Esileht Kodunurk Tallinnasse korteri ostmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 107 )

Teema: Tallinnasse korteri ostmine

Postitas:
Kägu

Plaan on aasta pärast Tallinnasse kolida lastega. Ise olen sündinud ja lapsepõlve veetnud Tallinna kesklinnas Kassisabas. Veel olen elanud Mustamäe teel. Raha on vähe. Nii et uusarendustesse ja päris kesklinna piirkonda asja ei ole. Samas asukoht on tähtis.
Lasnamägi eriti ei meeldi. Haabersti, Õismäe on võõrad ja kauged.
Vaatan juba praegu müügikuulutusi. Paneelikad ja eriti 9-kordsed majad ei tekita kodutunnet. Autot pole kuskil parkida.
Kristiine meeldib, Mustamäe linnapoolne osa ka. Hubasema tunde tekitavad pigem 40ndatel- 50ndatel ehitatud majad, millel oma aed. Mul poleks isegi ahjukütte vastu midagi. Meil oma mets olemas maal. Olengi pigem vaadanud hästi rääbusid kortereid, mis asuvad kesklinna läheduses. Need on odavamad ja abikaasa mul ehitaja. Renoveerimisega poleks probleemi. Samas vaatasin ka Nõmme maju, kus müüakse pool maja. Seal jälle plussiks oma aed.

Kus on enam-vähem normaalne elada? Millise linnaosaga te rahul olete? Ma pean vaatama ka, et laps lasteaeda saaks ja teine kooli.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus on enam-vähem normaalne elada? Millise linnaosaga te rahul olete? Ma pean vaatama ka, et laps lasteaeda saaks ja teine kooli.

See ju sõltub. Ma kujutan ette, et suurem osa 300 000 Lasnamäe elanikust vastaks, et seal on väga normaalne elada. 😀 Ise elan ka Lasnamäel, kesklinna ligidal, aknasse paistab meri, lapsed käivad vanalinna kooli ja lasteaeda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sul on vaja sinna Tallinnasse kolida kui raha pole ja ükski linnaosa tegelt ei meeldi? Eesti on nii palju imeilusaid väikelinnu, kus kinnisvara on odav, kõik teenused käe-jala juures, lapsed saavad ise koolist koju jalutada.

+17
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sellised armsad hoovidega majad on Pelgulinnas, vaata seda kanti kindlasti ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sul on vaja sinna Tallinnasse kolida kui raha pole ja ükski linnaosa tegelt ei meeldi? Eesti on nii palju imeilusaid väikelinnu, kus kinnisvara on odav, kõik teenused käe-jala juures, lapsed saavad ise koolist koju jalutada.

Sest ma elan praegu väikeses kohas, kus kool 500m kaugusel ja lasteaed veelgi lähemal. Aga mulle ei meeldi siin. Üldse ei meeldi. Siin pole absoluutselt tööd, kui just Grossi 800eurose palga peale ei taha minna. Liiga uimane on see elu. Kõik on pooltuttavad. Ma tahan anonüümsust, tahan näha aknast, kuidas autod sõidavad, inimesed kõnnivad, elu keeb. Mul on maakoht olemas, kus linnulaulu kuulda, aias toimetada. See on tõeliselt privaatne koht, kus ümberringi 10 ha maad. Aga ka seal ma ei tahaks elada. Mulle meeldib tunda, kuidas ma linnakärast maale vaikusesse sõidan ja siis jälle tagasi.
Ei ole nii, et mulle ükski linnaosa ei meeldi. Ma lihtsalt ei tea kõigi plusse ja miinuseid.

+13
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki sa peaksid lihtsalt linnas tööl käima seal kära sees, saaks igal õhtul vaikusesse sõita.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kristiines ja Mustamäel on kindlasti päris kesklinnast odavamad majad-korterid, samas on piirkond ju kesklinna kõrval.

Ise elan südalinnas, olen vaadanud uute korterite hindu Tallinnas ning siin ikka kõige kallimate killast.

