Esileht Koolilaps Tallinnas 4.-8. klass distantsõppele

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 157 )

Teema: Tallinnas 4.-8. klass distantsõppele

Postitas:
Kägu

Maskide osa on segane – kas kõik õpilased peavad maski kandma kogu päeva, nt ka kehalises, aga söövad ikka ju koos? Kas maske jagatakse koolis? Ma lihtsalt olen märganud, kui paljud inimesed kannavad maski valesti, kas sellel on ikka koolis mõtet?

Üldkasutatavates ruumides mask, tundides ei pea.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga vanem võib oma lapse koju jätta aga videotundi siis nõuda ei saa. Kõik 11a, kes 2021a saavad 12 aastaseks võivad juba täna vaktsineerima minna. Ei pea sünnipäev ära ootama.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga vanem võib oma lapse koju jätta aga videotundi siis nõuda ei saa. Kõik 11a, kes 2021a saavad 12 aastaseks võivad juba täna vaktsineerima minna. Ei pea sünnipäev ära ootama.

Kust see info on pärit? Igal pool kirjutatakse, et alates 12-aastastele tehakse vaktsiini.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kliinikumis ntx vaktsineeriti sedasi.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust see info on pärit? Igal pool kirjutatakse, et alates 12-aastastele tehakse vaktsiini.

Digiregistratuuris ma igatahes ei saa panna lapsele aega, kui pole 12 kukkunud. Võib-olla keegi teeb omaloomingut, aga kust mina peaksin teadma, kes. Võiks siis teha sellise üldise reegli, et võib teha vaktsiini, kui saab kohe 12.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust peaks siis tegema reegli, et alates 13 nõutakse koroonapassi, et oleks ajaline puhver, mille ajal saab vaktsineerida. Mitte nii, et enne 12 ei saa, aga kohe samal päeval pead koroonapassi näitama. 2 kuud siis oled mingis vaakumis, kus passi nõutakse, aga sul pole  ametlikult võimalik vaktsineerimispassi omada. Üleüldse olen pettunud, et lapsi survestatakse, kuigi Lutsar on näiteks kogu aeg rääkinud, et lapsed jätaks rahule. Ja lapsed maksavad sellepärast, et vanainimesed ei vaktsineeri, aga neid on vaja kaitsta. See on ebaõiglane. Lisaks vaktsineeri või ära vaktsineeri, kool pannakse kinni ikka, ka see on ülimalt ebaõiglane. Ja mida rohkem inimesi hakkab tundma, et reeglid ei ole õiglased, seda vähem neist kinni peetakse.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav millega see lõpeb. Täna karatemees räägib distantsõppest ja haridusminister koolikäimisest (koos testimisega). Kumma sõna peale jääb?

Väljaspool pealinna on ka koole. Mina isiklikult loodan, et Tallinnas jääb distantsõpe mõneks ajaks.

Miks oled nii verine Tallinna koolide õpilaste peale?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul pole distantsõppe vastu midagi, kui mul oleks võimalik saada 2-3 korda nädalas koju tasuta linna poolt eraõpetaja, kes kontrollib 6.klassi lapse õppetöös toimetulekut ning vajadusel abistab. Samuti sooviks linna poolt kodu ukse taha soe koolilõuna.

Mul ausalt ei ole mitte midagi selle vastu, et olen ise lapsele toeks õppetöös ja teen lõunasöögi, aga mul on oma töö ka, mis tuleb ära teha. Tulen töölt ära? Kes siis laenu maksab selle pinna eest, kus see kodukool aset leiab?

See on küll hea mõte et kui Kõlvart teeb ühetaolise otsuse, et kõik, distantsõppele, siis tuleks ka vastutada tagajärgede eest. Eraõpetaja teenus tuleks Tallinna linna poolt hüvitada. Kõikides Tallinna koolides ei ole ju nakatanuid, paljud õpilased on vaksineeritud. Milleks karistada kõiki.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga vahva jah, et Kõlvart istub pähe nii ministeeriumile, Terviseametile kui õiguskantslerile, kes kõik lihtsalt abitult pirisevad, et ebaseaduslik. Aga Kõlvartiga ei juhtu mitte midagi.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga vahva jah, et Kõlvart istub pähe nii ministeeriumile, Terviseametile kui õiguskantslerile, kes kõik lihtsalt abitult pirisevad, et ebaseaduslik. Aga Kõlvartiga ei juhtu mitte midagi.

 

Loll oled või? Kõlvart tunneb seadust ja koolijuhid ise soovisid distantsile minekut.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav kui kaua koolijuht Tallinnas ametis püsib, kui ta Kõlvartile või haridusametile vastu vaidleb?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõmme Gümnaasium juba vaidleb 🙂

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgu, selle 2 nädala jooksul mõni nakkusahel katkeb. Aga kui klassid jälle avatakse ning koroonaleviku tase Tallinnas on ikka sama kõrge nagu praegu (nädalaga ei saa üleüldine nakatumise tase Tallinnas alla minna, liiga lühike aeg) –  siis jõuavad nakkusahelad jälle linna pealt kooli tagasi. Ja polegi enam vahet, kas vahepeal oli nädal distantsõpet või mitte.

Lihtsalt loodetakse, et ülejärgmisest esmaspäevast algab üleriigiline sulgemine niikuinii?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõmme Gümnaasium juba vaidleb ????

Kellega? Omavahel?

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõmme Gümnaasium teatas, et ei lähe distantsõppele.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juhhhuu! …meie kool ka jätkab kontaktõppega

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loll oled või? Kõlvart tunneb seadust ja koolijuhid ise soovisid distantsile minekut.

