Esileht Koolilaps Tallinna Tehnikugümnaasiumus õppijad (info ei liigu)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Tallinna Tehnikugümnaasiumus õppijad (info ei liigu)

Postitas:

Tere. Kas keegi, kelle lapsed õpivad TTG-s on infot, millal selle õppeaastal toimuvad koolis lastevanemate üldkoosolekud? Kooli kodulehel infot ei ole, meilidele keegi ei vasta. Laps läks 4.klassi, tuleb uus klassijuhataja, kuid pole ka õrna aimu, kes on lapse klassijuhataja.
1.klasside koosoleku info tuli ka koolilehele alles eelmise päev õhtul.
nüüd ma passingi iga päev seda koolilehte, et mitte maha magada. Lisaks õpilaspilet on ka aegunud, selle kohta ka infot pole jne.
Ühesõnaga täielik infosulg, väga ebameeldiv olukord.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.09 13:32; 03.09 15:05; 03.09 16:42; 04.09 13:31; 04.09 14:45; 04.09 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõigile sinu küsimustele vastamine on kooli sekretäri pädevuses. helista ja küsi ometi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 14:33; 04.09 10:15; 04.09 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd jah täna ma näen on lõpuks kodulehele ilmunud info koosolekute kohta. Kuid ma leian, et see ei ole normaalne olukord. Ma olen sekretärilt küsinud. Ta ei vasta meilidele.
Minu arust oleks normaalne, kui selline info on kodulehel olemas. Tehnikagümnaasium, ja ei kasuta tehnilisi vahendeid? Lihtsalt selline asi näitab ainult kooli suhtumist.

Klassijuhatajaga sai laps täna kokku ja on väga tore õpetaja. Lihtsalt jabur on see, et Tehnikagümnaasium ei suuda oma kodulehte hallata ja sinna infot panna või siis juhtkonna viga, kui sellist infot veel ei olegi, mida saaks kodulehele ülesse panna.

1.klasse ka kodulehe andmetel koolis ei ole.

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.09 13:32; 03.09 15:05; 03.09 16:42; 04.09 13:31; 04.09 14:45; 04.09 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega koolis üliinimesed ei ole. Õppeaasta alguses pole segadust ainult õpilaste seas. Kogu see kellavärgi jooksma panemine on aeganõudev ja raske. Pigem olgu tunniplaan paigas, kui mingi info koosolekute kohta kodulehel kellapealt üleval.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 15:15; 03.09 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appikene, küll ikka mõnel on probleemid.
Kuidas sa ise omal ajal interneti eelsel ajastul küll hakkama said?
Klassijuhataja saab laps teada siis kui kooli läheb. Ei jäeta neid neljandikke kuhugi ripakile.
Koosolekute info tuleb alati kodulehele. On ka nüüd tulnud. Küll tehakse ka klasside nimekirjad korda ja küll läheb ka uus tunniplaan kodulehele. Lastel on see juba olemas ju nagunii.
Aegunud õpilastpiletid pikendatakse esimeste nädalate jooksul, ilmselge ju, et sellega läheb aega, sest lapsi on palju. Saab su laps ka selle aegunud piletiga seni hakkama ja ühistransporti kasutada.
Mina olen igatahes rahul, et vähemalt minu lapsel pole ühtegi õpetajat puudu ning äraläinud õpetajate asemele on uued leitud.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 15:39; 03.09 17:10; 04.09 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te ei kujuta ette, missugune saalimine kooliaasta alguses toimub. Õpilased tulevad ja lähevad. Sekretär vehib nagu tumm leilis dokumentide vormistamisega.
Küll kõik paika loksub nagu alati.
Ja ma ei saagi aru, milles on teemaalgataja probleem.
Kohe hakkadki suhtlema e-koolis klassijuhatajaga. Tema hallata on ainult üks klass, mitte mitusada õpilast.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 15:59; 04.09 13:39; 04.09 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassijuhataja saab laps teada siis kui kooli läheb. Ei jäeta neid neljandikke kuhugi ripakile.

