Esileht Ilu ja tervis tampoonid vs sidemed

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: tampoonid vs sidemed

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina näiteks ka tampoone ei kasuta üldjuhul. Ainult siis, kui kuskile peole minek või ujuma. Ma isegi ei tea, miks mulle tampoonid ei meeldi. Ja mul pole mingit probleemi enda katsumisega. Muideks tampoon lükatakse ikka nii sügavale kui võimalik. Ehk siis tegelikult vastu emakakaela. Kui tampoon nii sügaval poleks, oleks teda tunda. Pealegi tampoon nihkub alati gravitatsioonijõul tupeava poole.
Minul on ka selline sisetunne, et sidemed on kuidagi õigemad. Lihtsalt on tunne, et see veri peab minust välja tulema. Nii on kuidagi nagu loomulikum. Pealegi ma ei kannata, kui mul tupes midagi on v.a. oma mehe noks. Proovisin ka Nuvaringi ja ei kannatanud seda vastikut tunnet välja.
Täpselt sama moodi ma tunnen, et ei taha hormoone sisse süüa. Seepärast ei kasuta ma ka pille. Kuidagi sisetunne ütleb, et nii on õige.
[/tsitaat]
Ma tunnen kõigis punktides sinuga samamoodi. Olen alati usaldanud oma sisetunnet, kui see ütleb, et miski asi \”pole õige\”. See võib olla vale minu jaoks, mitte kõigile teistele. Igaüks tehku nii, nagu tema tunneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina näiteks ka tampoone ei kasuta üldjuhul. Ainult siis, kui kuskile peole minek või ujuma. Ma isegi ei tea, miks mulle tampoonid ei meeldi. Ja mul pole mingit probleemi enda katsumisega. Muideks tampoon lükatakse ikka nii sügavale kui võimalik. Ehk siis tegelikult vastu emakakaela. Kui tampoon nii sügaval poleks, oleks teda tunda. Pealegi tampoon nihkub alati gravitatsioonijõul tupeava poole.
Minul on ka selline sisetunne, et sidemed on kuidagi õigemad. Lihtsalt on tunne, et see veri peab minust välja tulema. Nii on kuidagi nagu loomulikum. Pealegi ma ei kannata, kui mul tupes midagi on v.a. oma mehe noks. Proovisin ka Nuvaringi ja ei kannatanud seda vastikut tunnet välja.
Täpselt sama moodi ma tunnen, et ei taha hormoone sisse süüa. Seepärast ei kasuta ma ka pille. Kuidagi sisetunne ütleb, et nii on õige.
Miks te miinustate inimest, kes kirjutas, mida arst talle ütles. Keda me siis veel haiguste puhul usaldada saame, kui mitte arste? Kõik on võimalik. Me ei tea üldse, millest vähid tekivad ja mis nende teket soodustavad.[/tsitaat]
Tampoon paigaldatakse üldiselt siiski tupe keskossa, mitte vastu emakakaela. Võib-olla tõesti on kellelgi anatoomiliste iseärasuste tõttu ka muud moodi võimalik…

Eriti imelik on aga lugeda lauset: \”Lihtsalt on tunne, et see veri peab minust välja tulema\”. Nagu tampooniga jääks veri kuhugi sisse püsima?:))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub ka alati, et need inimesed, kes räägivad mingist punnist või tropist mis on ees või, et \”see veri peab ju minust välja tulema\”, need vaevlevad mingite valehirmude ja müütide käes ning on vähe haritud naise keha funktsioneerimise osas. Täpselt sama küsimus kui eelmisel kommenteerijal. Kas tõepoolest mõni arvab, et tampooni kasutades ei saa veri välja ja jääb organismi ringlema?
Lihtsalt imelik on tänapäeva naise suust sellist juttu kuulata.

Ja see tampoon vastu emakakaela on ka … Uskuge mind, tampoon lükatakse küll sügavale, kuid mitte vastu emakakaela. Kui midagi läheb vastu emakakaela, siis on see väga ebameeldiv ja lausa valulik tunne. Ei usu mina, et mõni naine tahaks mitu tundi järjest (nii kaua, kuni tampoon sees on) tunda seda tunnet.

Naised tunnevad oma keha ja naise anatoomiat ikka piinlikult vähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 08:27; 17.05 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle tundub ka alati, et need inimesed, kes räägivad mingist punnist või tropist mis on ees või, et \”see veri peab ju minust välja tulema\”, need vaevlevad mingite valehirmude ja müütide käes ning on vähe haritud naise keha funktsioneerimise osas. Täpselt sama küsimus kui eelmisel kommenteerijal. Kas tõepoolest mõni arvab, et tampooni kasutades ei saa veri välja ja jääb organismi ringlema?
Lihtsalt imelik on tänapäeva naise suust sellist juttu kuulata.

