Esileht Väikelaps Tallinnas head hambaarsti

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Tallinnas head hambaarsti

Postitas:

Tere
Palun jagage oma kogemusi laste hambaarstidega. Tallinnas just. Keda soovitaksite? 3 aastasega vaja minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest korda kontrolli minek? Siis võib proovida dr Veronika Vabsonit Punase tn Medicumis. Mina olen oma lapsega tema juures kogu aeg käinud (laps on praegu 6 ja esimest korda läksime kontrolli vist natuke enne 3a saamist – mu lapsel olid juba enne 2a saamist kõik piimahambad suus ja tahtsin lasta kontrollida, et kõik oleks korras ja terve ja last hambaarsti juures käimisega harjutada). Siiani rahul.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai Vabsoni juures kõvasti pragada, kuna ei teinud suud lahti, oli siis 4a. Pidin last jõuga kinni hoidma, väga ebameeldiv suhtumine oli.
Soovitan Maxillas Eve Voogi. Noor ja hästi sõbralik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veronika Vabsonit ma kohe kindlasti ei soovita, ta konkreetselt karjus mu 4-aastase lapse peale, kuna laps ei julgenud suud avada. See ei ole normaalne laste hambaarst. Kirjutasin sellest kohe ka juhatajale, et see ei ole okei. No eks siis vabandati, aga suhtumine oli pigem selline, et ise oled süüdi, et arst karjus, niiet ma ei soovita üldse seda asutust, kus Vabson töötab. Ilmselt on ta hea arst vaid seni, kuni patsiendil ei ole mingeid hirme. Minule soovitas Vabson lapsega üldse minna kuskile, kus laps narkoosi alla pannakse, sest teda olevat muidu võimatu ravida. Tegemist on täiesti normaalse lapsega, mitte erivajadustega. Tal oli lihtsalt hirm.

Pärast jubekogemust Vabsoniga käisime korra ringiga Lastepolikliinikus, kus üks arst liiga kõvasti lapse lõuga pigistas (laps kurtis), aga sellest ma probleemi üles ei kiskunud, otsisin edasi, kuni lõpuks maandusine Unimedi hambakliinikus, kus oli arst Mari Lootsmann Super armas ja nunnu, sai kohe lapsega sõbraks, polnud enam mingit juttugi et “pange ta narkoosi”. Käisime tema juures paar korda, kuid ta läks õppima. Nüüd oleme juba paar korda käinud sama hambaravi teise arsti juures, Maria Petermann, kes nii kiire sõbruneja ei olnud, aga teisel korral klappis väga hästi ja on sama tore kui Lootsmann.

Ülemiste Unimedis peab laste visiiditasu eest maksma 5 eurot. Aga igal juhul soovitan Lootsmanni või Petermanni ja Vabsonist hoia kauge kaarega eemale.

P.S. kui sõidad ühistranspordiga, siis tramm nr 4, Ülemiste City peatus. (üks peatus enne lennujaama). Trammipeatusest on lühike maa jalutada, google maps näitab ilusti ära.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 12:51; 29.07 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka Vabsoniga mitte just kõige meeldivamad kogemused. Hetkel käime Maestro Majas dr Luikmeli juures.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käin lastega Lelle (Pärnu mnt) Unimedis. Väga rahul olen ja lapsed ei karda hambaarsti juurde minekut. Visiiditasu on jah 5 € aga see pole meie jaoks probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veronika Vabsonit ma kohe kindlasti ei soovita, ta konkreetselt karjus mu 4-aastase lapse peale, kuna laps ei julgenud suud avada. See ei ole normaalne laste hambaarst. Kirjutasin sellest kohe ka juhatajale, et see ei ole okei. No eks siis vabandati, aga suhtumine oli pigem selline, et ise oled süüdi, et arst karjus, niiet ma ei soovita üldse seda asutust, kus Vabson töötab. Ilmselt on ta hea arst vaid seni, kuni patsiendil ei ole mingeid hirme. Minule soovitas Vabson lapsega üldse minna kuskile, kus laps narkoosi alla pannakse, sest teda olevat muidu võimatu ravida. Tegemist on täiesti normaalse lapsega, mitte erivajadustega. Tal oli lihtsalt hirm.

Pärast jubekogemust Vabsoniga käisime korra ringiga Lastepolikliinikus, kus üks arst liiga kõvasti lapse lõuga pigistas (laps kurtis), aga sellest ma probleemi üles ei kiskunud, otsisin edasi, kuni lõpuks maandusine Unimedi hambakliinikus, kus oli arst Mari Lootsmann Super armas ja nunnu, sai kohe lapsega sõbraks, polnud enam mingit juttugi et “pange ta narkoosi”. Käisime tema juures paar korda, kuid ta läks õppima. Nüüd oleme juba paar korda käinud sama hambaravi teise arsti juures, Maria Petermann, kes nii kiire sõbruneja ei olnud, aga teisel korral klappis väga hästi ja on sama tore kui Lootsmann.