kas te tõesti peate sellist olukorda, kui neljandikud saavad esimesel päeval kooli minnes teada, kes on nende uus klassijuhataja, normaalseks? minu meelest on see täiesti lubamatu. õnneks on minu laste koolis õpetaja kevadel teada, ta osaleb võimalusel aastalõpuekskursioonil või vähemalt tutvub oma uue klassiga koolis enne õppeaasta lõppu.

kõik lapsed ei ole ühtviisi ükskõiksed selle suhtes, mis nendega juhtuma hakkab, kelle poole pöörduda, kui koolis on mure jms. neljandikel/viiendikel on niigi kõik uued aineõpetajad, kelle nõudmistega kohaneda.

kui selline asjaajamine on koolis pigem reegel, siis on see üks kehva töökorraldusega kool. suhtumisest lastesse ma ei hakka rääkimagi.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.09 16:31; 04.09 13:36; 04.09 13:47; 04.09 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassijuhataja saab laps teada siis kui kooli läheb. Ei jäeta neid neljandikke kuhugi ripakile.

kas te tõesti peate sellist olukorda, kui neljandikud saavad esimesel päeval kooli minnes teada, kes on nende uus klassijuhataja, normaalseks? minu meelest on see täiesti lubamatu. õnneks on minu laste koolis õpetaja kevadel teada, ta osaleb võimalusel aastalõpuekskursioonil või vähemalt tutvub oma uue klassiga koolis enne õppeaasta lõppu.

kõik lapsed ei ole ühtviisi ükskõiksed selle suhtes, mis nendega juhtuma hakkab, kelle poole pöörduda, kui koolis on mure jms. neljandikel/viiendikel on niigi kõik uued aineõpetajad, kelle nõudmistega kohaneda.

kui selline asjaajamine on koolis pigem reegel, siis on see üks kehva töökorraldusega kool. suhtumisest lastesse ma ei hakka rääkimagi.

Minu laps on suhtleliselt julge suhtleja ja pole tõesti suurt probleemi. Hommikul ütles mulle kooli minnes, et on natuke närvis, et ei tea, kes on õpetaja ja kuhu minema peab. Ma ütlesin talle, et küsi koolis, küll sa hakkama saad. Ja loomulikult sai ka. Samas ma tean, et osad lapsed olid rohkem närvis, ebakindlad jne. Ning ennekõike annab see lastel signaali, kui olulised nad kooli jaoks on. Sellest suhtumisest ma räägingi. Teised koolid suudavad sellist infot oma õpilastele, vanematele esitada, nagu mujal ei olekski koolialguse “hullust”.
ma olengi häiritud sellisest koolipoolsest suhtumisest. Me käisime lapsega isegi koolimajas eelmine nädal, et äkki on koolis seina peal info, polnud seal ka.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.09 13:32; 03.09 15:05; 03.09 16:42; 04.09 13:31; 04.09 14:45; 04.09 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps aktusel ei käinud? See kõige esimene koht, kus õppeaasta jooksul infot jagatakse. Vähemalt meil tutvustatakse ka uusi õpetajaid.
Minu lapsel oli ka uus õpetaja ja käisin mõni päev enne kooli algust kantseleis ning mind juhatati õpetaja juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 15:15; 03.09 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas te tõesti peate sellist olukorda, kui neljandikud saavad esimesel päeval kooli minnes teada, kes on nende uus klassijuhataja, normaalseks? minu meelest on see täiesti lubamatu. õnneks on minu laste koolis õpetaja kevadel teada, ta osaleb võimalusel aastalõpuekskursioonil või vähemalt tutvub oma uue klassiga koolis enne õppeaasta lõppu.

Tore on kui kevadel on teada õpetajad, kes sügisel esimesed ja neljandad klassid võtavad. Reaalsus on siiski paraku teine. Nt. sel aastal kui minu laps kolmanda klassi lõpetas, oli koolis kaks paralleeli. Sügisel avati neli esimest klassi. Mis tähendas, et need kaks õpetajat tuli kuskilt leida. Samamoodi ei teadnud mu laps kevadel, kes talle neljanda klassi klassijuhatajaks tuleb. Üks õpetaja, kes üheksandaga lõpetas ja oleks pidanud neljanda võtma, hoopis lahkus koolist jne. Saigi sügisel teada.
Mina omal ajal samamoodi sain alles 1. septembril teada, kes klassijuhatajaks tuleb ja ei mäleta küll, et sellest mingit probleemi või hingelist traumat oleks tekkinud.

