Esileht Koolilaps Tallinnas 4.-8. klass distantsõppele

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 157 )

Teema: Tallinnas 4.-8. klass distantsõppele

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks HEV lapsed koolis edasi peavad käima? Kas nemad siis ei nakatu või? Ma küll tahaks, et meie laps saaks selles olukorras distantsõppele jääda.

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks HEV lapsed koolis edasi peavad käima? Kas nemad siis ei nakatu või? Ma küll tahaks, et meie laps saaks selles olukorras distantsõppele jääda.

Vastus on juba su kommentaaris olemas: sest ta on HEV.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks HEV lapsed koolis edasi peavad käima? Kas nemad siis ei nakatu või? Ma küll tahaks, et meie laps saaks selles olukorras distantsõppele jääda.

Kas peavad? Eelmisel õppeaastal oli meie koolis HEV lastel võimalus käia koolis, aga mitte kohustus. Minu laps jäi nt distantsõppele, sest meie perele sobis see variant paremini.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Ma ikka mõtlen kuidas selline kommunikatsioon on võimalik. Kesk ja reform on meil teatavasti valitsuses koos, Kõlvart kuulub Keskerakonda. Haridusminister Liina teatab, et me koole distantsõppele ei suuna ja kinni ei pane ning siis paar päeva hiljem teatab karate mees Mihhail, et Tallinnas jäävad 4-8 klasside õpilased distantsõppele nädalaks (esialgu). Kas nad siis üldse omavahel ei suhtle või käib mäng- kes on kõvem mees käskima ja otsuseid vastu võtma. Minu silmis linnapea lasi piltlikult öeldes praegu haridusministrile varba peale (teate küll mida).

Vat koolielu peaks küll kooli ja hoolekogu otsustada olema.</p>
Minu koolis on haigestunud vaktsineeritud personal. Meil on vaktsitud 99.7% töötajaid.

Ilmselgelt tuleb osa õpilasi Ja õpetajaid reisilt.

Ka ei pea ma õigeks koolis tunnis testimist. Andke tasuta testid tehkem seda kodus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nt 8ndal klassil on geograafia, 9ndal inglise keel – siis need õpetajad teevad? Või sajab esimese tunni ajal klassijuhataja oma klassi juurde testima?

  1. Klassijuhataja ei saa ju tulla, tal on samal ajal ju mingi klassiga tund, võib-olla mõni klassijuhataja töötab mitmes koolis ja on mõnel päeval 1. tunni ajal või terve koolipäeva üldse siis teises koolis tööl jne. Ikka 1. tunni õpetaja on loogilisem. Aga ega ma tegelikult seda testimist ette ei kujuta küll. Samuti võtab see ju mingi aja tunnist ära, aga mõnel klassil võibki olla ühe ja sama aine tund nt nädalas 1. tund just. Olenebki nüüd, kui ruttu selle testi tunnis tehtud saab, kui 5 minutiga, siis pole hullu, kui läheb kauem, siis on probleem.

Ja teste tuleb koolis kuskil hoiustada ja kasutatud utiliseerida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 14a poja klassis on üle 90% lastest vaktsineeritud (praeguseks võibolla juba 100%) ja pole ühtegi koroonajuhtumit nende klassis olnud. Koolis olid õpetajad koroona tõttu siruli ja algklassid tühjad. Seega tundub nende põhjal küll, et noortel hiljuti saadud vaktsiin on tõhus ja olen pettunud kui nad nüüd ikkagi distantsõppele saadetakse. Elame Tartus. Testida loomulikult võib ja isegi peab. Minu poolest testigu ka vaktsineerituid aga laske koolis käia.

Noorem on nüüd läbi põdenud nüüd olude sunnil- teda vaktsineerida ei saanud vanuse tõttu.

See ainult Tallinnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle peab täiesti vale sihtgrupp kannatama. Miks peab minu laps, kes on koroona värskelt läbi põdenud, istuma kodus selle pärast, et Lasnamägi ja uhhuud ei suvatse end vaktsineerida.

Äkki mõtleks vähe suuremas pildis kui “minu laps” ?!?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks HEV lapsed koolis edasi peavad käima? Kas nemad siis ei nakatu või? Ma küll tahaks, et meie laps saaks selles olukorras distantsõppele jääda.

Vastus on juba su kommentaaris olemas: sest ta on HEV.