Ülemiste Unimedis peab laste visiiditasu eest maksma 5 eurot. Aga igal juhul soovitan Lootsmanni või Petermanni ja Vabsonist hoia kauge kaarega eemale.

P.S. kui sõidad ühistranspordiga, siis tramm nr 4, Ülemiste City peatus. (üks peatus enne lennujaama). Trammipeatusest on lühike maa jalutada, google maps näitab ilusti ära.

Meil samuti nii Dr Lootsmanni kui Dr Petermanniga ainut väga head kogemused.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me käime lastega Vagodentis dr Kihulase juures, sõbralik ja hea arst. Julgen soovitada. Hakkasime seal käima lastega u 5 a tagasi, 2 x aastas kontrollis.

Üks lastest on meil selline, kes hambaarsti juures ikka kardab ja väriseb, kuigi seni pole isegi puurida tal vaja olnud, kardab lihtsalt seda kontrolliprotsessi, aga kui hambaarst ise on rahulik ja oskab lapsega rääkida, siis pole hullu. Suuremal lapsel on paar hammast nende aastate peale ikka parandamist vajanud, eks ta on ka kartnud, aga arst on julgustanud ja on korda kõik saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu soovitus on ka Raili Luikmel. Laps lausa ootab ja on nii õnnelik, kui aeg on hambaarstile minna.
Meil ka esimene kogemus ühe teise arstiga oli kohutav. Arst avastas lapse hambast ühe augu ja tõmbas puuri kohe käima. Ma ei jõudnud reageeridagi. See aeg mu laps tohutult kartis põrisevaid asju (blenderid/tolmuimejad jne). Ilmselgelt pani laps suu kinni ja keeldus avamast. Õde näitas lapsele nänni, mida ta lapsele ei anna kui too suud lahti ei tee.
Võtsin oma lapse ja lahkusin.
Dr Luikmeli juures tegi suu mängleva kergusega lahti, sest dr Luikmel oskab lastele läheneda. Hamba saime ka ilma probleemideta parandatud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen käinud Nõmmel Haldja hambaravis ise ja oma kahe lapsega ja seni olnud kõikide arstidega meeldivad kogemused. Pärast visiiti laseb arst lapsel endale tillukese kingituse valida.

Viimati oli 6-aastasel piimahambas auk, aga puuri ei kasutanud, vaid lihtsalt spetsiaalse asjaga nö kraapis puhtaks ja plomm peale. Piimahambad ju pehmed. Laps natuke küll kartis, aga mingit traumat ei saanud esimesest parandamisest ja rohkem oli meeles kingitus kui ravi 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on ka täiesti normaalne tavaline laps, kellel oli suur hirm hambaarsti ees, kuigi ühtki negatiivset kogemust enne polnud. Ta ei lasknud mitte midagi teha ega üldse vaadatagi. Lõpuks oli asi nii kaugel, et 4aastaselt oli suus 8 auku. Sai oma isalt lihtsalt jube kehvad hambad. Ma olin õnne tipul, kui pakuti, et ta saab narkoosiga hambaravisse. Ilma igasuguse hirmuta sai kogu suu korda tehtud. Seega see, kes siin maa põhja kirub narkoosis hambaravi, reageerib küll metsikult üle. Ma võtaks iga kell selle uuesti!

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan Lille Hambaravi Pirital. Ma käisin mitmetes teistes kohtades ka oma 4 aastasega, kellele oli auk tekkinud ja sellist vastuvõttu nagu seal ei olnud kuskil mujal. Teistes kohtades rääkis hambaarst pigem lapsevanemaga kui lapse endaga aga Priit Lill hakkas kohe lapsega otse suhtlema. Lapsevanem oli pigem tagaplaanil taustajõuna. Ta kuidagi kiiresti sai kohe lapsega ühele lainele. Lisaks sellele oskas ta augu megakiiresti korda ka teha, seega protseduur käis kiiresti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega see, kes siin maa põhja kirub narkoosis hambaravi, reageerib küll metsikult üle. Ma võtaks iga kell selle uuesti!

Ei, ma ei reageeri metsikult üle.

Jah, muidugi on teatud juhtudel narkoosis hambaravi õigustatud, aga kui lapsel ei ole mingeid muid probleeme peale selle, et ta ühe korra ei julge hambaarsti juures suud lahti teha, siis sellise asja peale kohe lahmivalt öelda, et mingu narkoosis ravima, on täiesti ebaadekvaatne.

Kui su lapsel on kehvad hambad, kas kavatsed teda siis hakata igal aastal narkoosi panema? Narkoos ei ole mitte kunagi täiesti riskivaba, see siiski mõjutab ka aju. See pole niisama uni, vaid kunstlik kooma. Alles viimase 10 aasta jooksul on hakatud uurima seda, kuidas narkoos ajule mõjub ja missugused kognitiivsed häired võivad tekkida ja kui kaua need kestavad. Teada on, et pärast narkoosi võib esineda ka deliiriumit (seda küll eriti vanemaealistel). Narkoos ei ole niisama tilulilu, see on suht tõsine sekkumine organismi funktsioneerimisse.

