Esileht Koolilaps Tallinnas 4.-8. klass distantsõppele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 157 )

Teema: Tallinnas 4.-8. klass distantsõppele

Postitas:
Kägu

Ma ikka mõtlen kuidas selline kommunikatsioon on võimalik. Kesk ja reform on meil teatavasti valitsuses koos, Kõlvart kuulub Keskerakonda. Haridusminister Liina teatab, et me koole distantsõppele ei suuna ja kinni ei pane ning siis paar päeva hiljem teatab karate mees Mihhail, et Tallinnas jäävad 4-8 klasside õpilased distantsõppele nädalaks (esialgu). Kas nad siis üldse omavahel ei suhtle või käib mäng- kes on kõvem mees käskima ja otsuseid vastu võtma. Minu silmis linnapea lasi piltlikult öeldes praegu haridusministrile varba peale (teate küll mida).

+16
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Praegu on distantsõpe ainult Tallinnas.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ebapopulaarne otsus, aga vaadates nakatanute aina suurenevaid numbreid, tuli teha.

+24
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõlvart ütles, et see oli koolijuhtide soov. Imestan, et minister neid ei kuula ja mingit oma asja ajab.
Mina toetan seda otsust 100%.

+27
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pean seda samuti mõistlikuks otsuseks. Juba ammu oleks tulnud koolides kõiki regulaarselt testida ja see kord, mis alla 12-aastastega oli (lähikontaktsed lapsed käivad rõõmsalt koolis, kuni veel enam-vähem terved välja näevad), ei kannatanud üldse mingit kriitikat.

Ma ei saa aru, mis utoopias see Kersna elab? Meil ei saa  haiged enam arstiabi, meedikud on viimase piiri peal, on siis ikka kindlasti vaja iga hinna eest neid lapsi sinna kehva ventilatsiooniga ruumidesse ninapidi kokku teineteist nakatama ajada? Ei pea ju kuude kaupa see distantsõpe olema, juba paarist nädalast peaks piisama, et nakatumiskordaja ja koormus haiglatele väheneks (ehkki see toimub muidugi üsna pika viibeajaga).

Ma väga sooviksin, et Tartus ka selline otsus vastu võetaks, kui üleriigiliselt seda millegipärast ei suudeta või ei taheta teha.

+26
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle peab täiesti vale sihtgrupp kannatama. Miks peab minu laps, kes on koroona värskelt läbi põdenud, istuma kodus selle pärast, et Lasnamägi ja uhhuud ei suvatse end vaktsineerida.

+18
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle peab täiesti vale sihtgrupp kannatama. Miks peab minu laps, kes on koroona värskelt läbi põdenud, istuma kodus selle pärast, et Lasnamägi ja uhhuud ei suvatse end vaktsineerida.

Vabandust, tahtsin pluss panna.

Minu arvates samuti täiesti ebaproportsionaalne otsus. Kõiki lapsi oleks pidanud algusest peale testima. Kes testida ei luba, koduõppele. Meie klass põdes suures osas septembris läbi. Peaks ju olema nüüd “kuulikindlad”. Pealegi käivad kõik edasi huviringides.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja meelelahutus on samal ajal lahti. Küll jah vaktsineeritud inimestele, aga ammu ära tõestatud, et ka need kannavad viirust. Ei, ma pole vaktsiinivastaste, olen vaktsineeritud. Mida peavad arvama vanemad, kes on lapse vaktsineerinud lootuses koolis käia?

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ainult meedikud, vaid ka õpetajad on sellise solgutamisega piiri peal. Meie koolist (Tallinnas) on lahkunud seoses koroonaga juba 6 õpetajat.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loogiline, et iga koolipidaja teeb otsused vastavalt enda kohaliku omavalitsuse olukorrast lähtuvalt ju? Veider oleks HTMi üleüldine distantsõpe.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks ka vaktsineeritud peavad testima hakkama.

