Esileht Koolilaps Tallinna Prantsuse Lütseum ja 32.kk

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Tallinna Prantsuse Lütseum ja 32.kk

Postitas:

Tln Prantsuse Lütseum – kas see kool ikka eksisteerib?
Mitte ühtki gümnaasiumi sisseastumise teemat TPLi kohta! 🙂

Teemade järgi tundub, et pool Tallinnat kandideeris ja sai sisse või on ootenimekirjas hoopis 32. Keskkooli 🙂
Aga tegelikult on ülimalt tore, et populaarsete gümnaasiumide ring laieneb ega piirdu ainult kesklinna koolidega.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lütseumis olid eraldi katsed. Väljaspoolt tulijad ei pea oskama prantsuse keelt, kuid peavad oskama väga heal tasemel vene keelt, kuna lütseumis algab vene keele õpe juba varakult ja lõpetajad tõepoolest oskavad seda.
Seega väljaspoolt lütseumi kandideerijatel võib just vene keel osutuda takistuseks, kuna tavakoolides ja isegi eliitkoolides on selle õpetamise tase suht nõrk.
Enamik lütseumi gümnaasiumiosas jätkajaid on oma kooli õpilased.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 10:36; 05.06 12:55; 15.06 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jep, kuna Lütseumi enda head õpilased ei pea gümnaasiumi saamiseks katseid tegema, siis polegi siin eriti midagi rääkida – väljast on sinna päris keeruline tulla just selle keeleoskuste vajaduse pärast. Küllap neile üksikutele vabadele kohtadele Lütseumi gümnaasiumis ka ikka tungi on (suhtelist tungi, arvestades kohtade vähesust), kuid arvuliselt on see olematu suurus.
Aga muidu Lütseumist minnakse 32.KK küll 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lütseumis on nimekirjad koos juba

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jep, kuna Lütseumi enda head õpilased ei pea gümnaasiumi saamiseks katseid tegema, siis polegi siin eriti midagi rääkida – väljast on sinna päris keeruline tulla just selle keeleoskuste vajaduse pärast. Küllap neile üksikutele vabadele kohtadele Lütseumi gümnaasiumis ka ikka tungi on (suhtelist tungi, arvestades kohtade vähesust), kuid arvuliselt on see olematu suurus.

Aga muidu Lütseumist minnakse 32.KK küll ????

Valejutt. 10ndasse klassi kandideerijatelt ei eeldata prantsuse keele oskust, see õpetatakse neile intensiivkursuse korras selgeks koolis. Kodulehel ju selgelt kirjas.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 12:49; 05.06 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei peagi prantsuse keelt oskama, heast vene keele oskusest on jutt! See on ka esimeses postituses kirjas.
Minu vanem laps lõpetab tavskoolis põhikooli ja oskab vene keeles ainult lihtlauseid (muidu viieline õpilane). Seetõttu ei hakanud ka lütseumisse kandideerima. Noorem laps õpib lütseumis viiendas klassis ja oskab juba praegu vene keelt paremini kui õde. Pole ka midagi imestada, sest tavakoolis algab vene keel alles kuuendas klassis.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 10:36; 05.06 12:55; 15.06 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei peagi prantsuse keelt oskama, heast vene keele oskusest on jutt! See on ka esimeses postituses kirjas.

Minu vanem laps lõpetab tavskoolis põhikooli ja oskab vene keeles ainult lihtlauseid (muidu viieline õpilane). Seetõttu ei hakanud ka lütseumisse kandideerima. Noorem laps õpib lütseumis viiendas klassis ja oskab juba praegu vene keelt paremini kui õde. Pole ka midagi imestada, sest tavakoolis algab vene keel alles kuuendas klassis.

Selge pilt. Mu laps õppis vene keelt omal soovil 3. klassis aastakese, aga eks ma siis tulevikus arvestan, et TPLi pürgimisel tuleb seda keelt eriti timmida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 12:49; 05.06 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen küll selle kooli õpilastelt kuulnud, et tegelikult ei pea see vene keel midagi niivõrd hea olema. Et põhimõtteliselt kui oskad end tutvustada vene keeles ja oskad mingitele lihdsamatele küsimustele vastata, siis sellest täitsa piisab sisse saamiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lihdsamatele

