Esileht Kodunurk Tallinnasse korteri ostmine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 107 )

Teema: Tallinnasse korteri ostmine

Postitas:
Kägu

Tallinnas vist mitte, aga Tartus läksid (või süüdati) 10-15 aastat tagasi sellised puukõssud põlema.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vaataks elukohta ikka kooli-lasteaia-töökoha järgi. Tln ühest otsast teise pidev sõitmine on päris karm.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aed selle pärast, et oleks lihtne autot parkida.

Ega aed veel seda tähenda, et seal parkida saab.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laenu võtaks mehega koos, aga linna kolin üksi lastega. Laenu hakkan ise maksma.

Kas olete lahku minemas? Kas omandiõigus oleks vaid sinul? Töökoht Tallinnas juba olemas? Või on 100% kindel, et saad heapalgalise töö Tallinnas? Kui ise laenu maksad, siis peab sul ju olema, millest maksta, sõltumata sellest, et taotlemise hetkel näitasite meest kaastaotlejana.

Neist “jotadest” lahti saada on üliraske. Sina naabrina tegelikult ei saagi, välja arvatud teatud erakordsetel juhtudel ja siiski käib see läbi kohtu, ühekaupa ja võtab väga kaua aega. Asukoht võib hea olla. Aga tead, mis nende majadega üldiselt tehakse? Mingil ajahetkel ostab selle maja ära mõni kinnisvarafirma ja maja läheb lammutamisele, asemele ehitatakse uus. Kui on muinsuskaitsealune, siis ei lammutata, aga ei maksa loota, et kui sina teed oma korterikese korda, siis keegi teeb ülejäänu. Ei, kui viletsal majal on hulk omanikke, teiste seas palju viletsaid, siis ei saa kuidagi teostada kogu maja konstruktsioonide jaoks vajalikke töid. Ongi nii, et sina võid oma korteri ilusti renoveerida, kuid vundament, trepikoda, katus, välisseinad ja tihti ka põrandad ja laed on ikka viletsas seisukorras ning rikuvad kena remondigi ruttu ära.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ennast paneb hämmastama, kui erinevad on kommunaalid. Kus ikka gaasiküte, siis väikse 2-toalise kommunaal juba 300.

Meil 3-toalises on gaasiküte. Kommunaalid on koos elektriga talvel 200€. Need, kes 2-toalises 300€ maksavad, siis ilmselt enamus sellest hoopis mingi laen või remondifond.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kolin 2 lapsega. Põhimõtteliselt saaks hakkama ka suurema 2-toalisega. Ega väga üle 100000 maksta ei tahaks. Sissemaksuks oleks mul umbes 60000. Laenu võtaks mehega koos, aga linna kolin üksi lastega. Laenu hakkan ise maksma. Arvestan sellega, et 15 aastaks ehk antakse laenu. Ei taha, et kuumakse väga suur tuleb. 400 võib maksta, äärmisel juhul 500.

Selle raha eest ei saagi ju rohkem kui paneelika 2-toalise. Kui hästi läheb, siis mõne väiksema 3-toalise. Aga ikka paneelikas. Nendes eelistatud piirkondades saab heal juhul 12 m2 suuruse korteri.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Akende all aias küll autot parkida ei või.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kolin 2 lapsega. Põhimõtteliselt saaks hakkama ka suurema 2-toalisega. Ega väga üle 100000 maksta ei tahaks. Sissemaksuks oleks mul umbes 60000. Laenu võtaks mehega koos, aga linna kolin üksi lastega. Laenu hakkan ise maksma. Arvestan sellega, et 15 aastaks ehk antakse laenu. Ei taha, et kuumakse väga suur tuleb. 400 võib maksta, äärmisel juhul 500.

Selle raha eest ei saagi ju rohkem kui paneelika 2-toalise. Kui hästi läheb, siis mõne väiksema 3-toalise. Aga ikka paneelikas. Nendes eelistatud piirkondades saab heal juhul 12 m2 suuruse korteri.

Selle raha eest on isegi paneelika 2-toaliste valik väga piiratud, needki maksavad kaugelt üle 100,000.-…

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kolin 2 lapsega. Põhimõtteliselt saaks hakkama ka suurema 2-toalisega. Ega väga üle 100000 maksta ei tahaks. Sissemaksuks oleks mul umbes 60000. Laenu võtaks mehega koos, aga linna kolin üksi lastega. Laenu hakkan ise maksma. Arvestan sellega, et 15 aastaks ehk antakse laenu.