Lapseeas on siiski oluline see, et leida võimalikult normaalne hambaarst ja mitte kohe esimese hooga ronida narkoosi alla, sest lapsel on pikk elu ees ja ta peab hambaarsti külastama ka tulevikus. Minu jaoks on elementaarne, et ma püüan ikka leida toreda arsti, kes pingeid oskab maandada, mitte ei tekita neid juurde (näiteks nagu see lapse peale karjuv Vabson).

Paljud täiskasvanud, kes hambaarste kardavad, on saanud selle hirmu endale just lapsepõlvest. Ja just lapsepõlves peabki tegelema sellega, et mitte minna jubedate arstide juurde. Mõnel ei ole tõesti probleeme, sest hambad ongi tugevad ja korras, teisel nii hästi ei lähe. Minu lapsel on minust paremad hambad, aga ikkagi on juba tulnud plommida. Üks arst leidis pealiskaudsel kohtumisel, et seda last ilma narkoosita ravida ei saa, imekombel aga on pärast teda leidunud lausa kolm arsti, kes said lapsega kenasti tööd teha. Nii et kui keegi soovitab lapsega otsejoones narkoosi minna, siis mina siiski ütlen, et enne tasuks mõne teise arsti juures proovida.

Narkoos on vaid siis, kui tõesti teisiti ei ole võimalik. Lapse edaspidises elus on ikka parem, kui ta saab hambaarsti juures käia ilma narkoosita.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 12:51; 29.07 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan soojalt Anna Firsova’t Parodontalia äärmiselt soe ja südamlik inimene. Lisaks tohutult põhjalik. Käin oma pubekaga tema juures ja esimest korda oleme inimese juures, kes läheneb suule kompleksselt – pildistab, pakub lahendusi, puhastab (teenus, mida paljud lastele ei vaevu tegema) etc etc.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meid saadeti narkoosi lapsega dr. Luikmeli juurde. Ma olin ikka täitsa hirmul, et kas peabki nii tegema aga kui vaja siis vaja. Dr. Luikmel vaatas lapse üle, meelitas ja keelitas ning ütles, et ta usub, et saab ilma narkoosita tehtud. Kusjuures saigi, mees käis lapsega 3 korda ja hambad parandatud!!! Me ei saa siiani aru, kuidas see juhtus või kuidas meie hambaarst ei proovinudki ja too arst lihtsalt võttis kätte, võlus lapsel suu lahti ja hambad korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vagodendis, aga nime ei mäleta. Registratuur ise valus meile arsti ja kuna käis isaga, siis talle see info polnud oluline ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll need tänapäeva lapsed on ikka närvilised hädapätakad. Aga eks laps on kodu peegel…

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Rocca al Mares Hambalaser dr. Eva-Lotta Põder. Laps ootab, et hambaid kontrollimas käia. Väga sõbralik arst, lisaks on laes ekraan, kust näidatakse multikaid samal ajal kui arst toimetab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Esimest korda kontrolli minek? Siis võib proovida dr Veronika Vabsonit Punase tn Medicumis. Mina olen oma lapsega tema juures kogu aeg käinud (laps on praegu 6 ja esimest korda läksime kontrolli vist natuke enne 3a saamist – mu lapsel olid juba enne 2a saamist kõik piimahambad suus ja tahtsin lasta kontrollida, et kõik oleks korras ja terve ja last hambaarsti juures käimisega harjutada). Siiani rahul.

Mina jälle polnud rahul selle arstiga. Ei osanud nutva lapsega midagi teha, ei osanud lohutada, ei lasknud last mulle sülle, et ma ta maha rahustaks, hirmutas ka veel. Õudne arst.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 14:27; 04.05 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige, kõige parem arst on Läänemere hambakkiinikus. Anna Dorofejeva. No paremat lastesõbrakuku arsti annab otsida. Ta räägib sellise ingli häälega, rahustavalt, armsalt. Ta on sinu lapse parim sõber. Alati suhtleb lapsega enne, kui midagi teeb. Me käime juba 3 aastat seal. Laps on juba 7 aastane ja on lausa armunud oma hambaarsti. Ootab juba uut kontrollkäiku. Alati teostab põhjaliku hambapuhastuse. Nüüdseks ei karda mu laps ei hamba väljatõmbamist(piimakal tekkis juurepõletik, eelnevalt tegi kahel korral juureravi), ei karda puurimist, süsti kuna selle arsti käe all on ta kõigega nõus. Seal saab laps pikali olles oma lemmik multikat vaadata või muusikat kuulata ja väikse kingituse saab ka alati.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 14:27; 04.05 14:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Väikelaps Tallinnas head hambaarsti