Esileht Ilu ja tervis tampoonid vs sidemed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: tampoonid vs sidemed

Postitas:

Kas päevade ajal kasutate rohkem tampoone või sidemeid. Pole varem tampoone kasutanud, kuid olen mõelnud, et tahaks hakata kasutama, see sidemetega möllamine on nii tüütu. Kas tampooni paigaldamine on väga raske ja mitu korda päevas peab vahetama ja kas siis ei pea sidemeid ka igaks juhuks kandma, et äkki kuidagi ikka midagi tilgub välja… vabandust kui mõnele tobe teema ja kes tahab palun miinustage!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 09:35; 14.05 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ca viimased 18 aastat ainult tampoone kasutanud. Aga sellega on nii, et osadele naistele lihtsalt ei sobi tampoonid, nii et ma omavahel neid ei vastandaks, igale oma.
Vahetamise tihedus sõltub veritsusest, täpselt nagu sidemetega.
Meeldib see, et ei eritu seda imalat vere lõhna ja endal on puhas tunne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 10:10; 14.05 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kasutanud päeval tampoone ja ööseks sideme alla pannud. Koguaeg ei ole hea punni ees hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan ka ainult tampoone koos pisikese pesukaitsega.
Tampoon ei ole \”punn ees\”. Kui see saab täis, siis imbub läbi, ja selleks on pisikest sidet vaja siiski lisaks neil päevadel, kui verejooks tugevam.
Tampooni vahetamise sagedus sõltub verejooksu tugevusest ja võib olla iga paari tunni tagant. Üle 7-8 tunni ei soovitata seda siiski sees hoida.
Ööseks side.

Minu lemmikud on Tampax Compak.
Ei pöörduks iialgi sidemete juurde tagasi. Vastik hais ja ligane olemine. Olen märganud ka, et tampoonidega on kadunud see päevade valulikkus, mida varem täheldasin. Võimalik, et see on kokkusattumus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 12:45; 14.05 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Side mitte mingil juhul! Aga ka tampoone ei kujuta enam ette, sest kasutan hoopis Mooncupi! Vot see on väärt leiutis 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka mooncupi usku. Kasutusel juba poolteist aastat ja ei mäletagi mingeid veriseid lappe. Käidud mooncupiga soojal maal puhkamas, pikal bussireisl ja tõesti on mugav. Õige paigaldue kätesaamine võttis küll natuke aega. Esimestel päevadel on igaks juhuks pesukaitse ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hakkab ainult tampoone kasutades seen vohama. Seega kasutan enamasti sidemeid, suvel palavaga siiski ka tampoone.
Mooncupi peale olen mõelnud, aga proovinud pole – huvitav, kuidas see seenele mõjub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen kasutanud päeval tampoone ja ööseks sideme alla pannud. Koguaeg ei ole hea punni ees hoida.[/tsitaat]Punni ees?!
Paha kohe lugeda sellist rumalust, eeldatavasti täiskasvanud inimese sulest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.05 19:49; 13.05 19:52; 13.05 19:54; 13.05 20:43; 14.05 19:11; 14.05 19:12; 16.05 20:46; 20.05 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan ka mooncupi. Tõesti super leiutis.
Mõnikord kasutan ka tampoone. Kuna ma olen väga tugeva vereeritusega, siis peab esimestel päevadel igaks juhuks ka side all olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.05 19:49; 13.05 19:52; 13.05 19:54; 13.05 20:43; 14.05 19:11; 14.05 19:12; 16.05 20:46; 20.05 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

soory, et nii loll, aga mis see mooncup on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen ca viimased 18 aastat ainult tampoone kasutanud. Aga sellega on nii, et osadele naistele lihtsalt ei sobi tampoonid, nii et ma omavahel neid ei vastandaks, igale oma.
Vahetamise tihedus sõltub veritsusest, täpselt nagu sidemetega.
Meeldib see, et ei eritu seda imalat vere lõhna ja endal on puhas tunne.[/tsitaat]Ma arvan seda, et enamusel juhtudest ei ole tegemist mitte niivõrd sobimise või mitte sobimisega, vaid osad naised lihtsalt pelgavad ennast sealt alt puudutada ja lisaks muidugi veel need igasugused rumalad valehirmud a la \”punn on ees\” ja menstruaalveri ei saagi välja, vaid jääb sisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.05 19:49; 13.05 19:52; 13.05 19:54; 13.05 20:43; 14.05 19:11; 14.05 19:12; 16.05 20:46; 20.05 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei meeldi seda paigaldada, seega mina kasutan sidemeid. Lisaks on mul irratsionaalne hirm, et see niit tuleb ära. Muidu saan aru küll, et mugavam ja puhtam jne, aga mis parata, ma olen natuke imelik, sidemega on kuidagi palju lihtsam see kõik. Kuunõu on selline kummist (või mingist sarnasest) nõukene, mis paned sinna sisse ja on korduvkasutatav http://www.google.com/url?source=imglanding&ct=img&q=http://evacpack.co.uk/shop/medical/mooncup.jpg&sa=X&ei=OO-vT96BNabh4QSQnPypCQ&ved=0CAkQ8wc&usg=AFQjCNFmksCpt0UDdeJQaE3Ny_2AQu5PaQ

