Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tallinnas Laagna tee kasutajad

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 100 )

Teema: Tallinnas Laagna tee kasutajad

Postitas:
Kägu

Artiklite usaldusväärsused on erinevad ja ei ole nii, et “informatsioon on informatsioon”.

Oeh. Mida sa jaurad? Samamoodi kui ei ole kinnitatud, et taotluses sooviti tänavat sulgeda kuuks ajaks 24/7, ei ole ka kinnitatud, et sooviti mingiks muuks ajaks sulgeda. Kui linnapea annab kommentaari teemal, et “tänava sulgemine 24/7 ei tule kõne allagi”, siis on see piisav alus oletamiseks, et just sellisest taotlusest on juttu olnud. Vingu kodus mehe kallal või kallista metsas puud, aga siin teemas pole sul küll põhjust jaurata, nagu kuskil ega keegi poleks mingist püsivast sulgemisest rääkinud.

Ühes teises foorumis räägitakse, et kuueks kuuks pannakse kinni.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei ole ise otsene kannataja, sinnakanti satun harva, aga minu arust on alandav, et tuleb suur režissöör ja ostab mingi aborigeenide linna sulgemise õiguse. Oleks siis veel väikelinn, mille sissetulek on tõesti napp ja kus asukad selle raha üle rõõmustavad – Tallinn on nii rikas, et mingi lisakopikas ühegi lasteaia või hooldust vajava pere elu küll ei muuda.

Seega mina küll ei poolda sellist võimlemist kuulsuseminutite (“oi, näe, see sein seal näitleja taga on Eestis, Tallinnas”) nimel. Eriti masenduses oleksin muidugi, kui ma ise ka sealtkaudu liikleja oleksin, siis lööks alandus eriti valusasti.

No kuule filme filmitakse paljudes erinevates riikides ja absoluutselt kõikides väga tuntud maailma kohtades ja selleks paraku tuleb filmitav piirkond elanikele üpris pikalt kinni panna. Pigem võiks öelda, et mis suuruse kompleksi Eestis põeb, et ei tema pealinnas ei tule filmitegemine kõne allagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No kuule filme filmitakse paljudes erinevates riikides ja absoluutselt kõikides väga tuntud maailma kohtades ja selleks paraku tuleb filmitav piirkond elanikele üpris pikalt kinni panna

Kuulen-kuulen, väga hästi kuulen, näen ka, nagu eelnevalt juba selgitatud – aga teie muudkui panete oma leierkastivada. Palusin tuua konkreetseid näiteid, kus mõni oluline linnamagistraal oleks filmivõteteks terveks kuuks 24/7 kinni pandud. Siiani pole konkreetseid näiteid saabunud, ainult heietused, kuidas Wall Streetil kaaaa filmiti ja Stockholmis kaaaa oli tänav kinni. Kui kaua – see ongi võtmeküsimus.
Mulle tundub, et siin on jälle see fenomen, et “tulge-tulge, muidugi tulge Eestisse igasugu asju tegema – oi, ei, ei, ei, minu kodu juurde küll ärge tulge, minge mujale”. Tõesti keegi siin sõna võtnutest paneb käe südamele ja ütleb, et ta oleks hardalt õnnelik Suure Filmikunsti jõudmise üle Eestisse, kui tema teekond kodu ja töö vahel pikeneks kuu jooksul näiteks poole ummikusseismise tunni võrra igal hommikul ja igal õhtul? On selge, et mitte kogu Eesti ei puhka juulikuus. Ja takka kiidate te siin seni, kuni Lasnamäe ja Laagna tee teist hästi kaugel on. Kui otsustatakse, et olgu, teeme hoopis Pärnu maanteel või Paldiski maanteel, siis on jutt kohe teine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et siin on jälle see fenomen, et “tulge-tulge, muidugi tulge Eestisse igasugu asju tegema – oi, ei, ei, ei, minu kodu juurde küll ärge tulge, minge mujale”. Tõesti keegi siin sõna võtnutest paneb käe südamele ja ütleb, et ta oleks hardalt õnnelik Suure Filmikunsti jõudmise üle Eestisse, kui tema teekond kodu ja töö vahel pikeneks kuu jooksul näiteks poole ummikusseismise tunni võrra igal hommikul ja igal õhtul? On selge, et mitte kogu Eesti ei puhka juulikuus. Ja takka kiidate te siin seni, kuni Lasnamäe ja Laagna tee teist hästi kaugel on. Kui otsustatakse, et olgu, teeme hoopis Pärnu maanteel või Paldiski maanteel, siis on jutt kohe teine.

