Esileht Kodunurk Taluvõi- hoiate milles?

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Taluvõi- hoiate milles?

Postitas:

Võitoosis. Täpsemalt enamasti on uue paki puhul osa pakki võitoosis ja suurem osa teise karbiga külmikus. Välja lauale tervet pakki meil tõsta korraga vaja pole, aga kui lapsi oli rohkem, siis oli (peaaegu) terve pakk võitoosis. L-P söödi see juba ammu enne õhtusööki ära. Muudel päevadel rändas teinekord ikka tagasi külmikusse, paraku.

Muide, see pidev laualt külmikusse tahkuma ja tagasi lauale pehmenema tõstmine rikub või maitset oluliselt enam, kui see, kui ta 5-8 tundi köögis laual seisab. Seepärast võikski võitoosi panna vaid ühe päeva võikoguse. Üldse kõiki piimatooteid on tergem minimaalne arv kordi soojendada-jahutada-soojendada-jahutada-soojendada-jahutada. Seeõttu on ka kohvikoore-peredel kaval koorepakki mitte lauale tõsta, kasutada kaunist koorekannu. Ega need serviisinõud omal ajal mitte asjata pole välja mõeldud ????

S4eviisinõud mõeldi ikka seetõttu välja, kuna piim oli suures pütis, hiljem 3 l purgis, või ka ei olnud 200 g pakkidega vaid tunduvalt suuremad pakid, kuskil spetsuures anumas kas ise tehtud või naabritelt saadud jne 😀 Hoiutingimused olid toona nii nagu olid

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 09:54; 18.01 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või on ju 82% rasva, see ei lähe halvaks kuigi kiiresti. Selleks, et või läheks rääsuma, peaks ta suvel kuumade ilmadega mitu päeva laual olema.

Huvitav, kust selline teadmine?

Kui toas on rohkem kui 21 kraadi, siis peaks või olema koguaeg külmikus.

Mina hoian koguaeg külmikus, sest mulle meeldib just kõva, õhukese viiluna leivale lõigatud või. See on muidugi maitseasi, kas meeldib pehme või kõva või. Aga selle koha pealt ma küll nii kõvati sõna ei võtaks, et või võib julgelt päevi toasoojas seista ja sellega ei juhtu midagi.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.01 11:36; 18.01 17:10; 19.01 15:15; 19.01 15:25; 19.01 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heimtali Loomestuudio teeb selliseid laua peal hoitavaid võitoose, kus all on soolvesi ja ülemises topsis või. Soolveega ei lähe või rääsuma! Kui on vaja kasutada, võtad ülemise topsi, keerad õiget pidi ja kasutad.

https://heimtaliloomestuudio.com/e-pood/voitoosid

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan igapäevaselt vanavanaema poolt pärandatud lõunaserviisi võitoosi. See küll ei ole täpselt Saaremaa või mõõtu aga alati saab ju võid mõõtu lõigata. Terve pakk mahub kenasti ära ja sinna sisse jätan tillukese kadakast võinoa.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heimtali Loomestuudio teeb selliseid laua peal hoitavaid võitoose, kus all on soolvesi ja ülemises topsis või. Soolveega ei lähe või rääsuma! Kui on vaja kasutada, võtad ülemise topsi, keerad õiget pidi ja kasutad.

https://heimtaliloomestuudio.com/e-pood/voitoosid

Sellist võitoosi, kus või on kaane sees ja all soolvesi, nimetatakse prantsuse võitoosiks ehk võikellaks. Eestis ei ole kuskil poes oma silmaga näinud, aga mujal maailmas üsna populaarne. Ja on hea asi küll. Väidetavalt säilib või toatemperatuuril niimoodi kuu aega. Veidi peab alguses vaeva nägema, et või sinna korralikult tihkelt kaane sisse suruda, et see välja ei kukuks (no ja kui kukubki, siis mis see soolvesi võile teeb), aga edasi on kogu aeg määritav või käepärast võtta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas puust võitoosi puhastatakse?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.01 11:36; 18.01 17:10; 19.01 15:15; 19.01 15:25; 19.01 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas puust võitoosi puhastatakse?

