Esileht Koolilaps Tallinnas 4.-8. klass distantsõppele

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 157 )

Teema: Tallinnas 4.-8. klass distantsõppele

Postitas:
Kägu

Huvitav millega see lõpeb. Täna karatemees räägib distantsõppest ja haridusminister koolikäimisest (koos testimisega). Kumma sõna peale jääb?

Väljaspool pealinna on ka koole. Mina isiklikult loodan, et Tallinnas jääb distantsõpe mõneks ajaks.

Miks oled nii verine Tallinna koolide õpilaste peale?

Sest minu laps on ka Tallinna koolist ja ma tõesti tahan teda sellest koroonajamast veidi aega eemal hoida. Õppimisega ei ole probleeme.

Esimene lause oli vastuseks sellele, kes näitas Kõlvarti ja Kersna jutu vastuolu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kuskil meedias on kooli kiri üles riputatud? Mida valguskartvat seal siis kirjas on? Aga muidu on üsna naiivne arvata, et ~tuhandele inimesele saadetud email väga salajane asi on. Lisaks on osalised veel ka terviseamet ja linnavalitsus. Kõige tõenäolisem on, et koolilt küsiti kommentaari, aga kui teadmatus vaevab ja muidu magada ei saa, siis võid ju kirjutada koolile ja uurida.

Valguskartvat pole ja teadmatus ka ei vaeva, lihtsalt tundus kummaline, et ERR uudistes oli põhimõtteliselt sama tekst, mis lapsevanematele saadeti, esimest korda oli kooli meili all see märkus, et ainult adresseeritud isikutele kasutamiseks. Tean väga hästi, et kui töömeili all on sarnane märkus, siis see ongi ainult asjaomastele. Kui see oleks avalikusk kasutamiseks saadud teave, siis poleks seal vast allmärkust olnud.

No ma siiski arvan, et kui ma saan meili, mille saavad ka umbes 300+ muud isikut, siis ma ei hakka seda kusagil tsiteerima, kui seal on kirjutatud ainult asutusesiseseks kasutamiseks või asjaomastele kasutamiseks.

Seega kui on puust ja punaseks märgitud, et antud kiri on ainult mulle, siis ma ei räägi seda ei abikaasale, naabrinaisele ega riputa ka sotsiaalmeediasse üles, veel vähem kasutaks ma seda oma töös kui ma mingis meediakanalis töötaksin.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu neljandik istub ja vaatab praegu tühja Stuudiumit. Homse kohta ei ole kool ega aineõpetajad mingit infot saatnud. Ei tea, kas Kõlvart ise tuleb nüüd tundi andma või. Tema selle nii lühikese etteteatamisega pommi viskas, et 4.-8. klass distantsil.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega kui on puust ja punaseks märgitud, et antud kiri on ainult mulle, siis ma ei räägi seda ei abikaasale, naabrinaisele ega riputa ka sotsiaalmeediasse üles, veel vähem kasutaks ma seda oma töös kui ma mingis meediakanalis töötaksin.

Aga miks sa üldse arvad, et keegi lapsevanematest seda tegi? Natuke kummaline on hakata oma lapse koolikaaslaste vanemaid niimoodi süüdistama.
See, et kool ei lähe distantsõppele, ei ole salajane info ja sa võid seda ka oma naabrinaisele öelda. Abikaasa on eeldatavasti ka su lapse vanem ja sai samuti selle kirja, võid temaga seda arutada küll. Ja isegi kui ta ei saanud, siis võid talle öelda, et laps läheb kooli.

Meediakanalites töötavatel inimestel on ka kooliskäivad lapsed. Ja neil on õigus küsida koolilt kommentaari ning sellest uudis teha. See, et uudise tekst oli väidetavalt sama, mis kirjas, pole üleüldse kummaline. Kui juba on mingi tekst koostatud, siis on väga lihtne seda sama teksti sobivuse korral kasutada.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh, Kõlvart ja Kersna, saite kobarkäkiga hakkama. Muud pole öelda. Tundub, et iga kool jookseb nüüd ise suunas. Mingit tulemust ei anna ei Kõlvarti isetegevus ega ka Kersna testimisaktsioon. 4.-8. klass Tallinnas kodus, aga samas võivad edasi ju käia erahuvikoolides, kuna need ei pea linna korraldustele alluma. Samuti käivad koolis nende nooremad-vanemad õed-vennad, kes tolgendavad ringi ja levitavad ikka viirust. Kersna on nagu peata kana, kelle korraldusi koolid isegi tõsiselt enam ei võta. Kes testib, kes mitte. Täielik anarhia.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te arvate et 4.-8. klass on distantsõppel nädala või kauem?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te arvate et 4.-8. klass on distantsõppel nädala või kauem?

