Esileht Kodunurk Tallinnasse korteri ostmine

Näitan 17 postitust - vahemik 91 kuni 107 (kokku 107 )

Teema: Tallinnasse korteri ostmine

Postitas:
Kägu

Samas vaatasin ka Nõmme maju, kus müüakse pool maja. Seal jälle plussiks oma aed.

Minu arust oleneb palju, kuhu on vaja igapäevaselt liikuda ja millega. Ühistransport kesklinnast on vist Tallinnas suht igasse linnaosasse päris hea, aga Nõmmelt saada teistesse linnaosadesse on minu arust ühistranspordiga päris keeruline. Lisaks tohutu aeg. Kesklinna poolt ajaliselt nii hullu ei olegi, aga elan ise Nõmmel Laagri poolses otsas ja bussid käivad küll praktiliselt maja eest ja sageli, aga 18 sõidab siit Viru juurde peaaegu 40 minutit, 14 pisut kiiremini, aga see ka igal ajal ei sõida. Ilma liikluseta sõidan autoga südalinna 20 minutiga ära. No nt Koplisse, Ülemistesse või Õismäele on siit bussiga küll päris keeruline saada, aga sama keeruline on saada Koplist siia, seega tõesti väga palju sõltub, kus kandis igapäevaselt liikuda on vaja. Lasteaiad ja koolid on Tallinnas igal pool. Olen ka ise väiksemast linnast Tallinnasse kolinud ja minu jaoks ongi olnud kõige tüütum see vahemaa küsimus, sest Tallinnas elades tahes tahtmata ei ole seda, et igale poole viskad jala ära või kui väga kiire on, siis võtad auto ja oled 5 minutiga kohal.

Vanasti käisid Nõmmelt rongid, kas enam mitte?

Sa sõitsid vanasti Nõmmelt Õismäele rongiga?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ei tea, kuidas on üle aia ronimise, õunte söömise ja lillede korjamisega, aga kusel käiakse küll massiliselt eramu õuel, kui on läheduses suur paneelikas ja mõni väiksem maja.

Ma ise elan 8-korteriga majas, millel on erahoov. Siin teistmoodi ei saa, kui väravad ette ja kogu aeg lukus hoida. Naabermaja ehitas enda maja juurde müüri, sest madalamast aiast hüpati pidevalt üle ja kasutati maja seina tualetina.

Fakt on see, et piirkonnas, kus on ainult eramajad, on vähem selliseid vandaalitsemisi kui pirkonnas, kus on mõned eramajad ja sealsamas kõrval suured paneelikad. Selle vastu lihtsalt ei ole mõtet vaielda. Kui ka ei tulda sul õunapuud tühjaks sööma, siis visatakse prügi aeda. Ja võib juhtuda küll ka seda, et viiakse minema su lillepott.

Siiralt huvitab, kus getos sa elad. Mina elan Nõmmel, pole 15 aasta jooksul olnud ühtki intsidenti.

+5
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, aga “Viru juurde” (st Balti jaama pluss sealt edasi) küll.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sinu arvates on see lühim tee Nõmmelt Õismäele?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sinu arvates on see lühim tee Nõmmelt Õismäele?

Ei, ma vastasin ainult konkreetsele kohale, kus bussiga 40min Nõmmelt Viru juurde sõideti.

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Samas vaatasin ka Nõmme maju, kus müüakse pool maja. Seal jälle plussiks oma aed.

Minu arust oleneb palju, kuhu on vaja igapäevaselt liikuda ja millega. Ühistransport kesklinnast on vist Tallinnas suht igasse linnaosasse päris hea, aga Nõmmelt saada teistesse linnaosadesse on minu arust ühistranspordiga päris keeruline. Lisaks tohutu aeg. Kesklinna poolt ajaliselt nii hullu ei olegi, aga elan ise Nõmmel Laagri poolses otsas ja bussid käivad küll praktiliselt maja eest ja sageli, aga 18 sõidab siit Viru juurde peaaegu 40 minutit, 14 pisut kiiremini, aga see ka igal ajal ei sõida. Ilma liikluseta sõidan autoga südalinna 20 minutiga ära. No nt Koplisse, Ülemistesse või Õismäele on siit bussiga küll päris keeruline saada, aga sama keeruline on saada Koplist siia, seega tõesti väga palju sõltub, kus kandis igapäevaselt liikuda on vaja. Lasteaiad ja koolid on Tallinnas igal pool. Olen ka ise väiksemast linnast Tallinnasse kolinud ja minu jaoks ongi olnud kõige tüütum see vahemaa küsimus, sest Tallinnas elades tahes tahtmata ei ole seda, et igale poole viskad jala ära või kui väga kiire on, siis võtad auto ja oled 5 minutiga kohal.