Mul see laagna tee sisuliselt paistab koduaknast (okei, ma peaksin veidi kõndima, et seda näha) aga mind ei häiri, et see tee kinni pannakse. Las filmivad. Mul siin on üle elatud see, et kahel aastal on olnud trammitee üles küntud, no nuta või naera, ei pääsenud isegi jala sealt läbi. TERVE SUVE, kolm kuud. Kaks suve järjest. Ka sai üle elatud ja praegu on väga tore tulemus. Filmi puhul on ju sama teema, et sellest siiski tõuseb ka kasu. Linnale, riigile. Kohalikele, kes filmi juures tööd saavad teha. Ettevõtetele, kes tegelevad nende toitlustamise ja majutamisega jne. See on kasulik ettevõtmine ja mind see ei häiri. Erinevalt näiteks mingist ühepäevasest spordivõistlusest keset linna. Mingu korraldagu oma jooksmine keset metsa või rannaäärt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma kujutan ette, et mööda Peterburi ja Filtri teed saab sõita otse Tehnika tänavale ja edasi on juba mitmekesiseid variante ummistada Pärnu maanteed ja Uue maailma ja Kassisaba tänavaid, Tehnika tänava algust ja Toompuiesteed. Vaadake kaarti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei ole ise otsene kannataja, sinnakanti satun harva, aga minu arust on alandav, et tuleb suur režissöör ja ostab mingi aborigeenide linna sulgemise õiguse.

Arvan täpselt sama.

Põhimõtteliselt oleks küll ilmselt võimalik korraldada nii, et linnaelanikud saavad liigelda ja filmivõtteid saab teha, kui filmivõtteid ei tehta mitu ööpäeva jutti, ehk et see kuu aega vaid mõned tunnid tipptundide väliselt on tee kinni. Aga kas linnaametnikel jätkub oskust ja selgroogu selle eest hea seista? Ja kas hüvitis on piisav ning kas seda kasutatakse linnarahva hüvanguks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

endise lasnamäelasena ütleks, et on väga suur vahe, kas pannakse kinni vaid Laagna tee (all kanalis, piki lasnamäed) või tahetakse kinni panna ka kõik Laagna teed ületavad sillad (autode ja jalakäijate omad).

kui selle sulgemise all mõeldakse aga seda 2.varianti, siis on see tõesti õudukas, sest enamik poode jääb laagna teest peterburi tee suunas, samuti on sealpool politsei, pääste, polikliinik, traumapunkt jne

ei kujutaks nt olukorda, kui peaksid muidu jalgsi minema üle silla kodunt 50m kaugusele last lasteaeda viima või ise arsti juurde, aga üle silla ei saa ning pead busside või autoga kadrioru või Iru kaudu selleks ringi sõitma ja bussiga minnes kulutad selleks umbes tunni

Tõenäoliselt jäetakse võimalus üle sildade minna jalakäijatel neljakäpukil, niimoodi, et silla kõrvalt (alt teelt) vaatav kaamera neid ületajaid ei näeks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et ühe korraliku filmi puhul jääb paarist tunnist päevas väga väheks. Kõik ettevalmistused ja äktsionid võtvad terve päeva.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kuule filme filmitakse paljudes erinevates riikides ja absoluutselt kõikides väga tuntud maailma kohtades ja selleks paraku tuleb filmitav piirkond elanikele üpris pikalt kinni panna

Kuulen-kuulen, väga hästi kuulen, näen ka, nagu eelnevalt juba selgitatud – aga teie muudkui panete oma leierkastivada. Palusin tuua konkreetseid näiteid, kus mõni oluline linnamagistraal oleks filmivõteteks terveks kuuks 24/7 kinni pandud. Siiani pole konkreetseid näiteid saabunud, ainult heietused, kuidas Wall Streetil kaaaa filmiti ja Stockholmis kaaaa oli tänav kinni. Kui kaua – see ongi võtmeküsimus.