Küsige oma suurelt Jumalalt – Kõlvartilt.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te arvate et 4.-8. klass on distantsõppel nädala või kauem?

Arvan, et kauem. Vaatasin praegu enda laste kooli seisu, seal nii palju õpetajaid haiguslehel, järjest tunniplaanis asendused, kui on üldse veel asendust võtta. Nii et poleks distantsil, siis poleks väga paljudes klassides kedagi klassi ette saata. Tundub, et tuleb üsnagi iseseisva töö nädal. Mis edasi saab, seda ei tea.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks jäävad kontaktõppele Tallinna Kesklinna Põhikool ja Audentes (erakoolid) ja Tallinna Muusikakeskkool (vist kuulub riigile?).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ekspressis avaldati tabel Tallinna koolide nakatunute arvuga. Vaatasin muidugi eelkõige kooli, kus mu enda lapsed käivad, ja tegelikult ei olegi olukord nii hull, kui oleks arvanud. Koolis ligi 800 õpilast ja kogu kooli peale selle tabeli järgi alla 20 nakatunud (sh nii õpilased kui ka õpetajad). Nii et tõesti loodan, et saavad järgmine nädal ikkagi kontaktõppele.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ekspressis avaldati tabel Tallinna koolide nakatunute arvuga. Vaatasin muidugi eelkõige kooli, kus mu enda lapsed käivad, ja tegelikult ei olegi olukord nii hull, kui oleks arvanud. Koolis ligi 800 õpilast ja kogu kooli peale selle tabeli järgi alla 20 nakatunud (sh nii õpilased kui ka õpetajad). Nii et tõesti loodan, et saavad järgmine nädal ikkagi kontaktõppele.

Ilus näide, kuidas olukorda koolides dramatiseeris Kõlvart üle oma poliitsoolo läbi viimiseks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu neljandik istub ja vaatab praegu tühja Stuudiumit. Homse kohta ei ole kool ega aineõpetajad mingit infot saatnud. Ei tea, kas Kõlvart ise tuleb nüüd tundi andma või. Tema selle nii lühikese etteteatamisega pommi viskas, et 4.-8. klass distantsil.

Sa kirjutasid selle postituse koolivaheajal ja PÜHAPÄEVAL.

Kas sa ise teed pühapäeviti tööd, kui su töölepingujärgne töö on tegelikult E-R 9-17?

See, et enamik koolidirektoreid+õppealajuhatajaid+maj.juhatajaid üle eesti selle testimise korraldamise pärast nädalavahetusel koolimajja kamandati, on niigi tõsine töökorraldusreeglite rikkumine ja tegelikult võiks nii ametiühing kui tööinspektsioon kära tõsta selle jama peale. sina eeldad, et ka kõik õpetajad oleks pidanud pühapäeval tööd hakkama tegema (stuudiumi täitmine on töö)

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav millega see lõpeb. Täna karatemees räägib distantsõppest ja haridusminister koolikäimisest (koos testimisega). Kumma sõna peale jääb?

Väljaspool pealinna on ka koole. Mina isiklikult loodan, et Tallinnas jääb distantsõpe mõneks ajaks.

Miks oled nii verine Tallinna koolide õpilaste peale?

Sest minu laps on ka Tallinna koolist ja ma tõesti tahan teda sellest koroonajamast veidi aega eemal hoida. Õppimisega ei ole probleeme.

Esimene lause oli vastuseks sellele, kes näitas Kõlvarti ja Kersna jutu vastuolu.

