Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tallinnas Laagna tee kasutajad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 100 )

Teema: Tallinnas Laagna tee kasutajad

Postitas:
Kägu

Kuidas tundub, kas tuleb suur liikluskatastroof, kui Laagna tee juuli kuuks kinni pannakse filmivōteteks vōi saab linn selle “pisiasjaga” hakkama? Räägitakse, et oioioi Lasnamäe elanikud jäävad hätta aga minu, kui lasnamäelase arvates jäävad hoopis linnalähedalt tööle tulijad hätta. Lsuurem osa lasnamäelasi sōidavad ikka ühistranspordiga linnas. Kuidas aga need Peterburi mnt poolt ja Viimsi, Muuga, Maardu elanikud linna vōi linnast läbi saavad ma küll ette ei kujuta. Kui pole viimase 10 a jooksul “sōida ja reisi” süsteemist aru saanud siis vaevalt, et nüüdki kohale jōuab, kuidas oleks parem linnas liikuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

arvestades, et samal ajal käib ka reidi tee ehitus siis on üsna nutune seis, kui kanal ka kinni läheb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas tundub, kas tuleb suur liikluskatastroof, kui Laagna tee juuli kuuks kinni pannakse filmivōteteks vōi saab linn selle “pisiasjaga” hakkama?

Keda see teema kottima peaks?
Perekoolikad ei ela Lasnamäel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas tundub, kas tuleb suur liikluskatastroof, kui Laagna tee juuli kuuks kinni pannakse filmivōteteks vōi saab linn selle “pisiasjaga” hakkama?

See teema puudutab vägagi Kadriorus ja Viimisis/Pirital elajat – kogu lasnamäe liikleb nüüd nende liikumisteedel.
Isegi mind puudutab, kes ma enam Tallinnas ei ela, kuna mul on seal üürikorterid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma enam ei ela sealkandis, aga ma arvan, et kui suvel juulikuus on üks kuu see tee kinni, siis ei juhtu midagi katastroofilist. Suvel on seal nagunii vähem inimesi, lapsed on saadetud maale/laagrisse või igal juhul ei pea neid iga päev edasi-tagasi transportima, paljudel on puhkus ja nad ei veeda seda Lasnamäe korteris, Lasnas elab palju tudengeid, kellel juulikuus ei ole seal vaja pesitseda, nad on mujal ära. Suvel jaanipäevast augusti keskpaigani on seal laagna teel nagunii liiklus hõredam.

Kui nad tahaks selle tee kinni panna septembris, siis oleks hoopis teine teema, siis on liiklusvoog seal kordades suurem.

Lisaks, ega nad seda tasuta ei saa kinni panna, Tallinna linn teeniks selle pealt kena kopika. Kui ma oleks tallinna linnaametnik, kellest otsustamine sõltuks, siis mina laseks neil seal filmida. Kui teisiti ei saa, siis suvel on valget aega nii palju, annaks neile võimaluse tee sulgeda tööpäevadel kella 19st õhtul kuni kella 7ni hommikul ja lisaks nädalavahetusel tervenisti. Päevased võtted saab teha hommikutundidel, nagunii filmivõtted on alati hästi imelikel aegadel, filmi võttegrupp ei ela hariliku tööinimese graafikus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Siin mingid aastad tagasi pandi kanal kinni (või pandi kinni üks suund?) ja korraldati miski võiduajamine seal, siis oli linn täielikult paralüseeritud, lennujaamast “sõitis” takso kesklinna mingi 3 h jne, küsiti, kes selle jama eest vastutab, Mati Songissepp oli siis vist valdkonna eest vastutav linnaametnik.