Kas mehel on püsiv töökoht ja igakuiselt laekuv palk? Kui elamine ainult mehe palgast, siis kõigepealt uuriks, kui palju pank laenu annab. Ehk võiksite alustada pangaskäigust, et välja selgitada, millised laenusaamisvõimalused teie perel on.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kolin 2 lapsega. Põhimõtteliselt saaks hakkama ka suurema 2-toalisega. Ega väga üle 100000 maksta ei tahaks. Sissemaksuks oleks mul umbes 60000. Laenu võtaks mehega koos, aga linna kolin üksi lastega. Laenu hakkan ise maksma. Arvestan sellega, et 15 aastaks ehk antakse laenu. Ei taha, et kuumakse väga suur tuleb. 400 võib maksta, äärmisel juhul 500.

Selle raha eest ei saagi ju rohkem kui paneelika 2-toalise. Kui hästi läheb, siis mõne väiksema 3-toalise. Aga ikka paneelikas. Nendes eelistatud piirkondades saab heal juhul 12 m2 suuruse korteri.

Selle raha eest on isegi paneelika 2-toaliste valik väga piiratud, needki maksavad kaugelt üle 100,000.-…

Sa räägid renoveeritud korteritest. Mina rääkisin renoveerimata korteritest. 88 tuh eest saab lausa Kristiinesse sellise korteri. 100tuh-ga saab Majaka piirkonda korteri. Nii et neid on küll ja veel. Stromka lähedalgi. Aga üldiselt need odavamad ostetakse nädala jooksul ära. Väga hullus olukorras kortereid ei osteta, sest sinna ei saa kohe sisse kolida.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kuidas elatakse nii, et oled Mustamäel ja käid aastas paar korda! kesklinnas.

Mida seal kesklinnas on mida mujal pole?

Mustamäel jalutuskäigu kaugusel kino, jõusaal, bassein, arstid, suur raamatukogu, nõmme turg, kangapood. Ükski sõbranna kesklinnas ei ela. Kaubanduskeskustest eelistan roccat ja ülemistet.

Ainus, mis pähe tuleb, on restoranid ja teater, mis on ka 90% juhul põhjus, miks ma üldse kesklinnas käin.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina elan Pelgulinnas. Kindlasti on suur pluss see, et nii meri kui ka Stroomi metsapark on väga lähedal. Kui meeldib jalutada ja looduses viibida, on seda siin minu meelest võimalik väga mugavalt teha. Samas on minu kodust nt Telliskivisse jala umbes 10-15 minutit, Balti jaama turule samamoodi. Koole-lasteaedu jagub.

No miinuseks on venelased, on ka palju neid, kes üldse eesti keelt ei kõnele, aga see on kahjuks Tallinna “rõõm”. Minu jaoks on see peamine põhjus, miks tahaksin Tallinnast ära kolida.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida seal kesklinnas on mida mujal pole? Mustamäel jalutuskäigu kaugusel kino, jõusaal, bassein, arstid, suur raamatukogu, nõmme turg, kangapood. Ükski sõbranna kesklinnas ei ela. Kaubanduskeskustest eelistan roccat ja ülemistet. Ainus, mis pähe tuleb, on restoranid ja teater, mis on ka 90% juhul põhjus, miks ma üldse kesklinnas käin.

Silmailu ja arhitektuur. Need mäed on lihtsalt jubedad, ei suudaks seal elada.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, jääge parem oma Uugametsa edasi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui arhitektuur on peamine, siis see peaks sobima, saab 100 tonniga kätte ka

https://www.kv.ee/narva-mnt-9a-aadressil-asuvad-uued-hubased-kulalis-3516436.html

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see must auk madratsi ja raamatute vahel põrandal on?

https://www.kv.ee/muuki-tuli-ilus-korter-kitsekulas-korter-asub-esim-3418466.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see must auk madratsi ja raamatute vahel põrandal on?

https://www.kv.ee/muuki-tuli-ilus-korter-kitsekulas-korter-asub-esim-3418466.html

Trepp ilmselt – näed ju, et “korter asub esimesel ja sokli korrustel”.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui arhitektuur on peamine, siis see peaks sobima, saab 100 tonniga kätte ka

https://www.kv.ee/narva-mnt-9a-aadressil-asuvad-uued-hubased-kulalis-3516436.html

Kes need jubedad kuudid sinna katusele projekteerida lubas? Või loodeti, et tänavatasapinnalt keegi ei märka?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina elan Pelgulinnas. Kindlasti on suur pluss see, et nii meri kui ka Stroomi metsapark on väga lähedal. Kui meeldib jalutada ja looduses viibida, on seda siin minu meelest võimalik väga mugavalt teha. Samas on minu kodust nt Telliskivisse jala umbes 10-15 minutit, Balti jaama turule samamoodi. Koole-lasteaedu jagub.