Ja see tampoon vastu emakakaela on ka … Uskuge mind, tampoon lükatakse küll sügavale, kuid mitte vastu emakakaela. Kui midagi läheb vastu emakakaela, siis on see väga ebameeldiv ja lausa valulik tunne. Ei usu mina, et mõni naine tahaks mitu tundi järjest (nii kaua, kuni tampoon sees on) tunda seda tunnet.

Naised tunnevad oma keha ja naise anatoomiat ikka piinlikult vähe. [/tsitaat]

Ma soovitaks sul endal natuke naise anatoomiat uurida. Toon sulle siis piltliku näite. Pikem tampoon on umbes 7cm pikk. Keskmine sõrm on 8cm pikk. Sõrme lükkad sa ju kuni lõpuni tuppe ja ongi sul tampoon vastu emakakaela. Ega ta sinna vastu ei jää. Ta nihkub kohe jälle allapoole. Mis valus? Mehe riist käib ka vastu emakakaela. Kui väga tugevalt käib, siis on jah valus. No selle arsti jutu põhjal peaks ju mehe riist ka emakakaela ärritama. Ei tea.
See, et veri naise tupest välja tuleb, on jah loomulikum, kui see tupes millessegi imatakse. Või vaidled sa sellele ka vastu? Millal tampoonid üldse avastati? Pakun, et sajandeid need pole olnud. Ma ei arvagi, et veri organismi kuidagi ringlema jääb. Pigem ma arvan, et see tampoon imeb endasse ka kõik muud eritised tupest, mis võibolla seal olema peaksid. Miks siis muidu osadel inimestel tampoonid seent põhjustavad. Mul pole tampooni kasutamise vastu midagi, kui muud võimalust ei ole. Aga eelistan siiski sidet. Igale ühele oma, eks ole. Ei tasu kohe maha teha ja lollideks nimetada neid, kes sidemeid kasutavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 18:42; 17.05 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks igaüks õigustab oma. Seepärast nüüd teisi lollideks sõimata küll ei tohiks.
Ka arstidel on väga erinevaid seisukohti, ning muide- mida tänapäevasema haridusega arstid, seda vähem nad igasugust keemiaga liialdamist toetavad. Mõni arst ei viitsi üldse uuringuid teha ega eripäradesse süüvida ja kirjutab käigu pealt hormoone(asendusravi või beebipillid), mis võivad aastate pärast näiteks hormoonsõltuva vähi tekitada. Iga aastaga meditsiin areneb ja muutuvad nii mõnedki seisukohad- näiteks beebipillide osas(võimalikud trombid, liigsest öströgeenist tingitud kasvajad ja vähid). Aastaid tagasi sellest nii palju, kui täna, ei räägitud. Mitu tundi tampooni imenduv(ja seal seisev) veri ON tupe keskkonnale ebaloomulik. Mis ei pruugi ilmtingimata mingeid haiguslikke nähte tekitada. Aga millal tekitab, seda me ei tea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 18:05; 17.05 12:05; 18.05 14:21; 19.05 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Millal tampoonid üldse avastati? Pakun, et sajandeid need pole olnud. [/tsitaat]

tampoonid olid kasutuses nii vanas Egiptuses kui Kreekas, seega mõni tuhat aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma soovitaks sul endal natuke naise anatoomiat uurida. Toon sulle siis piltliku näite. Pikem tampoon on umbes 7cm pikk. Keskmine sõrm on 8cm pikk. Sõrme lükkad sa ju kuni lõpuni tuppe ja ongi sul tampoon vastu emakakaela. Ega ta sinna vastu ei jää. Ta nihkub kohe jälle allapoole. Mis valus? Mehe riist käib ka vastu emakakaela. Kui väga tugevalt käib, siis on jah valus. No selle arsti jutu põhjal peaks ju mehe riist ka emakakaela ärritama. Ei tea.
See, et veri naise tupest välja tuleb, on jah loomulikum, kui see tupes millessegi imatakse. Või vaidled sa sellele ka vastu? Millal tampoonid üldse avastati? Pakun, et sajandeid need pole olnud. Ma ei arvagi, et veri organismi kuidagi ringlema jääb. Pigem ma arvan, et see tampoon imeb endasse ka kõik muud eritised tupest, mis võibolla seal olema peaksid. Miks siis muidu osadel inimestel tampoonid seent põhjustavad. Mul pole tampooni kasutamise vastu midagi, kui muud võimalust ei ole. Aga eelistan siiski sidet. Igale ühele oma, eks ole. Ei tasu kohe maha teha ja lollideks nimetada neid, kes sidemeid kasutavad.[/tsitaat]Loomulikult võib sisestamise momendil puutuda tampoon vastu emakakaela. Aga peale sisetamist see siiski ju vajub allapoole. Siin aga väidetakse praegu, et tampoon on pidevas kontaktis emakakaelaga.
Arvan, et igaüks, kes on vahekorra käigus tundnud meest enda sees liiga sügaval või siis puutunud tampooni sisestamisel vastu emakakaela, teab seda väga ebameeldivat tunnet, mis siis tekib, kui midagi läheb vastu emakakaela. Seda tunnet ilmselt ei sooviks keegi enda sees kogu tampooni sees olemise ajal tunda.