No ma ei kujuta ette, mis ümbersõitudest räägitakse, Peterburi tee on niigi täis, Pirita tee Reidi tee ehituse tõttu väiksema läbilaskega, suunata liiklus Lasnamäe väikestele kvartalisisestele tänavatele või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa lugeda ilmselgelt ei oska, taha, suuda. Püüa natukenegi süüvida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

endise lasnamäelasena ütleks, et on väga suur vahe, kas pannakse kinni vaid Laagna tee (all kanalis, piki lasnamäed) või tahetakse kinni panna ka kõik Laagna teed ületavad sillad (autode ja jalakäijate omad).
kui selle sulgemise all mõeldakse aga seda 2.varianti, siis on see tõesti õudukas, sest enamik poode jääb laagna teest peterburi tee suunas, samuti on sealpool politsei, pääste, polikliinik, traumapunkt jne
ei kujutaks nt olukorda, kui peaksid muidu jalgsi minema üle silla kodunt 50m kaugusele last lasteaeda viima või ise arsti juurde, aga üle silla ei saa ning pead busside või autoga kadrioru või Iru kaudu selleks ringi sõitma ja bussiga minnes kulutad selleks umbes tunni

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa lugeda ilmselgelt ei oska, taha, suuda. Püüa natukenegi süübida.

Ma juba süübisin ja sain aru. Perekoolikad ise loomulikult peale sinu ei ela, aga nad on “investeeringuteks” kokku ostnud pool Lasnamäed.
Lisaks Kadrioru ja Viimsi.
Sain aru. Happy now?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ole ise otsene kannataja, sinnakanti satun harva, aga minu arust on alandav, et tuleb suur režissöör ja ostab mingi aborigeenide linna sulgemise õiguse. Oleks siis veel väikelinn, mille sissetulek on tõesti napp ja kus asukad selle raha üle rõõmustavad – Tallinn on nii rikas, et mingi lisakopikas ühegi lasteaia või hooldust vajava pere elu küll ei muuda.
Seega mina küll ei poolda sellist võimlemist kuulsuseminutite (“oi, näe, see sein seal näitleja taga on Eestis, Tallinnas”) nimel. Eriti masenduses oleksin muidugi, kui ma ise ka sealtkaudu liikleja oleksin, siis lööks alandus eriti valusasti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kõik oleneb ju mahust, kas ainult alt kanal või ülevalt ka sillad.
Kui ainult alt tee, siis elab üle, kuigi sealt sõites on bussid täis ja hommikul ka ummikud, aga juuli pole hull, samas kui pannaks ka kõik sillad, siis ei tea kuidas saaks liikuda.

Ise elame valgel tänaval ja hetkel on narv mnt suht jube, kuna reidi tee remont (laulupidu ka tulemas) ja ma ei liigu tipptunniajal seal vaid hommikul 7 ja õhtul 19.30 aeg. Kui kumu, smuuli jne sillad pannaks kinni, siis ei saagi sealt muud moodi, kui narva mnt kaudu. See variant oleks väga hull ja seda ei pooldaks, sest siis nii viimisi, pirita ja sealt poolt terve lasnamäe ainult sealt, sest see ainuke tee.
Lisaks kuidas kiirabi/päästeamet siis liikuda saab? Kuidas bussiliiklus töötab?

Kuna täpse infot pole, mis mahus ja kuidas siis hetkel ei pooldaks.
Samas kas peab tõesti kõik 30 päevaks, kas ei saaks kasvõi osade kaupa, et täna see osa või kui tõesti pikemat tee võtet vaja, et siis tõesti 19-7 ajal filmida jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul ja mehel on juuli puhkamiseks ja oleme siis ilmselt Tallinnast eemal üldse, muidu on see aga küll meie üsna igapäevane tänav, kus liigume.
Päris kindlasti pole see sulgemine nii mustvalge, nagu seda praegu nähakse või näidata püütakse. On ennegi hüsteerilist kisa olnud asjade pärast meie liikluses, mis on oluliselt ladusamalt lahenenud, kui arvata osati.

Ma ikkagi arvan, et liikluskoormus on juulis väiksem, sest on sea ka varasemalt olnud ja seda ma räägin,kui kohalik elanik. Koormus alaneb juba laste suvevaheajale minemisega täiesti tuntavalt.