Kuidas sa puidust lõikelauda, puidust nuga, puidust pannilabidat vmt puhastad? Täpselt sama moodi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 18:27; 18.01 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heimtali Loomestuudio teeb selliseid laua peal hoitavaid võitoose, kus all on soolvesi ja ülemises topsis või. Soolveega ei lähe või rääsuma! Kui on vaja kasutada, võtad ülemise topsi, keerad õiget pidi ja kasutad.

https://heimtaliloomestuudio.com/e-pood/voitoosid

Sellist võitoosi, kus või on kaane sees ja all soolvesi, nimetatakse prantsuse võitoosiks ehk võikellaks. Eestis ei ole kuskil poes oma silmaga näinud, aga mujal maailmas üsna populaarne. Ja on hea asi küll. Väidetavalt säilib või toatemperatuuril niimoodi kuu aega. Veidi peab alguses vaeva nägema, et või sinna korralikult tihkelt kaane sisse suruda, et see välja ei kukuks (no ja kui kukubki, siis mis see soolvesi võile teeb), aga edasi on kogu aeg määritav või käepärast võtta.

Mulle tundub ebahügieeniline. Iga päev puhastad siis seda alumist kaussi ja paned uue soolvee või mismoodi? Noaga tõmbad ju või pinnalt, siis määrid leivale, siis sama noaga võtad veel veidike võid, leivapuru jääb või külge ja satub sinna soolvette jne. Ja kui on ette nähtud, et iga päev uus soolvesi, siis on küll ebamugav jamada.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 06:16; 18.01 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maitsed on ikka nii erinevad, see toasoojas pool päev või päeva hoitud või on üsna jäle. Nii harva, kui ma võileiba üldse teen, siis pigem võtan kõva või ja sealt lõikan imeõhukese liistaka leivale. Kui tihti neid võileibu su pere siis teeb, et või kogu aeg laual on? Hommikust õhtuni? Meil läheb 4-5 hommikul nädalas pudru sisse, siis sobib otse külmikust võetud. Võileiva isu tuleb mul u kord kuus, lapsed teevad 1-2 x nädalas endale ühe võileiva, kui sedagi. See mitu tundi toasoojas seisnud või ei maitse ju enam samamoodi kui parajalt kõva või. Mu emal on ka see komme, et või köögis kapi peal, see sulanud ja lössis asi ei ole midagi, mida tahaks võileivale määrida enam. Ilmselt on ka erinev suhtumine köögi laual/tööpinnal hoitavatesse asjadesse üldse. Ma eelistan seda, et asjad pannakse kappi ja oma kohale ära, kui söödud, mitte ei vedele päev otsa laual. Nii et keegi võileiba tahab, võtab leiva, või jmt, teeb võileiva ära ja seejärel koristab enda tagant, st paneb asjad jälle ära.

Maitsed on jah erinevad, aga mis paneb sind kirjutama nii üleolevat kirjutist. Nagu ainult nii oleks õige, nagu sina teed. Sulle ei meeldi soojas olev või, mis mind jätab jumala külmaks, aga mulle jälle üldse ei meeldi lugeda selliseid kirjutisi, mille peamine mõte on, et küll mina olen tubli, teised kõik lollid.

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linnas on või võitoosis, aga maa paberi sees – kuna maal on väike külmkapp ja kui või välisukse ülemisse riiulisse panna – on või alati parajalt pehme st. külmkapi see osa ei ole teab, mis külm. Vahepeal maal ka panin või väikse puidust totsi sisse ja soolvee peale, kaas käis ka peal, aga nüüd avastasin, kuidas on kõige parem võid hoida.