Minu laps on suhtleliselt julge suhtleja ja pole tõesti suurt probleemi. Hommikul ütles mulle kooli minnes, et on natuke närvis, et ei tea, kes on õpetaja ja kuhu minema peab. Ma ütlesin talle, et küsi koolis, küll sa hakkama saad. Ja loomulikult sai ka. Samas ma tean, et osad lapsed olid rohkem närvis, ebakindlad jne. Ning ennekõike annab see lastel signaali, kui olulised nad kooli jaoks on. Sellest suhtumisest ma räägingi. Teised koolid suudavad sellist infot oma õpilastele, vanematele esitada, nagu mujal ei olekski koolialguse “hullust”.
ma olengi häiritud sellisest koolipoolsest suhtumisest. Me käisime lapsega isegi koolimajas eelmine nädal, et äkki on koolis seina peal info, polnud seal ka.

Kas sa üritad väita, et täna ei andnud kool lastele mingit infot ja nad pidi mööda klassiruume käima ning otsima, kus nende klass on?
Signaale oma lastele annad hetkel küll sa ise.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 15:39; 03.09 17:10; 04.09 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas te tõesti peate sellist olukorda, kui neljandikud saavad esimesel päeval kooli minnes teada, kes on nende uus klassijuhataja, normaalseks? minu meelest on see täiesti lubamatu. õnneks on minu laste koolis õpetaja kevadel teada, ta osaleb võimalusel aastalõpuekskursioonil või vähemalt tutvub oma uue klassiga koolis enne õppeaasta lõppu.

Jah, seadusi tundva firmajuhina pean seda täiesti normaalseks, sest töölepingu lõpetamise ülesütlemise avalduse võib töötaja esitada 1 kuu ette.
Samuti võib töötaja lahkuda või tööleping peatub erakorralistel tingimustel ka palju lühema tähtaja puhul, nt edasiõppimine päevases õppes, kaitseväkke minek, kolimine välisriiki (nt abikaasa töö või perekondlikel põhjustel), abi vajava eaka sugulase hooldajaks hakkamine, rasedus-sünnituspuhkusele minek jne.

Algklassid lõpetavad mais, kool algab septembris, vahele jääb KOLM pikka kuud, selle aja jooksul võib igasuguseid asju ette tulla. Sa ei saa eeldada, et koolijuht hiromant on ja suudab juba aprillis (et mais “uus õpetaja klassiga tutvuda saaks”) ennustada, millise keskealise õpetaja 90a ema suvel voodihaigeks jääb või milline noor meesõpetaja juulis kaitseväkke kutsutakse või milline noor naisõpetaja juunis välisreisil oma elu armastust kohtab ning tulevase abikaasa päritoluriiki kolib.
Selliseid inimeste liikumisi tuleb ette kõigis eluvaldkondades, ka koolides.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 14:33; 04.09 10:15; 04.09 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutselt saan teemaalgataja murest aru. Minu laps käib ka Tehnikagümnaasiumis ja tõesti info liikumine on seal üsna problemaatiline. Ka ei ole seal ühtset süsteemi, kuidas ja mis ajaks info väljastatud peaks olema. Ei ole tehtud e-maili liste. Siis oleks ju koolisekretäril palju vähem tööd, kui augusti keskpaiku õpetaja saadab vanematele ühe e-maili informatsiooniga. See ei võta ju palju aega!

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti uskumatu lugu. Meil läks laps ühte teise kooli 1. klassi ja klassijuhataja saatis vanematele esimese kirja juba maikuus ehk et juba selleks ajaks oli suudetud list teha. Ja kõikide klasside septembrikuiste aktuste ajad olid samuti juba maikuus kooli kodukal olevas kalendris näha.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas te tõesti peate sellist olukorda, kui neljandikud saavad esimesel päeval kooli minnes teada, kes on nende uus klassijuhataja, normaalseks? minu meelest on see täiesti lubamatu. õnneks on minu laste koolis õpetaja kevadel teada, ta osaleb võimalusel aastalõpuekskursioonil või vähemalt tutvub oma uue klassiga koolis enne õppeaasta lõppu.