Kas meile on selliseid suurprojekte vaja? Mina arvan, et on küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ole ise otsene kannataja, sinnakanti satun harva, aga minu arust on alandav, et tuleb suur rešissöör ja ostab mingi aborigeenide linna sulgemise õiguse. Oleks siis veel väikelinn, mille sissetulek on tõesti napp ja kus asukad selle raha üle rõõmustavad – Tallinn on nii rikas, et mingi lisakopikas ühegi lasteaia või hooldust vajava pere elu küll ei muuda.

Seega mina küll ei poolda sellist võimlemist kuulsuseminutite (“oi, näe, see sein seal näitleja taga on Eestis, Tallinnas”) nimel. Eriti masenduses oleksin muidugi, kui ma ise ka sealtkaudu liikleja oleksin, siis lööks alandus eriti valusasti.

Esimest korda kuulen, et filmivõtted võivad kellegi jaoks alandavad tunduda. Kuidas see sind alandab? Teid pannakse kinni ka suurlinnades, New Yorgis, Londonis, Moskvas, Prahas, Varssavis, Pariisis jne. Enamasti ongi kindlad kellaajad, mil tee on suletud, sest ega filmivõtteid ei tehta nonstop 24h päevas. Arvan, et ka Tallinnas tuleb sama lahendus, et on kellaajalised piirangud. Lisaks peavad nad nagunii tagama operatiivsõidukite läbipääsu, kui seda peaks vaja olema. Jalakäijatega on asi lihtsam, nemad pääsevad filmivõtte ajal läbi küll, aga muidugi mitte sel hetkel kui võte käib. Kui jalakäijate sild on kinni, siis pead seal lihtsalt ootama, kui on kahe võtte vaheline paus. Ja no ma ei tea, see ei ole küll alandav, sest üks võte kestab tavaliselt minuti või mõne minuti, siis on katkestus ja kui vaja teevad sama uuesti. Selle katkestuse ajal saabki inimesed läbi lasta.

Minu meelest on see just uhke värk, et nii suurt filmi tehakse. Väge põnev. Osaleksin isegi massistseenis kui saaks, kahjuks pole võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa lugeda ilmselgelt ei oska, taha, suuda. Püüa natukenegi süübida.

Ma juba süübisin ja sain aru. Perekoolikad ise loomulikult peale sinu ei ela, aga nad on “investeeringuteks” kokku ostnud pool Lasnamäed.

Lisaks Kadrioru ja Viimsi.

Sain aru. Happy now?

järjekordne PK pärismaalane, muust ilmast ei tea midagi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimest korda kuulen, et filmivõtted võivad kellegi jaoks alandavad tunduda. Kuidas see sind alandab? Teid pannakse kinni ka suurlinnades, New Yorgis, Londonis, Moskvas, Prahas, Varssavis, Pariisis jne. Enamasti ongi kindlad kellaajad, mil tee on suletud, sest ega filmivõtteid ei tehta nonstop 24h päevas.

Sel juhul nii kirjutatagugi, et mitte 24h. Praegu on aga juttu olnud siiski tee täielikust sulgemisest terveks kuuks, pole mingit vihjet osalise sulgemise kohta. Filmivõtteid ehk ei tehta tõesti 24h päevas, kuid filmimise jaoks pannakse ehk üles mingid ehitised, majad, dekoratsioonid, mistõttu läbi sõita ei saa.
Nimeta mõni film, mille jaoks kuuks ajaks oleks suletud mõni Londoni, New Yorgi või kasvõi Moskva võtmetänavatest?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minumeelest on ääretult põnev näha mõnes korralikus filmis tänapäeval kaadreid Tallinnast.