+9
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole testimise vastu midagi, aga sisuliselt on Kersna sõnum hetkel selline, et tänu vaktsineeritutele saame paljud koolid töös hoida, aga noh, testime ikka kõiki. Aga muide – minge ikka vaktsineerima. Eriline selgeltnägija ei pea olema, et ette kujutada, et nüüd tuleb pahameelelaine teiselt suunalt. Asi, mida Kersna peaks õppima – praegusel ajal peaks lubaduste jagamisega olema ettevaatlikum ja esinema alles siis, kui mõte on üheselt ja konkreetselt jõutud lõpuni mõelda.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on sellega kõvasti hiljaks jäädud. Lapse klassis on enamik juba koroona jõudnud läbi põdeda- koguaeg oli lihtsustatud karantiin. Pooled õpetajad ka põdenud (vaatamata vaktsiinile). Nüüd võiks nende klass küll koolis käia.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolides saavad lapsed ÕPETAJA JUURESOLEKUL hakata 2-3 korda nädalas kiirtestima??? Kas tahaks õpetajatele äkki veel mingeid tööülesandeid juurde panna?

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolides saavad lapsed ÕPETAJA JUURESOLEKUL hakata 2-3 korda nädalas kiirtestima??? Kas tahaks õpetajatele äkki veel mingeid tööülesandeid juurde panna?

Jumal küll, laps teeb selle testi ju ise!

+8
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada meelelahutuses kiirteste enam ei tehta, sest ebatäpsed. Koolis tehakse. Valitsuse kommunikatsioon lappab?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jumal küll, laps teeb selle testi ju ise!

 

Siis palun tehku seda kusagil mujal, mitte õpetaja juuresolekul.

 

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolides saavad lapsed ÕPETAJA JUURESOLEKUL hakata 2-3 korda nädalas kiirtestima??? Kas tahaks õpetajatele äkki veel mingeid tööülesandeid juurde panna?

Päris põnev jah. Ma pidin ükskord juhendama mingil konverentsil kiirtestimist, kus oli ehk 30 inimest, täiskasvanud ja arukad. Siiski pillas üks kogu kupatuse põrandale, mitu tegid ikka valesti. Ma kujutan ette seda kiirtestimist 30 esimese klassi juntsudega, kes siis neid korke hakkavad pealt ära keerama, vedelikku maha valama jne, jne. Väga põnev, ainult et kas need testitulemused siis ka usaldatavad on, on teine asi.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse klassis Tallinnas on enamus õpilasi vaktsineeritud ja neid nüüd karistada teiste tõttu, kelle vanemad  ei soovi/taha/julge lapsi vaktsineerida pole lihtsalt õige. Ja põhjenduseks on siis et muidu tekib hariduslik ebavõrdsus? Mitte et mulle see meeldiks ja see normaalne oleks, aga mu laps saab nüüd kodus ka ikka parema hariduse kui mõni laps teises Eesti otsas koolis käies. Kõlab ülbelt, aga see on reaalsus, koolide taseme vahe on üüratu.

Nii et arvan et 1.novembril esimese tunni esimeseks minutiks on lapse kogu klass arvutite taga ja kaamerad kõigil ka sisse lülitaud ja eelnevalt sisse harjutatud distantsõpe läheb hoogsalt edasi. Tehakse peaaegu sama palju tööd kui kontaktõppeski, toimuvad kontrolltööd ja pannakse hindeid. Aga ma tean ju et kõikides koolides nii ladusalt ei lähe.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolides saavad lapsed ÕPETAJA JUURESOLEKUL hakata 2-3 korda nädalas kiirtestima??? Kas tahaks õpetajatele äkki veel mingeid tööülesandeid juurde panna?

Jumal küll, laps teeb selle testi ju ise!

Ja kuidas sa seda siis ette kujutad.