Sa võid ju igal ajal oma lapse distantsõppele jätta. Minu lapsed käivad samuti Tallinnas koolis, testiti, probleeme ei olnud. Mul ühele lapsele ei sobi eriti distantsõpe, hakkama kuidagi saab, aga kontaktõpe sobib rohkem.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ekspressis avaldati tabel Tallinna koolide nakatunute arvuga. Vaatasin muidugi eelkõige kooli, kus mu enda lapsed käivad, ja tegelikult ei olegi olukord nii hull, kui oleks arvanud. Koolis ligi 800 õpilast ja kogu kooli peale selle tabeli järgi alla 20 nakatunud (sh nii õpilased kui ka õpetajad). Nii et tõesti loodan, et saavad järgmine nädal ikkagi kontaktõppele.

Ilus näide, kuidas olukorda koolides dramatiseeris Kõlvart üle oma poliitsoolo läbi viimiseks.

Minu lapsed on oma kooliga teisel kohal.  Kooli ikka saavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed on oma kooliga teisel kohal.

Neid kohti saab ikka ainult üldist pilti arvestades vaadata, iseenesest mingi 7% nakatunuid ei ole ju üle mõistuse palju.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu neljandik istub ja vaatab praegu tühja Stuudiumit. Homse kohta ei ole kool ega aineõpetajad mingit infot saatnud. Ei tea, kas Kõlvart ise tuleb nüüd tundi andma või. Tema selle nii lühikese etteteatamisega pommi viskas, et 4.-8. klass distantsil.

Sa kirjutasid selle postituse koolivaheajal ja PÜHAPÄEVAL.

Kas sa ise teed pühapäeviti tööd, kui su töölepingujärgne töö on tegelikult E-R 9-17?

See, et enamik koolidirektoreid+õppealajuhatajaid+maj.juhatajaid üle eesti selle testimise korraldamise pärast nädalavahetusel koolimajja kamandati, on niigi tõsine töökorraldusreeglite rikkumine ja tegelikult võiks nii ametiühing kui tööinspektsioon kära tõsta selle jama peale. sina eeldad, et ka kõik õpetajad oleks pidanud pühapäeval tööd hakkama tegema (stuudiumi täitmine on töö)

Jah, teen ka pühapäeval tööd ning esmaspäeva hommikul pidin vara kodust ära minema. Tööl pole alati võimalik telefonile vastata, nii et oleks enne tööle minekut tahtnud näha, et lapsel on kõik teada, kuhu ja millal sisse logida (kas tunnid on Teamsis või Zoomis või veel kuskil mujal jne), ja et saab oma koolipäevaga hakkama.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu neljandik istub ja vaatab praegu tühja Stuudiumit. Homse kohta ei ole kool ega aineõpetajad mingit infot saatnud. Ei tea, kas Kõlvart ise tuleb nüüd tundi andma või. Tema selle nii lühikese etteteatamisega pommi viskas, et 4.-8. klass distantsil.

Sa kirjutasid selle postituse koolivaheajal ja PÜHAPÄEVAL.

Kas sa ise teed pühapäeviti tööd, kui su töölepingujärgne töö on tegelikult E-R 9-17?

See, et enamik koolidirektoreid+õppealajuhatajaid+maj.juhatajaid üle eesti selle testimise korraldamise pärast nädalavahetusel koolimajja kamandati, on niigi tõsine töökorraldusreeglite rikkumine ja tegelikult võiks nii ametiühing kui tööinspektsioon kära tõsta selle jama peale. sina eeldad, et ka kõik õpetajad oleks pidanud pühapäeval tööd hakkama tegema (stuudiumi täitmine on töö)

Distantsõppe toimimiseks on oluline, et info liiguks. Kui koolilt pole mingit infot, kuidas tunnid toimuvad, kas tuleb iseseisev töö või tunnid veebis jne, siis kaevaku Kõlvartile, et see õpetajad nädalavahetusel tööle sunnib. Lapsed ja lapsevanemad on ka inimesed ning infosulus istuda ei ole kellelegi meeldiv. Ja kõigil lastel ei ole vanemad kodukontoris, et kiiresti esmaspäeva hommikul töökäskudes aitaks orienteeruda. Kevadisest distantsõppest on omajagu aega ja neljandas klassis on lapsel ka erinevad aineõpetajad, nii et seda, kus ja millal keegi neist kavatseb midagi teha, oleks kena ikkagi enne teada. Mitte 5 min enne tunni algust.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kevadisest distantsõppest on omajagu aega ja neljandas klassis on lapsel ka erinevad aineõpetajad, nii et seda, kus ja millal keegi neist kavatseb midagi teha, oleks kena ikkagi enne teada. Mitte 5 min enne tunni algust.