Sul on endal ka internet ja mine googelda. Pannakse mujal maailmas ka tänavaid kinni ja väga pikalt. Jah, ka mujal tuleb ette, et inimesed nurisevad.

Kohalikel tasub aga mõelda positiivsele küljele. See TOOB linnale raha sisse. Ja tasub minna ka ise piiluma, et äkitsi saab mõnest kuulsast näitlejast pilte ja neid saab müüa hea hinnaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates see ei olnud väga ammu, kui kuskil uudistes maniti Berliinis x tänava elanikud nurisesid, et pikaks ajaks on nende tänaval piirangud filmivõtete tõttu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul see laagna tee sisuliselt paistab koduaknast (okei, ma peaksin veidi kõndima, et seda näha) aga mind ei häiri, et see tee kinni pannakse. Las filmivad. Mul siin on üle elatud see, et kahel aastal on olnud trammitee üles küntud, no nuta või naera, ei pääsenud isegi jala sealt läbi. TERVE SUVE, kolm kuud. Kaks suve järjest. Ka sai üle elatud ja praegu on väga tore tulemus. Filmi puhul on ju sama teema, et sellest siiski tõuseb ka kasu. Linnale, riigile. Kohalikele, kes filmi juures tööd saavad teha. Ettevõtetele, kes tegelevad nende toitlustamise ja majutamisega jne. See on kasulik ettevõtmine ja mind see ei häiri. Erinevalt näiteks mingist ühepäevasest spordivõistlusest keset linna. Mingu korraldagu oma jooksmine keset metsa või rannaäärt.

noh, mul tulnud mõlemad variandid korduvalt elus üle elada, kuna olen elanud nii spordiürituste radade kui ka mitme filmimiseks väga populaarsete kohtade naabruses.
spordivõistluste korral on olnud üldjuhul piirangud vaid liikumisele: autoga, jalakäijana, ühistransport suunatakse ringi. spordivõistluste ajal pannakse tänavad kinni mingitel kindlatel ajavahemikel ööpäevas, mitte 24/7.

filmivõtetega (kõrval või vastasmajas või muidu läheduses) võib olla hullemgi, sest filmitakse ni ööl kui päeval: nt sa ei tohi liikuda võtete ajal kaamerate eest läbi, võidakse paluda mitte liigutada kardinaid, ei tohi akent avada/sulgeda, ei tohi aknale minna, kui midagi huvitavat möödub (käib ka laste ja koduloomade kohta), koer ei tohi “valel” hetkel haukuda ega õue küsida (oli just eelmisel aastal selline probleem, kui aasta tagasi meie tänaval mingit seriaali filmiti ja koeral pissihäda oli).
lisaks võivad filmitegijad kohale tarida tehnikat, mis müriseb või pläriseb. nt tallinfilm kasutas kunagi 1960ndatel mu lapsepõlvekodu naaberhoovis tormi stseeni jaoks tuule tegemiseks helikopterit, mis plärises ja mürises ikka päris kõvasti (minu elu 1.lähikokkupuude “elusa” helikopteriga) jne

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See 24/7 tuli osalt sellest, et meedia paiskas veebiavarustesse ilma süvenemata hüsteerilise pealkirjaga loo suvisest “kaosest” Tallinnas. Kusjuures pealkiri on ilmselt copy-paste eelmistest suvedest: “Gonsiori tänava remont ja kaos linnaliikluses, viu-viu-viu”, “Remont Haabersti ristmikul ja kaos linnaliikluses!”, “Remont Tammsaare teel ja kaos linnas!” Sadu kordi nähtud see kõik eelmisest vähemalt kümnest aastast.

