Esileht Koolilaps Tallinnas koolilõuna koju kaasa

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )

Teema: Tallinnas koolilõuna koju kaasa

Postitas:
Anonymous

Kõlvart täna küll sellele ei viidanud, et see kõigile oleks mõeldud automaatselt, vaid pigem ikka neile, kellel abi vaja.
Eks siin see oht on, et hetkel küsiti pakke veerandi koolilaste eest. Kui see arv linna jaoks liiga suureks peaks minema, võivad nad süsteemi muuta ka.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.04 22:35; 18.04 12:58; 19.04 07:07; 19.04 13:44; 19.04 14:27; 20.04 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin toidupakil järel Nõmme ühes koolis. Hästi korraltatud, ühe kaupa sisenemine õuealale. Auto järgi ei tohiks seda hinnata, sest kus sa tead kui palju lastevanematest on töö kaotanud või suure osa palga. Me ei ole vaesed, aga vb pole minul enam järgmine kuu tööd ning see pakk aitab kasvõi 20eur kokku eelarvest hoida. Koolipakk oli väga asjalik; makaron, kohupiim,lihapallid,õun,kurk,2xpurgisupp, munad,piim. Mina kiidan, et selline võimalus on. Laua peal oli neid pakke ca 60 ringis.

Tundub tõesti väga asjalik. Makaron ja purgisupp. Olegem ausad, inimene, kellel terendavad majanduslikud raskused ei peaks mitte kräppi täis jama kokku ahnitsema, vaid õppima päriselt asjalikest asjadest süüa tegema. Isetehtud lihapallid ja isetehtud supp ei maksa Sul never 20 eurot. Paraku inimene, kes purgisuppi, makaroni ja poe lihapalli asjalikuks peab, tõesti väga normaalsele järjele elus ei jõuagi ilmselt. Edu sellega.

Asjalik, sest minu 1. klassi laps suudab praadida muna ning lõubaks saab ka üksi potis soojendada suppi. Järgmine päev saab ettekeedetud makaronid soojendada üles lihapallidega. Päris raske on elus läbi käija nii kibestunult. Kõik lapsevanemad ei kasvata oma lastest saamatuid sopelgaid, vaid lasevad ka neil vaikselt toidutegemist õppida- alaku see kasvõi purgisupiga vms.

Õnneks mu ema ei kasvatanud minust saamatut, seega ma suudan need supid ja lihapallid ise kenasti valmis teha ???? Ja ka mu laps suudab tegelikult palju rohkemat kui muna praadida olgem ausad. Aga see polegi teema. Teema on pigem, et võiks püüda toituda tervislikult. Meie kaubandusvõrgus on olemas kõik võimalused tervisliku tooraine hankimiseks normaalsete hindadega.

Pange tervislikud toorained siia kirja palun,mis oleks mõistliku hinnaga

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 21:54; 09.04 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pange tervislikud toorained siia kirja palun,mis oleks mõistliku hinnaga

Porgand, peet, kaalikas, kartul ja muud köögiviljad, puuviljad, toores maitsestamata liha (kana, siga vms), leib, muna. Toorest liha sinna pakki panna ei saa, aga muud küll. Lihapallid ja makaronid võiks ära jätta, panna asemele näiteks tatar. Võib-olla siis ei rabataks ka neid asju nii palju asja eest teist taga.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.04 11:57; 10.04 08:50; 10.04 14:13; 19.04 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni 15.mai söövad tatart?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 14:07; 19.04 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni 15.mai söövad tatart?

Kuidas makaronide puhul sellist küsimust ei teki? Kas 15. maini söövad lihapalle ja makarone?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.04 11:57; 10.04 08:50; 10.04 14:13; 19.04 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Venelased ongi teisest maailmast. Praegugi poes oma beebide, laste ja vanavanematega, teistele ronivad külje alla. No ei saa aru nad mitte mingitest reeglitest. Ja krabavad muidugi kõike, mida tasuta saab.

Aga eestlasest idioot ronis lapsevankriga Sportlandi kui oli ammu kästud kodus olla. Äkki aitab juba sellest viha õhutamisest ja venelaste vihkamisest. Vaata peeglisse!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakk on kõigile lastele midagi pole häbeneda ütles
Vadim Belobrovtsev.

https://www.tallinnatv.eu/klipp/17297/17042020-kooli-toidupaki-saajate-arv-aina-kasvab

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Linna sõnum on kogu aeg sama olnud, et kui vaja, siis tuleb võtta, aga mitte lihtsalt nö igavusest, et vaja pole üldse, kodus ka toitu ülearugi, aga hea põhjus end kodust välja ajada. Belobrovtsev tahtis minu meelest eelkõige seda öelda videos, et keegi ei pea põdema seda, et mis teised arvavad-2 kuud tagasi olime jõukas pere ja nüüd lähen pakki võtma.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.04 22:35; 18.04 12:58; 19.04 07:07; 19.04 13:44; 19.04 14:27; 20.04 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii hea teema, inimesed jagunevad siin selgelt kahte gruppi.