No miinuseks on venelased, on ka palju neid, kes üldse eesti keelt ei kõnele, aga see on kahjuks Tallinna “rõõm”. Minu jaoks on see peamine põhjus, miks tahaksin Tallinnast ära kolida.

Kui sa seal kohalik, siis palun räägi koolidest. Ehte Gümnaasium on venekeelne. Pelgulinna Gümnaasium tundub äärmiselt nõrk kool olevat. Kunstigümnaasium jääb juba taha Koplisse. Ristikukooli oli vist tavaklass tehtud. 40 bussiga oleks ideaalne Westholmi sõita, aga sinna ju ei võeta näiteks 2. klassi last ( isegi, kui seal vaba koht oleks), sest ei ole piirkonna kool.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina elan Pelgulinnas. Kindlasti on suur pluss see, et nii meri kui ka Stroomi metsapark on väga lähedal. Kui meeldib jalutada ja looduses viibida, on seda siin minu meelest võimalik väga mugavalt teha. Samas on minu kodust nt Telliskivisse jala umbes 10-15 minutit, Balti jaama turule samamoodi. Koole-lasteaedu jagub.

No miinuseks on venelased, on ka palju neid, kes üldse eesti keelt ei kõnele, aga see on kahjuks Tallinna “rõõm”. Minu jaoks on see peamine põhjus, miks tahaksin Tallinnast ära kolida.

Kui sa seal kohalik, siis palun räägi koolidest. Ehte Gümnaasium on venekeelne. Pelgulinna Gümnaasium tundub äärmiselt nõrk kool olevat. Kunstigümnaasium jääb juba taha Koplisse. Ristikukooli oli vist tavaklass tehtud. 40 bussiga oleks ideaalne Westholmi sõita, aga sinna ju ei võeta näiteks 2. klassi last ( isegi, kui seal vaba koht oleks), sest ei ole piirkonna kool.

Ah, parandan ennast. Westholmi algklassid on ju Luises. Pole veel harjunud sellega. Ma ise õppisin Kevade tänaval 12 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma elan Sikupillis, nn vana-lasnamäel ja kiidan seda kanti.

Halvem on huviringidega, kui näiteks laps tahaks käia Kullos, siis peaks teda pigem autoga viima-tooma.

Kesklinnas on Kanutiaia Noortemaja (Mere pst/Kanuti trammipetuse lähedal). Seal on minu arvates suht samad võimalused nagu Kullos. Samuti linna alla kuulub ja soodsamad ringid. Mul 2 last seal aastaid erinevates ringides käinud ja väga rahule jäänud. Julgen täitsa soovitada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kuidas elatakse nii, et oled Mustamäel ja käid aastas paar korda! kesklinnas.

Mida seal kesklinnas on mida mujal pole?

Mustamäel jalutuskäigu kaugusel kino, jõusaal, bassein, arstid, suur raamatukogu, nõmme turg, kangapood. Ükski sõbranna kesklinnas ei ela. Kaubanduskeskustest eelistan roccat ja ülemistet.

Ainus, mis pähe tuleb, on restoranid ja teater, mis on ka 90% juhul põhjus, miks ma üldse kesklinnas käin.