Mõni tegigi nii, et 5 min enne kümmet pani e-kooli, et kell 10 tuleb videotund ja kui last ei olnud arvuti taga, ladus kohe põhjuseta puudumise kirja. Seda mina nimetaks juba kiuslikkuseks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kevadisest distantsõppest on omajagu aega ja neljandas klassis on lapsel ka erinevad aineõpetajad, nii et seda, kus ja millal keegi neist kavatseb midagi teha, oleks kena ikkagi enne teada. Mitte 5 min enne tunni algust.

Mõni tegigi nii, et 5 min enne kümmet pani e-kooli, et kell 10 tuleb videotund ja kui last ei olnud arvuti taga, ladus kohe põhjuseta puudumise kirja. Seda mina nimetaks juba kiuslikkuseks.

Jah, seda, et pandi põhjuseta puudumisi, juhtus ka minu lapse klassis kevadel. Õpilased paaniliselt suhtlesid omavahel, et kes kus lingil ja kus rühmas või koosolekus on, ei leidnud õiget kohta. Samal ajal õpetaja pani juba põhjuseta puudumise kirja, kuigi laps ise üritas tunniga ühineda.

Ja ega nüüdki mingit süsteemi pole. Üks aineõpetaja paneb Teamsi lingi Stuudiumisse tunni kirjelduse alla, teine märgib lihtsalt Outlookis kalendrisse, kolmandal mingi oma lähenemine. Selles kõiges orienteerumine ei tule paugupealt, kui laps peab iseseisvalt otsima, et kus tal siis seekord see tunniga ühinemise võimalus on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu neljandik istub ja vaatab praegu tühja Stuudiumit. Homse kohta ei ole kool ega aineõpetajad mingit infot saatnud. Ei tea, kas Kõlvart ise tuleb nüüd tundi andma või. Tema selle nii lühikese etteteatamisega pommi viskas, et 4.-8. klass distantsil.

Sa kirjutasid selle postituse koolivaheajal ja PÜHAPÄEVAL.

Kas sa ise teed pühapäeviti tööd, kui su töölepingujärgne töö on tegelikult E-R 9-17?

See, et enamik koolidirektoreid+õppealajuhatajaid+maj.juhatajaid üle eesti selle testimise korraldamise pärast nädalavahetusel koolimajja kamandati, on niigi tõsine töökorraldusreeglite rikkumine ja tegelikult võiks nii ametiühing kui tööinspektsioon kära tõsta selle jama peale. sina eeldad, et ka kõik õpetajad oleks pidanud pühapäeval tööd hakkama tegema (stuudiumi täitmine on töö)

Distantsõppe toimimiseks on oluline, et info liiguks. Kui koolilt pole mingit infot, kuidas tunnid toimuvad, kas tuleb iseseisev töö või tunnid veebis jne, siis kaevaku Kõlvartile, et see õpetajad nädalavahetusel tööle sunnib. Lapsed ja lapsevanemad on ka inimesed ning infosulus istuda ei ole kellelegi meeldiv. Ja kõigil lastel ei ole vanemad kodukontoris, et kiiresti esmaspäeva hommikul töökäskudes aitaks orienteeruda. Kevadisest distantsõppest on omajagu aega ja neljandas klassis on lapsel ka erinevad aineõpetajad, nii et seda, kus ja millal keegi neist kavatseb midagi teha, oleks kena ikkagi enne teada. Mitte 5 min enne tunni algust.

