Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tallinnas ikka maamaks?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Tallinnas ikka maamaks?

Postitas:

Mu pensionärist isa sai maamaksuteate, mille kohaselt tuleb tal maksta maamaksu 20 eur. Koduomaniku maamaksuvabastuse summa 107 eur. Kas see ongi see lubatud maamaksuvabastus? Olgu lisatud, et elab hrustsovka tüüpi korteris. Kas neil on mingi \”limiit\” selle vabastuse osas? Mis vabastusest saab sel juhul üldse rääkida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 10:32; 19.02 15:19; 19.02 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tundub et on jah ikka mingi maamaks. ISe tegin neti teel avalduse maamaksust vabastamise kohta, samas ma ei tea, kas abikaasa pidi ka tegema või mitte(sama korteri peale). Igatahes tema ei teinud, ja maamaks 14 eurot(tavaline magalarajooni korter on)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas ta linnale avalduse tegi õigel ajal?

mul 60m2 mustamäe paneelikas ja maamaks oli eelmisel aastal ca 8¤, sel aastal tegin avalduse ja ei maksa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil 115 ruudune korter lasnamäel, tegin maamaksu vabastuse avalduse nii enda kui mehe nime alt, sest korter on ju meie mõlemi oma. maksma midagi ei pea, vähemalt emta andmete järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka ja juurdlesin selle sama üle, kus seda avaldust tehakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 11:32; 19.02 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul ka ja juurdlesin selle sama üle, kus seda avaldust tehakse?[/tsitaat]

Sain juba ise targemaks ehk ise küsin, ise vastan – – äkki keegi saab targemaks. Olen küll oma arust info sees elav inimene, kuid kuulsin sellest esimest korda. Seda avaldust jah siis sel aastal enam teha ei saa ja saab teha http://www.eesti.ee kaudu. Eks siis tuleb maksta, mis seal ikka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 11:32; 19.02 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sul isal korter kaasomandis pole? Maamaksu vabastamise avalduse peavad tegema mõlemad omanikud, muidu teine peab maksma. Tore süsteem, ma vean kihla, et palju selle peale ei tulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas keegi teab, mida tähendab tähis S- maakasutus seal otstarbe kohapeal? E on elamumaa, seda tean

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 13:11; 19.02 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

S – Sihtotstarbeta maa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 13:20; 19.02 14:27; 19.02 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ega sul isal korter kaasomandis pole? Maamaksu vabastamise avalduse peavad tegema mõlemad omanikud, muidu teine peab maksma. Tore süsteem, ma vean kihla, et palju selle peale ei tulnud.[/tsitaat]
Vot ei mõista, kuidas saab selle peale MITTE tulla. Või kuidas keegi veel ei ole kuulnud, et maamaksuvabastuse avalduseks tuleb avaldus teha – seda pasundati vähemalt pool aastat kõigis meediakanalites, lisaks võrdlesid mul kõik tuttavad omavahel, kas maamaksuvabastuse avaldus juba tehtud või mitte. Isegi mu teismeline tõtar kontrollis minu käest, et kas mma ikka tegin ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]S – Sihtotstarbeta maa.[/tsitaat]

ei saa olla, maaameti kodulehel on sihtotstarbeks 100% elamumaa. maamaksu teatises on järgnevad tähistused copy paste:

Maa liikide tähised: E – eramaa, S – kasutus, EH, RH, MH – hoonestusõigusega või kasutusvaldusega koormatud era-, riigi– või munitsipaalmaa, R – riigimaa, RM – riigimetsamaa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 13:11; 19.02 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ei saa olla, maaameti kodulehel on sihtotstarbeks 100% elamumaa. maamaksu teatises on järgnevad tähistused copy paste:

Maa liikide tähised: E – eramaa, S – kasutus, EH, RH, MH – hoonestusõigusega või kasutusvaldusega koormatud era-, riigi– või munitsipaalmaa, R – riigimaa, RM – riigimetsamaa.[/tsitaat]

Kas neid tähiseid on siis muudetud?