Minu arvates Tallinnas esimene pluss on see, et kuskilt pole kooli pikk maa, igal pool sõidab ühistransport, on lasteaiad. Trennide võimalused igal pool. Seetõttu ei muretseks. Pigem valiks välja mõne kuulutuses pakutava koha ja läheks vaatama.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega Tallinas töötamiseks ei pea Tallinnas elama. Ma olen siin varem ka kirjutanud, et töötan ametlikult Tallinnas, aga tegelikult pole sinna juba aastakümneid asja olnud, meie lennujaam ja loomaaed on Riias. Teen kaugtööd, värbamine toimus samuti läbi veebi. Pole oma ülemust kordagi laivis näinud. Mina olen rahul ja minuga ollakse rahul.

+4
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki sa peaksid lihtsalt linnas tööl käima seal kära sees, saaks igal õhtul vaikusesse sõita.

Seda võib ajutiselt teha. Mul kuluks autosõidu peale 2,5h iga päev ja kütust läheks meeletult. Abikaasa sõitis vahepeal Tallinna vahet ja kütusekulu säästliku autoga u 500 eurot. Ja mul on veel väikesed lapsed. Ma neid ei näegi siis.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki sa peaksid lihtsalt linnas tööl käima seal kära sees, saaks igal õhtul vaikusesse sõita.

Seda võib ajutiselt teha. Mul kuluks autosõidu peale 2,5h iga päev ja kütust läheks meeletult. Abikaasa sõitis vahepeal Tallinna vahet ja kütusekulu säästliku autoga u 500 eurot. Ja mul on veel väikesed lapsed. Ma neid ei näegi siis.

Sõidame abikaasaga iga päev Tallinnasse tööle. Kuna kellaajad sobivad, siis enamasti liigume ühe autoga. Üks töötab ühes linna otsas, teine teises. Hommikul viib mees mu tööle ja õhtul lähen bussiga tema juurde. Väga säästlik auto pole, aga läheb ka 500€ kütusele. Enne maksan rohkem kütust, aga Tallinnasse ka ei koli. Laps käis Tallinnas lasteaias, aga kooli panin kodukanti. Nüüd teise lapsega asi muutub. Tulevikus otsingi tööd kodukanti. Grossi ja Maximasse ei läheks, aga muud poed kõik ok. Kuna palka ei tõsteta( hetkel töötan ühes tuntud ettevõttes laos ja palk on viimased 6a sama olnud. Palgatõus on ainult kontoriinimestel), siis lihtsam sama raha eest väikelinnas tööd teha.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma elan Sikupillis, nn vana-lasnamäel ja kiidan seda kanti. Lasteaedasid on pallasti tänaval mitu, Kadrioru parki saab minna jala, linna saab trammiga 10 minutiga, trammid sõidavad sageli (kui jälle käima hakkavad, praegu lähevad kinni, kuna ehitatakse seda sadama teed). Kui tramm sõidab, siis saab lennujaama, bussijaama, rongijaama, sadamasse. Lähedal on Ülemiste keskus, T1, Sikupilli Prisma. Ülemistes ja T1s on kinod, T1 plaanitakse kuulu järgi mingit spaad teha. Lastele meeldib sealne Superskypark. Ehituspoodidest jäävad suht lähedale K-Rauta, Bauhof, Depo. Ka IKEAsse ei ole kaugele minna.

Koolidest on piirkonnakooliks Kadrioru Saksa Gümnaasium, kahes klassis algab saksa keel kohe 1. klassis, osades veidi hiljem. Algkooli osa ja gümnaasiumi osa eraldi majades.

Bussiühendus on siit ka Õismäega, näiteks läheb buss loomaaia juurde, aga no see on pikk sõit, siiski kui ühistranspordiga minna, siis ei pea linnas ümber istuma.

Halvem on huviringidega, kui näiteks laps tahaks käia Kullos, siis peaks teda pigem autoga viima-tooma.