Jah, seadusi tundva firmajuhina pean seda täiesti normaalseks, sest töölepingu lõpetamise ülesütlemise avalduse võib töötaja esitada 1 kuu ette.

Samuti võib töötaja lahkuda või tööleping peatub erakorralistel tingimustel ka palju lühema tähtaja puhul, nt edasiõppimine päevases õppes, kaitseväkke minek, kolimine välisriiki (nt abikaasa töö või perekondlikel põhjustel), abi vajava eaka sugulase hooldajaks hakkamine, rasedus-sünnituspuhkusele minek jne.

Algklassid lõpetavad mais, kool algab septembris, vahele jääb KOLM pikka kuud, selle aja jooksul võib igasuguseid asju ette tulla. Sa ei saa eeldada, et koolijuht hiromant on ja suudab juba aprillis (et mais “uus õpetaja klassiga tutvuda saaks”) ennustada, millise keskealise õpetaja 90a ema suvel voodihaigeks jääb või milline noor meesõpetaja juulis kaitseväkke kutsutakse või milline noor naisõpetaja juunis välisreisil oma elu armastust kohtab ning tulevase abikaasa päritoluriiki kolib.

Selliseid inimeste liikumisi tuleb ette kõigis eluvaldkondades, ka koolides.

Loomulikult võib kõike ette tulla (tänaval võib õpetaja kukkuda ja ootamatult haiguslehele jääda jne), kuid see ei tähenda, et ei pea planeerima, informeerima asjaosalisi, varuplaani välja mõtlema jne.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.09 13:32; 03.09 15:05; 03.09 16:42; 04.09 13:31; 04.09 14:45; 04.09 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, seadusi tundva firmajuhina pean seda täiesti normaalseks, sest töölepingu lõpetamise ülesütlemise avalduse võib töötaja esitada 1 kuu ette.
Samuti võib töötaja lahkuda või tööleping peatub erakorralistel tingimustel ka palju lühema tähtaja puhul, nt edasiõppimine päevases õppes, kaitseväkke minek, kolimine välisriiki (nt abikaasa töö või perekondlikel põhjustel), abi vajava eaka sugulase hooldajaks hakkamine, rasedus-sünnituspuhkusele minek jne.

tead, kool ei ole saapavabrik, et vehid paragrahvidega ja asi ants. saapavabrikuna kooli juhtiv direktor ei jõua ka kuigi kaugele. õnneks on suurem osa õpetajaid endale teadvustanud, et koolis töötades on peale riigi teataja ka muid lähtekohti.

mis puudutab eaka sugulase hooldajaks hakkamist ja ootamatult välismaale kolimist, siis huvitaval kombel juhtub ühtedes koolides neid ootamatusi väga tihti ja teistes pea üldse mitte. ei tea, miks?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.09 16:31; 04.09 13:36; 04.09 13:47; 04.09 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin öelda, et TTG-s lõpetas kevadel 2 paralleeli üheksandaid. Need õpetajad võtavad reeglina 4. klassid. Neljandikke on aga sel aastal 4 paralleeli. Üks endine 9.klassi juhataja jätkab 10. klassiga. Seega tuli ära moosida 3 õpetajat, et neljandikele klassijuhatajad saada. Läkski augusti viimase nädalani välja.
Lõpp hea, kõik hea – kõik neli on väga asjalikud inimesed. Tõenäoliselt on asjad hakanud sujuma.
Muide, kui pole klassijuhatajat, pole ka meililisti.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 15:59; 04.09 13:39; 04.09 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, kui pole klassijuhatajat, pole ka meililisti.

miks? needsamad neljandikud olid ju eelmisel aastal kolmandikud ja neil oli öpetaja, kellel oli meililist? mis sellega siis suve jooksul juhtuda saab?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.09 16:31; 04.09 13:36; 04.09 13:47; 04.09 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks? needsamad neljandikud olid ju eelmisel aastal kolmandikud ja neil oli öpetaja, kellel oli meililist? mis sellega siis suve jooksul juhtuda saab?