Varem oli küll nii:
Elamumaa (E)
Ärimaa (Ä)
Tootmismaa (T)
Mäetööstusmaa (K)
Sotsiaalmaa (Ü)
Veekogude maa (V)
Transpordimaa (L)
Jäätmehoidla maa (J)
Riigikaitsemaa (R)
Kaitsealune maa (H)
Maatulundusmaa (M)
Sihtotstarbeta maa (S)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 13:20; 19.02 14:27; 19.02 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa on lesk, korter on tema ainuomandis. Ja vabastus on ju 107 eurot, lihtsalt 20 eurot tuleb maksta ikkagi. Mille eest? Korteriühistul on küll suur maatükk, kuid majas on üle 80 korteri ja üle 1500 m2 küll ühe korteri ei tuleks maad ilmaski.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 10:32; 19.02 15:19; 19.02 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maamaks on tõusnud ka. Mina ei saa vabastust ja kui eelmisel aastal maksin pisut alla 6 euro, siis sel aastal peaaegu kümme.
Eks võiski arvata, et tõuseb – kuskilt peavad nad ju selle summa tagasi saama, mis koduomanike maksuvabastuse arvelt saamata jääb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Isa on lesk, korter on tema ainuomandis. Ja vabastus on ju 107 eurot, lihtsalt 20 eurot tuleb maksta ikkagi. Mille eest? Korteriühistul on küll suur maatükk, kuid majas on üle 80 korteri ja üle 1500 m2 küll ühe korteri ei tuleks maad ilmaski.[/tsitaat]

Kindel, et isa ainus omanik?
Ühisvara polnud eelnevalt abikaasaga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 13:20; 19.02 14:27; 19.02 19:00;
To report this post you need to login first.

äkki tal on üldse mingi teine maatükk veel? vabastust saab ainult Tallinnas asuva kodu pealt. see 20 lõhnab nagu väike suvilakrunt näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ema juba 10 aastat surnud. Korter on notaris tema nimele vormistatud. Maksuteates selgelt sellele aadressile öeldud, et vabastus 107 ja maks 20 eur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 10:32; 19.02 15:19; 19.02 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vabastus on kodualusele maale. ehk on ühistul siiki mingi lapike kuskil, mille sihtotstarve ei ole elamumaa.
või on tal äkki garaa¸?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 22:40; 20.02 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mehel on pirital 57 ruudune korter ja on iga-aastaselt pidanud maksma maamaksu. Sellel aastal siis 21¤.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul mehel on pirital 57 ruudune korter ja on iga-aastaselt pidanud maksma maamaksu. Sellel aastal siis 21¤.[/tsitaat]

Sinu mees ei ole ilmselt sellele aadressile seal ise sisse kirjutatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]vabastus on kodualusele maale. ehk on ühistul siiki mingi lapike kuskil, mille sihtotstarve ei ole elamumaa.
või on tal äkki garaa¸?[/tsitaat]

või kui majas on mingi pood või kontor, siis võib ka nii olla, et kogu maa sihtotstarve ei ole elamumaa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 22:40; 20.02 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige tõenäolisemalt on tegemist olukorraga, kus korter asub majas, mis ei ole 100% elamumaa. Kui näiteks majas asuvad kohvik, pood või muud äriruumid, siis oma \”mõttelise osa\” sellest peab tasuma iga korteri omanik. Selle kohta saab rohkem infot küsida korteriühistu käest (mitu % on ärimaad või kui majas ärisid pole, siis äkki on jäänud maakasutus muutmata) või Linnavalitsuselt.
Maamaksuteatisel on kasti sees ära toodud summa, mis tasumisele kuulub. Selle kasti peal üleval paremas ääres on miinusega summa, mida maksma ei pea tänu maamaksuvabastuse avaldusele. Ja lisaks, maamaks tõusis ka päris kõvasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas see pind, mis nagu mulle kuuluks omandi osana ja mis on maa maksustamise alus peabki olema suurem kui on minu korteri pind?

Kas sinna on siis midagi veel juurde arvestatud?
ikka meeletult palju on maamaks tõusnud. minu meelest ligi 10 korda (äkki eksin, aga praegu oli 30 eurot, mis suht suur summa 74 m2 korteri kohta, varem oli mingi mõttetu summa kroonides). ja siis räägivad, et tegid koduomanikele kingituse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas see pind, mis nagu mulle kuuluks omandi osana ja mis on maa maksustamise alus peabki olema suurem kui on minu korteri pind?
[/tsitaat]

korteri pinnaga ei ole sinu mõtteline osa krundist rohkem seotud kui et sinu osa maast moodustab samasuguse protsendi krundi kogupindalast kui su korteri moodustab maja kõigi korterite pindalast. kui on 2-3 kordne suht suure krundiga maja, siis võib sulle kuuluv maa olla vabalt suurem kui su korter. lasnamäe 9kordse puhul jällegi vaevalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tallinnas ikka maamaks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.