Majad on siin ehitatud 1939-1960, on ka mõned uusarendused, ehitatud 2010+, enamus maju on väiksemad, suured 9-korruselised on ainult üleval Peterburi maantee ääres. Miinuseks on see, et vanemates majades on korterid väikesed, 50 ruutu on tavaline, suurematega on valik väike. Samas on siin ka piirkond vanade puumajadega (nagu kassisabas), millest aeg-ajalt mõnda müüakse. Paljude meie piirkonna majade plussiks on see, et korteris on kamin või siis võimalus seda paigaldada (mul on ka vanamoodne puupliit). Suuremal osal majadest on sees gaas.

Pae park on lähedal, väikeste lastega on seal hea jalutamas käia, seal on ka tervisespordi rada (pehme pinnasega, jooksjatele hea), sealsamas on ka koerte harjutus- ja mänguväljak.

Nii et elamiseks täitsa kena kant, kui vaid elupinna suurus sobib. Hinnad pigem kõrged, sest kesklinn on kohe külje all.

Kui sa üleüldse mägesid kaalud elupaigana, siis mina pigem soovitaksin vaadata Lasnamäge, kuna sellel on kesklinnaga kõige kiirem ühendus. See on nii lahmakas rajoon, et eks sealgi on ilusamaid ja koledamaid piirkondi. No venelasi on paneelmajade piirkonnas rohkem. Meil Sikupillis on selline fifti-siksti, näiteks meie majas ei ela ühtegi vene inimest, vastasmajas on neid kahe korteri jagu. Kuna majad on väikesed, siis jah, teatakse ka naabermaja elanikke 😀

Joodikuid on. Kogunevad Grossi poe ümbrusesse. Narkomaane pole eriti kohanud, st neid on, aga näha on neid harva olnud. Maju ka järjest renoveeritakse, narkopesad on laiali pekstud/maha lammutatud. 20 aastat tagasi ma seda kanti poleks ehk soovitanud, aga praegu on meeldiv keskkond, siin on ka oma Sikupilli kogukond tekkinud, Facebookis on oma grupp, kus näiteks jagatakse meiekandi jäneste pilte (meil elavad siin metsikud jänesed, kuna Pae park ja Kadrioru park on lähedal). Sügiseti peetakse kohvikute päeva.

ma elasin lapsena Uues Maailmas/Kassisabas, peab ütlema, et veidike siinne Sikupilli elu meenutab ka mu lapsepõlve kanti. Kolisin kodu ostes siia, sest suures paneelmajas ei tahtnud elada ja otsisin ka sellist kohta, kus oleks korteris kamin. Ja oma hoov. Ja et trammiühendus oleks, mulle bussid-trollid ei meeldi. Need ma sain. Saame suht kesklinnas elada rahulikku vanamoodsat agulielu.

Arvan, et ka Põhja-Tallinnas ehk endises Koplis on nüüd täitsa toredaid elupaiku, kuigi seal on veel ka palju mitte nii meeldivaid piirkondi. Koplisse ma veel 10 aastat tagasi siiski ei riskinud kolida.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul juba ju head punktid välja toodud.

Mulle iseenesest meeldis väga Mustamäel elada. Kõik vajalik oli jalutuskäigu kaugusel, autot kasutasingi ainult linnast väljas käimiseks. Ühistranspordiühendus ka hea, kui korra kaks aastas oli vaja kesklinna minna. Aga kahjuks enamus kortermaju ei kannata kriitikat ja parkimiskohti otsi tikutulega taga. Neli kuud, mis me uut korterit otsisime, leidsime ainult ühe Mustamäe korteri, mis vajadustele vastas (planeering, parkimine).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas alustuseks ei peaks väljaselgitama, millise hinnaga korterit olete üldse võimelised ostma? Arvesta, et euribor ilmselt veel tõuseb.