Filmivõtteid tehakse kogu aeg igal pool üle maailma, meie siin provintsis pole sellega harjunud. Et mingil perioodil pannakse Laagna tee paariks tunniks päevas kinni, see pole midagi hullu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma mõtlen ikka, et miks ei saa seda tausta sisse skännida 3 päevaga ja ülejäänud trikid peale monteerida. Tänapäeval on niipalju tehnikat ja vidinaid, isegi Tõdejaõiguse majad tehti sinisel taustal.

Aga muidu ma filmivõtteid ei poolda sellisel põhimagistraalil. Asi pole Lasnamäe elanikes vaid kogu linna lähiümbrus. Iga aasta leitakse mingi takistus või remont, et sealtpoolt normaalselt linna ei pääseks. Kas ei saaks teha kuskil Sondas, Sompas – sealkandis on ikka selliseid kohti, mida maailmas vähe leidub – mahajäetud linnad ja tuhamäed, seda vaataks pärast isegi huviga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõiki asju ma ei mäleta, aga seda, et ajakirjanduses oli juttu Moskva teede sulgemisest ja sellest, et Prahas on päris pikalt teed suletud, ma mäletan küll. Moskvas tehti Bourne’i filmi ja Prahas Mission Impossible.

https://www.rbth.com/arts/2017/07/06/from-anna-karenina-to-evil-mutants-10-hollywood-movies-filmed-in-russia_797145

Olen lugenud ka artikleid, kuidas Batmani filmimiseks on suletud Wall street ja kuidas New york on varahommikuti kinni, sest tehakse filmi. Ma ei viitsi praegu hakata guugeldama, aga selliseid teede sulgemisi tehakse ka suurlinnades, see ei ole mingi erand. Kõike ei tehta stuudios või arvutis.

ja Laagna tee ei ole kindlasti Tallinna võtmetänav. On küll suur tee, aga siiski mitte võtmetänav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja Laagna tee ei ole kindlasti Tallinna võtmetänav. On küll suur tee, aga siiski mitte võtmetänav.

Kõik suuremad magistraalid, mida mööda saab äärelinnast või linnapiirilt kesklinna, on võtmetänavad. Laagna tee on seda kohe kindlasti, koos Paldiski maantee, Pirita tee, Pärnu maantee ja Peterburi teega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõiki asju ma ei mäleta, aga seda, et ajakirjanduses oli juttu Moskva teede sulgemisest ja sellest, et Prahas on päris pikalt teed suletud, ma mäletan küll. Moskvas tehti Bourne’i filmi ja Prahas Mission Impossible.

https://www.rbth.com/arts/2017/07/06/from-anna-karenina-to-evil-mutants-10-hollywood-movies-filmed-in-russia_797145

Olen lugenud ka artikleid, kuidas Batmani filmimiseks on suletud Wall street ja kuidas New york on varahommikuti kinni, sest tehakse filmi. Ma ei viitsi praegu hakata guugeldama, aga selliseid teede sulgemisi tehakse ka suurlinnades, see ei ole mingi erand. Kõike ei tehta stuudios või arvutis.

Sa ei vastanud mu küsimusele. Ma ei küsinud näiteid lihtsalt sulgemiste kohta, vaid selliste sulgemiste kohta, kus magistraaltänav olnuks kuu aega 24/7 suletud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Euroopa linnades on neid teesulgemisi vbla mitte päris kuu aja pikkuseid, selle eest on neid päris palju filmimisega seotuna. ja kahenädalased teesulud ei ole mingi eriline asi. Prahas oli ka päris pikalt kesklinn võteteks kinni.