Ühed kes otsivad põhjust see pakk iga juhul võtta vastu, kas siis tuleviku raskete aegade jaoks või siis naabritele jagamiseks. Ja ikka leiab mõnest artiklist lause kus õeldakse ju et see on kõigile.

Ja teine grupp kes püüab esimesele selgeks teha et selle paki võiks saada need kes seda tõesti vajavad. Ja leiavad artiklitest üles kohad kus palutakse säilitada selge mõistus ja küsida seda pakki kui seda tõesti ka vajatakse. See grupp ei võta ilmselgelt asju vastu ka muul ajal, lihtsalt seetõttu et antakse ju tasuta.

Inimesed on erinevad. Mina selle teise grupi esindaja. Ja ma absoluutselt ei naeruväärista neid inimeis kes nüüd tõesti seda abi vajavad ja selle paki omale küsivad ja seda sihtotstarbeliselt kasutavad.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 13:13; 20.04 18:22; 25.04 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile oli ka koju see pakk tekkinud, abi ei vaja tegelikult. Tarbime kõik ära, üsna mõistlikud asjad olid, osa oli laps ise ka juba ära söönud. Minu küsimuse peale, et kas käisid poes teatas, et see on kooli söögipakk, mis asjaoludel ta selle sai jäi mulle natuke selgusetuks, laps ise ei täpsustanud ja mina ristküsitlust ka ei korraldanud.
Mis ma siis peaks nüüd eelmise käo määratluse järgi tegema: käime mehega mõlemad tööl ja puudust ei kannata, samas tarbime kõik ära mis laps toidupakiga koju tõi (leib oli selline, mida ise iialgi ei ostaks, aga sellest on enamus juba praeguseks otsas, lihapalle mina ei ostaks, aga mees on täiesti võimeline ostma, muus toiduained olid sellised mida igapäevaselt tarbime või sööb laps ise). Riidlema lapsega, et ta toidupaki võttis, selgitama mis asjaoludel selle võttis (äkki jäi koolis üle ja paluti näiteks ära viia kellel võimalik või vajalik), keelama edaspidi igasuguse kooskõlastamata isetegevuse? Ilmselt lapsega rääkima, ütleb minu sisetunne, kui see toit oleks äraviskamisele läinud, siis tegi ta hästi, kui ennast abivajajaks registreeris, siis tuleks ilmselt vestlus maha pidada, kas me tema arvates vajame abi.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Asi on selles ka, et kui ühes koolis räägitakse sellest kui koolilapse toidupakist, siis teises koolis kui abivajajate toidupakist.
Mina isiklikult arvan, et ka linna rahalised võimalused on kokku kuivamas ja hulk nö igavuspakke võib hiljem teise koha pealt võimalusi piirama hakata. Ka koolilaste ja koolide.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.04 22:35; 18.04 12:58; 19.04 07:07; 19.04 13:44; 19.04 14:27; 20.04 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul töökaaslane tellis paki. Einoh, kui tasuta, siis tuleb võtta. Samas kallab endale pea iga õhtu suht kallist mulli/veini sisse. Aru ei saa inimene, et selle “tasuta” maksab ju keegi kinni. Ja selle võrra väheneb raha ja tulevased võimalused koolidele.

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 14:07; 19.04 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul töökaaslane tellis paki. Einoh, kui tasuta, siis tuleb võtta. Samas kallab endale pea iga õhtu suht kallist mulli/veini sisse. Aru ei saa inimene, et selle “tasuta” maksab ju keegi kinni. Ja selle võrra väheneb raha ja tulevased võimalused koolidele.

Kui on töökaaslane, siis ta käib tööl ja maksab makse ehk ta on ka ise üks kinnimaksjaist. Koolide toitlustamise raha eest ei tehta koolidele muid asju.
Ja kui nüüd Tallinnast rääkida, siis selle linna maksumaksja rahade eest on ülal peetud nii tallinna tv’d kui linnapoodi. Paar kooli toidupakki on nendega võrreldes täiesti tühine kulu.

+10
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.04 13:25; 19.04 14:06; 19.04 15:14; 20.04 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar kooli toidupakki on nendega võrreldes täiesti tühine kulu.