Olen üsna kindel, et Lasnamäe inimesed ise võtavad vabalt (vinguvad ikka eestlased pigem):
https://tv.delfi.ee/uudised/paevauudised/video-mida-arvavad-lasnamaelased-sellest-et-nolani-filmi-parast-laagna-tee-voib-olla-terveks-kuuks-suletakse?id=86380995

Nolan on siiski Hollywoodi tipptegija. Miks ta ei tee ta nii, nagu Tanel Toom “Tõde ja õigust”, nagu siin keegi küsis? Et paneks sinise tausta ja siis graafikaga seisvad pilved? Et saaks kahe päevaga (eeldatavalt mingi tagaajamisstseeni vms) purki? (mulle “Tõde ja õigus” siiski meeldis, norin muul põhjusel). Nolan on nimelt eriti tugevalt autentse keskkonna usku, nagu viimati võis ka näha tema filmist “Dunkirk”.

Aborigeenid pole eestlased mitte siis, kui Laagna teel filmida lubavad, vaid pigem just siis, kui seda teemat vaadatakse kitsalt ja lühinägelikult ning ära keelatakse. Nähakse vaid lühinägelikult, üldistamisvõimeta oma nina alla, siin ja praegu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh filmindus on edasi arenenud. Keegi ei kasuta filmis originaalheli. Välja arvatud odavates seriaalides, kus pilt ja heli võetakse tõesti samaaegselt. Filmides tehakse helitaust alati eraldi peale. Nüüd saab ka pilditausta töödelda ja igat imet sinna luua või ära võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laulupidu saab huvitav olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja tasub minna ka ise piiluma, et äkitsi saab mõnest kuulsast näitlejast pilte ja neid saab müüa hea hinnaga.

Oi see on küll nii hea ärimõte.

Sul on endal ka internet ja mine googelda. Pannakse mujal maailmas ka tänavaid kinni ja väga pikalt. Jah, ka mujal tuleb ette, et inimesed nurisevad.

Jah, mul on internet. Ei, ma ei viitsi seda teemat guugeldada – selgita, miks ma peaksin? Ma avaldasin oma arvamust ja guugeldagu need, kes mulle vastu tahavad vaielda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuni pole ajakirjanduses teisiti öeldud või täpsustatud, et iga päeva all tegelikult mõeldi ülepäeviti või iga päev pool tundi kinni, seni on igati loogiline järeldada, et mõeldigi seda, mida öeldi – tee on kuu aega kinni, kogu aeg, iga päev, iga hetk.

Sa oled perekooli naiivitar.

Seal artiklis ju EI OLE öeldud, et tee saab olema kuu aega kinni. Sul on lugemisoskusega probleem?

Vaatame siis uuesti. Kõigepealt on pealkirjas küsimus: “Laagna tee suletakse terveks juulikuuks?” – see on küsimus, mitte väide. (kas sa ikka tead, mis on küsimus?)

Siis teiseks, on lause: “…kuulujutu kohaselt on filmiga seoses õhus idee, et juulikuuks suletaks tervelt neljaks nädalaks Lasnamäe kanal ehk Laagna tee…”.
Siin täpsustaks sinu loogika käest üle, kas sa tead, mida tähendab sõna “kuulujutt?”

Kolmandaks tuleb ka üks fakt: ““Meile on esitletud taotlus Laagna tee sulgemiseks ja seda menetletakse,” sõnas transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa.” – see EI SISALDA AEGA, kui kauaks suletakse.
Lihtsalt on esitatud taotlus, aga kui kauaks, see mees ju MEELEGA ei maini.
(taotluses oli ju aeg kirjas)

……

Mis on KOGU selle veesogamise eesmark?

Aga LOOMULIKULT see, et “taheti” kuuks ajaks sulgeda, aga meie ülivapper linnapea, kes alati seisab oma valijate huvide eest, võitles selle aja näiteks lausa kolm korda lühemaks ja tee suletakse vaid kümneks päevaks.
Elagu linnapea ja tema valijad! Rahvas on nii koju saanud, kui ka pole pettunud, et üldse ei lubatud.