Palun seletage mulle ära, millist infot te augusti keskel saada tahate? Mul on lapsed erinevates koolides ja pole kunagi saanud keset augustit õpetajatelt meile. Õpetajatel alles siis ju puhkus lõpeb. Aktuste info on koolidel kodulehtedel ja kõik muu info jagatakse klassijuhataja poolt esimeses klassijuhatajatunnis.

Võin öelda, et TTG-s lõpetas kevadel 2 paralleeli üheksandaid. Need õpetajad võtavad reeglina 4. klassid. Neljandikke on aga sel aastal 4 paralleeli. Üks endine 9.klassi juhataja jätkab 10. klassiga. Seega tuli ära moosida 3 õpetajat, et neljandikele klassijuhatajad saada. Läkski augusti viimase nädalani välja.

Lisaks on vähemalt 2 õpetajat sealt koolist lahkunud. Üks läks pensionile, teise kohta ei tea. Nende asemele tuli ka uued õpetajad leida. Ja tunniplaani koostamine sõltub ju otseselt sellest.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 15:39; 03.09 17:10; 04.09 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, seadusi tundva firmajuhina pean seda täiesti normaalseks, sest töölepingu lõpetamise ülesütlemise avalduse võib töötaja esitada 1 kuu ette.
Samuti võib töötaja lahkuda või tööleping peatub erakorralistel tingimustel ka palju lühema tähtaja puhul, nt edasiõppimine päevases õppes, kaitseväkke minek, kolimine välisriiki (nt abikaasa töö või perekondlikel põhjustel), abi vajava eaka sugulase hooldajaks hakkamine, rasedus-sünnituspuhkusele minek jne.

Algklassid lõpetavad mais, kool algab septembris, vahele jääb KOLM pikka kuud, selle aja jooksul võib igasuguseid asju ette tulla. Sa ei saa eeldada, et koolijuht hiromant on ja suudab juba aprillis (et mais “uus õpetaja klassiga tutvuda saaks”) ennustada, millise keskealise õpetaja 90a ema suvel voodihaigeks jääb või milline noor meesõpetaja juulis kaitseväkke kutsutakse või milline noor naisõpetaja juunis välisreisil oma elu armastust kohtab ning tulevase abikaasa päritoluriiki kolib.
Selliseid inimeste liikumisi tuleb ette kõigis eluvaldkondades, ka koolides.

Jah, loomulikult võib igasuguseid ajsu ette tulla. Aga see ei täenda ometi, et sa kevadel ei planeeri. Kevadel planeerid oma parema teadmise juures ära ning kui midagi muutub, siis ka muudad plaane. Või sinu, kui firmajuhi jaoks ongi normaalne, planeerida max kuu aega ette, sest äkki keegi vahepeal läheb keegi pensionile või kaitseväkke ja siis parem mitte planeeridagi?

Ma tegelen teist aastat ühe väga suure projektiga, väga palju on ses projektis tegijaid. Jah, tõesti on kõike ette tulnud, nii välismaale elama minekut, lapsepuhkust, isegi üks päevapealt kadunud inimene, kelle puhul tuli lõpuks teade, et on surnud.. See kõik ei tähenda ju ometi, et ei planeeri. Planeerid ikka ette niipalju, kui võimalik ja kui siis mingi kõrvalekalle tuleb, siis tegeled sellega.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 14:00; 04.09 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks? needsamad neljandikud olid ju eelmisel aastal kolmandikud ja neil oli öpetaja, kellel oli meililist? mis sellega siis suve jooksul juhtuda saab?

Palun seletage mulle ära, millist infot te augusti keskel saada tahate? Mul on lapsed erinevates koolides ja pole kunagi saanud keset augustit õpetajatelt meile. Õpetajatel alles siis ju puhkus lõpeb. Aktuste info on koolidel kodulehtedel ja kõik muu info jagatakse klassijuhataja poolt esimeses klassijuhatajatunnis.

vabandust, mul vist jäid kahe silma vahele need postitused, kus augusti keskel mingeid kirju saada taheti. esimene postitus siin teemas on 3.09.