Veri peab kohe välja tulema? Mis sellega siis juhtub, kui tampoon selle endasse imeb? Kui tampooni vahetatakse nii tihedalt, nagu ette nähtud? Sa ju tead ikka, et igasugu bakterid ja pisikud (s.h. hais) hakkavad tekkima alles sellel momendil, kui veri puutub kokku õhuga. Tupes sellist õhku ei ole, mis paneks pisikud paljunema. Vähemalt mitte sel juhul, kui vahetad tampooni ettenähtud sagedusega.
Näiteks need tampoonid, mis on kaetud SilkTouch pealispinnaga on mõnes mõttes ju lausa vedelikku hülgavad, see tähendab, et veri läheb otse tampooni sisemusse ja see osa, mis on vahetus kontaktis tupe pinnaga on peaaegu puhas ja kuiv. Kui tampoon saab täis, siis hakkab see lihtsalt läbi laskma ja veri väljub sealt, kust see väljuks ka siis, kui tampooni (s)ees poleks, mitte ei imbu organismi tagasi, ei imendu tupe limaskesta ega muud taolist, nagu mõned inimesed arvavad.
Kuidas see organism selle vana limaskesta ja verega siis küll toime tuleb, kui see alles nö päevade-eelsel ajal organismis pesitseb? Samamoodi roiskub seal? Loksub emaka sees ja liigub suguteedes. Vere teekond sisemistest suguorganites kehast välja kestab ju mitu päeva. Vaevalt, et see nii mürgine on, et lausa haiguseid tekitab.

Mis seenesse puutub, siis on asi ilmselt konkreetses materjalis. Tampoone on ju erinevast materjalist, nagu sidemeidki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 08:27; 17.05 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa keerad kõik vastused omale sobivaks, et teiste juttu lolliks teha- mitte keegi ei ole siin öelnud, et tampoon on emakakaelaga PIDEVAS kontaktis või et tampoon imab ära limaskesta. Piisab sellest, et verd täis tampoon on emakakaelale väga lähedal. Menstruaalveri ei ole suguteedes päevi,vaid emakast irdudes vajub ta suhteliselt kiiresti välja. Emaka keskkond on tõesti steriilne, tupe oma ei pruugi seda sugugi olla. Kasvõi basseinis ujudes on tampoon lõpuks ikka basseiniveega koos.
Lase käia, katseta kõigega, aga ära mõnita teisi arvamusi(sh arstide omi). Olen hiljuti günekoloogidelt nö. mitut arvamust küsinud ja kõige pädevam tippspetsialist just nimelt ei soovitanud tampoone.
Paari tuhande aasta vanused tuppe topitud vahendid nüüd meie mõistes küll tampoonid ei olnud. Ja me ei tea ka nende tookordset mõju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 18:05; 17.05 12:05; 18.05 14:21; 19.05 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa näiteks sidemeid kasutada, kuna nendega vohvad mul kohe seened. Sidemete pealispind on tavaliselt väga looduskaugest materjalist. Alwaysi sidemete pealispind näeb välja nagu plastmass või kumm või nende kahe vahepealne. Ei ole normaalne et naisterahva suguelundid ja limaskest peavad sellise kile sees terve päeva ja öö hauduma. Ja ärge tulge rääkima et see materjal on meditsiiniliselt kontrollitud. Kes teab mis keemiat see täis on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasuta Vuokkost!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 18:05; 17.05 12:05; 18.05 14:21; 19.05 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eluaeg ainult sidemeid kasutanud, sest tampoonide puhul ei näe, millal aeg vahetada ja mingit pesukaitset veel all kanda on täiesti mõttetu, siis on juba sama nagu sideme kandmine.
Samuti kui matkan kus ma seal metsas mustade kätega tampoone urgitsen.
Oleneb sidemest, kvaliteet on nende puhul väga erinev ja mõnda firma oma ei tasu üldse kanda, ei hoialeket kinni ega hoia haisu kinni. Kardan, et sidemevastased ongi neid sidemeid kandnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heh, keegi ei julge oma nime alt vastata (itsitan). Mina siis teen seda 🙂
Viimased 10 (või rohkem) aastat olen kasutanud pea alati tampoone. Nüüd aga peale sünnitust (ligi 1,5 aastat tagasi) on väikseks häirivaks asjaoluks tupekuivus ja hetkel veel tampoone kasutada ei saa. Eks probleem on selles, et imetan veel oma poega.
Seega alates sellest ajast, kui päevad uuesti hakkasid, kasutan sidemeid. Õnneks pole vereeritus tugev, aga eks see ka on seotud imetamisega…
Ootan juba seda aega, kui saan uuesti tampoone kasutama hakata 🙂
Ja see päev ei ole kaugel!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähemalt siin artiklis on selline väide:
Ilma HPV nakkuseta emakakaelavähk ei teki.
http://www.emakas.ee/et/Emakakaelavahk.html