Näiteks Hullis tuleb neid teesulgusid hulgim: https://www.hulldailymail.co.uk/whats-on/film/roads-closed-hull-city-centre-1730083

Mis sa virised sel teemal üldse? Mu meelest võiks pigem just rõõmus olla, et lõpuks ometi on ka Eesti atraktiivne riik filmimiseks. Filmivõtted, mis siin toimuvad, elavdavad kohalikku majandust päris kõvasti. Ja see on lihtsalt ajutine ebamugavus, suvisel ajal, mil nagunii liiklust sellel teel vähem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi ei ole veel ametlikku taotlust näinud, aga juba täpselt teatakse, et tee suletakse kuuks ajaks 24/7? Hästi panete! Kas selgeltnägemisvõime oli kaasa sündinud või omandasite mingi õnnetuse käigus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

järjekordne PK pärismaalane, muust ilmast ei tea midagi

Sa ise oled Eesti pärismaalnane, kes pole Laagna teed elus näinudki.

Ma olen, aga minupoolest pangu see kinni, ega nad siis tõesti 24/7 ei filmi.
Hiljuti oli Stockholmi kesklinn kinni, kuna tehti filmi Stockholm.

Ma arvan, et rootsalsed oleksid ülirõõmsad, kui Nolan hoopis sinna oma filmi tegema koliks ja oleksid nõus kasvõi kaheks kuuks oma teid kinni panema.

Peaasi ikka, et eestlastest Lasnamäe üürikate elanikud rõõmsad oleksid.
Ja muidugi ka, et see mass tegijaid kõik oma raha ikka Rootsi, mitte närusesse Eestisse jätaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi ei ole veel ametlikku taotlust näinud, aga juba täpselt teatakse, et tee suletakse kuuks ajaks 24/7? Hästi panete! Kas selgeltnägemisvõime oli kaasa sündinud või omandasite mingi õnnetuse käigus?

Siinkohal piisab küll nägemisvõimest, see on mulle tõesti kaasa sündinud ja lugemisoskuse omandasin ka varakult. Soovitan, see on abiks oskuste ja võimete pakett elus toimetulekul!
Tsiteerin: “See tähendab, et Laagna tee oleks mõlemalt poolt kuuks ajaks iga päev kinni.” https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/laagna-tee-suletakse-terveks-juulikuuks-nolani-film-ahvardab-paisata-tallinna-liikluse-kaosesse?id=86374189
Kuni pole ajakirjanduses teisiti öeldud või täpsustatud, et iga päeva all tegelikult mõeldi ülepäeviti või iga päev pool tundi kinni, seni on igati loogiline järeldada, et mõeldigi seda, mida öeldi – tee on kuu aega kinni, kogu aeg, iga päev, iga hetk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siinkohal piisab küll nägemisvõimest, see on mulle tõesti kaasa sündinud ja lugemisoskuse omandasin ka varakult. Soovitan, see on abiks oskuste ja võimete pakett elus toimetulekul!

Tsiteerin: “See tähendab, et Laagna tee oleks mõlemalt poolt kuuks ajaks iga päev kinni.” https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/laagna-tee-suletakse-terveks-juulikuuks-nolani-film-ahvardab-paisata-tallinna-liikluse-kaosesse?id=86374189

Kuni pole ajakirjanduses teisiti öeldud või täpsustatud, et iga päeva all tegelikult mõeldi ülepäeviti või iga päev pool tundi kinni, seni on igati loogiline järeldada, et mõeldigi seda, mida öeldi – tee on kuu aega kinni, kogu aeg, iga päev, iga hetk.

Kogu su meeletu lugemisoskuse juures, kas see osa tekstist (tsiteerin) “Ambitsioonikama kuulujutu kohaselt …” jäi lugemata ja kas sõna “kuulujutt” tähendus on sinu jaoks uus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kogu su meeletu lugemisoskuse juures, kas see osa tekstist (tsiteerin) “Ambitsioonikama kuulujutu kohaselt …” jäi lugemata ja kas sõna “kuulujutt” tähendus on sinu jaoks uus?