Lasteaedade-koolidega on “mägedes” lihtsam.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elusees ei hakkaks oma väikestelt lastelt ära võtma rahulikku lapsepõlve maakohas lihtsalt seleks, et rahuldada oma egoistlikku soovi elada linnakäras. Ei julgeks neid õue mängima saata ega esimestes klassides üksi ühistranspordiga sõitma nähes, mis kaader seal sõidab – ma väldin isegi selle kasutamist võimalusel. Võibolla ei lase naabridki rahulikult magada, kunagi ei tea.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma elan Sikupillis, nn vana-lasnamäel ja kiidan seda kanti. Lasteaedasid on pallasti tänaval mitu, Kadrioru parki saab minna jala, linna saab trammiga 10 minutiga, trammid sõidavad sageli (kui jälle käima hakkavad, praegu lähevad kinni, kuna ehitatakse seda sadama teed). Kui tramm sõidab, siis saab lennujaama, bussijaama, rongijaama, sadamasse. Lähedal on Ülemiste keskus, T1, Sikupilli Prisma. Ülemistes ja T1s on kinod, T1 plaanitakse kuulu järgi mingit spaad teha. Lastele meeldib sealne Superskypark. Ehituspoodidest jäävad suht lähedale K-Rauta, Bauhof, Depo. Ka IKEAsse ei ole kaugele minna.

Koolidest on piirkonnakooliks Kadrioru Saksa Gümnaasium, kahes klassis algab saksa keel kohe 1. klassis, osades veidi hiljem. Algkooli osa ja gümnaasiumi osa eraldi majades.

Bussiühendus on siit ka Õismäega, näiteks läheb buss loomaaia juurde, aga no see on pikk sõit, siiski kui ühistranspordiga minna, siis ei pea linnas ümber istuma.

Halvem on huviringidega, kui näiteks laps tahaks käia Kullos, siis peaks teda pigem autoga viima-tooma.

Majad on siin ehitatud 1939-1960, on ka mõned uusarendused, ehitatud 2010+, enamus maju on väiksemad, suured 9-korruselised on ainult üleval Peterburi maantee ääres. Miinuseks on see, et vanemates majades on korterid väikesed, 50 ruutu on tavaline, suurematega on valik väike. Samas on siin ka piirkond vanade puumajadega (nagu kassisabas), millest aeg-ajalt mõnda müüakse. Paljude meie piirkonna majade plussiks on see, et korteris on kamin või siis võimalus seda paigaldada (mul on ka vanamoodne puupliit). Suuremal osal majadest on sees gaas.

Pae park on lähedal, väikeste lastega on seal hea jalutamas käia, seal on ka tervisespordi rada (pehme pinnasega, jooksjatele hea), sealsamas on ka koerte harjutus- ja mänguväljak.

Nii et elamiseks täitsa kena kant, kui vaid elupinna suurus sobib. Hinnad pigem kõrged, sest kesklinn on kohe külje all.

Kui sa üleüldse mägesid kaalud elupaigana, siis mina pigem soovitaksin vaadata Lasnamäge, kuna sellel on kesklinnaga kõige kiirem ühendus. See on nii lahmakas rajoon, et eks sealgi on ilusamaid ja koledamaid piirkondi. No venelasi on paneelmajade piirkonnas rohkem. Meil Sikupillis on selline fifti-siksti, näiteks meie majas ei ela ühtegi vene inimest, vastasmajas on neid kahe korteri jagu. Kuna majad on väikesed, siis jah, teatakse ka naabermaja elanikke ????

Joodikuid on. Kogunevad Grossi poe ümbrusesse. Narkomaane pole eriti kohanud, st neid on, aga näha on neid harva olnud. Maju ka järjest renoveeritakse, narkopesad on laiali pekstud/maha lammutatud. 20 aastat tagasi ma seda kanti poleks ehk soovitanud, aga praegu on meeldiv keskkond, siin on ka oma Sikupilli kogukond tekkinud, Facebookis on oma grupp, kus näiteks jagatakse meiekandi jäneste pilte (meil elavad siin metsikud jänesed, kuna Pae park ja Kadrioru park on lähedal). Sügiseti peetakse kohvikute päeva.

ma elasin lapsena Uues Maailmas/Kassisabas, peab ütlema, et veidike siinne Sikupilli elu meenutab ka mu lapsepõlve kanti. Kolisin kodu ostes siia, sest suures paneelmajas ei tahtnud elada ja otsisin ka sellist kohta, kus oleks korteris kamin. Ja oma hoov. Ja et trammiühendus oleks, mulle bussid-trollid ei meeldi. Need ma sain. Saame suht kesklinnas elada rahulikku vanamoodsat agulielu.

