiku tuule ja vihmasabinaga seal õues koguneda on jällegi natuke ebameeldiv.

Tegelikult oleks esimene asi panna kinni meelelahutusasutused, mitte hakata piirama lasteaedade ja koolide tavapärast elu. Minu arust.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kogu aeg õues vastu võetud peale kevadist olukorda ja see jätkub. Minu lapsele näiteks meeldib õues joosta ja kiikuda enne hommikusööki. Kodus ta hommikusööki ei söö, sööb lasteaias ja ka õhtul on nad õues. Minu arust normaalne. Ei kulu aega lapse lahtiriietumisega/riidepanekuga.

Ja rühmapersonal peab hakkama saama paljude riietamisega? Oleneb ikka lapse vanusest ka.
Eilse ilma kohapealt oli küll nii, et tuul tahtis lendu viia ja kui siis veel vihm kaela sadas ja kuhugi varjuda polnud, siis on varsti õpetajad ka haiged. Mõistuse piiridesse peab asi ikka jääma.
Meil on näiteks nii, et osad rühmad on juba pooltühjad, sest isegi korra aevastavad lapsed on kõik koju kupatatud. Ja õpetajad ise on õnnetud, sest ei saa lastega harjumuspäraseid tegevusi teha. Jah palju on kindlasti individuaal tööd, kui lapsi on vähem, aga igasugused lasteaiaellu kuuluvad üritused ja õppekäigud ja muu, ka rühmasisesed tegevused, on väga häiritud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kogu aeg õues vastu võetud peale kevadist olukorda ja see jätkub. Minu lapsele näiteks meeldib õues joosta ja kiikuda enne hommikusööki. Kodus ta hommikusööki ei söö, sööb lasteaias ja ka õhtul on nad õues. Minu arust normaalne. Ei kulu aega lapse lahtiriietumisega/riidepanekuga.

Ja rühmapersonal peab hakkama saama paljude riietamisega? Oleneb ikka lapse vanusest ka.
.

Aga mismoodi siis muul ajal 2 korda päevas on saadud õues käidud? vaja lapsed veel enne õueminekud õueriietesse saada 😀 Siin Eestis käivad lasteaias ikka nii suured lapsed, et kui riided on õigesti valitud, peaksid saama päris paljus ise hakkama. 1,5aastane oskab endal pükse jalast võtta küll. Ka jope seljast raputamisega saab ta hakkama, kui õpetaja tõmbab luku lahti. Kindaid oskavad nad sünnist saadik käest ära võtta… Kui ise oma last saamatuks ei mõtle, siis ta ei ole ka saamatu

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 09:28; 11.09 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärnus on lasteaias olukord täiesti tavaline – hommikul viin lapse kenasti rühma, aitan riietuda ja saadan rühmaruumi. Õhtul järele minnes on nad muidugi enamasti õues, kui ilm vähegi kannatab, on alati nii olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil ei lasta kedagi majja. Hommikul anname uksel üle. Keegi õue ei jää. Päeval kui on vihm, siis on nad varjus lihtsalt õues, ootavad, kuni vihm on lakanud. Õhtul õuest vastu.
Väga mugav lapsevanematele, enne oli ikka jube tüütu ruumides, paljud lapsed polnud nõus normaalselt riietumagi, lapsed hakkasid siseruumides niiöelda eputama, osa tujutsema jne. Läks ikka aega et minema saada.

Hommikul annan lapsele tõustes jogurtit (ülimugavad on need 4-pakk jogurtid, sealt üks-paar kõrrega iga päev võtta) või midagi muud kerget, et päris ülinäljas poleks hommikusöögini.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu suve ja septembri alguse oli mu lapse lasteaias niisugune kord, et lapsevanemaid majja sisse ei lastud, kuid lapse sai ukselt üle anda ja lapsed alustasid päevaga toas. Täna aga, kui ilm on väga tuuline ja meie kandis sadas üsna tugevat vihma, võeti lapsi vastu õues ja nad peavad kuni hommikusöögini õues olema. Minu meelest ei kaitse see viiruste vastu sugugi paremini. Muidugi pooldan ma seda, et lapsed käivad peaaegu iga ilmaga õues, kuid kohustuslik väljas olek kella kaheksast üheksani hommikul, kui laps on söömata ja äsja tõusnud, ei ole minu meelest parem lahendus kui eelmine. Varahommikud on enamasti palju külmemad kui lasteaia tavapärane õueaeg, nüüd peab siis hakkama erineva temperatuuri jaoks riideid selga panema.

Kuidas teie lapse lasteaias on?

Appi milline vinguviu!
Siis paned lapsele hommikul soojemad ilmale vastavad riided ja söödad kõhu täis.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kodus pole söömiseks aega või isu, võib lapsele midagi väikest anda, nt banaani. Nii ei jõua ta lasteaeda päris näljasena. Ilma osas aitavad sobilikud riided, neid on ju ka lõuna ajal või õhtul õue minnes vaja, ka siis on vahel jahe või sajune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps Tallinna lasteaia uus kord – vihma käest räästa alla