Esileht Koolilaps Tallinnas 4.-8. klass distantsõppele

Näitan 7 postitust - vahemik 151 kuni 157 (kokku 157 )

Teema: Tallinnas 4.-8. klass distantsõppele

Postitas:
Kägu

Minu laste koolis Tallinnas käivad kõik lapsed koolis, testitakse nagu ettenähtud, rahulikult, nagu ettenähtud, klassis olev õpetaja teeb testi koos lastega, keegi ei keeldu. Milles probleem, teema pole isegi kodus kõneaine. Olen väga rahul.

Jah, ma oleksin ka rahul, aga paraku on neid koole, kus sinu- ja minusugused rahul saaks olla, vaid kaks. Loodetavasti tuleb nüüd juurde, eriti pärast seda, kui ministeerium on selgelt välja öelnud, et distantsile minek peab olema tugevalt põhjendatud ja nad kavatsevad seda kontrollida. Aga linnapoolne surve on ilmselt tugev ja neid koolijuhte, kes jäävad linnavalitsusega eriarvamusele, pole arvatavasti kuigi palju. Enamus on ju nagunii keskerakonnas ja ülejäänud mõtlevad lihtsalt majanduslikult. Keegi ei taha tööandjaga tülli minna.

Lisan: Minu lapse koolist tuli nüud kiri, et distantsile läheb kaks lendu, kus on rohkem nakatumisi. See, ma leian, on ok, igati adekvaatne lähenemine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste koolis Tallinnas käivad kõik lapsed koolis, testitakse nagu ettenähtud, rahulikult, nagu ettenähtud, klassis olev õpetaja teeb testi koos lastega, keegi ei keeldu. Milles probleem, teema pole isegi kodus kõneaine. Olen väga rahul.

Jah, ma oleksin ka rahul, aga paraku on neid koole, kus sinu- ja minusugused rahul saaks olla, vaid kaks. Loodetavasti tuleb nüüd juurde, eriti pärast seda, kui ministeerium on selgelt välja öelnud, et distantsile minek peab olema tugevalt põhjendatud ja nad kavatsevad seda kontrollida. Aga linnapoolne surve on ilmselt tugev ja neid koolijuhte, kes jäävad linnavalitsusega eriarvamusele, pole arvatavasti kuigi palju. Enamus on ju nagunii keskerakonnas ja ülejäänud mõtlevad lihtsalt majanduslikult. Keegi ei taha tööandjaga tülli minna.

Lisan: Minu lapse koolist tuli nüud kiri, et distantsile läheb kaks lendu, kus on rohkem nakatumisi. See, ma leian, on ok, igati adekvaatne lähenemine.

Kooli lõpetanud isikud lähevad nüüd distansile.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kõiki veebitunde pole alati võimalik eelmisel päeval e-kooli pannagi.

nt mul on 2 järjestikusel nädalal korra nii juhtunud. ühel juhul läksin hommikul kooli kindlas veendumuses, et mul on pooled veebitunnid (Teamsis ajastatud) ja pooled kontakttunnid. ca tund enne ühe kontakttunni algust sain teada, et ühes klassis oli postiivne ja too klass saadeti poolest päevast koju isolatsiooni ja vaja e-kooli iseseisev töö välja mõelda.

sel nädalal juhtus sarnane asi, üks klass saadeti taas koju, juhtkond saatis küll enda teada kõigile selles klassis õpetavatele õpetajatele info, aga näpuvea tõttu unustati mind välja. et klass isolatsioonis, sain teada vahetult tunni algul, kui näinud, et kedagi tundi ei jõua, asja uurima läksin.

mis aga puutub sellesse, et kõikidel õpetajatel peaks praeguseks olema juba 2a kogemust distantsõppega, siis paraku on igal aastal koolis uusi õpetajaid ja neil võtab distantsõppe korraldusega harjumine (koosolekute eelnev ajastamnine, teamsi või google classroomi võimaluste selgeks saamine) veidi aega. Meil on nt suur kool, sel õppeaastal üle 10 õpetaja sellised uued, kel puudub varasemast kogemus distantsõppega (kes oli vahepeal lapsepuhkusel, kes mujal tööl)

Teie räägite oma ebamugavustest, et kuidas ei ole võimalik, aga õpilased? Õpilane peab leidma ülesande ja siis ka iseseisvalt omandama materjali. Omandatud teadmistega peab ta konkureerima ka järgmisse kooliastmesse st õpilane meenutab Teie ebamugavusi ja ei saa, keegi eksis veel aastate pärast kui Teil antud juhtum ammu ununenud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kas tänase kohtuotsuse ajel mõtleb mõni koolijuht nüüd järgmiseks nädalaks plaanitud distantsõppe osas ümber ja lapsed saavad ikkagi koolis käia? Või pole erilist mõtet loota?

https://www.err.ee/1608401492/kohus-andis-kolmes-koolis-distantsoppe-vastu-esialgse-oiguskaitse

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan: Minu lapse koolist tuli nüud kiri, et distantsile läheb kaks lendu, kus on rohkem nakatumisi. See, ma leian, on ok, igati adekvaatne lähenemine.

Kooli lõpetanud isikud lähevad nüüd distansile.

Õigekiri hindele 2 ja teadmised lennust hindele 2. Seega panin miinuse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle peab täiesti vale sihtgrupp kannatama. Miks peab minu laps, kes on koroona värskelt läbi põdenud, istuma kodus selle pärast, et Lasnamägi ja uhhuud ei suvatse end vaktsineerida.

Ega see vaktsiin nüüd mingi imeasi ka ei ole ja ega neid koole vaktsineeritute pärast kinni ei panda. Ikka nende pärast, kes haiged on. Nimetad inimesi, kes end ei vaktsineeri, uhuudeks, aga kuidas me nimetame neid, kes haigeks jäävad ja teisi nakatavad. Võin öelda samamoodi, et istu kodus, siis ei jää ka haigeks – pole ka probleemi.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see vaktsiin nüüd mingi imeasi ka ei ole ja ega neid koole vaktsineeritute pärast kinni ei panda. Ikka nende pärast, kes haiged on.

No midagi ei ole teha, suures osas need kaks gruppi kattuvad.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 151 kuni 157 (kokku 157 )


Esileht Koolilaps Tallinnas 4.-8. klass distantsõppele