Arvan, et ka Põhja-Tallinnas ehk endises Koplis on nüüd täitsa toredaid elupaiku, kuigi seal on veel ka palju mitte nii meeldivaid piirkondi. Koplisse ma veel 10 aastat tagasi siiski ei riskinud kolida.

Aitäh põhjaliku vastuse eest. Seda Sikupilli kanti olen ka uurinud ja selles osas Lasnamäge ei välista. Ma just mõtlesin, et kus koolis väiksemad lapsed käivad, sest lähedal asuv Pae Gümnaasium vist venekeelne.
Mind ennast paneb hämmastama, kui erinevad on kommunaalid. Kus ikka gaasiküte, siis väikse 2-toalise kommunaal juba 300.
Veel olen vaadanud Pelguranna kanti. Ikkagi ju meri lähedal. Ma ei tea, kas kohalikud tunnevad sellest rõõmu. Samas koolidest vist ainult Kunstigümnaasium. Uus riigigümnaasium ka, aga see suurtele hea.

Ma kolin 2 lapsega. Põhimõtteliselt saaks hakkama ka suurema 2-toalisega. Ega väga üle 100000 maksta ei tahaks. Sissemaksuks oleks mul umbes 60000. Laenu võtaks mehega koos, aga linna kolin üksi lastega. Laenu hakkan ise maksma. Arvestan sellega, et 15 aastaks ehk antakse laenu. Ei taha, et kuumakse väga suur tuleb. 400 võib maksta, äärmisel juhul 500.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elusees ei hakkaks oma väikestelt lastelt ära võtma rahulikku lapsepõlve maakohas lihtsalt seleks, et rahuldada oma egoistlikku soovi elada linnakäras. Ei julgeks neid õue mängima saata ega esimestes klassides üksi ühistranspordiga sõitma nähes, mis kaader seal sõidab – ma väldin isegi selle kasutamist võimalusel. Võibolla ei lase naabridki rahulikult magada, kunagi ei tea.

Mis sinu arvates on maakoht? Väikeasula maal pole maakoht. Siin joodikud lällavad poe taga terve öö. Nii kui soojemaks läheb, on parmupande sumisemas. Õnneks meil renoveeriti maja ära ja ees 3-kordsed klaasid. Aga suvel tahaks ju akent lahti ka hoida.
Maal ei ole mingit idülli. Siin on eluga ehk rahul kohalikud, kes midagi paremat ei oskagi tahta. Noortekambad vandaalitsevad. Auto on meil ära kriibitud. Noored suitsetavad, joovad, sest neil pole midagi teha. Õppimine ei ole moes. Vaadatakse, kus kutsekas saaks lihtsamalt hakkama, et jumalapärast ei peaks õppima.
Kui ma siia kolisin, siis tuttavad tegid selle kohe maha. Mina ei uskunud neid jutte. Ma arvasin ka, et tore rahulik keskkond, kõik vajalik lähedal.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elusees ei hakkaks oma väikestelt lastelt ära võtma rahulikku lapsepõlve maakohas

Lapsele võib olla parem siiski käia linnas koolis, saab parema hariduse. Kooliperioodil ka on lastel suht ükskõik sellest loodusest ja linnulaulust, peamine on see, et endaealistega oleks suhted korras ja pärast kooli ei oleks igav. Maal on seda kiusamist ja rumalust ikka ka päris palju, ei ole seal kõik mingi roosamanna ninnu nännu.

lastele jääb ju maakodu ka alles, nagu ma teemaalagataja jutust aru saan, saavad maal olla koolivaheaegadel (terve suve) ja nädalavahetustel.

Minul oli lapsena maal väga igav, ma ei osanud sugugi hinnata seda, et saab kuskil puukide, sääskede ja parmudega rinda pista ja vaadata, kuidas muru kasvab. Meil seal ei olnud ka eriti teisi lapsi, noorem vend oli minust nii palju noorem, et mul polnud temaga midagi mängida (6 aastat). Kino ei olnud, meelelahutust peale raamatute suurt ei olnud… Ma lapsena tahtsin just elu enda ümber, lõbustusparki, teatrit, kontserti kuskil raekoja platsil… Käisin seetõttu sageli koolivaheaegadel hoopis Tallinna vanaema juures.