Asi ei ole infos ega infosulus. 4.klassi õpilane suudab iseseisvalt lugeda tööjuhendit jne. Probleem on iseõppimine. 4. klass ei ole veel mingi probleem, vanemad saavad edukalt asendada õpetajat, aga 8.klass on juba selline materjal ja seletamine, et ma ei oska seda seletada. Laps ei oska materjali iseseisvalt omandada. Veebis kontakttunde on meie koolis olnud 50% tunniplaanist, seda on vähe. Minu lapsed praegu kontaktõppes. Loodan, et nii jääb. Kõlvartil muidugi lihtne, paar sõna, kõik koolid koju õpima ja kõik. Kannatavad lapsed

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ega nüüdki mingit süsteemi pole. Üks aineõpetaja paneb Teamsi lingi Stuudiumisse tunni kirjelduse alla, teine märgib lihtsalt Outlookis kalendrisse, kolmandal mingi oma lähenemine. Selles kõiges orienteerumine ei tule paugupealt, kui laps peab iseseisvalt otsima, et kus tal siis seekord see tunniga ühinemise võimalus on.

Jälle vahva näide õpetajate tegutsemisest. Eile õhtul kell kümme kirjutas üks õpetaja e-kooli, et miks ei olnud eile tunnis, tunniplaani järgi käivad kõik tunnid, lihtsalt nüüd on veebis. Ja et homme hommikul on uus tund, siis kontrollime kodutööd, selle pani siis ka kell 22 üles. Mõni mõtleb, et kõik elavadki seal e-koolis ja õpivad keset ööd. Selline asi tekitab lastes ainult trotsi, kui proovid kõigest väest aru saada, millal kellegi tund on (mõni eeldab, et tunniplaani järgi käivad veebitunnid, mõni ei tee üldse ühtegi veebitundi jne, jne), aga ikka pannakse iga päev mõni põhjuseta puudumine sulle kirja.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ega nüüdki mingit süsteemi pole. Üks aineõpetaja paneb Teamsi lingi Stuudiumisse tunni kirjelduse alla, teine märgib lihtsalt Outlookis kalendrisse, kolmandal mingi oma lähenemine. Selles kõiges orienteerumine ei tule paugupealt, kui laps peab iseseisvalt otsima, et kus tal siis seekord see tunniga ühinemise võimalus on.

Jälle vahva näide õpetajate tegutsemisest. Eile õhtul kell kümme kirjutas üks õpetaja e-kooli, et miks ei olnud eile tunnis, tunniplaani järgi käivad kõik tunnid, lihtsalt nüüd on veebis. Ja et homme hommikul on uus tund, siis kontrollime kodutööd, selle pani siis ka kell 22 üles. Mõni mõtleb, et kõik elavadki seal e-koolis ja õpivad keset ööd. Selline asi tekitab lastes ainult trotsi, kui proovid kõigest väest aru saada, millal kellegi tund on (mõni eeldab, et tunniplaani järgi käivad veebitunnid, mõni ei tee üldse ühtegi veebitundi jne, jne), aga ikka pannakse iga päev mõni põhjuseta puudumine sulle kirja.

Kas teil koolil juhtkond ka on?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu neljandik istub ja vaatab praegu tühja Stuudiumit. Homse kohta ei ole kool ega aineõpetajad mingit infot saatnud. Ei tea, kas Kõlvart ise tuleb nüüd tundi andma või. Tema selle nii lühikese etteteatamisega pommi viskas, et 4.-8. klass distantsil.

Sa kirjutasid selle postituse koolivaheajal ja PÜHAPÄEVAL.

Kas sa ise teed pühapäeviti tööd, kui su töölepingujärgne töö on tegelikult E-R 9-17?