Vanasti käisid Nõmmelt rongid, kas enam mitte?

Käivad ikka rongid, aga sõltub, kuhu vaja sõita on ja mina isiklikult ei ela ka rongipeatuse kõrval. Minul on vaja liikuda kesklinna enamasti Viru keskuse juurde ja mul on lihtsam sõita sinna ühe bussiga, mis peatub mu kodu juures, mitte kõndida ca kilomeetri kaugusele rongipeatusesse ja istuda kuskil trammile ümber, sest rong sõidab Balti jaama, mitte südalinna.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

sest rong sõidab Balti jaama, mitte südalinna.

kui sul oleks vaja saada näiteks Raekoja platsile, siis saab sinna Balti jaamast rahulikult jala minna.

Aga rongide miinus on ka see, et näiteks kui on vaja minna Nõmmelt Ülemistesse, siis peab Balti jaamas ümber istuma kas Tartu või Aegviidu rongile, aga need ei sõida kuigi sagedasti, lõuna paiku näiteks on vahepeal üks pikem auk sees paaritunnine. samas balti jaamast sõidab rong ülemistesse kiiremini kui tramm ja kui rong on suht kohe ees, siis saad 10 minutiga, trammiga loksuksid 25 minutit (elan ülemistes, balti jaamast liikudes eelistan alati rongi, kui selle aeg klapib). Rongide suurimaks miinuseks on see, et nad ei sõida ilmtingimata siis kui sul vaja on 😀

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas alustuseks ei peaks väljaselgitama, millise hinnaga korterit olete üldse võimelised ostma? Arvesta, et euribor ilmselt veel tõuseb.

Lasteaedade-koolidega on “mägedes” lihtsam.

Lasteaedasid-koole tasu kindlasti silmas pidada, kuigi algul võib tunduda, et neid on igal pool. Näiteks Koplis on väga kehvasti mõlemaga, Kalamajas pigem ka.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah koolid-lasteaiad võivad sul kohe maja kõrval olla, aga see ei tähenda, et seal vabu kohti on ja viid oma last ikkagi teise linna otsa. Osta siis kohe sinna omale elamine.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

sest rong sõidab Balti jaama, mitte südalinna.

kui sul oleks vaja saada näiteks Raekoja platsile, siis saab sinna Balti jaamast rahulikult jala minna.

Aga rongide miinus on ka see, et näiteks kui on vaja minna Nõmmelt Ülemistesse, siis peab Balti jaamas ümber istuma kas Tartu või Aegviidu rongile, aga need ei sõida kuigi sagedasti, lõuna paiku näiteks on vahepeal üks pikem auk sees paaritunnine. samas balti jaamast sõidab rong ülemistesse kiiremini kui tramm ja kui rong on suht kohe ees, siis saad 10 minutiga, trammiga loksuksid 25 minutit (elan ülemistes, balti jaamast liikudes eelistan alati rongi, kui selle aeg klapib). Rongide suurimaks miinuseks on see, et nad ei sõida ilmtingimata siis kui sul vaja on ????

Hea idee andsid, mina ise ka sealkandis ja pole kunagi mõelnud, et Balti jaama kandis võiks trammi asemel Ülemiste suuna ronge tšekata.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja loomulikult ära ootagi, et saad oma aia õunu või lilli nautida.

Ot misasja, te päriselt kujutate endale ette, et inimesed murravad sisse, vinnavad ennast üle eramu aedade, et seal õunu süüa, lilli korjata ja kusta? Imelikud olete?