Vanainimesed hindavad rahulikku elu maal. Lapsed tahavad mu meelest rohkem just seda, et elu keeks, mitte nii, et kuude kaupa on rahu ja vaikus, kärbsed sumisevad ja kastehein. No tore on, vahelduseks mõnus ju. Aga niimoodi ei saa küll ka vastandada, et kui lapse linna viid siis justkui teed talle mingi õudse karuteene. Vastupidi – võid talle parema kooli valikuga hoopis parema tuleviku garanteerida.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elusees ei hakkaks oma väikestelt lastelt ära võtma rahulikku lapsepõlve maakohas lihtsalt seleks, et rahuldada oma egoistlikku soovi elada linnakäras. Ei julgeks neid õue mängima saata ega esimestes klassides üksi ühistranspordiga sõitma nähes, mis kaader seal sõidab – ma väldin isegi selle kasutamist võimalusel. Võibolla ei lase naabridki rahulikult magada, kunagi ei tea.

Mis sinu arvates on maakoht? Väikeasula maal pole maakoht. Siin joodikud lällavad poe taga terve öö. Nii kui soojemaks läheb, on parmupande sumisemas. Õnneks meil renoveeriti maja ära ja ees 3-kordsed klaasid. Aga suvel tahaks ju akent lahti ka hoida.

Maal ei ole mingit idülli. Siin on eluga ehk rahul kohalikud, kes midagi paremat ei oskagi tahta. Noortekambad vandaalitsevad. Auto on meil ära kriibitud. Noored suitsetavad, joovad, sest neil pole midagi teha. Õppimine ei ole moes. Vaadatakse, kus kutsekas saaks lihtsamalt hakkama, et jumalapärast ei peaks õppima.

Kui ma siia kolisin, siis tuttavad tegid selle kohe maha. Mina ei uskunud neid jutte. Ma arvasin ka, et tore rahulik keskkond, kõik vajalik lähedal.

oh, ära üldista. elan väikeasulas ja midagi sellist meil ei ole. vastupidi täiesti.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oh, ära üldista. elan väikeasulas ja midagi sellist meil ei ole. vastupidi täiesti.

täpselt samamoodi on ka linnas paremaid ja halvemaid kohti, kus elada. Ei ole nii, et nii kui linna kolid, siis on kära-müra, halb ja loodust pole. On. Mitte üle linna igal pool, aga on linnaski nii rahu ja vaikust kui linnulaulu, lillekesi ja pungade puhkemist. Keset 9-korruselisi paneelmaju ehk mitte, aga terve linn ei ole paneelmajadest koosnev. Saab jõe ääres käia, mere ääres, järve ja tiigi ääres. Saab elukoha sättida nii, et selleks ei pea linna teise otsa sõitma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kuidas elatakse nii, et oled Mustamäel ja käid aastas paar korda! kesklinnas. Kasvasin seal üles ja tõsi, käisin kesklinnas koolis, aga mu meelest 0li juba 2 päeva nädalavahetust mustakal igav. Hiljem elasin Uues Maailmas ja seal oli väga mõnus. Ma ei tea, mis TA eelarve on, aga see piirkond on nüüdseks vist üpris kallis.

Vana-Lasnamäe tuli veel pähe. See ei ole selline betoondžungel – pigem nagu lähi-kadriorg.