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kasutanud ühtesid ja teisi. Nüüd, spiraali pärast olen kasutanud sidemeid.
Aga mulle on kolm naistearsti(tasemel tallinna naisarstid) arutledes öelnud, et arvavad, et nii suur emakakaelavähki haigestumine (mul teadaolevalt vähemalt neli allakolmekümnest sõbrannat on selles ja lõigutakse neid kogu aeg) on suures osas seotud tampoonidega- emakakael on pidevas ärritusseisundis.
Nii et selle jutu peale ei tahagi eriti tampoone kasutada. Sidemetega on jah selline mässamine (kvaliteetsed sidemed ei ole ligased), aga pigem mässan kui saan jama kaela.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 20:34; 13.05 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen kasutanud ühtesid ja teisi. Nüüd, spiraali pärast olen kasutanud sidemeid.
Aga mulle on kolm naistearsti(tasemel tallinna naisarstid) arutledes öelnud, et arvavad, et nii suur emakakaelavähki haigestumine (mul teadaolevalt vähemalt neli allakolmekümnest sõbrannat on selles ja lõigutakse neid kogu aeg) on suures osas seotud tampoonidega- emakakael on pidevas ärritusseisundis.
Nii et selle jutu peale ei tahagi eriti tampoone kasutada. Sidemetega on jah selline mässamine (kvaliteetsed sidemed ei ole ligased), aga pigem mässan kui saan jama kaela.[/tsitaat]Oota, aga emakakaelavähki põhjustavad ikka teatud tüübiga papilloomviirused, mitte tampoonid. Ehk siis teisisõnu on emakaelavähk sugulisel teel leviv haigus.
Samuti ei panda tampooni ju emakakaela sisse, vaid tuppe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.05 19:49; 13.05 19:52; 13.05 19:54; 13.05 20:43; 14.05 19:11; 14.05 19:12; 16.05 20:46; 20.05 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tampooni paigaldamine on lihtne, pead lihtsalt proovima. Mina lükkan keskmise sõrme abil sisse, ise tunned, kui edasi enam ei liigu, siis ongi kohal. Kui tampoon on õigesti paigaldatud, pole seda üldse tunda. Väga mugav.

Minu lemmikud on O.B. tampoonid. Kuskil ajakirjas oli mõni aeg tagasi taampoonitest, kus näidati, kui palju kiudusid tampoonist aja jooksul eraldub (testis jäeti need kauaks ajaks vette ligunema), O.B. oli sealgi väga hea tulemuse saavutanud, vist isegi esikoha, tampoonist ei eraldunud midagi 🙂

Keegi siin ütles, et kardab, et nöör tuleb ära, tegelikult on nöör seal ikka läbi tampooni väga tugevalt kinni, võid ju katsetada, panna tampooni vette ligunema ja siis püüda nööri ära tõmmata – no ei tule ära.

Minu jaoks on tampoonid asendamatud, ei kujuta sidemetega ettegi.

Ahjaa – emakakaelavähi tekitab tõepoolest papilloomviirus, mitte tampoon.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.05 21:26; 14.05 22:58; 15.05 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tampoon on pidevas kontaktis emakakaelaga, ei räägigi, et ta emakakaela sees on ju.
see, et inimesel on papilloomviirus, ei tähenda iseenesest seda, et ta ka emakakaelavähi saab, aga mingi asja mõjul see kas tekib või ei teki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 20:34; 13.05 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tampoon on pidevas kontaktis emakakaelaga, ei räägigi, et ta emakakaela sees on ju.
see, et inimesel on papilloomviirus, ei tähenda iseenesest seda, et ta ka emakakaelavähi saab, aga mingi asja mõjul see kas tekib või ei teki.[/tsitaat]