Nt 1000 õpilasega koolis – kas õpetaja on topsikutega juba välisuksel vastas? Või teeb siis esimese tunni õpetaja siis antud klassiga selle testi? Nt 8ndal klassil on geograafia, 9ndal inglise keel – siis need õpetajad teevad? Või sajab esimese tunni ajal klassijuhataja oma klassi juurde testima? Ja nii 3 korda nädalas? Samas peab õpetaja iseend ka samal ajal ju testima… Oehhh…

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada meelelahutuses kiirteste enam ei tehta, sest ebatäpsed. Koolis tehakse. Valitsuse kommunikatsioon lappab?

Sa oled valesti informeeritud. Mitte sellepärast ei tulnud uus reegel, et negatiivse testiga kuskile ei pääse, et kiirtestid oleks ebaõiged.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nt 8ndal klassil on geograafia, 9ndal inglise keel – siis need õpetajad teevad? Või sajab esimese tunni ajal klassijuhataja oma klassi juurde testima?

Klassijuhataja ei saa ju tulla, tal on samal ajal ju mingi klassiga tund, võib-olla mõni klassijuhataja töötab mitmes koolis ja on mõnel päeval 1. tunni ajal või terve koolipäeva üldse siis teises koolis tööl jne. Ikka 1. tunni õpetaja on loogilisem. Aga ega ma tegelikult seda testimist ette ei kujuta küll. Samuti võtab see ju mingi aja tunnist ära, aga mõnel klassil võibki olla ühe ja sama aine tund nt nädalas 1. tund just. Olenebki nüüd, kui ruttu selle testi tunnis tehtud saab, kui 5 minutiga, siis pole hullu, kui läheb kauem, siis on probleem.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas on selge et testitakse kõiki? Või ainult neid kes pole viimase 6 kuu jooksul põdenud või vaktsineeritud? Kuidas teab ÕPETAJA infot kes peaks testima ja kes mitte? Algklassilaste testimiseks pole lubasidki…

täna – kolmapäeval – pole koolidel halli aimugi testimisest: keda, kuidas, kui palju jne. Ausalt, ei tahaks olla õpetajate/direktorite nahas.

Tallinn tegi ministrile lihtsalt ära.

mitte et otsus vältimatult vale oleks, aga sama ei tohi teha ülejäänud koolipidajad – ehk vallad jne. Nakatumiskoormus on igal pool kõrge.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see testimine on ikka hügieeniline, katsutakse neid teste ikka puhaste kätega? Mul laps vaktsineeritud ja ei tahaks, et ta ülenäperdatud testidega jahmerdama peab, saab sealt veel oksetõve vms. Kui ei luba vaktsineeritud last testida, mis siis saab? Distantsõpe meile sobib ja loodetavasti testidest keeldumise läbi saamegi kontaktõppest vabaks.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina väga ootan distantsõpet Tartus. Palju keerulisem on see praegune ootus, et iga päev võib mingi “pauk” tulla. Õpetajad on haiged, lapsed on haiged, lähikontaktsed. P

Igatahes on see pärast vaheaega algav lähikontaktsuse süsteem veel hullem, kui distantsõpe. Laps peab minema 4. päevast testima ja ootama testi tulemust. (vaktsineerituid ei testita ju ikkagi?) Ooteaeg on juba täitsa kenakesti pikk. Ehk siis laps on koolist eemal 4-5-6-7 päeva. Selle aja sees vaatab talle ekoolist või stuudiumist vastu ainult õppeülesanne stiilis “Õpik lk 60-70 ja Tv lk 14-15. Distantsõppe ajal vähemalt osad õpetajad ka õpetasid veebi vahendusel. Nüüdse korralduse puhul langeb kogu koormus koju, sest enamus lapsi pole siiski võimeline omandama uut osa keeltes või matemaatikas või keemias jm päris iseseisvalt.