Veerenni kant on ka üpris sümpaatne ja keskusele lähedal. Ka selline Kristiine vaib.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neiu üürib korterit Haabneemes, seal lähedal tal ka töökoht. Juhilube pole, saab jala tööle minna. Vaatame kõik kuulutusi nii Viimsisse kui ka Piritale. Ulmelised hinnad! Ja noor inimene, osta kohe suurem korter tulevikule mõeldes või esialgu väike. Küsimusi rohkem kui vastuseid 🙂 Meie igatahes passime praegu, äkki tuleb suvel või sügisel rohkem pakkumisi. Ja oleks siis mõnda lobudikku pakkuda! Need vist võetakse maaklerite poolt kohe ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kuidas elatakse nii, et oled Mustamäel ja käid aastas paar korda! kesklinnas. Kasvasin seal üles ja tõsi, käisin kesklinnas koolis, aga mu meelest 0li juba 2 päeva nädalavahetust mustakal igav. Hiljem elasin Uues Maailmas ja seal oli väga mõnus. Ma ei tea, mis TA eelarve on, aga see piirkond on nüüdseks vist üpris kallis.

Vana-Lasnamäe tuli veel pähe. See ei ole selline betoondžungel – pigem nagu lähi-kadriorg.

Veerenni kant on ka üpris sümpaatne ja keskusele lähedal. Ka selline Kristiine vaib.

Sa pakud kõige kallimaid kante.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kolin 2 lapsega. Põhimõtteliselt saaks hakkama ka suurema 2-toalisega. Ega väga üle 100000 maksta ei tahaks. Sissemaksuks oleks mul umbes 60000. Laenu võtaks mehega koos, aga linna kolin üksi lastega.

Niiet plaan lapsed ka isast eemale viia, kuhugi pisikesse pugerikku…

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab öelda, kuidas nendes puitsarades elada on. Need samad, mis Veerennis, Uues-Maailmas, Koplis. Need, mis 20 saj. algus ehitatud. Enamus pole ka renoveeritud. Nendes ikka leidub hirm-koledaid kortereid. Kas kostuvad väga läbi? Asukoht on neil hea, oma aed ka enamasti. Kas tasub selline renoveerida?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab öelda, kuidas nendes puitsarades elada on. Need samad, mis Veerennis, Uues-Maailmas, Koplis. Need, mis 20 saj. algus ehitatud. Enamus pole ka renoveeritud. Nendes ikka leidub hirm-koledaid kortereid. Kas kostuvad väga läbi? Asukoht on neil hea, oma aed ka enamasti. Kas tasub selline renoveerida?

Ma elan sellises “puitsaras”. Maja on mel puidust, aga see on niisugust tüüpi, et trepikoda on kivist ja välisseinad on krohvitud, st pealevaadates ei saa arugi, et tegemist on puithoonega.  Meil on fassaad renoveeritud, uus katus. Kõikide puithoonete nimel ma rääkida ei saa, aga meie majas ei kosta naabrite olmehelid küll läbi, lasnamäe paneelikas kostab rohkem. Näiteks olen käinud külas sellises paneelikas, kus kuulda oli naaberkorteri inimese köhimist. No meil sellised hääled läbi ei kosta, köhimine, jutt, vetsuskäimine, midagi ei kuule. Kui keegi vastu seina palli põrgataks, no siis seda kuuleks, tavalisi mõistuse piires helisid mitte.

Neid puitmaju on ju väga erinevaid. Väiksesse renoveerimata puitmajja ainult ühte korterit ei soovita osta, sest seal võib olla probleemiks, et ülejäänud korterid ei taha renoveerida (pole raha ja laenu ei taha). Palju sõltub naabritest, kas on mõtet või mitte. Kui maja on väljast nagu vana sara, seinad viledad, siis ei aita see, kui sa seestpoolt korteri ilusaks teed.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kostuvad väga läbi?

Elasin Lillekülas sellises korteris. Kostus ikka kohutavalt läbi, mul olid närvid sellest varsti läbi. Paneelikas olen ka elanud, aga see nii läbi ei kostnud. Kõige suurem vahe oli mitte näiteks telekas, mis kostus läbi mõlemas, aga see kohutav sammumüra. Oli tunne, et terve maja põrub, kui lapsed üleval jooksid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäevased lapsed ei taha suvelgi õues olla, rääkimata talvest. Kui suvel saate maal olla, milleks siis see aia jahtimine? Kui väikses aias teiste akende all grilliga haisutama hakkate, on varsti tüli käes.