tundub, et saad paljudest asjadest valesti aru.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea see vene keel midagi super olema – mina ja pooled mu klassikaaslased (1.5 klassi olid vanad õpilased ning pool klassi siis uued) olime ikka väga mökmök selles osas. Aga sellega olen nõus, et vene keele tase on seal hea, nende kolme aasta lõpuks ei olnud vist keegi enam mökmök 😀 Samuti sain 3 aastaga (alustasin nullist) prantsuse keeles b2 taseme. Keelte osas tõesti väga-väga tugev kool, teistel koolidel oleks (eriti vene keele osas) palju õppida.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 16:35; 14.06 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No vestluse mingi osa oli minu lapsel mõned aastad tagasi vene keeles kohe 🙂 Oskasime seda varasematest kogemustest lugedes arvata ja harjutasime.
Keska lõpuks suhtles,nagu teine emakeel oleks. Lisaks siis pr keel ka. Inglise keelt õppis eelnevalt juba oma koolis heal tasemel.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vilistlasena võin kinnitada, et vastab tõele, et vene keele tase on väga hea. Sama kehtib ka inglise keele kohta, aga see on ka paljudes teistes koolides tugev.
Kooli kaks suurimat plussi on väga head õpetajad ning koduklasside süsteem gümnaasiumi lõpuni. Miinuseks on valikkursuste puudumine (ainsa erandina saab 12. klassis valida erinevate inglise keele lisakursuste vahel).
TPL sobib suurepäraselt õpilasele, kelle peamiseks huviks on keeled ja kultuur, kuid ei sobi õpilasele, kelle huvid ja võimed on väga tugevalt reaalainete poole kaldu. Mina olen täiesti selgelt reaalinimene ning minu puhul polnud seetõttu TPL õige valik. Seevastu vahepealsele või humantaarinimesele soovitan seda kooli väga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No vestluse mingi osa oli minu lapsel mõned aastad tagasi vene keeles kohe ???? Oskasime seda varasematest kogemustest lugedes arvata ja harjutasime.

Keska lõpuks suhtles,nagu teine emakeel oleks. Lisaks siis pr keel ka. Inglise keelt õppis eelnevalt juba oma koolis heal tasemel.

Seda küll, aga see oli üsna primitiivne vestlus, umbes et minu nimi on, mul on õde ja vend jms.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 16:35; 14.06 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks see vene keele taga ajamine? Peale eliitkooli minnakse ylikooli, mitte klienditeenindajaks Lasnamäe turule

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks see vene keele taga ajamine?

Miks mitte? Keeleoskus arendab loogilist mõtlemist, annab lisavõimalusi suhtlemiseks, seetõttu on kasulik keeli õppida. Vene keel on muidugi kasulikum mõnest teisest, kuna venelasi on palju, venelasi on ka siin palju, vene keeles on kirjutatud kuulsat klassikat, venelased on olnud suured prantsuse kultuuri austajad (vene kõrgklass siis, talupoegadel polnud erilist võimalust selleks), seega kui paned oma lapse Prantsuse lütseumi, tuleb sellega arvestada. Pealegi, paljudes koolides õpitakse vene keelt, mu meelest on parem ju, et kui juba midagi õpitakse, siis saadakse sellest ka midagi kasu ehk keel selgeks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks see vene keele taga ajamine? Peale eliitkooli minnakse ylikooli, mitte klienditeenindajaks Lasnamäe turule

Väga paljudel töökohtadel eelistatakse inimest, kes valdab lisaks inglise keelele ka vene keelt. Eesti on Venemaa naaber ja paljud firmad ajavad venelastega äri. Lisaks on palju kohalikke venelasi kes Eesti keelt ei valda (mida ma loomulikult õigeks ei pea), aga tahavad endale näiteks kinnisvara osta – pangas on paljud kliendihaldurid venelased kuna valdavad lisaks eesti ja inglise keelele vene keelt.
Arvan, et keeleoskus tuleb alati elus kasuks.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 10:36; 05.06 12:55; 15.06 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised tänapäeva popid erialad nagu arst ja füsioteraapia ei saa ilma vene keeleta, aga vaja on ka ehitusel (mis sa arvad, et need ukrainlased räägivad sul inglist?), põllumajanduses, logistikas, politseis, hotellinduses, poliitikas, ajakirjanduses, ajaloos, lingvistikas. Neid erialasid on veel. Mõni üksik tuim raamatupidaja ja it-nohik saab ilma hakkama.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Koolilaps Tallinna Prantsuse Lütseum ja 32.kk