Esileht Ilu ja tervis Talvised jooksjad

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Talvised jooksjad

Postitas:
Nustik

Olen algaja jooksja ning mõtlesin, et võimalusel jookseks ka talvel, aga mure on õige riietusega. Nimelt juba praeguste ilmadega külmetavad mul reied tagantpoolt nind kannikad (pärast jooksu katsudes jääkülmad), kuigi mul on tavaliste jooksuretuuside all veel spetsiaalsed soojustavad aluskihi püksid.

Äkki siin keegi oskab nõu anda, mida kanda pealiskihina, et oleks mõnusalt soe joosta?

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Wanda

Termopesu?

0
0
Please wait...

Postitas:
Tiaret

Termopesu +jooksuretuusid.
Vajadusel võib nt lühikesed püksid veel peale tõmmata.

Misasjad need soojustavad aluskihi püksid on? Kas need on üldse sportimiseks mõeldud?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Nustik

Jah, spetsiaalsed sportimiseks mõeldud pikad aluspüksid need just ongi, reie esiküljed, põlved ja sääred nendega kenasti soojas, aga tagumik ikka külmetab.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Lady_Red

Pane siis pikem jope või tagumikku kattev tuunika vms veel selga.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
mukk77

Jooksen murdmaa suusatamise pükstega. Neid on õhemaid ja paksemaid. Praegu kannatab veel õhemate murdmaa pükstega joosta, millega tavaliselt kuni -6 käin suusatamas. On ka spets termo jooksupükse saadaval. Nii ma ei olegi jooksmas käinud, et paneks alla pikad soojapesu püksid ja siis veel soojad jooksupüksid…ei kujuta ette, kuidas nii joosta saaks 🙂 olen muidu külmavares.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
justjust

Ma praeguste ilmadega ei kujuta seda külmetamist üldse ette. Selles mõttes, et tuppa tulles võib katsudes piirkond küll külm olla, aga külmetamise tunnet jooksu ajal küll veel ei tunne. Ülakeha on veel õhemalt, kilekas ja lühikese varrukaga spordisärk. Ainukesena külmetavad esimesel paaril km käed, kui kindaid käes pole.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
nätakas

Mu meelest jalanõud on palju suurem probleem, meie kandis on enamuses libe.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Mauno

Hetkel veel ei ole nii külm, et topeltpaar retuusiga võiks külm hakata. Ise jooksen kahepaari jooksuretuusidega ja softshell jakiga, all spordisärk, kaelas puff ja õhuke müts peas. Vat miinuskraadidega läheb keerulisemaks. Siis panen soojapesupüksid retuusidele alla ja olenevalt ilmast siis softshellile alla kas soojapesupluus või soojapesupluus pluss spordisärk.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Nustik

Jooksen murdmaa suusatamise pükstega. Neid on õhemaid ja paksemaid. Praegu kannatab veel õhemate murdmaa pükstega joosta, millega tavaliselt kuni -6 käin suusatamas. On ka spets termo jooksupükse saadaval. Nii ma ei olegi jooksmas käinud, et paneks alla pikad soojapesu püksid ja siis veel soojad jooksupüksid…ei kujuta ette, kuidas nii joosta saaks 🙂 olen muidu külmavares.

Aitäh hea idee eest, oskad ka äkki soovitada, kuskohast selliseid suusapükse osta?

+3
-2
Please wait...

Postitas:
kaegu121

Teil on praeguste ilmadega külm joosta? Ma käin koeraga jalutamas ja enamus ajast passime ühe koha peal, kui ta kuseposte üle nuusib ja mul ei ole retuusidega külm. Mul muidugi jooksutossu asemel matkasaabas jalas. Äkki mingi soojem toss jalga panna?

+7
-9
Please wait...

Postitas:
Lozerz

Teil on praeguste ilmadega külm joosta? Ma käin koeraga jalutamas ja enamus ajast passime ühe koha peal, kui ta kuseposte üle nuusib ja mul ei ole retuusidega külm. Mul muidugi jooksutossu asemel matkasaabas jalas. Äkki mingi soojem toss jalga panna?

Ma ei tea, kui vana sa oled aga hea on, et vähemalt nüüd teada said, et inimesed on erinevad. Minul on ammu juba termoretuusid kasutusel, sest ei kannata absoluutselt külma, lihased hakkavad krampi kiskuma ja põlved valutama, nii kõndides kui joostes. Kui sinul seda muret ei ole, siis on sul ju hästi aga milleks on vaja konkreetse küsimusega teemasse sisse sõita täiesti ebaolulise infoga selle osas, et sul kõnealust probleemi ei ole? Kuidas see teemaalgatajat aitama peaks?

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Kaegu113

Talvised jooksuretuusid on olemas. Palju mugavamad, kui mitu kihti pükse.

+3
0
Please wait...

Postitas:
kaegu121

Kui sinul seda muret ei ole, siis on sul ju hästi aga milleks on vaja konkreetse küsimusega teemasse sisse sõita täiesti ebaolulise infoga selle osas, et sul kõnealust probleemi ei ole? Kuidas see teemaalgatajat aitama peaks?

Soovitasin ju soojemaid tosse proovida. Kui varbad külmetavad, siis tundubki nagu igalt poolt külmetaks.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kaegu508

Kannan fliispükse, mis on pisut avaramad kui retuusid, aga mitte nii avarad kui dressipüksid ja ei külmeta kusagilt, isegi korralike miinuskraadidega mitte.

0
0
Please wait...

Postitas:
wamphiir

Mu meelest jalanõud on palju suurem probleem, meie kandis on enamuses libe.