Kuidas saab olla tampoon kontaktis emakakaelaga? Keegi ei lükka ju tampooni \”põhja\” välja … Valus lugeda niiiiiiii lolli inimese juttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 10:10; 14.05 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidas saab olla tampoon kontaktis emakakaelaga? Keegi ei lükka ju tampooni \”põhja\” välja … Valus lugeda niiiiiiii lolli inimese juttu.[/tsitaat]
miks ei saa siis? emakakael ei ole nii sügaval et tampoon selleni ei ulatuks.
lisaks veel – papilloomviirus on vaid üks emakakaelavähi põhjustajatest. keegi ei tea, mis kõik võib olla pahaloomuliste protsesside vallandajateks. äkki on selleks just tampoonis olevad ained (ärge tulge ütlema et tampooni tootmisel ei ole kasutatud mingit keemiat)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelnev vastaja on juba vajaliku öelnud.
Papilloomviirus on tõesti vaid üks emakakaelavähi põhjustajaid.

Ise eelistan sidet, aga trennis või saunas või mingil üritusel kasutan tampooni.

Aga olen kuulnud, et tampooniga võib ka ujuda. Ise kahtlen selles, aga ootaks selle teemalisi arvamusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

need kes ainult tampoone kasutavad, kas te siis esimestel päevadel öösel käite ka vahetamas? sest esimestel päevadel ei saa kauem kui 3-4 tundi ühe tampooniga hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 09:35; 14.05 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]need kes ainult tampoone kasutavad, kas te siis esimestel päevadel öösel käite ka vahetamas? sest esimestel päevadel ei saa kauem kui 3-4 tundi ühe tampooniga hakkama.[/tsitaat]Minul ei ole öösel mingit verejooksu ja kui midagi tulebki, siis sidemest piisab täiesti. Öösel tampooni ei kasuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 12:45; 14.05 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, emakakaelavähki põhjustab viirus. Aga miks, kuidas, kas üldse ja kui kiiresti see kellelgi vähiks areneb, on õnnemäng- geneetilised faktorid ja kõik muu. Fakt, et tampoon hoiab \”vana\” verd paigal ja hea see ei ole. Fakt, et keemiat neid tehes kasutatakse. Emakakaela vastu võivad nad ka vabalt minna. On ju üldteada, et peale sünnitusi,aborte, oppe tampoone kasutada ei tohi. Seega on sidemed päris kindasti kõige \”tervislikum\” valik. Mis ei tähenda, et tampoone üldse kasutada ei võiks. Kombineerima peaks ja tihedalt vahetama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 18:05; 17.05 12:05; 18.05 14:21; 19.05 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

miks ei saa siis? emakakael ei ole nii sügaval et tampoon selleni ei ulatuks.
lisaks veel – papilloomviirus on vaid üks emakakaelavähi põhjustajatest. keegi ei tea, mis kõik võib olla pahaloomuliste protsesside vallandajateks. äkki on selleks just tampoonis olevad ained (ärge tulge ütlema et tampooni tootmisel ei ole kasutatud mingit keemiat)[/tsitaat]Tupe sügavus on 8-10 cm. Tampooni pikkus on ca 5 cm, minid on veel lühemad.
Keemiat on kasutatud ka sidemetes. Kondüloomid võivad olla ka välissuguelunditel ja seal saavad need ka vastu sidet hõõruda. Kui ka kondüloome pole, siis suguelundite limaskest on ikkagi kokkupuutes sideme pinnaga, kuigipalju.
Nii, et kahtlane ja ohtlik on igatepidi see naise elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.05 19:49; 13.05 19:52; 13.05 19:54; 13.05 20:43; 14.05 19:11; 14.05 19:12; 16.05 20:46; 20.05 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eelnev vastaja on juba vajaliku öelnud.
Papilloomviirus on tõesti vaid üks emakakaelavähi põhjustajaid.

[/tsitaat]Mis need ülejäänud emakakaelavähi põhjustajad on siis?

Ma olen aru saanud, et emakakaelavähi tekkimise eelduseks on igaljuhul papilloomviiruse teatavate tüvede olemasolu. Sealt edasi on õnneasi, kas see ka areneb millekski halvemaks või mitte.

Oled kuulnud, et tampooniga võib ujuda? Pisut isegi kummaline, et niimoodi üldse küsida saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.05 19:49; 13.05 19:52; 13.05 19:54; 13.05 20:43; 14.05 19:11; 14.05 19:12; 16.05 20:46; 20.05 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tampooniga saab täiesti vabalt ujuda. Veest välja tulles vahetad lihtsalt uue vastu, sest eks ta imab ikka veidi vett ka sisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.05 21:26; 14.05 22:58; 15.05 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] On ju üldteada, et peale sünnitusi,aborte, oppe tampoone kasutada ei tohi. [/tsitaat]

Peale sünnitust ja aborti on emakakael veel kokku tõmbumata ja seetõttu infektsioonioht igatpidi suurem. See on selge.