Ei mina ka ei mõista miks nii paljud tahavad kesklinnas elada, seal pole ju peale suure liiklusmüra ja kallite restode midagi vajalikku. Eespool kiideti Sikupillit ja olen nõus, et super hea asukoht, eriti kes ei ole autoinimesed.  Trammid sõidavad väga tiheda graafikuga. KÕIK eluks vajalik jääb lähedale. Tahad peale tööd värskes õhus ja grüünes jalutada, siis palun väga – Kadrioru park, Paepark. Jalgsikäigu lähedal suisa 3 suurt kaubanduskeskust. Bussijaama või lennujaama ei pea kunagi liiga vara kohale minema, et äkki teel mingid ummikud ja jamad. Hädavajadusel  jõuab bussijaama või lennujaama ka jalgsi kohale silgata. Öisel ajal on läheduses alati taksosid saada. Ülemiste peatusest saad Tartu rongile.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen tõsiselt imestunud, et keegi tahab aknast autosid ja inimesi näha. Asi, mis mulle mu Tallinna korteri juures eriti meeldib, et aken avaneb maja taha ja sealt ei lähe ei autosid ega jalakäijaid mööda, vaid on vaiksed aiaga piiratud eramajade aiad. Üldine mürafoon aga on Tallinnas nii või teisiti märkimisväärselt suur, isegi kui autod otseselt akna all ei sõida.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina elan Pelgulinnas. Kindlasti on suur pluss see, et nii meri kui ka Stroomi metsapark on väga lähedal. Kui meeldib jalutada ja looduses viibida, on seda siin minu meelest võimalik väga mugavalt teha. Samas on minu kodust nt Telliskivisse jala umbes 10-15 minutit, Balti jaama turule samamoodi. Koole-lasteaedu jagub.

No miinuseks on venelased, on ka palju neid, kes üldse eesti keelt ei kõnele, aga see on kahjuks Tallinna “rõõm”. Minu jaoks on see peamine põhjus, miks tahaksin Tallinnast ära kolida.

Kui sa seal kohalik, siis palun räägi koolidest. Ehte Gümnaasium on venekeelne. Pelgulinna Gümnaasium tundub äärmiselt nõrk kool olevat. Kunstigümnaasium jääb juba taha Koplisse. Ristikukooli oli vist tavaklass tehtud. 40 bussiga oleks ideaalne Westholmi sõita, aga sinna ju ei võeta näiteks 2. klassi last ( isegi, kui seal vaba koht oleks), sest ei ole piirkonna kool.

Oskad sa öelda, milles Pelgulinna Gümnaasiumi nõrkus seisneb? Elan ise selle lähedal, laps saab varsti kooliealiseks ja paneksin ta hea meelega kodulähedasse kooli. Aga sellest rääkides mu sugulased kirtsutasid nina. Samas ma pole kelleltki otsest põhjendust saanud, et mis seal koolis halba on.

Kui nüüd vaadata näiteks eksamitulemuste järgi reastatud koolide edetabelit, siis näiteks kiidetud Kunstigümnaasium jääb tahapoole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina elan Pelgulinnas. Kindlasti on suur pluss see, et nii meri kui ka Stroomi metsapark on väga lähedal. Kui meeldib jalutada ja looduses viibida, on seda siin minu meelest võimalik väga mugavalt teha. Samas on minu kodust nt Telliskivisse jala umbes 10-15 minutit, Balti jaama turule samamoodi. Koole-lasteaedu jagub.

No miinuseks on venelased, on ka palju neid, kes üldse eesti keelt ei kõnele, aga see on kahjuks Tallinna “rõõm”. Minu jaoks on see peamine põhjus, miks tahaksin Tallinnast ära kolida.

Kui sa seal kohalik, siis palun räägi koolidest. Ehte Gümnaasium on venekeelne. Pelgulinna Gümnaasium tundub äärmiselt nõrk kool olevat. Kunstigümnaasium jääb juba taha Koplisse. Ristikukooli oli vist tavaklass tehtud. 40 bussiga oleks ideaalne Westholmi sõita, aga sinna ju ei võeta näiteks 2. klassi last ( isegi, kui seal vaba koht oleks), sest ei ole piirkonna kool.

Oskad sa öelda, milles Pelgulinna Gümnaasiumi nõrkus seisneb? Elan ise selle lähedal, laps saab varsti kooliealiseks ja paneksin ta hea meelega kodulähedasse kooli. Aga sellest rääkides mu sugulased kirtsutasid nina. Samas ma pole kelleltki otsest põhjendust saanud, et mis seal koolis halba on.

Kui nüüd vaadata näiteks eksamitulemuste järgi reastatud koolide edetabelit, siis näiteks kiidetud Kunstigümnaasium jääb tahapoole.