Naast-tallaga jooksutossud on lahendus! 😉

+2
0
Please wait...

Postitas:
temake

Jooksukaugena küsin: Kuidas kurk külma ei saa? Suu läheb ju joostes lahti ja hingad jäist õhku sisse.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Nustik

Jooksukaugena küsin: Kuidas kurk külma ei saa? Suu läheb ju joostes lahti ja hingad jäist õhku sisse.

Mina jooksen suu kinni.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki siin keegi oskab nõu anda, mida kanda pealiskihina, et oleks mõnusalt soe joosta?

Nii suvel kui talvel kehtib sama reegel-õhk on parim isolaator. Ehk retuusid võivad sul olla aga peale võiks tõmmata lohvakama tegumoega ilmastikukindlad (näit murdmaasuusa)püksid.  Külmatunne on individuaalne-keegi võib hakkama saada ka nn termoretuusidega aga need on siiski mõeldud meie mõistes sügiseks.

https://duncan.ee/naised/tooted/puksid

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sinul seda muret ei ole, siis on sul ju hästi aga milleks on vaja konkreetse küsimusega teemasse sisse sõita täiesti ebaolulise infoga selle osas, et sul kõnealust probleemi ei ole? Kuidas see teemaalgatajat aitama peaks? Soovitasin ju soojemaid tosse proovida. Kui varbad külmetavad, siis tundubki nagu igalt poolt külmetaks.

Just tahtsin küsida, et huvitav kuidas soojemad tossud reisi peaksid soojendama? Küll on ikka targutajaid olemas… Minul külmetavad reite esiküljed ja kannangi angooravillaseid poolpikki pükse veel sooja pesu peal külmaga joostes. Ja kõige peal on veel murdmaasuusapüksid, Björn Daehlie omad. Ja ei ole talvel palav. Samas ülemine ots on mul üsna õhukeselt pakitud, külm ei ole.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul külmal ajal üldiselt reied või taguots ei külmeta, jooksen või suusatan ükskõik. Aga tegelikult on nad külmad küll, peale trenni lõpetamist on väga hästi tunda. Aitab soe dušš või või saun  soojas ruumis riietumine piisavalt kaua. Päris vatipükstega trennis ei käi, murdmaapüksid vms tavaliselt sooja spordipesuga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul külmal ajal üldiselt reied või taguots ei külmeta, jooksen või suusatan ükskõik.

Jumal hoidku, eespool juba öeldi, et inimesed on erinevad ja ei tohi öelda, et sina ei külmeta, kui TA külmetab.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

AT Sport mustamäe teel müüb/müüs talvel Daehlie jooksupükse. Seal proovisin, aga ostsin lõpuks netist. Umbes sellised

https://www.mysport.lv/lv/bjorn-daehlie-mora-women-s-tights.html

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh hea idee eest, oskad ka äkki soovitada, kuskohast selliseid suusapükse osta?

Panin eelmisse postitusse ühe lingi sulle. Olengi ostnud mysports.lv lehelt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näiteks veel ühed Winter

https://www.mysport.lv/lv/asics-core-women-s-winter-tights-black.html

Pildil on küll modellil pahkluud paljad, aga kindlasti nii ei soovita jaheda ilmaga joosta. Kindlasti pahkluud kattev sokk. Kui libe, jäine, lumi, siis kindlasti maastikutossud. Samuti AT Sport näiteks kuigi igast spordipoest ka leiab. Kaela puhv, pähe panen õhema murdmaa mütsi ja kätte õhemad murdmaa kindad. Mina kasutan murdmaa varustust lihtsalt sellepärast, et mul kulub seda kõige rohkem. Kui ilus lumi maas, siis suusatan 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jooksen soojade retuusidega. Ongi mõeldud talviseks jooksmiseks. Vahel jooksen ka murdmaapükstega. Murdmaapükstel on parem tuuletõke.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Retuusid saab panna topelt, ülemisse otsa mitu kihti. Ma olen -10 ja ka -15 ka jooksnud, aga pükse pole soojemaid pannud. Mind see kintsu külmetamine väga ei häiri, sellest pole nagu midagi. Peaasi, et taguots, käed, jalad, pea, kurgualune soojad. Mul külmetavad hullult käed, ma jooksin sügisel lühikeste pükste, maikaga ja kinnastega. Praeguse ilmaga ikka paksud labakud(mitte villased muidugi, need lasevad tuult ja niiskust läbi ja üle nina korra tõmbad siis nägu lõhki)

Ma tahaks leida sellist buffi, kus oleks suu kohal hingamiseks õhem võrk. Aliexpressist tellides on tarneaeg 2 kuud, sportlandis oli nike oma aga maksis 22 euri. Eks ma ta vist ära pean ostma.

Ja tossud – ikka libe on kohati. Mul on väga hea põrutuskindlusega nike jooksutossud, aga niikui natuke jäidet maas on, siis nendega enam ei lähe. Ostsin ascics gel sonoma 6 gore-tex, aga ikka on libedad ja põrutuskindlus jätab ka soovida. Selles mõttes oleks ühtlane lumi isegi parem kui see vihm-jää kombo

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina jooksen suu kinni.

Sama siin. Jälgin ennast, et suu oleks kogu aeg kinni ja hingan ainult nina kaudu.

Mõõdukas tempos joostes või suusatades (ma ei tegele võistlusspordiga) saan nina kaudu endale vajaliku õhu ilusti kätte, pole vajadust suud lahti teha.

+1
0
Please wait...

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Esileht Ilu ja tervis Talvised jooksjad