Korterelamute laste puhul täiesti tavaline tegevus. Minu maja katusele visati kõrgemalt korruselt prahti ja pudeleid, aialippe kisti mööda minnes lahti ja loobiti sodi üle aia.

Kortermajas elasid seejuures mitmed akadeemikud ja prestiižssete riigiametite pidajad. Kusjuures ka üks perekoolikas. Nime ei hakka nimetama.

Mina elan kortermajas, mille taha jääb ka eraaed, aga seda ei ole täheldanud, et keegi nende aeda sisse murraks või prahti loobiks. Küll aga pigem see häda, et nad sea aias suvel trimmerdavad, niidavad, saevad puid võimalikult hilja õhtul ja nädalavahetuseti. Tööst vabal ajal peab suur hulk inimesi selle ühe pere müra kuulama.

+2
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja loomulikult ära ootagi, et saad oma aia õunu või lilli nautida.

Ot misasja, te päriselt kujutate endale ette, et inimesed murravad sisse, vinnavad ennast üle eramu aedade, et seal õunu süüa, lilli korjata ja kusta? Imelikud olete?

Korterelamute laste puhul täiesti tavaline tegevus. Minu maja katusele visati kõrgemalt korruselt prahti ja pudeleid, aialippe kisti mööda minnes lahti ja loobiti sodi üle aia.

Kortermajas elasid seejuures mitmed akadeemikud ja prestiižssete riigiametite pidajad. Kusjuures ka üks perekoolikas. Nime ei hakka nimetama.

Mina elan kortermajas, mille taha jääb ka eraaed, aga seda ei ole täheldanud, et keegi nende aeda sisse murraks või prahti loobiks. Küll aga pigem see häda, et nad sea aias suvel trimmerdavad, niidavad, saevad puid võimalikult hilja õhtul ja nädalavahetuseti. Tööst vabal ajal peab suur hulk inimesi selle ühe pere müra kuulama.

Vean kihla, et su naabertrimmerdaja ehitas oma maja sinna aastakümneid varem, kui teie monstrum talle selga ehitati.

+9
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tööst vabal ajal peab suur hulk inimesi selle ühe pere müra kuulama.

No näe, siis peate eramajade piirkonda kolima. Seal panevad kõik üksteise võidu PÕRRA-PÕRRA-URRRRRRRRRR

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt infoks, et kui ikka Nõmmelt Ülemistesse vaja, siis selleks on buss 45.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt infoks, et kui ikka Nõmmelt Ülemistesse vaja, siis selleks on buss 45.

Sa tahtsid kirjutada, et selle bussiga saab Nõmme keskusest Ülemistesse.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui laenuvõime on 15 aastat ja max 500€ kuus, omafin olemas 60 tuh, siis võid ju hinnasihi panna 120-125 tuh. Nats kauplemisruumi on ehk ka hinnas.

120 tuhhiga on tunduvalt parem valik kui 100 tuhhiga.

Kristiine on väga hea – rahulik, roheline, koolid lähedal (igas suunas – Tln 32KK, kesklinna koolid)

https://www.kv.ee/korterlabi-maja-planeeringuga-2toaline-korter-asub-3482571.htmlNt see

Kui remonditegija omast käest võtta, siis saab toreda asja.

Sealkandis samas hinnaklassis asju vahel ikka liigub. Mulle on need telliskivimajad sümpaatemad kui paneelikad.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

#4157663: sest rong sõidab Balti jaama, mitte südalinna. kui sul oleks vaja saada näiteks Raekoja platsile, siis saab sinna Balti jaamast rahulikult jala minna.

Minul isiklikult on vaja saada Tallinna Ülikooli kanti, seega sinna on rongiga igati ajamahukam minna kui bussiga lõpp-peatusesse ja sealt jalgsi ca 10 min. Jäin siin lihtsalt vastama kommenteerijale, kes arvas, et 40 minutit Nõmmelt kesklinna sõitmise asemel võiks rongi kasutada, mis on veel aeganõudvam ja keerulisem (ümberistumised).

+1
0
Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 91 kuni 107 (kokku 107 )

Esileht Kodunurk Tallinnasse korteri ostmine