ma leian siiski, et igati ootuspärane oleks teada enne aktust, kes on klassijuhataja ja millises klassis lapsed kogunevad. ei tea koole, kus õpilased läheksid ükshaaval suvaliselt saali ja aktusel öeldakse, et 4b läheb nüüd klassi nr 305.

tundub, et mul on ikka väga heade koolidega kokkupuuted olnud. kahju, et paljud vanemad teistsugust korraldust aktsepteeritavaks peavad ja rahul on. nii ei olegi mingit lootust, et koolisüsteem areneks ja õpilasi ja vanemaid võrdväärsete partneritena võetaks.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.09 16:31; 04.09 13:36; 04.09 13:47; 04.09 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks? needsamad neljandikud olid ju eelmisel aastal kolmandikud ja neil oli öpetaja, kellel oli meililist? mis sellega siis suve jooksul juhtuda saab?

Palun seletage mulle ära, millist infot te augusti keskel saada tahate? Mul on lapsed erinevates koolides ja pole kunagi saanud keset augustit õpetajatelt meile. Õpetajatel alles siis ju puhkus lõpeb. Aktuste info on koolidel kodulehtedel ja kõik muu info jagatakse klassijuhataja poolt esimeses klassijuhatajatunnis.

vabandust, mul vist jäid kahe silma vahele need postitused, kus augusti keskel mingeid kirju saada taheti. esimene postitus siin teemas on 3.09.

ma leian siiski, et igati ootuspärane oleks teada enne aktust, kes on klassijuhataja ja millises klassis lapsed kogunevad. ei tea koole, kus õpilased läheksid ükshaaval suvaliselt saali ja aktusel öeldakse, et 4b läheb nüüd klassi nr 305.

tundub, et mul on ikka väga heade koolidega kokkupuuted olnud. kahju, et paljud vanemad teistsugust korraldust aktsepteeritavaks peavad ja rahul on. nii ei olegi mingit lootust, et koolisüsteem areneks ja õpilasi ja vanemaid võrdväärsete partneritena võetaks.

Just seda ma räägingi, et enne aktust oleks laps tahtnud infot, kes on ta klassijuhataja, kuhu klassi minema peab jne. Ei oodanud seda infot mais ega ka augusti alguses. Augustis käisin muidugi korduvalt kooli kodulehel, et äkki on sinna mingi info tulnud. Kirja kooli kantseleisse kirjutasin ka augusti viimasel nädalal, koolimajas lapsega käisime 29.augustil, ei saanud seda infot. Nii läksi laps 3.septembril kooli teadmatuses, kuhu ja kes jne.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.09 13:32; 03.09 15:05; 03.09 16:42; 04.09 13:31; 04.09 14:45; 04.09 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult võib kõike ette tulla (tänaval võib õpetaja kukkuda ja ootamatult haiguslehele jääda jne), kuid see ei tähenda, et ei pea planeerima, informeerima asjaosalisi, varuplaani välja mõtlema jne.

Sa ei arva ometi tõsiselt, et koolijuhid peaksid igaks juhuks IGAle klassile juba mais nö tagavaraklassijuhataja otsima ja teda siis lastele juba kevadel tutvustama, nagu siin oodati?

Mu oma lapsed käivad koolis, kus on 4 paralleeli, no pole küll näinud, et kooli õpetajale (ja neid on seal vist ligi 100) oleks igal ajahetkel mingi asendaja igaks juhuks varuks olemas.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 14:33; 04.09 10:15; 04.09 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult võib kõike ette tulla (tänaval võib õpetaja kukkuda ja ootamatult haiguslehele jääda jne), kuid see ei tähenda, et ei pea planeerima, informeerima asjaosalisi, varuplaani välja mõtlema jne.

Sa ei arva ometi tõsiselt, et koolijuhid peaksid igaks juhuks IGAle klassile juba mais nö tagavaraklassijuhataja otsima ja teda siis lastele juba kevadel tutvustama, nagu siin oodati?

Mu oma lapsed käivad koolis, kus on 4 paralleeli, no pole küll näinud, et kooli õpetajale (ja neid on seal vist ligi 100) oleks igal ajahetkel mingi asendaja igaks juhuks varuks olemas.

