Esileht Väikelaps Tallinna lasteaiakohad

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Tallinna lasteaiakohad

Postitas:
Kägu

Kas keegi, kes sügiseks Tallinnas lasteaiakohta ootab, on juba saanud pakkumise? Linna kodulehel on kirjas, et komplekteerimise aeg algas 1. mail ja väga ootan juba mingisugust teadet. Laps saab oktoobris 2-aastaseks, järjekorda panime nädal pärast sündi ja kolmest lasteaiast parim järjekorrapositsioon on hetkel 152 (teistel 198 ja 202). On kellelgi kogemust, et nii kaugelt järjekorrast on ikkagi õnnestunud koht saada sama aasta sees?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nendes lasteaedades, kuhu panid, on kõigis sõimerühmad? Ja mitu tükki? Sest 2-aastane läheks sõimerühma, mitte aiarühma.

Aga võid alati lasteaeda helistada ja uurida. Tõenäosus on aga väike, kui just ees juba vanem vend või õde ei käi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps sündis 2019 alguses ja panime kohe järjekorda, sooviga 2020 sügis, et siis laps 1,8. Saime kaks pakkumist nüüd kaks aastat soovitust hiljem, kolmandas ikka veel järjekorras. Kõikides on olemas ka sõimerühm.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis lasteaiast üldse jutt? Siis oskab paremini kommenteerida, sest oleneb linnaosast

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nendes lasteaedades, kuhu panid, on kõigis sõimerühmad? Ja mitu tükki? Sest 2-aastane läheks sõimerühma, mitte aiarühma.

Aga võid alati lasteaeda helistada ja uurida. Tõenäosus on aga väike, kui just ees juba vanem vend või õde ei käi.

Ikka vaatasin enne järjekorda panemist üle, et võetaks alla 3-aastaseid. Kaks lasteaeda on suured 11-12 rühmaga, millest 3-4 on liitrühmad alates 1,5-aastastele ja sõimerühmad. Kooli minevaid lapsi on 40 ja 44. Kui eeldada, et sama palju sõimekaid võetakse vastu (aga vist vähem võetakse väikseid) ja keskmiselt 1/3 võtab antud lasteaias koha vastu (kuna igaüks on kolmes lasteaias kirjas), siis umbes 120. kohalt oleks ehk lootus kohta saada. Meil vist tõesti on tänavu kaduvväike võimalus. Helistamine tundub imelik, kas tõesti lasteaedade juhatajad ootavad telefonikõnesid sadadelt vanematelt, et kinnitada üle, et jah, me tõesti sooviksime seda kohta selleks ajaks, nagu me ankeeti kirja panime…? Ja need helistajad võetakse järjekorras ette nende eest, kes ei helista…?

Ametlik retoorika on juba aastaid, et kohtade puudus Tallinnas on likvideeritud ja probleem on ainult eriti pepsidel vanematel, kellel on kinnisidee pääseda mingisse ühte eriliselt populaarsesse lasteaeda.

Lapse vanem poolvend käib paraku ilma sõimerühmata lasteaias ja läheb kooli enne kui väiksem 3a saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga siis tundub, et sul ikka on lootust! Mul on sügisel 3-seks saav laps järjekorras 150. Pakkumist pole tulnud ja helistanud ma ka pole. Aga olen kuulnud, et temast järjekorras tagapool olevale samavanale mänguväljakusõbrale juba tehti pakkumine samasse lasteaeda (ka pole õdesid-vendi ees). Nii et ma ei tea, mis loogikaga need asjad käivad. Ja olen mõelnud, et peaks siis vist ikka helistama ja küsima. Sest tõesti segadusse ajav värk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu sügiseks 1a9k vanune laps on kolmes lasteaias umbes 50. kohal järjekorras ja siiani saanud ühe ametliku pakkumise. Tegemist Lasnamäe lasteaedadega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saime lasteaiakoha teise komplekteerimisega (siis kui esimesed olid oma koha ära öelnud) eelmisel sügisel Mustamäe lasteaeda, olime 52sed soovitud lasteaias.

Ma ise ka helistasin lasteaeda. Direktor oli väga sõbralik, vaatas isikukoodi järgi kui kaugel järjekorras oleme ja mis ta arvab, kas õnnestub meid mahutada. Mingeid lubadusi otseselt ei andnud, aga peale seda mõne nädala pärast tuligi pakkumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haaberstis vist küll piisavalt kohti. Laps saab suvel 2 ja kohapakkumise sai kõigisse soovitud lasteaedadesse. Ilmselt raskem neil kohta saada, kes soovivad 1,5-aastast lasteaeda panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ühes kohas 38. ja teises 68. kohal ja vaatan järjekordade ajaloost, kuidas kohapakkumised on vastu võtnud tagapool olevad lapsed, kel ka sünniaasta hilisem, st nooremad kui minu oma. Kusjuures pole ka märget, et õde/vend samas lasteaias. Seega tõesti tekib küsimus, milleks see järjekord, kui kaugemalt saavad enne..