See, et enamik koolidirektoreid+õppealajuhatajaid+maj.juhatajaid üle eesti selle testimise korraldamise pärast nädalavahetusel koolimajja kamandati, on niigi tõsine töökorraldusreeglite rikkumine ja tegelikult võiks nii ametiühing kui tööinspektsioon kära tõsta selle jama peale. sina eeldad, et ka kõik õpetajad oleks pidanud pühapäeval tööd hakkama tegema (stuudiumi täitmine on töö)

Distantsõppe toimimiseks on oluline, et info liiguks. Kui koolilt pole mingit infot, kuidas tunnid toimuvad, kas tuleb iseseisev töö või tunnid veebis jne, siis kaevaku Kõlvartile, et see õpetajad nädalavahetusel tööle sunnib. Lapsed ja lapsevanemad on ka inimesed ning infosulus istuda ei ole kellelegi meeldiv. Ja kõigil lastel ei ole vanemad kodukontoris, et kiiresti esmaspäeva hommikul töökäskudes aitaks orienteeruda. Kevadisest distantsõppest on omajagu aega ja neljandas klassis on lapsel ka erinevad aineõpetajad, nii et seda, kus ja millal keegi neist kavatseb midagi teha, oleks kena ikkagi enne teada. Mitte 5 min enne tunni algust.

Laps peakski olema kolipäeva alguses arvuti taga. Kui parasajgu pole videotundi, teeb iseiseisvaid üledandeid.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu neljandik istub ja vaatab praegu tühja Stuudiumit. Homse kohta ei ole kool ega aineõpetajad mingit infot saatnud. Ei tea, kas Kõlvart ise tuleb nüüd tundi andma või. Tema selle nii lühikese etteteatamisega pommi viskas, et 4.-8. klass distantsil.

Sa kirjutasid selle postituse koolivaheajal ja PÜHAPÄEVAL.

Kas sa ise teed pühapäeviti tööd, kui su töölepingujärgne töö on tegelikult E-R 9-17?

See, et enamik koolidirektoreid+õppealajuhatajaid+maj.juhatajaid üle eesti selle testimise korraldamise pärast nädalavahetusel koolimajja kamandati, on niigi tõsine töökorraldusreeglite rikkumine ja tegelikult võiks nii ametiühing kui tööinspektsioon kära tõsta selle jama peale. sina eeldad, et ka kõik õpetajad oleks pidanud pühapäeval tööd hakkama tegema (stuudiumi täitmine on töö)

Distantsõppe toimimiseks on oluline, et info liiguks. Kui koolilt pole mingit infot, kuidas tunnid toimuvad, kas tuleb iseseisev töö või tunnid veebis jne, siis kaevaku Kõlvartile, et see õpetajad nädalavahetusel tööle sunnib. Lapsed ja lapsevanemad on ka inimesed ning infosulus istuda ei ole kellelegi meeldiv. Ja kõigil lastel ei ole vanemad kodukontoris, et kiiresti esmaspäeva hommikul töökäskudes aitaks orienteeruda. Kevadisest distantsõppest on omajagu aega ja neljandas klassis on lapsel ka erinevad aineõpetajad, nii et seda, kus ja millal keegi neist kavatseb midagi teha, oleks kena ikkagi enne teada. Mitte 5 min enne tunni algust.

Laps peakski olema kolipäeva alguses arvuti taga. Kui parasajgu pole videotundi, teeb iseiseisvaid üledandeid.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps peakski olema kolipäeva alguses arvuti taga. Kui parasajgu pole videotundi, teeb iseiseisvaid üledandeid.

Kell kaheksa peab hakkama igaks juhuks arvuti taga istuma, et äkki on videotund? Ja kaua ta peab seal sinu arust nii igaks juhuks istuma? Tunniplaani järgselt koolipäeva lõpuni? Ogarad inimesed.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapse klass on saadetud distantsõppele, siis on elementaarne esimese tunni alguseks olla arvuti taga ja kooli infosüsteemi  logitud.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps peakski olema kolipäeva alguses arvuti taga. Kui parasajgu pole videotundi, teeb iseiseisvaid üledandeid.

Kell kaheksa peab hakkama igaks juhuks arvuti taga istuma, et äkki on videotund? Ja kaua ta peab seal sinu arust nii igaks juhuks istuma? Tunniplaani järgselt koolipäeva lõpuni? Ogarad inimesed.

Loogiliselt jh peab olema. Mis ta peab kodus mingit mängu mängima kui distantsõpe w. Kooliinfosüsteem ju saab lahti ollla ja samal ajal iseseisvalt õppida. Mis vahet on kas on video tund või mitte, samal ajal annab ainet õppida ja ükesandeid lahendada. Minuarust veider kuidas lapsed arvavad, et distantsõppe ajal magan kella 11-ni kuna õpetajad pole videotundi kokkuleppinud. See mis tund on tunniplaanis seda ainet tulebki hakata õppima hommikul kohe kodus.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapse klass on saadetud distantsõppele, siis on elementaarne esimese tunni alguseks olla arvuti taga ja kooli infosüsteemi logitud.