Kõlvart tunneb küll seadust, mille kohta ta ütleski, et tõsises olukorras need ei kehti. Kõigi Tallinna koolijuhi käest pole päris kindlasti mingit arvamust küsitud. Äkki mõni sõber Lasnamäelt tõesti soovis, aga sellist üldistust pole võimalik teha, et koolijuhid soovisid, kui seda polegi küsitud.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja juba muudavad meelt (Nõmme gümnaasium ikkagi läheb distantsile).

Jube see praegune tuulelipu ajastu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja juba muudavad meelt (Nõmme gümnaasium ikkagi läheb distantsile).

Kui lubatakse lahti lasta, mis siis muud üle jääb. Väga inetu, et kui Kõlvart astub ministeeriumi käsust üle, on kõik korras, aga kui talle sama asja vastu tehakse, on ähvardused platsis. Nagu Venemaa.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõmme Gümnaasium teatas, et ei lähe distantsõppele.

Reaal ka ei lähe, vähemalt tänaste plaanide järgi. Konsulteerisid terviseametiga, õpilaste ja õpetajate vaktsineeritus on ligi 90% 12+ vanuseklassis, gümnaasiumis vist ligi 96%.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, Reaalkool ja TPL jäävad kontaktõppele. Rõõm!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõmme Gümnaasium teatas, et ei lähe distantsõppele.

Reaal ka ei lähe, vähemalt tänaste plaanide järgi. Konsulteerisid terviseametiga, õpilaste ja õpetajate vaktsineeritus on ligi 90% 12+ vanuseklassis, gümnaasiumis vist ligi 96%.

Just nii peabki lähenema- mõistusega, vajaduspõhiselt.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loll oled või? Kõlvart tunneb seadust ja koolijuhid ise soovisid distantsile minekut.

Kust siis need koolijuhid tulid, kes anonüümsena meedias selle plaaniga üldse nõus ei olnud? Mingid fantoomdirektorid?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misha karatist tunneb end pealinnas tõelise kuningana, kes keelab käseb poob ja laseb. Kes tema seisukohtadega ei nõustu, see saab tunda karmi kätt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps Tln-s erakoolis, tuli ka kiri, et jätkub kontaktõpe HM juhiste järgi. Laps ise oleks väga distantsõppele tahtnud jääda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, Reaalkool ja TPL jäävad kontaktõppele

Kusjuures kummaline on see, et ERR tsiteeris kooli direktori kirja päris mitmes lõigus, kas siis saadeti see ERR-le ka või mõni lapsevanem saatis edasi (kirja all oli märge, et on mõeldud kasutamiseks ainult adresseeritud isikutele)?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures kummaline on see, et ERR tsiteeris kooli direktori kirja päris mitmes lõigus, kas siis saadeti see ERR-le ka või mõni lapsevanem saatis edasi (kirja all oli märge, et on mõeldud kasutamiseks ainult adresseeritud isikutele)?

Ega ERR’i töötajad ju lapsevanemad ei ole.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TPL-i ja Reaalkooli direktorit on suhteliselt raske kangutada, kuna tugev kogukond on taga. Aga kui vaja, siis Nõmme Gümnaasiumi direktor lendab suure kaarega ja konn ka ei köhi. Niigi said omale uue spordihoone sinna, võib-olla vaja veel vanas majas ka remonti teha. Kui liiga palju lärmavad, siis pannakse äkki üldse kinni ära, kui riigi gümnaasiumid Tallinnasse jõuavad. Tasub igaks juhuks madalamat profiili hoida.

Ma olen ise Nõmme Gümnaasiumi vilistlane. Vähemalt varasemalt toetati seal julgust ise mõelda ja tegutseda. Loodan, et see on siiani nii. Ja et nüüd keegi valesti aru ei saaks, siis ise mõelda, lähtudes teadusest.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ERR’i töötajad ju lapsevanemad ei ole.

No kui sa saad kirja ainult asutusesiseseks kasutamiseks või adresseeritud isikutele (mõeldud siis konkreetsete klasside lapsevanemaid) või mis iganes sarnases määratluses, siis see ilmselgelt ei ole mõeldud ülesriputamiseks kuhugile meediasse, on see siis sotsiaalmeedia või riigi ametlik infokanal. Võimalus on muidugi, et kool saatis ise selle edasi, muudel juhtudel minu meelset OK pole.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ERR’i töötajad ju lapsevanemad ei ole.

No kui sa saad kirja ainult asutusesiseseks kasutamiseks või adresseeritud isikutele (mõeldud siis konkreetsete klasside lapsevanemaid) või mis iganes sarnases määratluses, siis see ilmselgelt ei ole mõeldud ülesriputamiseks kuhugile meediasse, on see siis sotsiaalmeedia või riigi ametlik infokanal. Võimalus on muidugi, et kool saatis ise selle edasi, muudel juhtudel minu meelset OK pole.

Kas kuskil meedias on kooli kiri üles riputatud? Mida valguskartvat seal siis kirjas on?

Aga muidu on üsna naiivne arvata, et ~tuhandele inimesele saadetud email väga salajane asi on. Lisaks on osalised veel ka terviseamet ja linnavalitsus. Kõige tõenäolisem on, et koolilt küsiti kommentaari, aga kui teadmatus vaevab ja muidu magada ei saa, siis võid ju kirjutada koolile ja uurida.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 157 )


Esileht Koolilaps Tallinnas 4.-8. klass distantsõppele