Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tallinna majanduskool

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Tallinna majanduskool

Postitas:
pruun

Kas keegi on hiljuti kandideerinud sinna kooli ja teab öelda, mida on küsitud vene keele testil ja vestlusel üldiselt?

+1
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
augustikass

vene keel test praeguses olukorras? kui minu teha oleks, ma tõmbaks igasugusele kohustuslikule vene keele õppele joone alla … nii kaua kui kohalikelt eeldatakse teenindussektoris vene keele oskust, ei hakkagi need ignorantsed tiblad eesti keelt õppima.

+31
-5
Please wait...

Postitas:
pruun

vene keel test praeguses olukorras? kui minu teha oleks, ma tõmbaks igasugusele kohustuslikule vene keele õppele joone alla … nii kaua kui kohalikelt eeldatakse teenindussektoris vene keele oskust, ei hakkagi need ignorantsed tiblad eesti keelt õppima.

See vastus küll midagi ei aidanud. See pole minu teha ju

+9
-2
Please wait...

Postitas:
green3

Kunagi oli ühe eriala kirjalikus vene keele sisseastumistestis valikvastustega grammatika test. Ma käändeid ei oska, aga loogikaga sain ikka rohkem punkte, kui eesti keele testis 😀

0
-5
Please wait...

Postitas:
sadness

Meile on vene keel üsna oluline.

+3
-21
Please wait...

Postitas:
augustikass

kellele meile?? räägid endast mitmuse vormis?

+11
-2
Please wait...

Postitas:
sadness

kellele meile?? räägid endast mitmuse vormis?

Jah, vabandust, mulle on vene keel oluline. Miks? Et vaenlasest aru saada.

Teenindussektor on muidugi teine teema. Mina ei räägi venelastega venekeeles, ainult eesti keeles.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Krisbiin

Tahad sinna tööle kandideerida? Või õppima minna?

0
-2
Please wait...

Postitas:
eiteakes

Veidi teemast välja, aga millal me ootame teistelt uuseesimaalastelt minimaalset eesti keele oskust? Numbritest 1-10 arusaamist? Kõige lihtsamate väljendite mõistmist?

Ma ei tööta küll teenindussektoris, aga puutun töö tõttu kokku erinevate inimestega. Kui varem oli elementaarne, et läksime üle mõlemile paremini mõistetavale keelele, siis peale sõja algust olen vene keelt minimaalselt kasutanud, esimesed sõjapõgenikud keelega kohtusin, eelistasid pigem inglise keelt ja rääkisid vene keelt aktsendiga, nüüdseks on sõjapõgenikud pigem venekeelsed. Samas tekkis peale sõja algust ka eesti kodakondsusega noori, kes tuimalt “po-russki” ütlesid, no ei usu et nad Eestis sündinute ja kasvanutena lihtlausetest aru ei saanud. Enamasti saadi siiski eestkeelsest jutust aru, no mina sain nende venekeelsest ka.

Samas on meil palju ka selliseid inimesi, kellest juba nahavärvi järgi võid aru saada, et ta pole siin sündinud (mõned on, aga nemad ilmselt ei küsi what? kui sa neile midagi ütled). Mõni on siin juba üle 5 aasta elanud, pere loonud ja lapsed saanud, aga siiani ei saa eesti keelest aru. Me ju kõik läheme üle inglise keelele kui on kaugelt aru sssda, et kõnetatu pole kohalik. Miks me neid ei integreeri?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Jah probleem on laiem, sest Eesti kolib üha rohkem inimesi maailma eri nurkadest.  Olen märganud, et paljud neist kurdavad, et siin on nii hirmus raske kodakondsust saada – mõelda vaid eesti keelt peab oskama. Näeb kuulutusi neilt, kes alles plaanivad Eestisse kolida (üks abikaasadest on juba siin) ja uurivad tööturu kohta ja teised välismaalased vastavad – oi jube raske leida, eesti keelt peab oskama. Leidub üha rohkem ka neid, kes vihastavad, et miks neid asutustest inglise keeles ei teenidnata. Ma ei tea miks nad nii mõtlevad ja ma pole uurinud kas Rootsis jagatakse passe ka neile, kes Rootsist ja rootsi keelest mütsigi ei tea?

Üllatavalt tihti pöörduvad soomlased tänaval eestlase poole soome keeles. No ok seal Soomes on tõesti eestlasi palju, aga sellegi poolest soome keele oskamine pole siin levinud.

+4
-1
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tallinna majanduskool