Ise olen 40, peaaegu 20 aastat ainult tampoone kasutanud. Käin igal aastal günekoloogilisel läbivaatlusel ja mu arst ütleb, et olen tema nimekirjas üks kõige tervemaid naisi, mul ei ole iial tuvastatud mingeid põletikke ega rakumuutusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]näss55 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Heh, keegi ei julge oma nime alt vastata (itsitan). Mina siis teen seda 🙂
[/tsitaat]

No sa oled ikka hullult julge siis küll. Mina näiteks näen sinu nime üldse esimest korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]sa keerad kõik vastused omale sobivaks, et teiste juttu lolliks teha- mitte keegi ei ole siin öelnud, et tampoon on emakakaelaga PIDEVAS kontaktis või et tampoon imab ära limaskesta. Piisab sellest, et verd täis tampoon on emakakaelale väga lähedal. Menstruaalveri ei ole suguteedes päevi,vaid emakast irdudes vajub ta suhteliselt kiiresti välja. Emaka keskkond on tõesti steriilne, tupe oma ei pruugi seda sugugi olla. Kasvõi basseinis ujudes on tampoon lõpuks ikka basseiniveega koos.
Lase käia, katseta kõigega, aga ära mõnita teisi arvamusi(sh arstide omi). Olen hiljuti günekoloogidelt nö. mitut arvamust küsinud ja kõige pädevam tippspetsialist just nimelt ei soovitanud tampoone.
Paari tuhande aasta vanused tuppe topitud vahendid nüüd meie mõistes küll tampoonid ei olnud. Ja me ei tea ka nende tookordset mõju.[/tsitaat]Mõnitan? Kindlasti ei mõnita ma kedagi ning ei veena kedagi oma eelistusi muutma.
Ma pigem üritan kummutada rumalaid müüte ja uskumusi. Võimalik, et arvad, et mina olen iga sinule vastupidiselt mõtleva kommentaari taga? Ei ole!
Mina polegi öelnud, et keegi väidab, et tampoon imab ära LIMASKESTA (???). Mis jutt see veel on?
Küll aga on päris palju selliseid naisi, kes nimetavad tampooni ees olevaks punniks, arvates, et kui punn on ees, siis veri ei pääse välja ja imbub organismi tagasi. Seda on sellised punnist rääkijad teiste sarnaste teemade all ise kirjutanud, et asi pidi siis just nii toimuma. Ja vat see on nüüd küll rumal jutt!
Just nimelt sellest arutelu lahti läks, et üks inimene väitis, et tampooni kasutades on emakakael PIDEVAS ärritusseisundis. Oma järgmisest kommentaaris ütleb seesama inimene: \”tampoon on PIDEVAS KONTAKTIS emakakaelaga\”(Kägu 13/05/2012 21:32). Nii, et ma ei ole sugugi kellelegi sõnu suhu pannud või teemast mööda rääkinud.

Menstruaatsiooni käigus irduv limaskest on suguorganites siiski päevi.
Peale menstruatsiooni lõppemist alustab emakas kohe uue limaskesta kasvatamist ja kui viljastumist ei toimu, siis heidetakse see limaskest järgmise menstruatsiooni käigus välja ja kõik algab jälle otsast peale.
Seega, menstruatsioon ja selleks valmlistumine ei ole miski kiiresti, päevaga toimuv asi, vaid ikka tsüklina toimuv keha funktsioon. See väljaheidetav limaskest kasvab ju emakas kuu aega ning rebenemise momendil ei irdu kohe ja korraga.

Üsna tõenäoline, et põletikega ja teatud haigusseisunditega naisele günekoloog pigem ei soovita tampooni. Tervele naisele ilmselt ei keela (ega laida maha) ükski arst tampoonide kasutamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.05 19:49; 13.05 19:52; 13.05 19:54; 13.05 20:43; 14.05 19:11; 14.05 19:12; 16.05 20:46; 20.05 21:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Ilu ja tervis tampoonid vs sidemed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.