HEV tähendab hariduslikku erivajadust. Minu lapse erivajadus on see, et ta ei suuda suures klassis keskenduda. Tal ei ole õppematerjali omandamisega probleemi. Ei koolis ega kodus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No fakt on, et kiirtestid on mõttetud. Mu ühe lapse klass oli oktoobri jooksul sisuliselt täies koosseisus koroonas, nakatades oma pered ja vanavanemad ja kaasbussiliiklejad. Aga ühtki positiivset kiirtesti vastust ei õnnestunud kamba peale saada.  Isegi ilmselgelt haigete laste puhul. Aga võta näpust, kõigi PCR testid positiivsed.

Seega komejant kestab edasi, koolidele ja õpetajatele pannakse lisakoormus ja tegelikult tegeletakse asjadega, mis ei tõesta mitte midagi. Kasutegur pea olematu.

Õpetajatest kahju.

Ma rahul, et mul kaks last kolmest nüüd ametlikult distantsõppel tänu sobivas vanuseklassis õppimisele ja saame mõnusasti kodus olla, ei pea tsirkuses osalema. Loodetavasti pikendatakse distantsõpet.

 

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on 11, vaktsineerida veel ei saa, klassikaaslasel oli koroona, temalt sai ka õpetaja, õpe oli 2 nädalat puudulik, sest osad tunnid ei toiminud ja paaris aines õppega edasi ei liigutud. Minule distantsõppe otsus meeldib, minu lapsele diatantsõpe sobis, tunnid toimusid, ei olnud ükski aine 2 nädalat pausil.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest Kõlvarti poolt väga õige otsus. Distantsõpe on hetkel kehtestatud ainult nädalaks, selle ajaga veel suuri lünki õppimises ei tohiks tekkida. Nii mõnigi on koolivaheajal reisimas käinud ning nädalane distantsõpe aitab ära hoida reiside tõttu tekkivad nakatumiskolded. Valitsuse tegevusetust on seevastu täiesti masendav vaadata.

+16
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Erakoolid otsustavad ise? Ja erahuviringid?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärnus linnakoolid lähevad distantsile. Riigikool ei lähe. Kah huvitav olukord.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas ei pea erakoolid samuti minema. Ma loodan, et meie direktor nii ka otsustab, et lapsed käivad edasi koolis.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest Kõlvarti poolt väga õige otsus. Distantsõpe on hetkel kehtestatud ainult nädalaks, selle ajaga veel suuri lünki õppimises ei tohiks tekkida. Nii mõnigi on koolivaheajal reisimas käinud ning nädalane distantsõpe aitab ära hoida reiside tõttu tekkivad nakatumiskolded. Valitsuse tegevusetust on seevastu täiesti masendav vaadata.

Ära ole naiivne. Distantsõpe tuleb üleriigiliselt nagunii. Praegu saaks veel 1-2 nädalat kontaktõpet läbi viia

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitaks, milliste koolijuhtidega Kõlvart rääkis. Tema valimisringkonnas Lasnamäel on õpilastest vaktsineeritud vaid 26%. Kas distantsõppe otsus tuli nende põhjal?

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õiguskantsler Ülle Madise selgitas oma tänases seisukohas, et otsuse koolid distantsõppele saata saab teha pädev asutus, näiteks terviseamet, ja siingi tuleb kaaluda iga kooli epidemioloogilist olukorda eraldi. https://www.delfi.ee/artikkel/94987725/oiguskantsler-distantsoppe-saab-kehtestada-vaid-kooli-epidemioloogilist-olukorda-arvestades-tallinna-otsus-on-arusaamatu

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu laps ütles, et eelistaks pigem olla distantsõppel kui et 3x nädalas koroonatesti teha. See asi tekitab lastele palju suurema stressi, kui distantsõpe!

Ja lähikontaktsuse korral peaks nagunii kodus olema ja ka veel testima. Milleks see kõik? Et riiklik vaktsineerimisprotsent saada laste arvelt kuidagi kõrgemaks?

Äkki tegeleks ikka õige sihtgrupi vaktsineerima motiveerimisega. Haigus on ohtlik vanematele inimestele, kaasuvate haigustega inimestele. Nende hulgas on vaja vaktsineeritust tõsta. Aga see passi näitamise nõue või kl 23 sulguvad meelelahutusasutused nüüd küll neile ei mõju.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu laps ütles, et eelistaks pigem olla distantsõppel kui et 3x nädalas koroonatesti teha. See asi tekitab lastele palju suurema stressi, kui distantsõpe!

