Esileht Ajaviite- ja muud jutud Talvised jooksutossud

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Talvised jooksutossud

Postitas:
Kägu

Kuna ma olen algaja jooksja, jooksutrennid on mul treeneri kava järgi (no et ma ei lahmi niisama), siis täna ma avastasin, et suviste tossudega lumesopas ikka joosta ei saa, isegi kui rahvatantsija kahe soki kilekoti nipp kasutusel. Nüüd ma siis püüan leida tosse talveks ja veekindlaid, kuid mitte naastudega. Kas keegi oskab omast kogemusest soovitada sääraseid jooksutosse, millega ma plaanin tegelt rohkem joosta pargis asfalteel. Mul jalg laiemat sorti, et hea kui mainiksite kas teil on oma tossude valiku juures on kitsam või laiem jalg. Ja mis sokki te siis joostes kasutate, kas on mingid spetssokid, või käib paksem tööriietepoest ostetud sokk küll? Tõenäoliselt pean minema Tallinna poodidesse ostama, kust keskusest ma leiaks mingit valikut, et leida sobivaim?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Salomonil on maastikujooksuks valik tosse. On suhteliselt veekindlaid, aga maastikujooksule mõeldud tossudel on tallad jäigad ja asfaldil mitte kõige tervislikumad.
Uuri.
Minu mäletamist mööda olid matkaspordis müügil spetsiaalsed jooksujalanõud talveks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina just ostsin sügis-talviseks hooajaks Asicsi Sonoma 3 tossud, neil on gore tex tehnoloogia ehk siis hoiavad jala kuiva ja soojemana ka. Muidu jooksen spets jooksusokkidega, aga kui ilm väga külm (see aasta pole veel olnud), siis frotee spordisokk. Ahjaa, jalg mul ka laiemapoolsem vist, sest jooksutoss on jalas alati mugavam kui valin nr suurem, st kingad-saapad 38, aga toss alati 39. (kehtib eriti Nike puhul, neil üsna kitsas liist kóikidel mudelitel). Spordijalatsil muidugi peabki ninas ka veidi varu olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Talvel soovitaks käia ja suusatada. Joostes habid jubedalt külma ōhku sisse ja tekivad higamisteede probleemid+ libedaga kukkumised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Spordijalatsil muidugi peabki ninas ka veidi varu olema.

Jep. Usain Bolt tegi 100m vist 41 sammuga ja kui 10mm oleks jalatsil loksu olnud, siis oleks ta 41cm hiljem finišisse jõudnud.
Tema õnneks ei valinud spordijalatsit sinu teooria järgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jep. Usain Bolt tegi 100m vist 41 sammuga ja kui 10mm oleks jalatsil loksu olnud, siis oleks ta 41cm hiljem finišisse jõudnud.

Sprint ja kesk-/pikamaajooks ikka erinevad asjad. Kui varbaküüntest ilma ei taha jääda, siis soovitus jooksujalats suuruse varuga valida on üldtunnustatud teooria.

Jooksutosse talveks soovitada ei oska, jooksen aasta läbi sama jalatsiga. Libedaga jooksmas ei käi, kui lund on, siis suusatan jooksu asemel. Keha tahab vaheldust ka. Üle 40 min jookse teen harva ja selle ajaga ei jõua jalg häirivalt märjaks minna. Fb-s on jooksusõprade kommuune, võid sealt uurida. Seal vast rohkem pädevaid ja teemasse vastuseid kui perekoolist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on Salomoni maastikutossud (ei ole eriti veekindlad, aga sobivad muidu mulle hästi) ja neopreensokid. Neopreensokid on need, mis jala kuivas ja soojas hoiavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eestist pea võimatu leida. Asi polegi niivõrd talla libeduses, kui selles, et meil müüakse riidest/võrkkangast õhukesi tosse, mis ei ole mõeldud lörtsis ja lumes jooksmiseks. Korralikud nahast, pehmed, soojendusega ja elastse tallaga jooksutossud tõin USAst. Osariigis, kus pm. kunagi lund ei saja, oli suur valik sooje, pisut kõrgema servaga jooksutosse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on Icebugid, kasutusel on mul nii naeltega kui naelteta jalatsid. Ka naelteta versioonid peavad päris hästi. Naeltega tossud ei ole ainult talviseks kasutuseks – ka märjal maastikul on nendega hea ja kindel – mul on olnud pahkluu vigastus ja Icebugidega ei pea ma iga sammu ette mõtlema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Talvel soovitaks käia ja suusatada. Joostes habid jubedalt külma ōhku sisse ja tekivad higamisteede probleemid+ libedaga kukkumised.

No lisaks olen eluaeg olnud koorilaulja, küll ma juba tean kuidas hingata, et mitte sisse haipida ;). Jutt pigem ikka tegelt plusskraadist aga 5cm lörsti on maas ja tee puhtaks lükkamata. Läbimärjad varbad on ikka kehvem variant kui see jahe õhk mida targalt hingata saab.
Küll mu suusatreener ütleb, kui pean jooksu lõpetama, praegu on jooks ikka kavas mis kavas ja alla tunni või kahe pole ette nähtud. Baastreeningud alles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sprint ja kesk-/pikamaajooks ikka erinevad asjad. Kui varbaküüntest ilma ei taha jääda, siis soovitus jooksujalats suuruse varuga valida on üldtunnustatud teooria.

Jooksutosse talveks soovitada ei oska, jooksen aasta läbi sama jalatsiga. Libedaga jooksmas ei käi, kui lund on, siis suusatan jooksu asemel. Keha tahab vaheldust ka. Üle 40 min jookse teen harva ja selle ajaga ei jõua jalg häirivalt märjaks minna. Fb-s on jooksusõprade kommuune, võid sealt uurida. Seal vast rohkem pädevaid ja teemasse vastuseid kui perekoolist.

Eks suusatan ka kui suusatada saab lõpuks, keha saab teist koormust mul ratta ja ujumisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on 3 paari lõrtsi ilma tosse : ecco biom trails. Palju aastaid tagasi ostetud ja siiani ei ole mingit kobinat. Parimat mu kolmes paarist. Haglöfs core-tex tossud asfaldile ja hiljuti tõin Norrast (seal suur valik ilmastikukindlaid) igaks juhuks veel ühed core-texid, mida pole veel jõudnud kasutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jutt pigem ikka tegelt plusskraadist aga 5cm lörsti on maas ja tee puhtaks lükkamata.

Selle 5cm lörtsiga on võimalik, et kogu see märg löga ajab ennast üle tossuserva sisse ja lõpuks on jalad ikka märjad.

Please wait...
Postitas:
jimmy

https://www.runnersworld.com/gear/a20865467/best-winter-running-shoes/

Eesti kliimas ja kõnniteedel joostes (kus loodetavasti sahk ikka aeg-ajalt käib) soovitan ka valida pigem vee- ja lörtsikindlad tossud. Libedus võib olla aeg-ajalt probleem, aga väga libedal ajal saab ka teha sisetrennid ja sellist külma ilma mis nõuaks paksema pealsega sooja tossu, on meil ikkagi viimasel ajal üsna harva ja lühidalt. Arvestades jooksutossude hinda ei ole selleks lühikeseks ajaks võib-olla mõtet eraldi valmistuda.
Kui võtta terve talvine hooaeg novembrist aprillini, siis kõige rohkem saad joosta ikkagi lörtsi, värskelt sadanud lume või lihtsalt vihmase ilmaga.

Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Talvised jooksutossud