Ei oska öelda, sest ei tunne seda kooli. Vaatasin ainult riigieksamite tulemusi. Ma isegi ei teadnud, et selline kool olemas on kuigi ma üldiselt enamus Tallinna koole nimepidi tean. Kunstigümnaasiumist pole ma kunagi midagi head kuulnud ja tugevaks kooliks seda minuteada ei peeta. Pigem on see kool tuntud oma direktor Sultsi poolest. Kui mu laps huvituks väga kunstist, siis loomulikult paneks ta sinna kooli. Aga omast kogemusest võin öelda, et kõik muusika-kunstikallakuga klassid jäävad muude ainete osas nõrgaks. Aga see tuleneb ka sellest, et musikaalselt tugevad lapsed kipuvad reaalainetes nõrgaks jääma ja neid igal alal tugevaid on vähem.
Näiteks Mustamäel on ka erineva tasemega koolid. Arte Gümnaasiumit tehakse maha ja eks see silt koolile külge jääbki.
Aga võrreldaksegi gümnaasiumi osa, mitte algklassi või põhikooli. Samas alati on kasulik laps panna juba algusest peale tugevamasse kooli. Nii on lapsel lihtsam. Nii veavad ennast läbi ka keskmikud ja jõuavad kaugele. Last peavad ümbritsema õpihimulised ja tulemustele orienteeritud lapsed. Kõige hullem on, kui keskmist last ümbritsevad totud ja mida aasta edasi, seda vähem see keskminegi õpib, sest ta samastub oma kaaslastega. Ma olen seda pealt küll ja küll näinud. Lõpuks need sõbrad veel räägivad, kuidas lähme kuskile kutsekasse, seal ei pea üldse eriti õppima.
See ongi põhjus, miks ma tahan, et minu lapsed Tallinnas õpiks ja et piirkonnakool oleks pigem tugev. Ma tean, et mu lapsed ei ole keskmisest arukamad ja neist 5lisi ei saa kunagi. Aga ma tahan, et ka nemad hästi hakkama saaks ja neil oleks motiveeriv keskkond ümber.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kutsekasse minek on sinu arvates midagi jubedat? Paljud arukam valik keskmistele õpilastele. Töötuks ei jää, mõnes valdkonnas palgad väga head ja välismaalgi on kutseharidusega lihtsam tööd leida. Leiab ka sellest nn mitte renomeega koolis omale kaaslasi, kes sarnase maailmaga ja taustaga. Ei ole mingit vajadust sõbrustada paskaakidega.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle raha eest on isegi paneelika 2-toaliste valik väga piiratud, needki maksavad kaugelt üle 100,000.-…

100 000 saab 3-toalise remontivajava paneelika Mustakale.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise õppisin Kevade tänaval 12 aastat.

Mina 8 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kutsekasse minek on sinu arvates midagi jubedat? Paljud arukam valik keskmistele õpilastele. Töötuks ei jää, mõnes valdkonnas palgad väga head ja välismaalgi on kutseharidusega lihtsam tööd leida. Leiab ka sellest nn mitte renomeega koolis omale kaaslasi, kes sarnase maailmaga ja taustaga. Ei ole mingit vajadust sõbrustada paskaakidega.

Said valesti aru. Väga õige valik on kutsekas, kui noorel inimesel on kindel siht silme ees ja ta näiteks tahabki saada kokaks või mis iganes. Küll aga pole õige sõpradega kaasa tolgendada ja loota, et kutsekas ei pea õppima. Sellised jätavad kutseka pooleli. Kui noor ei tea veel täpselt, mida ta edasi tahab õppida, siis tasub keskharidus saada. Pärast seda võib ülikooli minna või kutsekasse. Aga kutsekast ülikooli lähevad vähesed.

Mul endal on bakalaureus, mis võrdsustatud magistriga ja ma plaanin kutse hoopis muul erialal omandada. Ma ei ole kutsehariduse vastu. Lihtsalt see seltskond, kes pärast 9. klassi sinna läheb, annab soovida.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sul on vaja sinna Tallinnasse kolida kui raha pole ja ükski linnaosa tegelt ei meeldi? Eesti on nii palju imeilusaid väikelinnu, kus kinnisvara on odav, kõik teenused käe-jala juures, lapsed saavad ise koolist koju jalutada.

Selle asja nimi on PRESTIIŽ. Ei saa ju Imavere või Tudulinna KESKLINNAST rääkida no ja loungesid ja “kõik on käe-jala juures” pole ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 107 )


Esileht Kodunurk Tallinnasse korteri ostmine