Jah, kui arvestada, milline kokkuhoid on praegu see, et kõigile süüa ei pea andma ega tegema.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.04 11:57; 10.04 08:50; 10.04 14:13; 19.04 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Linna jaoks toidupakid küll mingi kokkuhoid pole ja nagu öeldud-ongi kaks leeri laias laastus. Üks leiab ikka põhjenduse, miks peaks paki võtma (aga ta maksab ju makse, aga see on ju linnale sisuliselt kokkuhoid) ja teine leer ei pea õigeks võtta neid pakke lihtsalt selle pärast, et midagi tasuta jagatakse. Tegelikud toe vajajad on omaette teema.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.04 22:35; 18.04 12:58; 19.04 07:07; 19.04 13:44; 19.04 14:27; 20.04 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linna jaoks toidupakid küll mingi kokkuhoid pole ja nagu öeldud-ongi kaks leeri laias laastus. Üks leiab ikka põhjenduse, miks peaks paki võtma (aga ta maksab ju makse, aga see on ju linnale sisuliselt kokkuhoid) ja teine leer ei pea õigeks võtta neid pakke lihtsalt selle pärast, et midagi tasuta jagatakse. Tegelikud toe vajajad on omaette teema.

Kui pole selgelt etteantud kriteeriume, siis ongi igaühe enda otsustada, kas ta vajab seda pakki või mitte. Ja pole teiste asi neile näpuga näidata ning kaagutada. Kui teile senine jagamise kord ei meeldi, siis pöörduge oma ettepanekutega kohaliku omavalitsuses poole.
Ja jah, kui ma maksan oma makse, siis ma eeldan, et saan selle eest ka midagi vastu. Nt. et lapsed ei pea käima aastakümneid remontimata koolis, teed ei ole auklikud ja et omavalitsus ei tee mõttetuid kulutusi. Kriisiolukorras toidupakkide jagamine ei ole minu jaoks mõttetu ja minupoolest võiks seda kõigile anda.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.04 13:25; 19.04 14:06; 19.04 15:14; 20.04 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mõnes kohas juba jagatakse kärpeplaane koolidele. Ei ole tasuta nn igavuspakid kõigile kõige olulisem asi, ei ole.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.04 22:35; 18.04 12:58; 19.04 07:07; 19.04 13:44; 19.04 14:27; 20.04 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes kohas juba jagatakse kärpeplaane koolidele. Ei ole tasuta nn igavuspakid kõigile kõige olulisem asi, ei ole.

Mind väga huvitaks, mis on siinsete kägude arvates olulised kohad kuhu maksumaksja raha kulutada võib. Lapsed ilmselgelt mitte. Ja miks te perekoolis oma rahulolematust väljendate? Kirjutage oma omavalitsusele või veel parem, kandideerige aasta pärast valimistel ja tehke paremini.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.04 13:25; 19.04 14:06; 19.04 15:14; 20.04 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aru ma ei saa, mis on siinse vägikaikaveo mõte? Kade meel on, et paki saavad ka mitte puruvaesed või mis?
Selge ju, et toitu kulub praegu oluliselt rohkem, sest lapsed on pidevalt kodus ja koolipakist on raudselt abi, täitsa asjalikud toiduained olid.
Ja meie koolist tuli info, et toidupakid ootavad kõiki soovijaid.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd kui toidupakk koju tuuakse, siis on see vajalik, aga kui seda pakutakse koolis sööklas, siis ei kõlba süüa.Miks siis lastele ei selgitata, et peab sööma, linn on ju maksnud sinu eest jne.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 08:59; 20.04 21:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigile kritiseerijatele suur ülevaade omavalitsuste kaupa – https://lood.delfi.ee/perejakodu/koolilaps/alandusvooru-labimisest-luksusliku-kojukandeni-ehk-kuidas-eesti-koolid-eriolukorra-ajal-toidupakke-jagavad?id=89589709
Ja mõelge hoolega enne kui näpuga näitama hakkate. Teie suhtumise pärast võib nii mõnigi abivajaja abist loobuda.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.04 13:25; 19.04 14:06; 19.04 15:14; 20.04 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Seda on Tallinnas algusest peale räägitud, et kes vajab, peab ka võtma ja teised peaks mõtlema, et kas on ikka vaja koju nö kuhjata. Juba selle pärast, et inimestevahelised kontaktid minimaalsena hoida.
Kuna ka Tallinna linn liigub laenu- ja kärpekursil, siis võib praegune lausjagamine (Tallinnas on ca 45000 koolilast) hiljem avalduda-nt ei tõsteta päevast söögiraha või kärbitakse koolide kulusid vms. Selge, et linn ei hakka nüüd enam kuhugi joont tõmbama – kui vaja, siis tõmmatakse hiljem millegi pealt maha.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.04 22:35; 18.04 12:58; 19.04 07:07; 19.04 13:44; 19.04 14:27; 20.04 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohalikus koolis (ei ole Tallinn) jagatakse pakke kõigile soovijatele. Pakk on tellimisega – kes tahab, see tellib. Paki tellimine ei ole kohustuslik. Hetkeseisuga umbes pooled tellivad.
Usaldame lapsevanemaid – kellegi majandusliku seisukorda uurima ei hakka (esiteks võtaks see aega ja tekitaks lisakulutusi, teiseks olukord muutub praegu väga kiiresti: kes veel märtsis hakkama sai, ei pruugi enam aprillis toime tulla).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohalikus koolis (ei ole Tallinn) jagatakse pakke kõigile soovijatele. Pakk on tellimisega – kes tahab, see tellib. Paki tellimine ei ole kohustuslik. Hetkeseisuga umbes pooled tellivad.