Vabanda, aga kõigest, millest ajakirjandus räägib, allikast sõltumata, saabki informatsioon, vähemalt seniks, kuni pole avaldatud teistsugust infot.
Ja nagu Kõlvarti vastusest võib arvata, oli siiski ettepanekuks just terve tee kuuks ajaks sulgemine – kui sellist ettepanekut poleks tehtud, siis poleks Kõlvart sellest ju ometi ka rääkinud ning vastuvõetamatuks nimetanud.
https://www.err.ee/947829/kolvarti-sonul-pole-laagna-tee-sulgemine-kuuks-ajaks-moeldav

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabanda, aga kõigest, millest ajakirjandus räägib, allikast sõltumata, saabki informatsioon, vähemalt seniks, kuni pole avaldatud teistsugust infot.

Ja nagu Kõlvarti vastusest võib arvata, oli siiski ettepanekuks just terve tee kuuks ajaks sulgemine – kui sellist ettepanekut poleks tehtud, siis poleks Kõlvart sellest ju ometi ka rääkinud ning vastuvõetamatuks nimetanud.

https://www.err.ee/947829/kolvarti-sonul-pole-laagna-tee-sulgemine-kuuks-ajaks-moeldav

Arvata võib igasugu asja, aga ilukirjanduslik tekst ei ole “informatsioon.” Selle artikli pealkiri on ka küsimärgiga, milles on kollase ajakirjanduse jaoks eriline tähendus: küsimärk pealkirja lõpus tähendab, et tegu on põhimõtteliselt valeinfoga ja vabastab väljaande igasugusest vastutusest. Ühe sõnaga: kõmuajakirjandus. Sa pead õppima õppima allikatesse kriitiliselt suhtuma, kollane ajakiri pole sama mis linnavalitsuse dokumentide register.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabanda, aga kas sa märkad (oma endiselt hea lugemisoskuse juures) sisulist ja stiililist erinevust Err ja Delfi uudistel? Mõlemad räägivad ühest ja samast asjad, aga kas paned tähele, et neist üks on viitsinud võtta linnavalitsuse esindajalt kommentaari ja teine mitte? Kas linnavalitsuse esindaja kinnitab tänava sulgemist 24/7/30? Kas ühte kahest võiks pidada usaldusväärsemaks kui teist? Jne.

Artiklite usaldusväärsused on erinevad ja ei ole nii, et “informatsioon on informatsioon”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Artiklite usaldusväärsused on erinevad ja ei ole nii, et “informatsioon on informatsioon”.

Oeh. Mida sa jaurad? Samamoodi kui ei ole kinnitatud, et taotluses sooviti tänavat sulgeda kuuks ajaks 24/7, ei ole ka kinnitatud, et sooviti mingiks muuks ajaks sulgeda. Kui linnapea annab kommentaari teemal, et “tänava sulgemine 24/7 ei tule kõne allagi”, siis on see piisav alus oletamiseks, et just sellisest taotlusest on juttu olnud. Vingu kodus mehe kallal või kallista metsas puud, aga siin teemas pole sul küll põhjust jaurata, nagu kuskil ega keegi poleks mingist püsivast sulgemisest rääkinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui linnapea annab kommentaari teemal, et “tänava sulgemine 24/7 ei tule kõne allagi”

Huvitav, kuidas selle Kõlvarti valijad suhtuvad asjasse, kui ta otsustabki, et Tallinnas ei toimu seda filmimist, sest lasnamäekad ei saa koju; Tallinnas ei toimu edaspidi ka ühtegi spordivõistlust, kus tänavad kinni oleks ja ühtlasi ka mitte ühtegi laata, kontserti vms üritust, mis tekitaks liiklusummikuid.

Filmida võib vabalt ka ju Lätis + Riias ja joosta võib hoopis Helsingis või Stockis.

Kõlvarti valijad, mida arvate?

(tänavate remont käiks muidugi ainult päeval ja 7.00 – 17.00 edasi ja öösel kallis tee-ehitsustehnika lihtsalt seisaks kuskil valvatud aedade taga. No nagu praegu tehakse.)

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 100 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tallinnas Laagna tee kasutajad