Praegusesse punkti oleme jõudnud seniste valeotsuste najal… see, et 7-12-aastased olid täiesti puutumatud ja 12+ vaktsineeritud samuti, ongi meid siia toonud. Lihtsustatud karantiin kukkus läbi liiga paljude erisuste tõttu. Koolid ei saa endiselt infot nakatunutega nimedega ega vaktsineeritutega.  Terviseameti teavitused lähikontaktsetele hilinevad jne jne.

Mul on kahju, et on nii nagu on. Järjekordne kooliaasta jääb vahele nagunii. Lähikontaktsena testi tulemust oodates või muul moel.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nt 8ndal klassil on geograafia, 9ndal inglise keel – siis need õpetajad teevad? Või sajab esimese tunni ajal klassijuhataja oma klassi juurde testima?

Klassijuhataja ei saa ju tulla, tal on samal ajal ju mingi klassiga tund, võib-olla mõni klassijuhataja töötab mitmes koolis ja on mõnel päeval 1. tunni ajal või terve koolipäeva üldse siis teises koolis tööl jne. Ikka 1. tunni õpetaja on loogilisem. Aga ega ma tegelikult seda testimist ette ei kujuta küll. Samuti võtab see ju mingi aja tunnist ära, aga mõnel klassil võibki olla ühe ja sama aine tund nt nädalas 1. tund just. Olenebki nüüd, kui ruttu selle testi tunnis tehtud saab, kui 5 minutiga, siis pole hullu, kui läheb kauem, siis on probleem.

Nojah, aga kui kõiki klasse testitakse, siis ei ole ju kellelgi samal ajal tundi, iga klassi juures ongi klassijuhataja ja testib. Raske on siis, kui on keeltes rühmatunnid ja klass näiteks kolmes erinevas asukohas. Samas kas igal aineõpetajal on õigust laste terviseandmetele…? Muidugi kahes koolis töötav õpetaja on ka probleem, aga meil sellised õpetajad, kes end mitme kooli vahel jagavad, ei ole klassijuhatajad.

Igatahes tundub see väga läbimõtlemata otsus ja koolidele pole mingeid konkreetsemaid juhiseid saadetud. Siin on nii palju agasid…

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Distantsõpe meile sobib ja loodetavasti testidest keeldumise läbi saamegi kontaktõppest vabaks.

Ei pea millestki keelduma, võid täitsa vabalt ise oma last õpetama jäädagi. Pane koduõppele ja ongi asi vask, miks mingit testimist asjasse segada.

 

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada meelelahutuses kiirteste enam ei tehta, sest ebatäpsed. Koolis tehakse. Valitsuse kommunikatsioon lappab?

Sa oled valesti informeeritud. Mitte sellepärast ei tulnud uus reegel, et negatiivse testiga kuskile ei pääse, et kiirtestid oleks ebaõiged.

Ise ju kuulsin uudistes räägiti

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mis see testimine siis  ära ei ole, 2 korda nädalas algab kool lihtsalt tund aega varem ja kõigil on esimeseks tunniks “testimine”, pärast siis vaatavad sealt õunte/pulkade pealt, kes lastakse järgmistesse tundidesse ka ja kes saadetakse ära koju lakke vahtima 🙂

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 14a poja klassis on üle 90% lastest vaktsineeritud (praeguseks võibolla juba 100%) ja pole ühtegi koroonajuhtumit nende klassis olnud. Koolis olid õpetajad koroona tõttu siruli ja algklassid tühjad. Seega tundub nende põhjal küll, et noortel hiljuti saadud vaktsiin on tõhus ja olen pettunud kui nad nüüd ikkagi distantsõppele saadetakse. Elame Tartus. Testida loomulikult võib ja isegi peab. Minu poolest testigu ka vaktsineerituid aga laske koolis käia.
Noorem on nüüd läbi põdenud nüüd olude sunnil- teda vaktsineerida ei saanud vanuse tõttu.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 157 )


Esileht Koolilaps Tallinnas 4.-8. klass distantsõppele