Usaldame lapsevanemaid – kellegi majandusliku seisukorda uurima ei hakka (esiteks võtaks see aega ja tekitaks lisakulutusi, teiseks olukord muutub praegu väga kiiresti: kes veel märtsis hakkama sai, ei pruugi enam aprillis toime tulla).

Mõistlik omavalitsus siis lihtsalt ja loodetavasti lapsevanemad ka.
Ja kellelgi ei ole siin kahju kui jagatakse neile kel abi VAJA.
Kurb lihtsalt kui osad omavalitsused ei mõtle mis saab edasi. Kui praegu mõeldaks ja jagataks abi vajaduspõhiselt, jõuaks äkki osasid sügiseni toetada kui vaja. Minul poleks kahju kui minu laste praegu järgi jäänud söögirahast neid kel häda käes ka suvel toetataks .
See mis praegu toimub on aga suur segadus ja osad kel tõesti abi väga vaja ei julge küsida ja teine võtab sest ta ju võib.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 13:13; 20.04 18:22; 25.04 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvised mured lahendab kohalik sots.Sinna enam koolisöök ei küündi.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 08:59; 20.04 21:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see asi käib, et kui laps tellib oma koolist (mis on elukohast palju kaugemal, Tallinna piires) toidupaki aga järgi läheb endale lähimasse kooli?
Vaatasin eri koolide ankeete ja seal oli, justkui peaks ikka oma kooli juurde kohale minema…

ankeedi kaudu ei saa jah aga tegelikkuses toimib. ma kirjutasin mõlemasse kooli ja väikese segaduse järel hakkas asi toimima. mul küll on lähim kool noorema lapse kool, mitte täitsa suvaline kool.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 11:03; 24.04 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see asi käib, et kui laps tellib oma koolist (mis on elukohast palju kaugemal, Tallinna piires) toidupaki aga järgi läheb endale lähimasse kooli?

Vaatasin eri koolide ankeete ja seal oli, justkui peaks ikka oma kooli juurde kohale minema…

ma ei tea, milliste koolide ankeete sa vaatasid, sest nii mõnigi kool palub ankeedis asukoha andmeid ja hiljem teatab kooli, kust paki kätte saab. tallinnas ei ole kohe kindlasti mingit kohustust oma kooli järgi minna. veel enam, see polegi alati võimalik, sest mõnes koolis on nii vähe pakisoovijaid, et selles koolis pakke ei jagatagi (soovijad saavad kätte lähimast koolist, kus jagatakse).

nii et asi käib ikka nii, et oma koolile teatad soovist (ka sellest, et soovid kätte saada kodulähedasest koolist ja kool siis orgunnib edasise). ei ole eriti keeruline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 12:11; 21.04 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://opleht.ee/2020/04/riik-on-eraldanud-toiduraha-iga-lapse-jaoks-kuhu-see-kaob/

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 11:03; 24.04 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://opleht.ee/2020/04/riik-on-eraldanud-toiduraha-iga-lapse-jaoks-kuhu-see-kaob/

Artiklis kirjutab õpetaja, et peale koolivaheaega on osad õpilased alla võtnud, ehk siis näljas olnud? Miks ta siis lastekaitsesse ei teata,kas tal pole lausa seda kohustust? Mis saab sellistest lastest siis suvevaheajal? Kogu jutt käib siin nüüd ümber selle õnnetu imeväikse toiduraha ja koolitoidu ainult. Tegelikkuses peaks need pered kes laste toimisega hakkama ei saa sotsiaaltöötajatele teada andma või lastekaitsesse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 13:13; 20.04 18:22; 25.04 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohalikus koolis (ei ole Tallinn) jagatakse pakke kõigile soovijatele. Pakk on tellimisega – kes tahab, see tellib. Paki tellimine ei ole kohustuslik.

Meie lapse koolis Tallinnas on täpselt samamoodi. Meie pere seni ei tellinud, aga nüüd tellisin, sest kaotasin töö ja raha on vähe.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 11:44; 28.04 12:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )


Esileht Koolilaps Tallinnas koolilõuna koju kaasa