Ei ole eriti elementaarne, kui varasemast on kogemus, et veebitunde teevad vähesed õpetajad, mõni teinud aasta jooksul neid mitte ühtegi. Üle võib küll e-kooli vaadata (mille kohta on eelnevalt taas kogemus, et süsteem jooksis esimesel päeval kokku, kui kõik õpilased sinna kell kaheksa vaatama läksid), aga päev otsa nö igaks juhuks seal arvuti taga istuma ei pea. Äkki mõni pereliige soovib samuti sedasama arvutit kasutada, igas peres pole igale inimesele oma arvutit. Elementaarne oleks, et õpetaja annab aegsasti juhised, mis tulema hakkab, mitte ei oodata, et õpilane ja tema perekond on nagu mingi krantsid, kes nii igaks juhuks istuvad ja ootavad, millal mõni õpetaja suvatseb tundi anda. Andku siis ka kõik tunnid tunniplaani järgi veebis, siis teaks neid ka oodata, aga millegipärast nad seda ei tee. Mõne distantsõpe piirdus eelnevatel perioodidel ainult töövihikuülesannete e-kooli kirjutamisega.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas päriselt lapsevanemad usuvadki kõiki laste jutte? Loe ja imesta – küll keegi paaniliselt otsib linki, teine meeleheitlikult püüab kuskile logida. Õpetaja, ebaõiglane, pani halva hinde, sest laps ei osanud õigesti vastata. Jne, jne, jne.

Kas sellised pimesi uskujad ja kooli igakülgselt süüdistavad on ikka kindlad, et laps “paanilise otsimise” ajal TikToki videot ei vaadanud? Või ei osanud vastata, sest chattis Discordis ja ei kuulanud õpetajat? Või sai hilinemise sest ei saanud õigel ajal Minecrafti lõpetada? On jee need lapsed teil illikukud ja kool/õpetaja/valitsus või kes teab mis halvad. Mkmm!

Nelja koolilapse ema.

PS! Igas koolis on oma kord kuidas käitutakse distantsõppe puhul. Soovitan kooli kodulehel surfata!

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS! Igas koolis on oma kord kuidas käitutakse distantsõppe puhul. Soovitan kooli kodulehel surfata!

Kooli kodulehel on kirjas, et klassid 4-8 lähevad distantsõppele, tunnid on erinevate õpetajate korraldada, kes teevadki seda erinevalt. Mõni eeldab, et tema tunnid on tunniplaanijärgselt ja lapsed istuvad igaks juhuks arvuti taga valmis (aga veebitund ei toimu iga kord), teine korraldab suvalisel ajal oma tunni, mõni ei korralda üldse. Eile näiteks saatsid kaks õpetajat sõnumi, et nende tund on kell 9.00. Kumb tund siis valida? Eeldamise kohta öeldakse, et see on kõigi ämbrite ema, seega ei saa eeldada, et kõik lapsed istuvad terve päev suvalistel aegadel arvuti taga valmis. Tuleb tekitada mingi kord ja sellest ka õigeaegselt teada anda. Meie koolis ei sujunud ka eelmistel perioodidel distantsõpe mitte kuidagi, enne kui õppejuht andis õpetajatele käsu ja tegi veebitundide tunniplaani. Muidu ei teinud veebiõpet paljud õpetajad üldse, teised tegid kord kahe nädala jooksul jne. Et lapsed teevad arvutis kõrvalisi asju, on hoopis teine teema. Ära nüüd teisi kõiki nii lolliks pea, et ei oska kodulehte vaadata või kõiki laste jutte pimesi usuvad. Korraldamatus on tuvastatav e-kooli ja kõrvalt asja jälgmise abil, mitte see pole laste tühi jutt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 157 )


Esileht Koolilaps Tallinnas 4.-8. klass distantsõppele