Võitoos on olnud alati kasutusel, teisiti ei kujuta ettegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 20:11; 19.01 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise võid väga ei osta ja siis ongi lihtsalt paberis, aga teema tuletas meelde lapsepõlve. Poest sai siis ostetud lahtist võid, tavaliselt ikka mingi umbes kilone käntsakas. Oli üks kindel pruun savikauss, kuhu vanaema selle siis soolas, kenasti kõik jämeda soolaga läbi sõtkudes. Soolvesi tuli peale ja nii ta köögis laual seisis, mingi kaas ikka peal. Külmkappi meil tollal polnudki. Suvel oli kogus muidugi väiksem, osteti tihedamini. Ja mäletan, kuidas ma vahel tahtsin magedat võid leiva peale, eks mu jaoks siis väike nutsakas oli ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas puust võitoosi puhastatakse?

Kuidas sa puidust lõikelauda, puidust nuga, puidust pannilabidat vmt puhastad? Täpselt sama moodi.

Puidust lõikelauda pesen tavaliselt kuuma veega. Kui olen seal peal liha või kala töödelnud, siis pesen tõesti pesuvahendiga ja kuuma veega. Kindlasti loputan korduvalt ja hoolega.

Puidust võitoosi pesemine vist on keerulisem. Lihtsalt veega seda rasvast puhtaks ei saa. Ja pesuvahend on kahtlane. Imbub ju puidu sisse ja võib jääda maitset andma.

Erinevus lõikelauaga siinkohal on see, et kui ma lõikelaual liha vmt lõikan, siis on kontakt lühiajaline. Või aga jääb ju seisma toosi. Ja saan aru, et veel toatemperatuurile, kus selle olek muudub vedelamaks ning ühtlasi vastuvõtlikumaks kõigele sellele, mis sinna puidu sisse on imbunud.

Sorry, ei laida kellegi valikuid, aga ma ise ei tahaks niimoodi teha.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.01 11:36; 18.01 17:10; 19.01 15:15; 19.01 15:25; 19.01 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Meil lapsepõlves maal elades, külmikut polnud ja või oli kas keldris või sahvris ja oli ka soolvees. Kui või oli otsas ja poodi ei olnud saadud, siis määrisime soolalihast saadud praerasva leivale.</p>

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 09:28; 19.01 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise võid väga ei osta ja siis ongi lihtsalt paberis, aga teema tuletas meelde lapsepõlve. Poest sai siis ostetud lahtist võid, tavaliselt ikka mingi umbes kilone käntsakas. Oli üks kindel pruun savikauss, kuhu vanaema selle siis soolas, kenasti kõik jämeda soolaga läbi sõtkudes. Soolvesi tuli peale ja nii ta köögis laual seisis, mingi kaas ikka peal. Külmkappi meil tollal polnudki. Suvel oli kogus muidugi väiksem, osteti tihedamini. Ja mäletan, kuidas ma vahel tahtsin magedat võid leiva peale, eks mu jaoks siis väike nutsakas oli ka.

Minu lapsepõlves (70ndatel) mu maakodu naabritädil külmikut polnud. Tal oli alati sahvris soolatud või. Ja minu arust oli see nii meeletult hea. Lihtsalt niisama värske, pehme saia peale määrituna. Palju parem kui mage või, mis meie kodus oli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.01 11:36; 18.01 17:10; 19.01 15:15; 19.01 15:25; 19.01 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puidust lõikelauda pesen tavaliselt kuuma veega. Kui olen seal peal liha või kala töödelnud, siis pesen tõesti pesuvahendiga ja kuuma veega. Kindlasti loputan korduvalt ja hoolega. Puidust võitoosi pesemine vist on keerulisem. Lihtsalt veega seda rasvast puhtaks ei saa. Ja pesuvahend on kahtlane. Imbub ju puidu sisse ja võib jääda maitset andma.

Aga äkki sa proovi enne mahalaitmist. Mul pole ka puidust võitoosi olnud, aga keraamilist võitoosi pesen ma just nimelt sedasi, et hoian voolava kuuma vee all, ilma pesuvahendita. Just rasv läheb imekenasti kuuma veega maha, valkudega on kahtlasem.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puidust lõikelauda pesen tavaliselt kuuma veega. Kui olen seal peal liha või kala töödelnud, siis pesen tõesti pesuvahendiga ja kuuma veega. Kindlasti loputan korduvalt ja hoolega. Puidust võitoosi pesemine vist on keerulisem. Lihtsalt veega seda rasvast puhtaks ei saa. Ja pesuvahend on kahtlane. Imbub ju puidu sisse ja võib jääda maitset andma.