Mis opid need ülejäänud on, mille puhul on \”üldteada\”, et tampoone ei tohiks kasutada? Mind on mitmeid kordi opereeritud ja tampoonide kasutamist pole seepärast küll kordagi ära keelatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.05 21:26; 14.05 22:58; 15.05 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks ka tampoone ei kasuta üldjuhul. Ainult siis, kui kuskile peole minek või ujuma. Ma isegi ei tea, miks mulle tampoonid ei meeldi. Ja mul pole mingit probleemi enda katsumisega. Muideks tampoon lükatakse ikka nii sügavale kui võimalik. Ehk siis tegelikult vastu emakakaela. Kui tampoon nii sügaval poleks, oleks teda tunda. Pealegi tampoon nihkub alati gravitatsioonijõul tupeava poole.
Minul on ka selline sisetunne, et sidemed on kuidagi õigemad. Lihtsalt on tunne, et see veri peab minust välja tulema. Nii on kuidagi nagu loomulikum. Pealegi ma ei kannata, kui mul tupes midagi on v.a. oma mehe noks. Proovisin ka Nuvaringi ja ei kannatanud seda vastikut tunnet välja.
Täpselt sama moodi ma tunnen, et ei taha hormoone sisse süüa. Seepärast ei kasuta ma ka pille. Kuidagi sisetunne ütleb, et nii on õige.
Miks te miinustate inimest, kes kirjutas, mida arst talle ütles. Keda me siis veel haiguste puhul usaldada saame, kui mitte arste? Kõik on võimalik. Me ei tea üldse, millest vähid tekivad ja mis nende teket soodustavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 18:42; 17.05 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne rasedust kasutasin ainult tampoone, kuid peale synnitust ei tule tampoonid kõneallagi paaril esimesel päeval. Kõik on seest nii paistes ja valus, kuid kolmandal päeval saan juba tampooni kasutada, kuid alati ma seda ei tee.

Tampooni kasutades on puhas tunne, kuid sidemega vastik ja mul on väga kahju, et tampoone enam niimoodi kasutada ei saa, nagu varem

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt kasutan sidemeid, aga kui tean et on vererohke päev ja lähen pikemaks välja, siis panen ka tampooni sisse(või võtan kaasa+pesukaitse ka).

Kui aga proovid esimest korda tampooni, siis pane kindlasti ka side alla. Mul kooli ajast üks kole kogemus, kus arvasin et need tampoonid on \”kauakestvad\”..aga läks teisiti. Minu meelest on parimad OB normalli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina näiteks ka tampoone ei kasuta üldjuhul. Ainult siis, kui kuskile peole minek või ujuma. Ma isegi ei tea, miks mulle tampoonid ei meeldi. Ja mul pole mingit probleemi enda katsumisega. Muideks tampoon lükatakse ikka nii sügavale kui võimalik. Ehk siis tegelikult vastu emakakaela. Kui tampoon nii sügaval poleks, oleks teda tunda. Pealegi tampoon nihkub alati gravitatsioonijõul tupeava poole.
Minul on ka selline sisetunne, et sidemed on kuidagi õigemad. Lihtsalt on tunne, et see veri peab minust välja tulema. Nii on kuidagi nagu loomulikum. Pealegi ma ei kannata, kui mul tupes midagi on v.a. oma mehe noks. Proovisin ka Nuvaringi ja ei kannatanud seda vastikut tunnet välja.
Täpselt sama moodi ma tunnen, et ei taha hormoone sisse süüa. Seepärast ei kasuta ma ka pille. Kuidagi sisetunne ütleb, et nii on õige.
Miks te miinustate inimest, kes kirjutas, mida arst talle ütles. Keda me siis veel haiguste puhul usaldada saame, kui mitte arste? Kõik on võimalik. Me ei tea üldse, millest vähid tekivad ja mis nende teket soodustavad.[/tsitaat]Inimesed tõlgendavad sageli arstide sõnu valesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.05 19:49; 13.05 19:52; 13.05 19:54; 13.05 20:43; 14.05 19:11; 14.05 19:12; 16.05 20:46; 20.05 21:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Ilu ja tervis tampoonid vs sidemed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.