Sest ausalt öelda ei kujuta keegi ette, et jokutatakse kuskil 30 päeva, kus peab kinni maksma ümbersõitude organiseerimise, mingid spetsbussid, nende juhid, info levitamise ümbersõitude kohta, liikluskorraldajad, otsustajatele kingitused jn jne.
Nad teevad seda palju kiiremini kui kuu aega, sest nad on kapitalistid.

Aga mainstreami lugeja on taaskord lihtsate võtetega ära petetud.’
Ja kes arvab, et Delfi on mingi uudise või infoportaal, arvaku edasi. Delfi on perekool, (ainult suurem ja selle vahega, et perekool on erapooletu, aga Delfi mitte.)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sest ausalt öelda ei kujuta keegi ette, et jokutatakse kuskil 30 päeva, kus peab kinni maksma ümbersõitude organiseerimise, mingid spetsbussid, nende juhid, info levitamise ümbersõitude kohta, liikluskorraldajad, otsustajatele kingitused jn jne.
Nad teevad seda palju kiiremini kui kuu aega, sest nad on kapitalistid.

Oot-oot, vaielge see nüüd omavahel siin ikka selgeks – mulle just on tulihingeliselt püütud selgeks teha, kui tavaline on nii pikaks ajaks suurlinnades liikluse sulgemine? Ja nüüd sina ütled, et pole üldse vaja. Leppige kokku ja andke teada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mulle just on tulihingeliselt püütud selgeks teha

Minuga on kõik nõus, mul pole vaja midagi kokku leppida.
Sinu problem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mulle just on tulihingeliselt püütud selgeks teha

Minuga on kõik nõus, mul pole vaja midagi kokku leppida.

Sinu problem.

Mis mõttes on sinuga kõik nõus? Näiteks 31.05 kell 12:13 kirjutanud Kägu küll sinuga nõus ei ole, tema teab, et Euroopas on palju filmimisega seotud teesulgusid, mis pole küll ehk päris kuu aja pikkused, aga ometi pikad ja toob näite kahenädalasest teesulust:
“Euroopa linnades on neid teesulgemisi vbla mitte päris kuu aja pikkuseid, selle eest on neid päris palju filmimisega seotuna. ja kahenädalased teesulud ei ole mingi eriline asi. Prahas oli ka päris pikalt kesklinn võteteks kinni.”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nolan on siiski Hollywoodi tipptegija. Miks ta ei tee ta nii, nagu Tanel Toom “Tõde ja õigust”, nagu siin keegi küsis?

väga huvitav küsimus…siiskisiiski, enne tuli vastus juba ära ja siis esitati küsimus

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nolan on siiski Hollywoodi tipptegija. Miks ta ei tee ta nii, nagu Tanel Toom “Tõde ja õigust”, nagu siin keegi küsis?

väga huvitav küsimus…siiskisiiski, enne tuli vastus juba ära ja siis esitati küsimus

Lasnamäe kanalis oleks saanud “Tõest ja õigusest” ultramoodsa käsitluse kus Andres ja Pearu vaidlevad trammiliinide kulgemise pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma enam ei ela sealkandis, aga ma arvan, et kui suvel juulikuus on üks kuu see tee kinni, siis ei juhtu midagi katastroofilist. Suvel on seal nagunii vähem inimesi, lapsed on saadetud maale/laagrisse või igal juhul ei pea neid iga päev edasi-tagasi transportima, paljudel on puhkus ja nad ei veeda seda Lasnamäe korteris, Lasnas elab palju tudengeid, kellel juulikuus ei ole seal vaja pesitseda, nad on mujal ära. Suvel jaanipäevast augusti keskpaigani on seal laagna teel nagunii liiklus hõredam.

Kui nad tahaks selle tee kinni panna septembris, siis oleks hoopis teine teema, siis on liiklusvoog seal kordades suurem.