Otseselt ei taha ka helistada, sest nagu keegi siin ütles, miks siis helistamine peaks olema mõjuvam kui järjekorda panek. See oleks nagu sellise imeliku kultuuri juurutamine veel omalt poolt. Ise ka ei sooviks, et keegi kaugema koha helistaja võtaks meie koha ära 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ühes kohas 38. ja teises 68. kohal ja vaatan järjekordade ajaloost, kuidas kohapakkumised on vastu võtnud tagapool olevad lapsed, kel ka sünniaasta hilisem, st nooremad kui minu oma. Kusjuures pole ka märget, et õde/vend samas lasteaias. Seega tõesti tekib küsimus, milleks see järjekord, kui kaugemalt saavad enne..

Otseselt ei taha ka helistada, sest nagu keegi siin ütles, miks siis helistamine peaks olema mõjuvam kui järjekorda panek. See oleks nagu sellise imeliku kultuuri juurutamine veel omalt poolt. Ise ka ei sooviks, et keegi kaugema koha helistaja võtaks meie koha ära ????

Vahel on põhjus just erinevas vanuses. Näiteks on vabad kohad sõimerühmas, aga sinu laps on vanem. Siis talle seda vaba kohta anda ei saa ja antakse nooremale, kes on järjekorras tagapool.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ühes kohas 38. ja teises 68. kohal ja vaatan järjekordade ajaloost, kuidas kohapakkumised on vastu võtnud tagapool olevad lapsed, kel ka sünniaasta hilisem, st nooremad kui minu oma. Kusjuures pole ka märget, et õde/vend samas lasteaias. Seega tõesti tekib küsimus, milleks see järjekord, kui kaugemalt saavad enne..

Otseselt ei taha ka helistada, sest nagu keegi siin ütles, miks siis helistamine peaks olema mõjuvam kui järjekorda panek. See oleks nagu sellise imeliku kultuuri juurutamine veel omalt poolt. Ise ka ei sooviks, et keegi kaugema koha helistaja võtaks meie koha ära ????

Vahel on põhjus just erinevas vanuses. Näiteks on vabad kohad sõimerühmas, aga sinu laps on vanem. Siis talle seda vaba kohta anda ei saa ja antakse nooremale, kes on järjekorras tagapool.

No vanuse poolest nad oleksid mólemad kóige nooremates, alla 3-aastastw sóimerühmas. Seega see ei saa põhjuseks olla

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ühes kohas 38. ja teises 68. kohal ja vaatan järjekordade ajaloost, kuidas kohapakkumised on vastu võtnud tagapool olevad lapsed, kel ka sünniaasta hilisem, st nooremad kui minu oma. Kusjuures pole ka märget, et õde/vend samas lasteaias. Seega tõesti tekib küsimus, milleks see järjekord, kui kaugemalt saavad enne..

Otseselt ei taha ka helistada, sest nagu keegi siin ütles, miks siis helistamine peaks olema mõjuvam kui järjekorda panek. See oleks nagu sellise imeliku kultuuri juurutamine veel omalt poolt. Ise ka ei sooviks, et keegi kaugema koha helistaja võtaks meie koha ära ????

Äkki on lasteaias nii vene- kui eestikeelseid rühmi? Siis on süsteemis kõik justkui ühes järjekorras, aga mõtteliselt kahes erinevas järjekorras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ühes kohas 38. ja teises 68. kohal ja vaatan järjekordade ajaloost, kuidas kohapakkumised on vastu võtnud tagapool olevad lapsed, kel ka sünniaasta hilisem, st nooremad kui minu oma. Kusjuures pole ka märget, et õde/vend samas lasteaias. Seega tõesti tekib küsimus, milleks see järjekord, kui kaugemalt saavad enne..

Otseselt ei taha ka helistada, sest nagu keegi siin ütles, miks siis helistamine peaks olema mõjuvam kui järjekorda panek. See oleks nagu sellise imeliku kultuuri juurutamine veel omalt poolt. Ise ka ei sooviks, et keegi kaugema koha helistaja võtaks meie koha ära ????

Äkki on lasteaias nii vene- kui eestikeelseid rühmi? Siis on süsteemis kõik justkui ühes järjekorras, aga mõtteliselt kahes erinevas järjekorras.

Ei ole kusjuures ka vene rúhmi.
Aga vóib-olla siis vaadatakse selle järgi, millal rühmas ühevanused korraga edasi liiguksid? Kahtlane, seda ka ei usu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ühes kohas 38. ja teises 68. kohal ja vaatan järjekordade ajaloost, kuidas kohapakkumised on vastu võtnud tagapool olevad lapsed, kel ka sünniaasta hilisem, st nooremad kui minu oma. Kusjuures pole ka märget, et õde/vend samas lasteaias. Seega tõesti tekib küsimus, milleks see järjekord, kui kaugemalt saavad enne..

Otseselt ei taha ka helistada, sest nagu keegi siin ütles, miks siis helistamine peaks olema mõjuvam kui järjekorda panek. See oleks nagu sellise imeliku kultuuri juurutamine veel omalt poolt. Ise ka ei sooviks, et keegi kaugema koha helistaja võtaks meie koha ära ????

kas nüüd on avalikult näha, et saab eelisjärjekorras, ma ei mäleta, et aasta tagasi oli, seda näha.

Pigem usun, et õde/vend ees ja saavad eelisjärjekorras

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps Tallinna lasteaiakohad