Viletsa maja korterisse ei ole mõtet raha matta. Sellistes sarades elavad vaesed penskarid, joodikud, parmud. Perspektiivikamad viletsad korterid kobedamates majades haaravad flippijad maakleritelt ilma kuulutamata ära.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab öelda, kuidas nendes puitsarades elada on. Need samad, mis Veerennis, Uues-Maailmas, Koplis. Need, mis 20 saj. algus ehitatud. Enamus pole ka renoveeritud. Nendes ikka leidub hirm-koledaid kortereid. Kas kostuvad väga läbi? Asukoht on neil hea, oma aed ka enamasti. Kas tasub selline renoveerida?

Ma elan sellises “puitsaras”. Maja on mel puidust, aga see on niisugust tüüpi, et trepikoda on kivist ja välisseinad on krohvitud, st pealevaadates ei saa arugi, et tegemist on puithoonega. Meil on fassaad renoveeritud, uus katus. Kõikide puithoonete nimel ma rääkida ei saa, aga meie majas ei kosta naabrite olmehelid küll läbi, lasnamäe paneelikas kostab rohkem. Näiteks olen käinud külas sellises paneelikas, kus kuulda oli naaberkorteri inimese köhimist. No meil sellised hääled läbi ei kosta, köhimine, jutt, vetsuskäimine, midagi ei kuule. Kui keegi vastu seina palli põrgataks, no siis seda kuuleks, tavalisi mõistuse piires helisid mitte.

Neid puitmaju on ju väga erinevaid. Väiksesse renoveerimata puitmajja ainult ühte korterit ei soovita osta, sest seal võib olla probleemiks, et ülejäänud korterid ei taha renoveerida (pole raha ja laenu ei taha). Palju sõltub naabritest, kas on mõtet või mitte. Kui maja on väljast nagu vana sara, seinad viledad, siis ei aita see, kui sa seestpoolt korteri ilusaks teed.

Seda sinu maja ei pea ma puitsaraks. Ma ise sündisin ja kasvasin sellises 30ndatel ehitatud kivitrepikojaga majas. Oli samuti puidust ja väljast krohvitud. Aga siis olid ka 80ndad ja ahjude kütmine oli paras peavalu. Polnud puidki saada. Aga maja asus ideaalses kohas. Hoovis sees. Meeletult suur aed ümber, mis likvideeriti juba vene ajal ja sinna ehitati suurtele kommudele kortermajad. Praeguseks on see maja renoveeritud ja sellisesse ei jaksaks ma 1toalistki osta.
Ma mõtlesin pigem neid tsaariaegseid maju, kus wc-d olid koridoris. Osades korterites praegugi pole pesemisvõimalust ega wc-d. Need tuleks alles ehitada. Huvitav, kui neid ei renoveerita, siis nad ju millalgi kukuvad kokku. Kuidas inimesed nii rumalad on?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kui neid ei renoveerita, siis nad ju millalgi kukuvad kokku. Kuidas inimesed nii rumalad on?

Ehk on renoveerimine nii kallis, et parem oodata arendajaid neid krundiks ära ostma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäevased lapsed ei taha suvelgi õues olla, rääkimata talvest. Kui suvel saate maal olla, milleks siis see aia jahtimine? Kui väikses aias teiste akende all grilliga haisutama hakkate, on varsti tüli käes.

Viletsa maja korterisse ei ole mõtet raha matta. Sellistes sarades elavad vaesed penskarid, joodikud, parmud. Perspektiivikamad viletsad korterid kobedamates majades haaravad flippijad maakleritelt ilma kuulutamata ära.

Aed selle pärast, et oleks lihtne autot parkida. Ja meie lapsed armastavad väga õues olla. Vähemalt mingi vanuseni. Teismelistega see probleem, et istuvad arvutis enamus ajast.
Ma ei taha hästi uskuda, et need jotad oma räämas kesklinna korteritesse jäävad. Ma selliseid jotade kortereid olengi vaadanud. Asukoht on neil mõnel ikka väga hea. Aga jah, majad ise on koledad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 107 )


Esileht Kodunurk Tallinnasse korteri ostmine