Ei, ei arva seda. Kuid on ootused küll, et kool saab info edastatud õigeaegselt. Mis kooli-kodu koostööst me räägime antud juhul?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.09 13:32; 03.09 15:05; 03.09 16:42; 04.09 13:31; 04.09 14:45; 04.09 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei arva ometi tõsiselt, et koolijuhid peaksid igaks juhuks IGAle klassile juba mais nö tagavaraklassijuhataja otsima ja teda siis lastele juba kevadel tutvustama, nagu siin oodati?

Mu oma lapsed käivad koolis, kus on 4 paralleeli, no pole küll näinud, et kooli õpetajale (ja neid on seal vist ligi 100) oleks igal ajahetkel mingi asendaja igaks juhuks varuks olemas.

Ei, loomulikult ei ole igale klassijuhatajale mais varuklassijuhatajat välja mõeldud. Esialgsed plaanid võiksid olla paigas, nii et kõikidele klassidele on klassijuhatajad määratud. Ja kui siis midagi muutub, keegi otsustab pensionile jääda või jääb haigeks või selgub, et planeeritud klassijuhataja peaks oktoobrist hoopis lapsepuhkusele minema, siis muudetakse plaani, leitakse uus lahendus. Mitte ei ole nii, et klassijuhatajaid igks juhuks ei määratagi enne, kui esimene septemer käes. Vaevalt küll Tehnikagümnaasiumis nüüd suve jooksul kõik õpetajad ootamatult lahkusid, et selline segadus on.

Ja kes siin mainis sekretäri töökoormust. Täitsa usun, et see on kooli eel kõrge. Aga seda saab pisutki vähendada sellega, kui võimalikult palju infot kodulehel hoida. Üks kord kodulehele info panemine võtab tunduvalt vähem aega, kui 30 lapsevanema kõnele või meilile vastamine.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 14:00; 04.09 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps (mitte 1.klassi laps vaid värske neljandik) tee aulasse aktusele leidis (vaatasin kooli kodukalt, et ajad pandi üles 21. augustil), siis kohtus ta klassijuhatajaga hiljemalt aktusel. Ja läkski koos oma klassiga klassijuhatajatundi.
Teemaalgatajal on isegi vedanud. Paljud koolid otsivad siiani õpetajaid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 15:59; 04.09 13:39; 04.09 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üsna elav pilt inimesest, kes augusti lõpus igapäevaselt kooli kodulehekülge jõllab ja paanitseb, et äkki magab lastevanemate koosoleku maha.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps läks ka 4.klassi Mustamäel ühes teises koolis ka teemaalgataja murest küll aru ei saa. Eile oli aktus ja klassijuhataja tund ja sealt sai kogu info. Tunniplaan oli osaliselt laupäevaks kooli kodukal olemas ja täna tervikuna.
Klassijuhataja roll on nagunii üha väiksem lapse koolielus. Laps kohtub temaga vaid ühes ainetunnis selles kooliastmes.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa teemaväline, aga ei saa küsimata jätta. Mida tähendab väljend “vehib nagu tumm leilis” … Keegi siin ülevalpool kasutas. Väga kummaline moodustis ja mõttest ei saa ka aru 🙂

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa teemaväline, aga ei saa küsimata jätta. Mida tähendab väljend “vehib nagu tumm leilis” … Keegi siin ülevalpool kasutas. Väga kummaline moodustis ja mõttest ei saa ka aru ????

http://www.folklore.ee/justkui/sonastik/index.php?f=2&f1=4&f2=2&m=2767&id=2826
“kiire olema, kiirustama kellelgi on tuli takus, ei ole aega ninagi nuusata”

https://foorum.perekool.ee/teema/tummad-leilis/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on suht tundlik laps. Alati on läinud 1.sept kooli absoluutselt teadmata, mis-kuidas saama hakkab. Mis kell aktus on seisab kooli kodukal. Kui ei seisaks ma helistaks kooli ja küsiks. Kõik öeldakse aktusel, ole sa seal emaga või ilma. Esimeses klassis seisin aktusel toeks, edasi sai närvivapustuseta ise hakkama. Õpetage oma tupsununnusid, nad on vintskemad kui arvate.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Koolilaps Tallinna Tehnikugümnaasiumus õppijad (info ei liigu)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.