Aga äkki sa proovi enne mahalaitmist. Mul pole ka puidust võitoosi olnud, aga keraamilist võitoosi pesen ma just nimelt sedasi, et hoian voolava kuuma vee all, ilma pesuvahendita. Just rasv läheb imekenasti kuuma veega maha, valkudega on kahtlasem.

Nõus, rasv läheb kuuma veega maha tavalistelt nõudelt. Puust pindadelt aga mitte. Vähemalt mitte lõplikult.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.01 11:36; 18.01 17:10; 19.01 15:15; 19.01 15:25; 19.01 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tegi ema maal soolavõid, seal oli alguses  ainult kelder, kui võid hoiti. Aga ei viitsitud käia seal – seega tehti soolavõid ja sõime seda leivaga – küll oli hea. Linnas seda ei saanud, kuna seal oli külmkapp. Hiljem, kui maale osteti külmkapp – kadus ka või soolamise komme. Aga jah, vett tuli sealt ikka ohtralt välja, siis visati nalja, et kolhoosis pannakse vett piimale juurde, et saada lüpsjana kuulsust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 20:11; 19.01 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Serviisist pärit ümmarguses võitoosis hoian, võid kasutan peamiselt praadimisel. Maitsevõisid meeldib ka teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolidesse peaks sisse seadma nn talupojatarkusetunni.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas puust võitoosi puhastatakse?

Kuidas sa puidust lõikelauda, puidust nuga, puidust pannilabidat vmt puhastad? Täpselt sama moodi.

Puidust lõikelauda pesen tavaliselt kuuma veega. Kui olen seal peal liha või kala töödelnud, siis pesen tõesti pesuvahendiga ja kuuma veega. Kindlasti loputan korduvalt ja hoolega.

Puidust võitoosi pesemine vist on keerulisem. Lihtsalt veega seda rasvast puhtaks ei saa. Ja pesuvahend on kahtlane. Imbub ju puidu sisse ja võib jääda maitset andma.

Erinevus lõikelauaga siinkohal on see, et kui ma lõikelaual liha vmt lõikan, siis on kontakt lühiajaline. Või aga jääb ju seisma toosi. Ja saan aru, et veel toatemperatuurile, kus selle olek muudub vedelamaks ning ühtlasi vastuvõtlikumaks kõigele sellele, mis sinna puidu sisse on imbunud.

Sorry, ei laida kellegi valikuid, aga ma ise ei tahaks niimoodi teha.

Mul seisab kapis kasutuseta ilus puidust võitoos just seetõttu, et ei kujuta ette selle puhastamist.

Meil kodus käib või sellises võitoosis.  Meil neid mitu ja iga kord, kui tühjaks saab ( u kord päevas), läheb nõudekasse. Meil suur pere ja väiksem pakk võid kulub 1 päevaga ära ( lisaks võileivale sageli vaja ka tükike toidupotti või pannile või vormi määrimiseks). Mulle meeldivad rohkem need toosid, kus alus on sügav ja kaas õhuke. See, kus võipakk pannakse taldrikule ja peale käib sügav kaas, mulle ei meeldi, sest lapsed suudavad selle aluse tihti võiseks mäkerdada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna paberist on korduvalt paha harutada, siis panen kohe siia, hoian külmkapis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võitoosid ja suhkrutoosid on kaup, mida peab kaua otsima, enne kui midagi endale meeldivat leiad.

Ma otsisin ka pikalt, et olgu üks, aga selline, mis meeldib, mitte et käib kah.

Ma leidsin Ärklitoa pakutavast, kiilipildiga. Mulle oli ka oluline, et poleks kaanel sanga peal, siis raske külmkappi sobitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Kodunurk Taluvõi- hoiate milles?