Ja lähikontaktsuse korral peaks nagunii kodus olema ja ka veel testima. Milleks see kõik? Et riiklik vaktsineerimisprotsent saada laste arvelt kuidagi kõrgemaks?

Äkki tegeleks ikka õige sihtgrupi vaktsineerima motiveerimisega. Haigus on ohtlik vanematele inimestele, kaasuvate haigustega inimestele. Nende hulgas on vaja vaktsineeritust tõsta. Aga see passi näitamise nõue või kl 23 sulguvad meelelahutusasutused nüüd küll neile ei mõju.

Siiani pole end vandenõuteoreetikuks pidanud, aga vägisi hakkab tunduma, et kõige selle taga on kiirtestide müüjate lobitöö.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba võtavad advokaadid sõna karatemehe otsuse vastu.

https://epl.delfi.ee/artikkel/94986735/paeva-teema-advokaatidest-lapsevanemad-pealinna-laste-distantsoppele-suunamiseks-puudub-igasugune-oiguslik-alus

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas käivadki kõik asjad venelaste järgi ja nii nagu venelased tahavad.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav millega see lõpeb. Täna karatemees räägib distantsõppest ja haridusminister koolikäimisest (koos testimisega). Kumma sõna peale jääb?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ms siiralt loodan, et meie koolist tuleb info kontaktõppe jätkamisest. Las see Lasnamägi istub siis kodus.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitaks, milliste koolijuhtidega Kõlvart rääkis. Tema valimisringkonnas Lasnamäel on õpilastest vaktsineeritud vaid 26%. Kas distantsõppe otsus tuli nende põhjal?

Loomulikult

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav millega see lõpeb. Täna karatemees räägib distantsõppest ja haridusminister koolikäimisest (koos testimisega). Kumma sõna peale jääb?

Väljaspool pealinna on ka koole. Mina isiklikult loodan, et Tallinnas jääb distantsõpe mõneks ajaks.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina ei saa õpetajana aru, sellest “esimese tunni ajal” kõigi õpilaste ja õpetajate testimisest.

töötan koolis poole kohaga ja pole kohaga muus asutuses. nt esmaspäeval alustan koolis 7.tunniga alles. kas see testmine tähendab nüüd seda, et kõik õpetajad, ka need kel hommikul või üldse sel päeva tunde pole, peavad nagu nui neljaks kell 8 hommikul koolimajas testmise järjekorras olema?et siis kell 8 kooli testima, siis jooksujalu oma päris tööle ja siis kella 14ks kooli tagasi tunde andma.

mina olen sel juhul valmis  kiiresti oma poolest kohast koolis loobuma ja lahkumisavalduse andma. ma arvan, et seda ka paljud teised, kes samamoodi lisaks koolile veel mujal töötavad.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas ei pea erakoolid samuti minema. Ma loodan, et meie direktor nii ka otsustab, et lapsed käivad edasi koolis.

Loodan sama

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Ebapopulaarne otsus, aga vaadates nakatanute aina suurenevaid numbreid, tuli teha.

    Miks peab vaktsineeritud lapsed koju jätma? Kinno ja trenni võivad minna…

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maskide osa on segane – kas kõik õpilased peavad maski kandma kogu päeva, nt ka kehalises, aga söövad ikka ju koos? Kas maske jagatakse koolis? Ma lihtsalt olen märganud, kui paljud inimesed kannavad maski valesti, kas sellel on ikka koolis mõtet?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul pole distantsõppe vastu midagi, kui mul oleks võimalik saada 2-3 korda nädalas koju tasuta linna poolt eraõpetaja, kes kontrollib 6.klassi lapse õppetöös toimetulekut ning vajadusel abistab. Samuti sooviks linna poolt kodu ukse taha soe koolilõuna.

Mul ausalt ei ole mitte midagi selle vastu, et olen ise lapsele toeks õppetöös ja teen lõunasöögi, aga mul on oma töö ka, mis tuleb ära teha. Tulen töölt ära? Kes siis laenu maksab selle pinna eest, kus see kodukool aset leiab?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 157 )


Esileht Koolilaps Tallinnas 4.-8. klass distantsõppele