Lisaks, ega nad seda tasuta ei saa kinni panna, Tallinna linn teeniks selle pealt kena kopika. Kui ma oleks tallinna linnaametnik, kellest otsustamine sõltuks, siis mina laseks neil seal filmida. Kui teisiti ei saa, siis suvel on valget aega nii palju, annaks neile võimaluse tee sulgeda tööpäevadel kella 19st õhtul kuni kella 7ni hommikul ja lisaks nädalavahetusel tervenisti. Päevased võtted saab teha hommikutundidel, nagunii filmivõtted on alati hästi imelikel aegadel, filmi võttegrupp ei ela hariliku tööinimese graafikus.

Laulupeo ajal on tõesti tore – Narva mnt, Laagna tee kinni: kogu Viimsi, Pirita ja Lasnamäe rahvas, pluss Peterburi mnt poolt tulijad peaks kesklinna sõitmiseks Peterburi teele ära mahtuma. Saaks huvitav olema, kui kaua linnapiirist Kesklinna sõidaks? Lisaks on seal ka kogu ühistranspordiliiklus, mis muidu Laagnat pidi sõidab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti mõttetu on fantaseerida siin absoluutselt teadmata, mille jaoks täpselt linnavalitsus loa annab, milline on ilm ja kuidas filmimise käik kulgema hakkab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kasutan igapäevaselt Laagna teed, aga selle kinnipanek pole mingi probleem. Alati saab sõita ka sellega paralleelselt kulgevate tänavate kaudu, nt Valge tänav või Peterburi tee. Juulis on nagunii pooled inimesed kusagil ära, meie pere kaasa arvatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti mõttetu on fantaseerida siin absoluutselt teadmata, mille jaoks täpselt linnavalitsus loa annab, milline on ilm ja kuidas filmimise käik kulgema hakkab.

Fantaseerida ikka võib. Fantaseerimine tegi omal ajal troglodüüdist Homo sapiensi. Võime võimalikke (musti) stsenaariume läbi hekseldada on põhimõtteliselt kasulik, kuivõrd võimaldab siiski ka lahendusi ette genereerida. Nu ja lahendused on olemas, mitte need (korjame allkirju ja keelame ära) vaid kõrvalteed.
Millal see Reidi tee valmis pidi saama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lasnamäe kanalis oleks saanud “Tõest ja õigusest” ultramoodsa käsitluse kus Andres ja Pearu vaidlevad trammiliinide kulgemise pärast.

miks oleks, seda võib veel teha

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel ultramoodsam oleks, kui Andres ja Pearu seal vaidleksid, kas panna see õnnetu kanal juulikuuks kinni või mitte. :/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laulupeo ajal on tõesti tore – Narva mnt, Laagna tee kinni: kogu Viimsi, Pirita ja Lasnamäe rahvas, pluss Peterburi mnt poolt tulijad peaks kesklinna sõitmiseks Peterburi teele ära mahtuma. Saaks huvitav olema, kui kaua linnapiirist Kesklinna sõidaks? Lisaks on seal ka kogu ühistranspordiliiklus, mis muidu Laagnat pidi sõidab.

miks just peterburi teele? lasnamäe rahvas valib ikka endale lähima tänava linna sõitmiseks, mitte ei roni tingimata peterburi teele. mis mõtet oleks nt kalevipoja või koorti tänaval elades peterburi teele minna selle asemel et narva mnt või punast tänavat pidi linna sõita?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

miks just peterburi teele? lasnamäe rahvas valib ikka endale lähima tänava linna sõitmiseks, mitte ei roni tingimata peterburi teele. mis mõtet oleks nt kalevipoja või koorti tänaval elades peterburi teele minna selle asemel et narva mnt või punast tänavat pidi linna sõita?

Oleneb, millisesse piirkonda sa sõita tahad. Loomulikult. Ja millisest Lasnamäe otsast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasutan Laagna teed igapäevaselt ja selle kinnipanek ei segaks mind mitte põrmugi. Eelmisel aastal kasutasin kuude viisi rteed ja Tartu maanteed, et tööl käia. Kõigepealt oli kinni Torupilli Selveri juures olev teelõik, hiljem Türnpu tänav.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 100 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tallinnas Laagna tee kasutajad