Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tallinna Ülikool – sotsiaaltöö

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Tallinna Ülikool – sotsiaaltöö

Postitas:
Jekaterina Koba

Tahtsin teada Tallinna Ülikooli sotsiaaltöötajaks sisseastumise kohta, äkki on keegi viimased 2-3 aastat kandideerinud? Ma tean, et esimene etapp on silmaringitest, aga kas tuleb teemasid sotsiaaltööst või kõigest üldiselt? Teine etapp on intervjuu, huvitav on ka see, mis küsimusi küsitakse jne. Ette tänades!

+3
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
monic77

Mida sina muudaks sotsiaal vallas ja kuidas.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Jekaterina Koba

Kas silmaringitestiks saab kuskil valmistuda ja kas see oli raske?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
salamanner

Loe nt ajakirja Sotsiaaltöö. Tutvu hetke sotsiaalpoliitikaga. Võiksid teada, kes on sotsiaalkaitseminister jne.

+3
0
Please wait...

Postitas:
kolmega

Loe nt ajakirja Sotsiaaltöö. Tutvu hetke sotsiaalpoliitikaga. Võiksid teada, kes on sotsiaalkaitseminister jne.

Jajah, see meenutab mulle u 10 a taguse silmaringitesti küsimust, kus sotsiaalministri valikvastustes oli üks variant Marju Länik 😆

+3
0
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

Viimase 2-3 aasta jooksul mul sisseastumise kogemused puuduvad, aga tegelikult on sotsiaalvaldkond selline, kus võiksid töötada inimesed, kes tegelikult valdkonna vastu huvi tunnevad; kes omavad loogilist mõtlemist, et saada aru, mis ja kuidas on tegelikult võimalik; kes seisavad kahejalaga maapeal ja kellel on selgroogu ja julgust. Lihtsalt minna ja istuda ei ole selles valdkonnas mõtet, seal on reaalselt mõistust ja pealehakkamist vaja. Valdkonnas üldiselt. Neid “istuvametnikke” kulub igalepoole riigiasutustele alati ära, aga reaalset kasu nendest ei ole. Samas võiks inimesest ikka ju enda erialal ka mingit kasu olla 🙂 Sotsiaalvadkonnas meil on reaalsetest hinge ja mõistusega tegijatest väga suur puudus. Hädapärase valikuna ei soovitaks küll seda ala valida. Üsna ammu enam ei kehti see varem kehtinud väide, et “paber on paber” niiet mine ja õpi ikkagi midagi sellist, mis Sul endal ka päriselt silma särama paneb ja mis Sind kõnetab. Midagi mille kohta Sa tahad ja oskad kaasa rääkida.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Jaagular

SotsiaalTÖÖD saab väga edukalt ka ilma nn kõrghariduseta teha.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
mirjem

kui oled äsja gümnaasiumi lõpetanu, siis mina soovitan Tallinna Ülikooli sotsiaaltöö erialale astumisel mitte liiga ilus ja tuunitud välja näha. mulle on jäänud mulje, et Tallinna Ülikoolis sisseastumisel on välimus tähtis ja otsitakse lihtsat meikimata välimusega sisseastujat. minu arvates on see eelarvamuslik – tulevane sotsiaaltöötaja peab juba sisseastumisel hall välja nägema. vastupidiselt Tartu Ülikooli sotsiaaltöö erialale, seal minu arvates ei panda välimusele suurt rõhku ja usutakse, et hea sotsiaaltöötaja võib saada ka kunstripsmetega ja pikkade geelküüntega sisseastujast. võimalik, et eksin Tallinna Ülikooli suhtes, aga selline mulje on jäänud.

0
-4
Please wait...

Postitas:
coral0

Õppisin ca 10 aastat tagasi TLÜ’s ja meil olid tihti massiloengud koos sotsiaaltööd õppivate inimestega. Ja seal oli oi oi oi kui kenasid neiusid 🙂 Eks see muidugi oleneb ka – üks asi on loomulik ilu, kerge ja kena meik, juuksed sätitud versus hiiglaslikud kunstripsmed ja kulliküüned, miniseelikud vms 😀 Viimane tõesti ehk ei sobi ja jätab juba eos vale mulje.

Teemaalgatajale – lappa juba siin teemas varem välja toodud sotsiaaltöö ajakirja, jälgi meediat, mingeid olulisi sündmusi seoses sotsiaalpoliitika ja sotsiaaltööga. Intervjuu vast klassikaline, et miks sa just seda erialal õppima tahad minna, varasem kogemus, mida sa ise oled seni sotsiaaltöö vallas teinud kui oled (nt kas oled olnud vabatahtlik kuskil olnud). Millises valdkonnas ja kellega näed end tulevikus töötamas (kas nt töötutega, puudega inimestega, lastekaitsespetsialistina või hoopis koolis sotsiaalpedagoogina?).
Hea on ilmselt sellised asjad enda jaoks läbi mõelda, siis on intervjuu ajal kergem ja säilitad paremini külma närvi. Edu 🙂

+2
0
Please wait...

Postitas:
mmaliciouz

kui oled äsja gümnaasiumi lõpetanu, siis mina soovitan Tallinna Ülikooli sotsiaaltöö erialale astumisel mitte liiga ilus ja tuunitud välja näha. mulle on jäänud mulje, et Tallinna Ülikoolis sisseastumisel on välimus tähtis ja otsitakse lihtsat meikimata välimusega sisseastujat. minu arvates on see eelarvamuslik – tulevane sotsiaaltöötaja peab juba sisseastumisel hall välja nägema. vastupidiselt Tartu Ülikooli sotsiaaltöö erialale, seal minu arvates ei panda välimusele suurt rõhku ja usutakse, et hea sotsiaaltöötaja võib saada ka kunstripsmetega ja pikkade geelküüntega sisseastujast. võimalik, et eksin Tallinna Ülikooli suhtes, aga selline mulje on jäänud.

Seda juttu räägib küll ilmselt keegi, kes ei saanud muudel põhjustel sisse ja arvas, et põhjus oli tema “liiga ilusas” välimuses.

+13
0
Please wait...

Postitas:
kolmega

Seda juttu räägib küll ilmselt keegi, kes ei saanud muudel põhjustel sisse ja arvas, et põhjus oli tema “liiga ilusas” välimuses.

Ma just jäin mõtlema, et meil oli ikka päris mitmeid klassikalisi mimmusid. Hoolitsetud kenasid neiusid nagunii. Halli hiirekese välimusega oli vast üks kümnest, kui sedagi. Nii et parima tahtmise juures ei suudaks ma ette kujutada, et välimuse järgi vastu võetakse.

+4
0
Please wait...

Postitas:
UunoR

siis mina soovitan Tallinna Ülikooli sotsiaaltöö erialale astumisel mitte liiga ilus ja tuunitud välja näha. mulle on jäänud mulje, et Tallinna Ülikoolis sisseastumisel on välimus tähtis ja otsitakse lihtsat meikimata välimusega sisseastujat.

Tihtipeale on väljakutsuva tuuningu ja pealiskaudse jutu vahel väike seos täitsa olemas, seega ilmselt sind praagiti välja ikka pigem selle põhjal, mis sa rääkisid, mitte et oleksid olnud liiga ilus.

+7
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tallinna Ülikool – sotsiaaltöö